![]() |
|
Rambo (1982-2019) - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21) +--- Wątek: Rambo (1982-2019) (/Thread-Rambo-1982-2019--90) |
RE: Rambo - Kinomaniak - 11-08-2011 (11-08-2011, 11:21)Hitch napisał(a): Po prostu nie streszczaj filmów, bo my je znamy :) Postarać się mogę, ale nic nie obiecuje ;) RE: Rambo - military - 04-05-2012 Na profilu Stallone'a na FB opublikowano notkę "Rambo is back!". Czyżby sequel dostał zielone światło? RE: Rambo - simek - 04-05-2012 Zobacz co piszą w komentach :) RE: Rambo - Turus - 04-05-2012 Podrzucił byś co ciekawsze ? Bo jestem ciekaw co ludziska piszą a specjalnie konta na FB nie będę zakładał. RE: Rambo - military - 04-05-2012 Generalnie wchodzą Slajowi w kakaową grotę. RE: Rambo - simek - 04-05-2012 Ja w sumie to nie wiem czy któryś profil na FB jest chociażby zbliżony do bycia oficjalnym... Tutaj świeży nius, który nic konkretnego nie mówi: http://www.telegraph.co.uk/culture/film/film-news/9240424/Sylvester-Stallone-to-do-Rambo-5.html RE: Rambo - Turus - 04-05-2012 (04-05-2012, 11:48)military napisał(a): Generalnie wchodzą Slajowi w kakaową grotę.Acha, no właśnie chciałem wiedzieć czy ludzie są przychylni czy raczej niekoniecznie. Co prawda nigdy jakimś wielkim fanem Rambo nie byłem, to jednak przyjemnie sobie popatrzeć jak Sly robi z wszystkich po kolei mielonkę a jucha co chwilę bryzga nam na ekran, jak chociażby w ostatniej części. RE: Rambo - Goro Gondo - 21-07-2012 Rambo 2 - Dobre kino wojenne/sensacyjne. Widać trud włożony w prace nad filmem, wszystko jest robione z precyzją, choć cholernie naciągane, ale to tak na marginesie ;). Film ogląda się bardzo dobrze, choć już za którymś seansem pod końcem zaczyna się dłużyć. Jak zwykle bardzo dobra muzyka, dobra praca kamery i świetne lokacje. Niezłe są sceny z helikopterami, robią wrażenie. Choć w III jeszcze więcej jest takich sekwencji. 7/10 Rambo III - Też sequel także jest dobry i kiedyś był moim ulubionym z serii. Na początku tempo nieco wolne, ale potem rozwija się i mamy dużo niezłych akcji (nie będę wspominał, że nieco naciągane, bo to oczywiste, ale są tacy, co by się czepiali, jakbym tego nie napisał). Świetne są sceny w jaskini/ grocie i końcowa bitwa. W ogóle cały film jest dość dobry. Tym razem mamy też nieco przygody prócz wojny i sensacji. 7/10. John Rambo - wypowiadałem się w innym temacie, ale tutaj też dodam trzy grosze. Choć film kuleje pod wieloma względami (aktorstwo, montaż, debile postacie i inne głupie głupoty :)) to jednak spełnia swoje zadanie i idzie się nieźle bawić i nawet śmiało można zaliczyć film od kanonu. 6/10 Rambo: Pierwsza Krew - Mało, że to świetny film sensacyjny, to ma jeszcze drugie dno - nastawienie Stanów do powracających weteranów. Jest to dość ważny temat, ludzie, którzy walczyli i oddawali życie za kraj zostają zapomniani i wyszydzani. Znakomita gra aktorska Stallona (rozmowa końcowa z Trautmanem, dziwne (strach) zachowanie w więzieniu). Wspaniałe tempo, niesamowita muzyka i znakomite lokacje. Jeden z najlepszych filmów akcji. 