Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - military - 24-09-2015

Star Wars: Force Unleashed 2 - przeszedłem na mega hardzie, kto mi podskoczy? Ależ lubię tę grę - z jakiegoś powodu. Ma jakieś bugi które sprawiają, że czasem jest sekundowy zwiech; ma poziomy proste i liniowe do bólu; jest dość krótka (ale te 3 godziny, które jej zarzucano, to gruba przesada), ale... jest FAJNA. Naprawiono błędy z jedynki - walka jest płynniejsza, mocy używa się łatwiej, grafika jest o wiele lepsza, ciachanie szturmowców to kupa frajdy, bossowie są fajowi, no i jest całkiem fajna historia, w której bohater nie jest pewny, kim jest. No i spoko jest Witwer w roli głównej - gość nadał postaci charakter.

Jeśli coś miałbym FU2 zarzucić, to zbyt mała różnorodność scenerii i wybiórcze traktowanie mocy: raz gościu bez problemu przesuwa statek kosmiczny, a za chwilę męczy się z otwarciem drzwi. Nosz kurna.

Szkoda, że gra zaliczyła wtopę sprzedażową i nie ma FU3.

8/10

[Obrazek: 120101020130843.jpg]


RE: Gry - Gal Anonim - 24-09-2015

(24-09-2015, 08:15)Mierzwiak napisał(a): To akurat przyznaję, poziomy są super (o ile gówniane Absolution, jedyne w jakie grałem, stanowi jakąś reprezentację).
Absolution o tyle slabo to reprezentuje, ze wiele poziomow ma konkretna sciezke - Blood Money widac to znacznie lepiej, gdy poziomy to sandboksy, przez co lokacje wypadaja naturalniej.


RE: Gry - Wawrzyniec - 24-09-2015

Poziomy w Blood Money to absolutna rewelacja. Grałem w tę grę bardzo dawno na PS2, ale mapy pamiętam bardzo dokładnie. Każda miała swój własny, cudowny klimat, wiele sposobów na przejście i po wielu latach dalej siedzą mi w bani. Jeśli nowa część zbliży się pod tym względem do BM, to kupuję ją w ciemno.


RE: Gry - Grievous - 24-09-2015

Cytat:te 3 godziny, które jej zarzucano, to gruba przesada

Trwa 4. No chyba że na najwyższych poziomach trudności trwa to dłużej, ale trochę ciężko mi zrozumieć że ktoś chciałby na nich grać, gdyż ta seria ma strasznie toporną, mało satysfakcjonującą mechanikę walki.

military napisał(a):Szkoda, że gra zaliczyła wtopę sprzedażową i nie ma FU3.

TFU3 zostało anulowane jeszcze przed premierą dwójki, gdyż zdali sobie sprawę że zamiast sequela wysmażyli średniej jakości DLC. I może jakby ta gra się ukazała jako DLC do jedynki w odpowiednio niższej cenie, to bym takiego żalu do niej nie miał, a tak krzyżyk LucasArts na drogę. Nie mam w ogóle za złe Disneyowi że ich zamknęli.


RE: Gry - Gal Anonim - 24-09-2015

(24-09-2015, 12:42)Wawrzyniec napisał(a): Poziomy w Blood Money to absolutna rewelacja. Grałem w tę grę bardzo dawno na PS2, ale mapy pamiętam bardzo dokładnie. Każda miała swój własny, cudowny klimat, wiele sposobów na przejście i po wielu latach dalej siedzą mi w bani. Jeśli nowa część zbliży się pod tym względem do BM, to kupuję ją w ciemno.
Jezeli nie grales w inne Hitmany to polecam. Choc Blood Money to absolutnie (no pun intended) najlepsza część serii i esencja Hitmana to trzy poprzedniczki są również świetne (choć toporniejsze np. w sterowaniu). Graficznie - tj. jezeli chodzi o projekt poziomów itp. - ta seria zawsze była fantastyczna. (Absolution ujdzie jako gra, można sobie rzeźnie porobić czy cuś, ale jako Hitman jest słabiutki.)


RE: Gry - military - 24-09-2015

Cytat:ta seria ma strasznie toporną, mało satysfakcjonującą mechanikę walki.

No wlaśnie w tym sęk, że jedynka - owszem, ale dwójka to inna bajka.

Cytat: zamiast sequela wysmażyli średniej jakości DLC.

