![]() |
|
Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Ogólne dyskusje filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Og%C3%B3lne-dyskusje-filmowe--25) +--- Wątek: Krótka piłka, czyli mini-recenzje (/Thread-Kr%C3%B3tka-pi%C5%82ka-czyli-mini-recenzje--1192) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
404
405
406
407
408
409
410
411
412
413
414
415
416
417
418
419
420
421
422
423
424
425
426
427
428
429
430
431
432
433
434
435
436
437
438
439
440
441
442
443
444
445
446
447
448
449
450
451
452
453
454
455
456
457
458
459
460
461
462
463
464
465
466
467
468
469
470
471
472
473
474
475
476
477
478
479
480
481
482
483
484
485
486
487
488
489
490
491
492
493
494
495
496
497
498
499
500
501
502
503
504
505
506
507
508
509
510
511
512
513
514
515
516
517
518
519
520
521
522
523
524
525
526
527
528
529
530
531
532
533
534
535
536
537
538
539
540
541
542
543
544
545
546
547
548
549
550
551
552
553
554
555
556
557
558
559
560
561
562
563
564
565
566
567
568
569
570
571
572
573
574
575
576
577
578
579
580
581
582
583
584
585
586
587
588
589
590
591
592
593
594
595
596
597
598
599
600
601
602
603
604
605
606
607
608
609
610
611
612
613
614
615
616
617
618
619
620
621
622
623
624
625
626
627
628
629
630
631
632
633
634
635
636
637
638
639
640
641
642
643
644
645
646
647
648
649
650
651
652
653
654
655
656
657
658
659
660
661
662
663
664
665
666
667
668
669
670
671
672
673
674
675
676
677
678
679
680
681
682
683
684
685
686
687
688
689
690
691
692
693
694
695
696
697
698
699
700
701
702
703
704
705
706
707
708
709
710
711
712
713
714
715
716
717
718
719
720
721
722
723
724
725
726
727
|
RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mental - 03-05-2014 Cytat:Abramović przez 3 miesiące po 7 godzin dziennie po prostu siedziała na krześle E tam. Wolę taki performance: koleś przez 10 minut bez przerwy napierdala, by oddać hołd zmarłemu, a na końcu dymiącą lufę moczy w kałuży :) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Ash - 03-05-2014 @mental http://www.defence24.pl/news_najpopularniejsza-bron-na-swiecie-zniknie-z-gier-komputerowych-gadzetow-i-bizuterii RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - shamar - 03-05-2014 Jesli ktoś myślał, że nie da się już zrobić gorszej ekranizacji niż "D'artagnan" to nie ma wiary w Hollywood. Zaraz... czy to można nazwać ekranizacją w ogóle? Trzej muszkieterowie (2011) Niedorzeczne, kretyńskie, wtórne, męczące, jedna z gorszych wydzielin na holiłódzką modłę "przerabiamy WSZYSTKO i jeb... też wszystko". 3/10 za kilka ładnych obrazków i za nią. Czyli w sumie... za kilka ładnych obrazków. ![]() RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 03-05-2014 Posejdon - zabawne, że tak drogi film wygląda jak własna podróbka straight-to-tv. CGI jest koszmarne, poziom jak z 1998 roku, a nie z 2006. Scenografia jakaś taka tania, a akcja, choć momentami widać, że musiała kosztować (woda, statyści), wygląda niesamowicie nieimponująco. Nakręcone toto bardzo, ale to bardzo słabo, a jedyna fajna rzecz jest taka, że końcowy skład uratowanych trochę różnił się od tego, którego się spodziewałem. 3/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - unknown - 04-05-2014 Mimo wszystko uważam, że to fajny film i każdy z bohaterów tego filmu i każda z osób zaangażowanych w jego produkcję jest w stanie kupić film BD poniżej stówy bez intelektualnego napinania się. