Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - Proteus - 30-05-2016

Właśnie zacząłem pykać w nowego DOOMA. Jeżeli Military nie wystawi tej grze wysokiej noty, to będziemy mieć potwierdzenie, że wszystkie jego dotychczasowe opinie o grach to trolling, albo przekora ;)


A tak na serio, Miltary, jak się uporasz z Uncharted to chwytaj z DOOMA. Grając przeszło mi przez głowę, że to jakby gra robiona pod Ciebie.


RE: Gry - military - 30-05-2016

Jestem tak na Dooma narajany, że ledwo żyję, ale no money, mister.:)


RE: Gry - Proteus - 30-05-2016

Tak z innej beczki, DOOM ma chyba najlepsze techniczne wykorzystanie motion blura jakie widziałem w grach. I to zarówno w kamerze gracza jak i w poruszaniu się potworów. Efektem tego, momentami ta gra w ruchu naprawdę wygląda jak film.


RE: Gry - Gal Anonim - 30-05-2016

Nie wiem, co brzmi dla mnie gorzej: film wyglądajacy jak gra, czy gra wygladajaca jak film.


RE: Gry - simek - 30-05-2016

Przecież gry powinny wyglądać jak film, czego nie należy utożsamiać z ograniczoną mechaniką przez którą gracz czułby się jakby oglądał film, a nie grał.


RE: Gry - Proteus - 30-05-2016

@ Crov

Zależy jakie negatywne konotacje masz na myśli.

Nie chodzi o grę "silącą się na film" pod względem mechaniki. W przypadku DOOMA po prostu obraz pomimo swojej stylizacji, jest w ruchu bardzo, hmmm....naturalny? Wygląda jak renderowana cutscenka i to paradoksalnie w trakcie najostrzejszych, najbardziej dynamicznych akcji.


RE: Gry - Gal Anonim - 30-05-2016

(30-05-2016, 22:26)simek napisał(a): Przecież gry powinny wyglądać jak film, czego nie należy utożsamiać z ograniczoną mechaniką przez którą gracz czułby się jakby oglądał film, a nie grał.
Dlaczego "powinny"? I co to znaczy, ze powinny? Moim zdaniem powinny wygladac bardziej jak zycie, albo miec wlasna stylizacje.

Proteus, no tak, ale obraz filmowy nie jest naturalny - wyglada "filmowo" (abstrachujac od wyjatkow). Jest odpowiednio stylizowany. Tj. nie wiem, co tam w DOOMie jest filmowego, bo nie gralem, ale to, ze gra wyglada filmowo brzmi dla mnie nieco jak regres graficzny. Obraz filmowy generalnie dystansuje widza i dziala, dlatego że jest zamkniety w pewnej strukturze i formie (nie bez powodu trudniej oglada sie film nakrecony w pierwszej osobie niż gre w pierwszej osobie).

Nie wiem, to nie byla krytyka Duma czy Twojej opinii, po prostu źle to dla mnie zabrzmiało. :)


RE: Gry - Proteus - 31-05-2016

Ale co rozumiesz, ze obraz filmowy jest stylizowany? W jaki sposób "zwykły" (przeciętny? Nie mówię to o dopierdalaniu filtrów kolorów, historycznej sepii czy lens flarów) obraz filmowy dystansuje widza bardziej od obrazu gry? Pamiętaj, że mi chodzi stricte o obraz , a nie o inne środki filmowego przekazu jak montaż, ujęcia kamery, itp.

Cytat:Moim zdaniem powinny wygladac bardziej jak zycie, albo miec wlasna stylizacje.

Dopuszczasz możliwość "własnej stylizacji", ale tak naprawdę w kwestii obrazu to nie ma w sumie niczego co gry mogą mieć jako własną stylizację, a czego nie posiadają już filmy (jak jest to poproszę przykłady), dlatego to rozróżnie wydaje mi się dziwnie zasadnicze.

Cytat:nie bez powodu trudniej oglada sie film nakrecony w pierwszej osobie niż gre w pierwszej osobie

Czy ja wiem. Trudniej w jaki sposób? To, że filmy takie jak Hardcore Henry czy found footage mają mieszane opinie, jest oznaką tego, że niektórym ludziom trudniej się je ogląda od "normalnych" filmów, a nie tego, że trudniej się je ogląda od growych FPSów. FPSów też na co dzień nie ogląda się jak filmy fabularne, więc nie ocenia się ich przez ten pryzmat, ale gdyby zaczęto tak robić, to ludzie pewnie też marudziliby na tę formułę. Ja tam np. na poziomie wizualnym nie widzę niczego trudniejszego w oglądaniu jakiegoś obrazu found footage, od oglądania na you tubie lets playa z FPS.


