Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - MOLQ - 11-06-2015

Prezentuje sie intrygujaco :) zobaczymy jak wypadna recenzje, 25 lipca gra bedzie dostepna.

http://polygamia.pl/Polygamia/1,96455,18096755,Senny__subtelnie_futurystyczny_klimat_Cradle_urzeka_.html?bo=1


RE: Gry - military - 13-06-2015

Syndicate (2012, PS3) ogrywam. Czy ktoś pamięta, że ta seria miała reboot? Jak na wysokobudżetowy powrót dużej marki sprzedała się śmiesznie (mniej niż 300 tys. egz.) i została zapomniana w dwie godziny po premierze. Szkoda. Bo choć to jest dość standardowy FPS, to w paru miejscach się wyróżnia.

KLIMAT to ma że ja pierniczę, po prostu proza Gibsona na konsoli. A przy tym grafika nie jest tak monotonna i obrzydliwie żółta jak Deus Ex. Ba, jest kolorowa jak diabli, co mnie cieszy. Ogólnie wygląda świetnie. Pełno tu fajnych, zróżnicowanych konceptów: pływające wielkie miasta, slumsy jak z Blade Runnera, błyszczące odpicowane centra miast, ponure deszczowe noce i słoneczne dni... Do tego świat jest bardzo rozbudowany i dokładnie opisany w pierdyliardzie klimatycznych dokumentów do odnalezienia. No i obsada: Michael Wincott, Brian Cox, Rosario Dawson. Nieźle! Sama fabuła nudna, ale wszystko dookoła niej, cały świat gry - rewelacja.

Rozgrywka jest dość monotonna, jak to w FPSach, ale fajnie urozmaica ją "hakowanie" przeciwników czy obiektów (chyba trochę jak w Watch Dogs) - temu wyłączysz zbroję, temu wybuchniesz broń, tego nakłonisz do samobójstwa, na tego zrzucisz windę. Bossowie są świetni, zróżnicowani - najlepszy element zabawy.

Jest jeszcze pono niezły coop, ale nie wypróbowałem dotąd. Wątpię, żeby ktoś w sieci jeszcze w to grał. W każdym razie - gra warta tych 40 zł, które na nią wydałem.:)

[Obrazek: syndicate_07.jpg]

[Obrazek: 2016862-syndicate_coop_final02.jpg]

 


RE: Gry - Spawne - 13-06-2015

ja ostatnio zlapalem jakas faze na produkcje z cyfrowej dystrybucji i obecnie ogrywam sobie dwie pozycje:

Super Stardust HD: po swietnym Resogun i Dead Nation po prostu musialem sprawdzic wczesniejsze dzielo Housemarque i okazalo sie, ze to kolejny kapitalny twin-stick shooter. taka wariacja klasycznego Asteroids, tylko ze w 3D i w dodatku poruszamy sie po kuli. 3 rodzaje broni, kazda skuteczna na dany typ skal, do tego bomby i przyspieszenie. prosta mechanika, a frajdy co nie miara, w dodatku mozna sie bawic w lokalnym co-opie :) tylko te niektore trofea potrafia doprowadzic do szalu...