8/10. Jeśli chodzi o Rambo, to jak na Polskie warunki mam słabą kolekcją, ale i tak dostateczną i jak na razie mi wystarcza :). Rambo 2, 3 na kasecie video od Imperial (świeże zakupy), Rambo 2,3 z TVP2 i wydanie DVD. Choć akurat to takie lipne bo z Gazety Wyborczej (wiem, teraz zostanę zbesztany). Ale jest to rip wydania QDVD, czyta Maciej Gudowski. Jest bardzo dobra polska strona o Rambo, nie wiem, czy był tu link podawany, ale: http://rambo.pl/ Na prawdę polecam. RE: Rambo - shamar - 05-09-2012 TVPowtórka prawie nie obcięta- lekkie wykadrowanie. Kult, klasyk z maksymalną oceną czyli 9/10. Najlepsza z części. Można się uczepić kilku elementów np. czemu na końcu trwa pojedynek jeden na jednego. Nagle zniknęła policja, gwardia narodowa... "- poluje na niego 200 ludzi - więc pamiętajcie o workach na zwłoki." Jeden z wielu tekstów, który zjada całe knoty typu "Niezniszczalni". RE: Rambo - military - 05-09-2012 Cytat:klasyk z maksymalną oceną czyli 9/10 Yeah, okay... RE: Rambo - The Vujek - 07-09-2012 (05-09-2012, 22:05)shamar napisał(a): "- poluje na niego 200 ludzi Uwielbiam, gdy w filmach akcji występuje jakaś osoba trzecia, która wprawdzie nie bierze aktywnego udziału w akcji, ale mówi dokładnie to, co widzowie chcą usłyszeć :D RE: Rambo - shamar - 07-09-2012 (05-09-2012, 22:15)military napisał(a):Cytat:klasyk z maksymalną oceną czyli 9/10 Czy ja muszę zawsze przypominać, że nie wystawiam dych? RE: Rambo - wujo444 - 07-09-2012 proszę bardzo - tylko zacznij pisać 9/9, nie 9/10 bo wychodzą bzdury. RE: Rambo - Bartholomew - 08-09-2012 jeden z filmów mojego dzieciństwa. do dzis pamietam jak niesamowite wrażenie wywoływal do mnie za młodu - te czasy kiedy chodziło się z łukiem albo plastikowym kałachem i czerwona opaską na czole, strzelając w kury i przydrożne psy :) najlepsza jest zdecydowanie jedynka, idealnie wywazona pod względem akcji i dramatu a końcowy dialog Rambo z pułkownikiem Troutmanem przyprawia wręcz o dreszcze. na plus dochodzą jeszcze świetne widoczki i Stallone o stalowym spojrzeniu. Na minus zalicze troche irytująca muzyke, ale prawdziwie kocha sie nie za coś, ale pomimo czegoś :) i te teksty: Teasle: Are you telling me that 200 of our men against your boy is a no-win situation for us? Trautman: You send that many, don't forget one thing. Teasle: What? Trautman: A good supply of body bags. MOC! ocena poza skala. RE: Rambo - Mefisto - 08-09-2012 (08-09-2012, 17:37)Bartholomew napisał(a): te czasy kiedy chodziło się z łukiem albo plastikowym kałachem i czerwona opaską na czole Pieprzone komuchy też najechały Twoją wioskę? :P RE: Rambo - Gal Anonim - 08-09-2012 WOLVERINES! RE: Rambo - Mental - 08-09-2012 Cytat:te czasy kiedy chodziło się z łukiem albo plastikowym kałachem i czerwona opaską na czole Tak było! Pamiętam, że na szkolny balik przebrałem się za Rambo i przyniosłem M-16 + kilka granatów. To były czasy... Dzisiaj by za to aresztowali moich starych, a mnie do psychiatryka wysłali. Ale jebać ich oraz ich matki. Kult "Pierwszej krwi" niech trwa! RE: Rambo - shamar - 08-09-2012 (07-09-2012, 22:15)wujo444 napisał(a): proszę bardzo - tylko zacznij pisać 9/9, nie 9/10 bo wychodzą bzdury. A jaki byłby wtedy sens? Wtedy musiałbym pisać 8/9. Moja ocena maksymalna to 9/10 a kiedy obejrzę "wszecharcydzieło" to wystawię 10. RE: Rambo - Perfik - 08-09-2012 LOL :) Po czym poznasz "wszecharcydzieło"? RE: Rambo - shamar - 14-09-2012 Jakaż tandetna jest ta 2. Co za masakryczny przeskok jakościowy. Zapamiętałem ten film, że był jednak lepszy a tu takie rozczarowanie. |