Czego chciałbyś od sequela? Masz fajnie pociągniętą fabułę, ulepszony pod każdym względem system walki/mocy i O WIELE lepszą grafikę.


RE: Gry - Grievous - 24-09-2015

Czy progres w mechanice walki był? Był. Ale bardzo nieznaczny. To dalej bardzo toporny slasher który do serii "Devil May Cry" czy "Metal Gear Rising" nie ma nawet startu. Grafika ma dla mnie średnie znaczenie. Jest ładniej, to fajnie, ale nie rzutuje mi to jakoś specjalnie na odbiór gry.

A fabuła była pociągnięta w najbardziej chujowy sposób i koniec końców nic z niej nie wynikło. Ciekawszym pomysłem były DLC do pierwszej części (lepsze niż podstawka) w których grało się Starkillerem który zastąpił Vadera. Zamiast robić z tego dodatki to było trza to poświęcić na pełnoprawną grę. Fajnie byłoby zobaczyć taką alternatywną historię z OT :)


RE: Gry - Wawrzyniec - 24-09-2015

@Crov
Grałem we wszystkie Hitmany, poza Absolution. Fakt, poziomy zostały pomysłowo zaprojektowane w każdej części, ale poziom immersji z Blood Money jest niedościgniony. Ta gra spokojnie bije pod tym względem większość eRPeGów, czy klimatycznych eFPeeSów.


RE: Gry - Huntersky - 24-09-2015

military napisał(a):Szkoda, że gra zaliczyła wtopę sprzedażową i nie ma FU3.

Szkoda, że LucasArts zapomniało o Kyle'u Katarnie i nie powstała kolejna część Jedi Knight. I już pewnie nie powstanie przez nowy kanon.

Do tego jeszcze Star Wars 1313 z Boba Fettem w roli głównej. Star Warsy mają chyba najwięcej anulowanych gier z potencjałem.

Grievous napisał(a):To dalej bardzo toporny slasher który do serii "Devil May Cry" czy "Metal Gear Rising" nie ma nawet startu.
O, to. Marzy mi się Jedi Knight, w którym można dowolnie pociąć na kawałki niemal każdy element scenografii jak w MGR.


RE: Gry - military - 24-09-2015

To psułoby klimat.

Ja chętnie zobaczyłbym remake Jedi Knight i Outcast (Academy może gnić w niebycie). Nawet bez lepszej grafiki, bo ta się godnie starzeje. Po prostu niech działa na nowych sprzętach, bez crashy i w widescreenie.


RE: Gry - Huntersky - 24-09-2015

Przechodzę Jedi Outcast średnio raz na rok, w widescreenie, full HD, powiekszonym FOV i bez crashy. :) A, jeszcze obowiązkowo difficulty Jedi Master i g_saberrealisticcombat na 3, dla trudniejszych walk i odrąbanych głów i nóg. :)


RE: Gry - Gal Anonim - 24-09-2015

Gdyby zrobili dobry sequel Jedi Knight to byłby pierwszy raz od dawna, kiedy byłem podekscytowany Star Wars.


RE: Gry - military - 25-09-2015

Huntersky, na Windows 7 nie mogę po uruchomieniu JO wrócić do menu bo mnie wywala do pulpitu.:) Aktualizacje wszystkiego, tryby zgodności - NIC nie dają. BTW: filmików nie wyświetla, szary ekran.


RE: Gry - Hitch - 25-09-2015

Przesiądź się na 8.1 - żadnych problemów z grami.


RE: Gry - Huntersky - 25-09-2015

Military, spróbuj wersji ze Steama lub GoGa, powinna być przystosowana do nowych systemów.


RE: Gry - military - 25-09-2015

Wypróbuję, bo właśnie parę dni temu próbowałem (znów) odpalić JO - no i kurde się nie da po prostu, zmiana jakichkolwiek ustawień graniczy z cudem.


RE: Gry - Grievous - 25-09-2015

Parę miechów temu kupiłem całą serię na wyprzedaży na Steamie. Outcast i Academy działają bezproblemowo.


RE: Gry - Proteus - 01-10-2015




RE: Gry - military - 01-10-2015

Dobrze godo, polać jej. Nie wiem, kto to jest, ale spoko się wydaje. Przypomina trochę Natalie Portman, choć pod tym makijażem może być równie dobrze Morganem Freemanem.


RE: Gry - Grievous - 01-10-2015

Urocze :) Coś ciekawego jeszcze na tym kanale?