Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Ogólne dyskusje filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Og%C3%B3lne-dyskusje-filmowe--25)
+--- Wątek: Krótka piłka, czyli mini-recenzje (/Thread-Kr%C3%B3tka-pi%C5%82ka-czyli-mini-recenzje--1192)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mental - 03-05-2014

Cytat:Abramović przez 3 miesiące po 7 godzin dziennie po prostu siedziała na krześle

E tam. Wolę taki performance: koleś przez 10 minut bez przerwy napierdala, by oddać hołd zmarłemu, a na końcu dymiącą lufę moczy w kałuży :)






RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Ash - 03-05-2014

@mental

http://www.defence24.pl/news_najpopularniejsza-bron-na-swiecie-zniknie-z-gier-komputerowych-gadzetow-i-bizuterii


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - shamar - 03-05-2014

Jesli ktoś myślał, że nie da się już zrobić gorszej ekranizacji niż "D'artagnan" to nie ma wiary w Hollywood.
Zaraz... czy to można nazwać ekranizacją w ogóle?

Trzej muszkieterowie (2011)

Niedorzeczne, kretyńskie, wtórne, męczące, jedna z gorszych wydzielin na holiłódzką modłę "przerabiamy WSZYSTKO i jeb... też wszystko".

3/10 za kilka ładnych obrazków i za nią. Czyli w sumie... za kilka ładnych obrazków.

[Obrazek: Gabriella-Wilde-3-Musketeers2.jpg]




RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 03-05-2014

Posejdon - zabawne, że tak drogi film wygląda jak własna podróbka straight-to-tv. CGI jest koszmarne, poziom jak z 1998 roku, a nie z 2006. Scenografia jakaś taka tania, a akcja, choć momentami widać, że musiała kosztować (woda, statyści), wygląda niesamowicie nieimponująco. Nakręcone toto bardzo, ale to bardzo słabo, a jedyna fajna rzecz jest taka, że końcowy skład uratowanych trochę różnił się od tego, którego się spodziewałem. 3/10


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - unknown - 04-05-2014

Mimo wszystko uważam, że to fajny film i każdy z bohaterów tego filmu i każda z osób zaangażowanych w jego produkcję jest w stanie kupić film BD poniżej stówy bez intelektualnego napinania się.


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Perfik - 04-05-2014

Że he?


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - patyczak - 04-05-2014

Unknown, jestem zaintrygowany twoim postem i liczę na objaśnienie:D


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - unknown - 04-05-2014

Military wie o co chodzi, pogrzeb na forum ;)


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Snappik - 04-05-2014

Devil's Due - kolejne found footage, tym razem o problemach przyszłej rodzinki (dziecko w drodze) naznaczonej przez jakąś sektę okultystyczną. Bardzo, bardzo słaby horror, który właściwie ciężko nazwać horrorem bo zupełnie nie straszy. Twórcy budują klimat tak bardzo schematycznie i w takim wolnym tempie, że po 45 minutach myślałem, że zasnę a tu jeszcze było drugie tyle do obejrzenia. Końcówka jest cholernie bolesna i nie warta czekania. To już wszystko było, a katowanie się nad debilizmem bohaterów przestało być zabawne przy okazji Paranormal Activity.

1/10


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Martinipl - 04-05-2014

Showgirls

Festiwal cycków..., cycków, i jeszcze raz cycków. Film odzwierciedla brazylijską telenowelę, w której byle spotkanie może zrodzić wielką miłość (choć w prezentowanym dialogu i zachowaniu NIE MA OPCJI NA TAKOWĄ) i z błahych przyczyn ludzie robią awanturę (i tu tak samo - nie powinno tak być). Ale show jest to wielkie, i choć zagrane w sposób jaki Verhoeven uwielbia (czyli przerysowana tandeta), to sfilmowane i zmontowane doskonale. Gena jest wielka - nawet w tym filmie gra świetnie, z pazurem (a może tylko w tym... i Boud).

7/10

I tutaj zaznaczę, że Berkley to zaniża jakość filmu.

Pamiętniki Księżniczki

Oh my fgod. Serio ten film jest tak dobrze oceniany? Owszem, nie mogę powiedzieć aby Hataway grała źle albo źle wyglądała, ale scenariusz jest tak debilny, że obraża intelekt nastolatka a to do nich jest kierowany. Dobra, zbyt surowo może to oceniam, wszak to bajka i film młodzieżowy, ale jednak mogli się bardziej wysilić, ponieważ potencjał jest znacznie, znacznie większy.

