![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - Proteus - 30-05-2016 Właśnie zacząłem pykać w nowego DOOMA. Jeżeli Military nie wystawi tej grze wysokiej noty, to będziemy mieć potwierdzenie, że wszystkie jego dotychczasowe opinie o grach to trolling, albo przekora ;) A tak na serio, Miltary, jak się uporasz z Uncharted to chwytaj z DOOMA. Grając przeszło mi przez głowę, że to jakby gra robiona pod Ciebie. RE: Gry - military - 30-05-2016 Jestem tak na Dooma narajany, że ledwo żyję, ale no money, mister.:) RE: Gry - Proteus - 30-05-2016 Tak z innej beczki, DOOM ma chyba najlepsze techniczne wykorzystanie motion blura jakie widziałem w grach. I to zarówno w kamerze gracza jak i w poruszaniu się potworów. Efektem tego, momentami ta gra w ruchu naprawdę wygląda jak film. RE: Gry - Gal Anonim - 30-05-2016 Nie wiem, co brzmi dla mnie gorzej: film wyglądajacy jak gra, czy gra wygladajaca jak film. RE: Gry - simek - 30-05-2016 Przecież gry powinny wyglądać jak film, czego nie należy utożsamiać z ograniczoną mechaniką przez którą gracz czułby się jakby oglądał film, a nie grał. RE: Gry - Proteus - 30-05-2016 @ Crov Zależy jakie negatywne konotacje masz na myśli. Nie chodzi o grę "silącą się na film" pod względem mechaniki. W przypadku DOOMA po prostu obraz pomimo swojej stylizacji, jest w ruchu bardzo, hmmm....naturalny? Wygląda jak renderowana cutscenka i to paradoksalnie w trakcie najostrzejszych, najbardziej dynamicznych akcji. RE: Gry - Gal Anonim - 30-05-2016 (30-05-2016, 22:26)simek napisał(a): Przecież gry powinny wyglądać jak film, czego nie należy utożsamiać z ograniczoną mechaniką przez którą gracz czułby się jakby oglądał film, a nie grał.Dlaczego "powinny"? I co to znaczy, ze powinny? Moim zdaniem powinny wygladac bardziej jak zycie, albo miec wlasna stylizacje. Proteus, no tak, ale obraz filmowy nie jest naturalny - wyglada "filmowo" (abstrachujac od wyjatkow). Jest odpowiednio stylizowany. Tj. nie wiem, co tam w DOOMie jest filmowego, bo nie gralem, ale to, ze gra wyglada filmowo brzmi dla mnie nieco jak regres graficzny. Obraz filmowy generalnie dystansuje widza i dziala, dlatego że jest zamkniety w pewnej strukturze i formie (nie bez powodu trudniej oglada sie film nakrecony w pierwszej osobie niż gre w pierwszej osobie). Nie wiem, to nie byla krytyka Duma czy Twojej opinii, po prostu źle to dla mnie zabrzmiało. :) RE: Gry - Proteus - 31-05-2016 Ale co rozumiesz, ze obraz filmowy jest stylizowany? W jaki sposób "zwykły" (przeciętny? Nie mówię to o dopierdalaniu filtrów kolorów, historycznej sepii czy lens flarów) obraz filmowy dystansuje widza bardziej od obrazu gry? Pamiętaj, że mi chodzi stricte o obraz , a nie o inne środki filmowego przekazu jak montaż, ujęcia kamery, itp. Cytat:Moim zdaniem powinny wygladac bardziej jak zycie, albo miec wlasna stylizacje. Dopuszczasz możliwość "własnej stylizacji", ale tak naprawdę w kwestii obrazu to nie ma w sumie niczego co gry mogą mieć jako własną stylizację, a czego nie posiadają już filmy (jak jest to poproszę przykłady), dlatego to rozróżnie wydaje mi się dziwnie zasadnicze. Cytat:nie bez powodu trudniej oglada sie film nakrecony w pierwszej osobie niż gre w pierwszej osobie Czy ja wiem. Trudniej w jaki sposób? To, że filmy takie jak Hardcore Henry czy found footage mają mieszane opinie, jest oznaką tego, że niektórym ludziom trudniej się je ogląda od "normalnych" filmów, a nie tego, że trudniej się je ogląda od growych FPSów. FPSów też na co dzień nie ogląda się jak filmy fabularne, więc nie ocenia się ich przez ten pryzmat, ale gdyby zaczęto tak robić, to ludzie pewnie też marudziliby na tę formułę. Ja tam np. na poziomie wizualnym nie widzę niczego trudniejszego w oglądaniu jakiegoś obrazu found footage, od oglądania na you tubie lets playa z FPS. RE: Gry - Gal Anonim - 31-05-2016 (31-05-2016, 00:19)Proteus napisał(a): Ale co rozumiesz, ze obraz filmowy jest stylizowany?