![]() |
|
Zapowiedzi - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Filmy polskie (https://forumkmf.pl/Forum-Filmy-polskie--13) +--- Wątek: Zapowiedzi (/Thread-Zapowiedzi--806) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
|
RE: Zapowiedzi - Kaczor - 24-11-2011 Z cyklu "kostiumy milicjantów nie mogą się zmarnować" czyli "Wałęsa" Wajdy. Sztuczne wąsy pożyczone chyba z "Bitwy Warszawskiej" ;) ![]() http://kultura.gazeta.pl/kultura/1,114438,10704117,_Walesa__Andrzeja_Wajdy__Jaki_bedzie___WIDEO_.html RE: Zapowiedzi - Ash - 24-11-2011 Mam nadzieję, że swoje kolejny "arcydzieło" Wajda będzie kręcił za swoje, a nie za pieniądze podatników (a obawiam się, że znowu rząd dołoży kasy)... RE: Zapowiedzi - Kaczor - 24-11-2011 Oczywiście że jest współfinansowany przez PISF :D RE: Zapowiedzi - gigacz - 24-11-2011 (24-11-2011, 22:01)Kaczor napisał(a): Z cyklu "kostiumy milicjantów nie mogą się zmarnować" czyli "Wałęsa" Wajdy. Sztuczne wąsy pożyczone chyba z "Bitwy Warszawskiej" ;) O tych wąsach było dziś w TVN. Jakiś starszy jegomość - charakteryzator, który (cytuję), "gdy tylko dowiedział się że taki film powstanie, stwierdził żę musi pracować przy tym filmie jako spec od wąsów Wałęsy" :) RE: Zapowiedzi - Martinipl - 24-11-2011 PISF dal 7mln PLN, pozostale 12 daja sponsorzy... = 19lmn PLN RE: Zapowiedzi - Motoduf - 24-11-2011 "Dlaczego robi Pan ten film?" - "Nie chcę, ale muszę". Rzygać się chce. Wajdzie się chyba wydaje, że jest jakimś bogiem reżyserii, na którym spoczywa obowiązek opowiadania o ważnych postaciach/wydarzeniach. A tak, na szczęście, zdecydowanie nie jest i pewnie o wiele lepiej by wyszło, gdyby za film zabrał się ktoś, kto ma jakąś wizję i pomysł. RE: Zapowiedzi - Mierzwiak - 25-11-2011 (24-11-2011, 23:41)Motoduf napisał(a): "Dlaczego robi Pan ten film?" - "Nie chcę, ale muszę".Pomijam już pretensjonalne użycie cytatu z Wałęsy jako odpowiedzi, ale kurwa, jak reżyser może mówić, że robi film chociaż tego nie chce? Co z tego wyjdzie, skoro reżyser ma go w dupie i nie chce być na planie? To ma mnie zachęcić do obejrzenia? Poza tym w mediach już powiedziano jak się to będzie kończyć, więc nie ma powody by obejrzeć tego - potencjalnego - stolca. RE: Zapowiedzi - Azgaroth - 25-11-2011 http://www.filmweb.pl/news/%22Wa%C5%82%C4%99sa%22+z+Grochowsk%C4%85%2C+ale+bez+Bellucci-79864 Twórcy zdradzili również, że film prócz sekwencji fabularnych będzie zawierał zdjęcia archiwalne. Nie mamy pieniędzy to wrzucimy materiały archiwalne, czyli żal. Ten film nie ma prawa się udać. RE: Zapowiedzi - Albertino - 25-11-2011 Wajda - całkiem odważny niegdyś reżyser - wypalił się zupełnie, więc nie wiem na co tu liczyć. Poza tym facet ma ostatnio nieznośną tendencję do poprawnych politycznie laurek (zapewniam, że nie zawsze tak było). Inna sprawa, że zdjęcia archiwalne (świetnie wykorzystane) były też w "Człowieku z marmuru", także nie mam pojęcia dlaczego akurat