4/10


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - RandoMan - 04-05-2014

Stalingrad, 2013, reż. Fedor Bondarchuk

Innymi słowy II WŚ widziana oczami Zacka Snydera :) rany, jaki głupiutki to film, takiej chamskiej propagandówki to jak żyję nie widziałem. Wszystko tu jest od linijki - szlachetni, dobrzy Rosjanie i do szpiku kości przesiąknięte złem Niemiaszki (mroczne do tego stopnia, że palą przypadkową matkę z dzieckiem w obowiązkowym slo-mo tłumacząc to... złożeniem ofiary germańskim bóstwom! Normalnie czil i kul! Obligatoryjny jest też jeden dobry Niemiec rodem z "Pianisty" karmiący atrakcyjną, rosyjską blondynkę. Moja ulubiona scena jednak pochodzi z mniej-więcej pierwszego kwadransa projekcji: oto bohaterscy Rosjanie ruszają z pepeszami na Niemców... płonąc. Dla dramatyzmu. Apokalipsa the movie normalnie. I to się dzieje w slo-mo. W rzeczonym slo-mo jest też zdzieranie szat wspomnianej wyżej Rosjanki przez dobrego Niemca ™. Jeśli macie równie narąbane we łbie co ja i chce wam się marnować dwie godziny życia na "Stalingrad", kupcie sobie pierwsze "Call of Duty" i odpalcie misje "rosyjskie". Tam przynajmniej wojna to jest wojna, a nie teledysk MTV.


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 04-05-2014

(03-05-2014, 15:48)Mierzwiak napisał(a): a stanowiąca sedno filmu wystawa w Muzeum Sztuki Współczesnej, podczas której Abramović przez 3 miesiące po 7 godzin dziennie po prostu siedziała na krześle (odwiedzający mieli do dyspozycji drugie krzesło postawione naprzeciw artystki) to coś autentycznie poruszającego.

Ale jak Shia ostatnio zrobił coś podobnego, to mówiono, że kolesiowi odbiło :) Seem legit. Jak dla mnie to ten sam poziom artystycznego nadęcia - jestę artystką, siedzę na krześlę


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mierzwiak - 04-05-2014

Jednorazowa prowokacja znudzonego aktora =/= dzieło artystki z 40-letnim dorobkiem.


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 04-05-2014

Ale ja nie neguję jej dorobku, tylko ten sam idiotyczny akt, wyniesiony do rangi sztuki, tylko dlatego, że to Abramowicz. Jak dla mnie to idealny przykład współczesnego hipokryzmu: osoba ze znanym, uznanym nazwiskiem usiądzie i zacznie czytać gazetę = arcydzieło formy i poruszająca sztuka! To samo robi przeciętny aktor = kolejny stopień pogrążania się w szaleństwie. A dla mnie to jedno i to samo gówno, w którym nie wiadomo o co kaman.


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - shamar - 04-05-2014

Wolę Marinę pokazującą waginę.

Miało być waginy ale by się nie rymowało więc...


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mierzwiak - 04-05-2014

Ale to chyba oczywiste, że - niezależnie od tego co sądzisz o takiej sztuce - jednorazową, wziętą z dupy prowokację odbiera się inaczej niż podobny akt w wykonaniu kogoś, kto czymś takim się po prostu zajmuje i jest z tego znany?


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 04-05-2014

(04-05-2014, 16:35)shamar napisał(a): Wolę Marinę pokazującą waginę.

Przyznaj, że wolisz Szaję pokazującego faję.:)



RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 04-05-2014

(04-05-2014, 16:36)Mierzwiak napisał(a): Ale to chyba oczywiste, że - niezależnie od tego co sądzisz o takiej sztuce - jednorazową, wziętą z dupy prowokację odbiera się inaczej niż podobny akt w wykonaniu kogoś, kto czymś takim się po prostu zajmuje i jest z tego znany?

Nie jest to oczywiste.

Po pierwsze: to nie jest jednorazowa prowokacja w wykonaniu Shiai, tylko cykl, nazwijmy to dziwacznych, zachowań - być może za nimi coś się kryje (remember, remember, Phoenix in november ;), a być może kolesiowi faktycznie odbiło. Couldn't tell ya.

Po drugie: oba te hmm "akty" stanowią dokładnie to samo - coś, co można odczytać, jako próbę nawiązania kontaktu z odbiorcą. Próbę moim zdaniem nieudaną, bo od samego siedzienia i gapienia się w pustkę przez x godzin bez żadnej reakcji można co najwyżej dostać bólu dupy.

Po trzecie: Abramowicz jest od lat znana z tworzenia sztuki (jakkolwiek miejscami wielce wątpliwej), wobec czego tym bardziej powinna być nastawiona na większy krytycyzm, zwłaszcza, że jej wcześniejsze "dzieła" nie ograniczają się do podobnych bezsensów bez choćby odrobiny myśli przewodniej i autentycznie coś za nimi stoi. A tu po prostu sobie siedzi i, mówiąc dosadnie, pierdzi w stołek. Tak więc, skoro można naskakiwać na takiego Spielberga za tworzenie ostatnio chujowych, względem jego wcześniejszych dokonań, filmów, tak i nie widzę przeszkód, by posiadówkę by Abramowicz odebrać dokładnie to samo, jak posiadówkę by Shia - wzruszeniem ramion.


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mierzwiak - 04-05-2014

(04-05-2014, 17:15)Mefisto napisał(a): nie widzę przeszkód, by posiadówkę by Abramowicz odebrać dokładnie to samo, jak posiadówkę by Shia - wzruszeniem ramion.
Nie widzę przeszkód, by tak samo zareagować na Twój post :)




RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 04-05-2014

Ale mój post nie jest sztuką :P