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Perfik - 04-05-2014 Że he? RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - patyczak - 04-05-2014 Unknown, jestem zaintrygowany twoim postem i liczę na objaśnienie:D RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - unknown - 04-05-2014 Military wie o co chodzi, pogrzeb na forum ;) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Snappik - 04-05-2014 Devil's Due - kolejne found footage, tym razem o problemach przyszłej rodzinki (dziecko w drodze) naznaczonej przez jakąś sektę okultystyczną. Bardzo, bardzo słaby horror, który właściwie ciężko nazwać horrorem bo zupełnie nie straszy. Twórcy budują klimat tak bardzo schematycznie i w takim wolnym tempie, że po 45 minutach myślałem, że zasnę a tu jeszcze było drugie tyle do obejrzenia. Końcówka jest cholernie bolesna i nie warta czekania. To już wszystko było, a katowanie się nad debilizmem bohaterów przestało być zabawne przy okazji Paranormal Activity. 1/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Martinipl - 04-05-2014 Showgirls Festiwal cycków..., cycków, i jeszcze raz cycków. Film odzwierciedla brazylijską telenowelę, w której byle spotkanie może zrodzić wielką miłość (choć w prezentowanym dialogu i zachowaniu NIE MA OPCJI NA TAKOWĄ) i z błahych przyczyn ludzie robią awanturę (i tu tak samo - nie powinno tak być). Ale show jest to wielkie, i choć zagrane w sposób jaki Verhoeven uwielbia (czyli przerysowana tandeta), to sfilmowane i zmontowane doskonale. Gena jest wielka - nawet w tym filmie gra świetnie, z pazurem (a może tylko w tym... i Boud). 7/10 I tutaj zaznaczę, że Berkley to zaniża jakość filmu. Pamiętniki Księżniczki Oh my fgod. Serio ten film jest tak dobrze oceniany? Owszem, nie mogę powiedzieć aby Hataway grała źle albo źle wyglądała, ale scenariusz jest tak debilny, że obraża intelekt nastolatka a to do nich jest kierowany. Dobra, zbyt surowo może to oceniam, wszak to bajka i film młodzieżowy, ale jednak mogli się bardziej wysilić, ponieważ potencjał jest znacznie, znacznie większy. 4/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - RandoMan - 04-05-2014 Stalingrad, 2013, reż. Fedor Bondarchuk Innymi słowy II WŚ widziana oczami Zacka Snydera :) rany, jaki głupiutki to film, takiej chamskiej propagandówki to jak żyję nie widziałem. Wszystko tu jest od linijki - szlachetni, dobrzy Rosjanie i do szpiku kości przesiąknięte złem Niemiaszki (mroczne do tego stopnia, że palą przypadkową matkę z dzieckiem w obowiązkowym slo-mo tłumacząc to... złożeniem ofiary germańskim bóstwom! Normalnie czil i kul! Obligatoryjny jest też jeden dobry Niemiec rodem z "Pianisty" karmiący atrakcyjną, rosyjską blondynkę. Moja ulubiona scena jednak pochodzi z mniej-więcej pierwszego kwadransa projekcji: oto bohaterscy Rosjanie ruszają z pepeszami na Niemców... płonąc. Dla dramatyzmu. Apokalipsa the movie normalnie. I to się dzieje w slo-mo. W rzeczonym slo-mo jest też zdzieranie szat wspomnianej wyżej Rosjanki przez dobrego Niemca . Jeśli macie równie narąbane we łbie co ja i chce wam się marnować dwie godziny życia na "Stalingrad", kupcie sobie pierwsze "Call of Duty" i odpalcie misje "rosyjskie". Tam przynajmniej wojna to jest wojna, a nie teledysk MTV. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 04-05-2014 (03-05-2014, 15:48)Mierzwiak napisał(a): a stanowiąca sedno filmu wystawa w Muzeum Sztuki Współczesnej, podczas której Abramović przez 3 miesiące po 7 godzin dziennie po prostu siedziała na krześle (odwiedzający mieli do dyspozycji drugie krzesło postawione naprzeciw artystki) to coś autentycznie poruszającego. Ale jak Shia ostatnio zrobił coś podobnego, to mówiono, że kolesiowi odbiło :) Seem legit. Jak dla mnie to ten sam poziom artystycznego nadęcia - jestę artystką, siedzę na krześlę RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mierzwiak - 04-05-2014 Jednorazowa prowokacja znudzonego aktora =/= dzieło artystki z 40-letnim dorobkiem. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 04-05-2014 Ale ja nie neguję jej dorobku, tylko ten sam idiotyczny akt, wyniesiony do rangi sztuki, tylko dlatego, że to Abramowicz. Jak dla mnie to idealny przykład współczesnego hipokryzmu: osoba ze znanym, uznanym nazwiskiem usiądzie i zacznie czytać gazetę = arcydzieło formy i poruszająca sztuka! To samo robi przeciętny aktor = kolejny stopień pogrążania się w szaleństwie. A dla mnie to jedno i to samo gówno, w którym nie wiadomo o co kaman. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - shamar - 04-05-2014 Wolę Marinę pokazującą waginę. Miało być waginy ale by się nie rymowało więc... RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mierzwiak - 04-05-2014 Ale to chyba oczywiste, że - niezależnie od tego co sądzisz o takiej sztuce - jednorazową, wziętą z dupy prowokację odbiera się inaczej niż podobny akt w wykonaniu kogoś, kto czymś takim się po prostu zajmuje i jest z tego znany? RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 04-05-2014 (04-05-2014, 16:35)shamar napisał(a): Wolę Marinę pokazującą waginę. Przyznaj, że wolisz Szaję pokazującego faję.:) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 04-05-2014 (04-05-2014, 16:36)Mierzwiak napisał(a): Ale to chyba oczywiste, że - niezależnie od tego co sądzisz o takiej sztuce - jednorazową, wziętą z dupy prowokację odbiera się inaczej niż podobny akt w wykonaniu kogoś, kto czymś takim się po prostu zajmuje i jest z tego znany? Nie jest to oczywiste. Po pierwsze: to nie jest jednorazowa prowokacja w wykonaniu Shiai, tylko cykl, nazwijmy to dziwacznych, zachowań - być może za nimi coś się kryje (remember, remember, Phoenix in november ;), a być może kolesiowi faktycznie odbiło. Couldn't tell ya. Po drugie: oba te hmm "akty" stanowią dokładnie to samo - coś, co można odczytać, jako próbę nawiązania kontaktu z odbiorcą. Próbę moim zdaniem nieudaną, bo od samego siedzienia i gapienia się w pustkę przez x godzin bez żadnej reakcji można co najwyżej dostać bólu dupy. Po trzecie: Abramowicz jest od lat znana z tworzenia sztuki (jakkolwiek miejscami wielce wątpliwej), wobec czego tym bardziej powinna być nastawiona na większy krytycyzm, zwłaszcza, że jej wcześniejsze "dzieła" nie ograniczają się do podobnych bezsensów bez choćby odrobiny myśli przewodniej i autentycznie coś za nimi stoi. A tu po prostu sobie siedzi i, mówiąc dosadnie, pierdzi w stołek. Tak więc, skoro można naskakiwać na takiego Spielberga za tworzenie ostatnio chujowych, względem jego wcześniejszych dokonań, filmów, tak i nie widzę przeszkód, by posiadówkę by Abramowicz odebrać dokładnie to samo, jak posiadówkę by Shia - wzruszeniem ramion. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mierzwiak - 04-05-2014 (04-05-2014, 17:15)Mefisto napisał(a): nie widzę przeszkód, by posiadówkę by Abramowicz odebrać dokładnie to samo, jak posiadówkę by Shia - wzruszeniem ramion.Nie widzę przeszkód, by tak samo zareagować na Twój post :) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 04-05-2014 Ale mój post nie jest sztuką :P |