RE: Gry - Gal Anonim - 31-05-2016

(31-05-2016, 00:19)Proteus napisał(a): Ale co rozumiesz, ze obraz filmowy jest stylizowany?
Że nie wygląda jak to, co widzisz na co dzień i generalnie nigdy nie ma tak wyglądac. Zwykle nawet jezeli film ma być celowo brzydki to jest to stylizacja, która od rzeczywistości, chocby samym faktem, że forma dystansuje (w zyciu nie sledzimy historii w taki sposob jak w filmie).

Cytat:Dopuszczasz możliwość "własnej stylizacji", ale tak naprawdę w kwestii obrazu to nie ma w sumie niczego co gry mogą mieć jako własną stylizację, a czego nie posiadają już filmy (jak jest to poproszę przykłady), dlatego to rozróżnie wydaje mi się dziwnie zasadnicze.
No nie, FPP czy widok z boku (w stylu Mario) to rzeczy, które w filmach raczej nie działają na dłuższą metę poza zabawą formą.

Cytat:
Cytat:nie bez powodu trudniej oglada sie film nakrecony w pierwszej osobie niż gre w pierwszej osobie

Czy ja wiem. Trudniej w jaki sposób?
Trudniej jesli chodzi o emocjonalne zaangazowanie. W grze FPP ma tendencje do potęgowania immersji - w filmie raczej to utrudnia. Wiąże się to z tym jak historie sa opowiadane w tych dwoch medium. Dlatego pewne zabiegi wizualne bardziej sie sprawdzaja w filmach, a inne w grach. 24fps pasuje do filmów (i to tez kwestia przyzwyczajenia), ale w grach juz bedzie bardziej zauwazalne. Generalnie wszystkie wizualne zabiegi filmowe w grach jakie kojarze (np. szeroka panorama, flary, motion blur, krew czy krople na "obiektywie"*) u mnie tylko zawsze potęgowały brak immersji, przez to, ze sa kompletnie nienaturalne.

*choc tego nie lubie tez w filmach


RE: Gry - military - 31-05-2016

Crov, lubię cię, you're a funny guy, ale pierdolisz.:)


RE: Gry - Gal Anonim - 01-06-2016

Fajniutkie wideo o Hitmanie i ciekawe spojrzenie na powtarzanie poziomów:




RE: Gry - Mierzwiak - 07-06-2016



Czekam. Co prawda nie jestem kupiony w stu procentach (głos głównej bohaterki mi w ogóle nie pasuje, niektóre mechaniczne stworzenia również), ale gra ma spory potencjał i wygląda pięknie, oby tylko nie skończyło się na banalnym twiście z ludzkim miastem w którym "współcześni" ludzie żyją sobie normalnie i to z niego pochodzi nasza wojowniczka.


RE: Gry - Arahan - 13-06-2016

Oficjalny zwiastun. Mówicie co chcecie, ale dla mnie to wygląda świetnie. 
Jest tylko jeden problem - to gra EA. Pewnie będzie pierdyliard mikropłatności, bugów, itp.





IGN pokazał też gameplay.


RE: Gry - military - 13-06-2016

Wygląda świetnie? Nie wiem, jak to wygląda, bo to dwusekundowe fragmenty, podczas których kamera obraca się w różne strony, a ekran zasypuje masa efektów cząsteczkowych. Dosłownie nie da się na to patrzeć, B1 ma przechujowe trailery jak dotąd. Mogliby tam dać tekstury z 2003 roku i nie dałoby się zauważyć, bo na niczym nie można skupić wzroku.


RE: Gry - Arahan - 13-06-2016

Wojskowy nie psiocz. Masz tutaj gameplay:





A na deser gameplay z Mafii III. Coś mi mówi, że na święta sprawię sobie PS4 :)





RE: Gry - Turus - 13-06-2016

Na święta to już pewnie będzie PS4 Neo


RE: Gry - Arahan - 13-06-2016

To dobrze, bo PS4 potanieje ;)


RE: Gry - Mierzwiak - 14-06-2016

Intrygujące to mało powiedziane!




RE: Gry - Pelivaron - 14-06-2016

Ja to się okrutnie jaram tym:



Zanim dostanę TLOU 2 będą napierdzielał w to!


RE: Gry - Mierzwiak - 15-06-2016

Hmm, The Lost and Damned w świecie TLOU :) Szkoda że gameplayu nie pokazali, bo póki co zostaje sam setting, a ten zbyt oryginalny nie jest.