to miałoby świadczyć na niekorzyść filmu. RE: Zapowiedzi - Hitch - 25-11-2011 Odważny... To zakłamana wsza była zawsze. RE: Zapowiedzi - soldamn - 28-11-2011 Te materiały podlinkowane powołują się np. na stronę internetową polonica.net, która słynie z listy żydów dla oszołomów. Są tak wiarygodne jak protokoły mędrców syjonu i inne tego typu bzdury. Ponadto widać dość mocno, że chłop po prostu jest zawistny, że mu nie wyszło i nie zrobił kariery, mimo iż skończył przecież tą filmówkę! A taki mierny Pan Andrzej zrobił karierę zamiast niego. Przecież oczywiste jest, że każdy film z okresu PRL przechodził przez cenzurę, że trzeba było kombinować, poruszać niektóre tematy a innych nie. Inaczej filmy by po prostu nie powstawały. I życzyłbym innym polskim reżyserów tyle bezkompromisowości w czasach PRL ile Wajda pokazał w Popiele i Diamencie czy Człowieku z Marmuru. Kłopotowski, co dość dla niego nietypowe, mówi w tym filmie bardzo sensownie. Wajda obecnie jest w słabej formie, to fakt, ale mało który reżyser w takim wieku trzyma formę. Nie zmienia to faktu, że jak był młodszy, to nakręcił kilka genialnych filmów. RE: Zapowiedzi - Hitch - 28-11-2011 Broń czerwonego pachołka, broń :) RE: Zapowiedzi - soldamn - 28-11-2011 Wprost cudowna argumentacja. RE: Zapowiedzi - Hitch - 28-11-2011 Twoja nie lepsza wcale. Naprawdę sądzisz, że moja wiedza o Wajdzie opiera się na jednym wywiadzie z TV PULS? Think again, buster. I sam się doszkól. RE: Zapowiedzi - Gal Anonim - 28-11-2011 A propos tego: http://blogkmf.blogspot.com/2011/05/urzednicy-na-celowniku-nareszcie.html We wrześniowym Newsweeku był wywiad z reżyserem, gdzie mówiono, że zdjęcia już ruszyły, a film jest finansowany z prywatnej kasy. Spoko. RE: Zapowiedzi - Mental - 01-12-2011 soldamn napisał(a):Przecież oczywiste jest, że każdy film z okresu PRL przechodził przez cenzurę "Przechodził" to czasownik w trybie niedokonanym - nie niesie w sobie informacji o tym, jakie filmy przeszły przez sito, a jakie w nim utknęły i NIE PRZESZŁY. Skoro filmy Wajdy przechodziły i były dopuszczane do emisji, to znaczy, że władzy zaszkodzić nie mogły w żaden sposób. Crov napisał(a):We wrześniowym Newsweeku był wywiad z reżyserem, gdzie mówiono, że zdjęcia już ruszyły, a film jest finansowany z prywatnej kasy. Spoko. Byle jego poziom nie był wysoki inaczej - tak jak finansowanego z prywatnej kasy "Atlasa Zbuntowanego". RE: Zapowiedzi - shamar - 02-12-2011 Nie wiem czy to tu było o nowym Klossie. Chyba tu. Młodego Klossa ma zagrać... nie, nie. Wiem, że będziecie zawiedzeni. Nie Szyc. Ten pan -
RE: Zapowiedzi - Phlogiston2 - 02-12-2011 Pomyśl pozytywnie-mogli wybrać Karolaka. RE: Zapowiedzi - shamar - 02-12-2011 Myślę pozytywnie. Kot, pomimo tego, że gra w zbyt wielu szmelcach, wydaje się być dobrym aktorem. No i poza planem też nie wygląda jakby był nadętym ch. RE: Zapowiedzi - Kaczor - 02-12-2011 Parę dni temu kręcili w Malborku:
|