Że nie wygląda jak to, co widzisz na co dzień i generalnie nigdy nie ma tak wyglądac. Zwykle nawet jezeli film ma być celowo brzydki to jest to stylizacja, która od rzeczywistości, chocby samym faktem, że forma dystansuje (w zyciu nie sledzimy historii w taki sposob jak w filmie). Cytat:Dopuszczasz możliwość "własnej stylizacji", ale tak naprawdę w kwestii obrazu to nie ma w sumie niczego co gry mogą mieć jako własną stylizację, a czego nie posiadają już filmy (jak jest to poproszę przykłady), dlatego to rozróżnie wydaje mi się dziwnie zasadnicze.No nie, FPP czy widok z boku (w stylu Mario) to rzeczy, które w filmach raczej nie działają na dłuższą metę poza zabawą formą. Cytat:Trudniej jesli chodzi o emocjonalne zaangazowanie. W grze FPP ma tendencje do potęgowania immersji - w filmie raczej to utrudnia. Wiąże się to z tym jak historie sa opowiadane w tych dwoch medium. Dlatego pewne zabiegi wizualne bardziej sie sprawdzaja w filmach, a inne w grach. 24fps pasuje do filmów (i to tez kwestia przyzwyczajenia), ale w grach juz bedzie bardziej zauwazalne. Generalnie wszystkie wizualne zabiegi filmowe w grach jakie kojarze (np. szeroka panorama, flary, motion blur, krew czy krople na "obiektywie"*) u mnie tylko zawsze potęgowały brak immersji, przez to, ze sa kompletnie nienaturalne.Cytat:nie bez powodu trudniej oglada sie film nakrecony w pierwszej osobie niż gre w pierwszej osobie *choc tego nie lubie tez w filmach RE: Gry - military - 31-05-2016 Crov, lubię cię, you're a funny guy, ale pierdolisz.:) RE: Gry - Gal Anonim - 01-06-2016 Fajniutkie wideo o Hitmanie i ciekawe spojrzenie na powtarzanie poziomów: RE: Gry - Mierzwiak - 07-06-2016 Czekam. Co prawda nie jestem kupiony w stu procentach (głos głównej bohaterki mi w ogóle nie pasuje, niektóre mechaniczne stworzenia również), ale gra ma spory potencjał i wygląda pięknie, oby tylko nie skończyło się na banalnym twiście z ludzkim miastem w którym "współcześni" ludzie żyją sobie normalnie i to z niego pochodzi nasza wojowniczka. RE: Gry - Arahan - 13-06-2016 Oficjalny zwiastun. Mówicie co chcecie, ale dla mnie to wygląda świetnie. Jest tylko jeden problem - to gra EA. Pewnie będzie pierdyliard mikropłatności, bugów, itp. IGN pokazał też gameplay. RE: Gry - military - 13-06-2016 Wygląda świetnie? Nie wiem, jak to wygląda, bo to dwusekundowe fragmenty, podczas których kamera obraca się w różne strony, a ekran zasypuje masa efektów cząsteczkowych. Dosłownie nie da się na to patrzeć, B1 ma przechujowe trailery jak dotąd. Mogliby tam dać tekstury z 2003 roku i nie dałoby się zauważyć, bo na niczym nie można skupić wzroku. RE: Gry - Arahan - 13-06-2016 Wojskowy nie psiocz. Masz tutaj gameplay: A na deser gameplay z Mafii III. Coś mi mówi, że na święta sprawię sobie PS4 :) RE: Gry - Turus - 13-06-2016 Na święta to już pewnie będzie PS4 Neo RE: Gry - Arahan - 13-06-2016 To dobrze, bo PS4 potanieje ;) RE: Gry - Mierzwiak - 14-06-2016 Intrygujące to mało powiedziane! RE: Gry - Pelivaron - 14-06-2016 Ja to się okrutnie jaram tym: Zanim dostanę TLOU 2 będą napierdzielał w to! RE: Gry - Mierzwiak - 15-06-2016 Hmm, The Lost and Damned w świecie TLOU :) Szkoda że gameplayu nie pokazali, bo póki co zostaje sam setting, a ten zbyt oryginalny nie jest. |