I Am Alive: od dawna mialem na to chrapke, mimo mieszanych recenzji. w koncu kupilem za jakies smieszne pieniadze na promocji i w sumie podoba mi sie. jakis blizej nieokreslony kataklizm spowodowal, ze swiat stal sie szaro-bury, wszedzie unosi sie szkodliwy dla zdrowia pyl, a niedobitki ludzi walcza miedzy soba o wszelkie zapasy, ktore pozwola im przezyc. gracz wciela sie w kolesia, ktory powraca do swojego rodzinnego miasteczka, by dolaczyc do zony i corki. oczywiscie w domu ich nie zastaje, bo opuscily go rok temu, kiedy bylo jeszcze wzglednie bezpiecznie. naszym celem jest rzecz jasna je odnalezc, po drodze pomagajac innym ocalalym. swietny pomysl, przecietna realizacja, ale gra potrafi wciagnac. fajne jest to, ze bohater, ktorym sterujemy jest zwyklym typkiem, ktory meczy sie po dluzszym biegu, a podczas wspinania po ruinach budynkow moze z nich spasc, gdy zabraknie mu sil. niestety tworcy przesadzily z tempem, w jakim kurczy sie stamina. troszke sie powspinamy i juz pojawia sie informacja, zeby zjesc zapasy odnawiajace energie, bo zaraz mozemy skonczyn jako czerwona plama na ziemi. jesli dodac do tego, ze postac nie reaguje tak, jak powinna na nasze komendy podczas wspinania, to robi sie niefajnie, szczegolnie na wyzsztm poziomie trudnosci. na plus na pewno klimat oraz to, ze gra bardziej stawia na eksploracje niz walke, bo aminicji jest jak na lekarstwo, a kazda potyczka moze sie dla nas zle skonczyc (chociaz akurat walki rozgrywa sie wg jednego schematu, co tez troche irytuje). graficznie jak na produkcje z cyfrowej dystrybucji jest calkiem niezle, ale z pewnoscia mogloby byc lepiej, bo slabe tekstury czasami wala po oczach. ogolnie szkoda, ze gra ostatecznie nie okazala sie tym, czym pierwotnie miala byc i skonczyla, jako tytul PSN, a nie AAA. niemniej i tak dobrze sie bawie.


RE: Gry - Mierzwiak - 13-06-2015

Byłby ktoś zainteresowany kupnem GTAV i Red Dead Redemption (wydanie GOTY z dodatkiem Undead Nightmare) na PS3? Ceny do negocjacji, zdzierać nie zamierzam :)


RE: Gry - Proteus - 15-06-2015

Jest i nowy Doom.

https://www.youtube.com/watch?t=171&v=JpejIwm9Sfw

Pierwsze wrażenia - gejmplejowo jest potencjał, bo widać tutaj humor i ciśnienie na bezpretensjonalną rozwałkę. Nie podoba mi sie za to art design. Nie jest to ani opresywne sf z H.R.Gigerowymi demonami, jak w trójce, ani old schoolowy Heavy Metal klasycznych Doomów. Zamiast tego wygląda to jakby ktoś wziął Dooma i przecisnął go przez stylistykę Pixara. Albo Doom 3 meets Halo 4. Jakieś takie za kolorowe to wszystko, a demony ani straszne, ani stylowe.


RE: Gry - military - 15-06-2015

Przeca to jest render niemający nic wspólnego z grą na żywo. Widać choćby po ruchach "kamery".


RE: Gry - Spawne - 15-06-2015

(15-06-2015, 05:47)'military' napisał(a): Przeca to jest render niemający nic wspólnego z grą na żywo. Widać choćby po ruchach "kamery".

 

czy ja wiem, czy render? w przypadku rendera grafika bylaby lepsza, a ja widze lekko podrasowanego dooma 3. swoja droga to mogli wprowadzic jakies nowosci w mechanice, bo pod wzgledem rozgrywki nie widze zadnej roznicy miedzy trojka a nowym doomem. to niezniszczalne otoczenie troche drazni, chociaz nie ukrywam, ze w sumie chetnie bym zagral, lubie takie staroszkolne shootery.

 


RE: Gry - Mierzwiak - 16-06-2015

It's alive! I wygląda na to, czym jest, czyli reliktem poprzedniej generacji. Gra brzydka i śliczna jednocześnie, bo broniąca się kreacją tego pociesznego stwora, projektem otoczenia ale i samym pomysłem. Wierzę, że da radę i te wszystkie lata nie poszły na marne.




RE: Gry - Hitch - 16-06-2015

Fajna animacja piór. Jakoś dało się bez HairWorks :)


RE: Gry - Arahan - 16-06-2015

Masakra, myślałem, że nigdy tego nie doczekam :) a poniżej SW: Battlefront - rozgrywka online.
Wygląda świetnie!




 
A tutaj nowy Tom Clancy i walka z kartelami :)





 

 


RE: Gry - Craven - 16-06-2015

Najwyraźniej jednak powstanie remake Final Fantasy 7




RE: Gry - Mierzwiak - 16-06-2015

Widzieliście screeny z rimejku (bo remasterem to trudno nazwać) Gears of War?

http://www.ppe.pl/news-36660-tak_prezentuje_sie_gears_of_war__ultimate_edition___fragmenty_rozgrywki_i_screeny.html

Zmiany jakich dokonano w kolorystyce i architekturze lokacji to dla mnie jedno wielkie WTF, dokładnie każdy screen z nowej wersji wygląda zwyczajnie gorzej i klimatu jaki pamiętam z GoW w ogóle tu nie widzę.


RE: Gry - Mierzwiak - 16-06-2015

Poprawcie mnie, ale nie widzę tu niczego, czego nie byłoby w poprzedniej części, a trailer onanizuje się wymieniając te wszystkie elementy gameplayu jakby nikt wcześniej czegoś takiego na oczy nie widział. Grafika z poprzedniej generacji i ludzie-kukły rządzą :)




RE: Gry - Gal Anonim - 16-06-2015

Trailer ma za zadanie opisac czym jest gra, wiec nie wiem czemu zdziwienie - trailery GTA V tez zapowiadaly living open world, ekszyn, cy cuś. ;) Najwazniejsze jest to, ze IO zapowiedzialo powrot do korzeni i zapowiada sie na gre kontynuującą tradycję z BLOOD MONEY, a nie cienkiego Absolution. Znakomicie, zapowiada sie bardzo smacznie.


RE: Gry - Mierzwiak - 16-06-2015

Trailery GTA V zapowiadały największe GTA do tej pory i omawiały nowości, których w tej serii nie było, a to różnica :)


RE: Gry - Gal Anonim - 16-06-2015

Moze tak bylo. No dla mnie bez znaczenia, co tam se gada, grunt, ze zapowiada to, co w Hitmanie najlepsze. :)


RE: Gry - Mierzwiak - 16-06-2015

Hitman: Absolution tak mnie zniechęciło, że podziękuję :P


RE: Gry - Wawrzyniec - 16-06-2015

To gadanie o tym, że Hitman będzie sandboxem, to chwyt marketingowy, czy faktycznie coś jest na rzeczy? Chyba że mają na myśli sandbox inny niż GTA, Saits Row, czy inne Injustice.


RE: Gry - MOLQ - 16-06-2015

Life is strange - jezeli komus podobaja sie gry produkcji Telltale Games, to bedzie zachwycony. Ogolnie gra jest lepsza graficznie i ma bardzo fajny patent z cofaniem czasu, na razie jestem po 1 epizodzie i to wszystko sie troche ciagnie, ale jestem zaintrygowany cala historia i mam nadzieje ze sie rozkrecie, moze i gra jest troche babska i mlodziezowa, ale nadrabia to dialogami i tez soczystymi wulgaryzmami. Tak czy siak jezeli DONTNOD bedzie dalej szedl w tym kierunku to Telltale moze mu pucowac buty, bo pod wzgledem graficznym i fabularnym jak na razie gniecie.

 


RE: Gry - Gal Anonim - 16-06-2015

(16-06-2015, 21:38)Wawrzyniec napisał(a): To gadanie o tym, że Hitman będzie sandboxem, to chwyt marketingowy, czy faktycznie coś jest na rzeczy? Chyba że mają na myśli sandbox inny niż GTA, Saits Row, czy inne Injustice.
Poziomy w Hitmanie zawsze były sandboksowe. Nawet niektóre poziomy w Absolution. To o czym piszesz to duży, otwarty świat. Sandbox oznacza, ze poziomy są nieliniowe i mozesz sie w nich bawić/przechodzic na rozne sposoby.