Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+--- Wątek: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson (/Thread-The-Lord-of-the-Rings-Trilogy-2001-2003-re%C5%BC-Peter-Jackson--27)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


RE: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - Dr Strangelove - 18-08-2025

W momencie kiedy będzie się dziać akcja, Aragorn ma chyba z 80 lat więc bez paniki :D


RE: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - zombie001 - 18-08-2025

Przecież to nie ma znaczenia. Tam i tak pójdzie cyfrowe odmładzanie. Pewnie jeszcze przy pomocy jakiegoś algorytmu AI. 


RE: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - Mefisto - 18-08-2025

(18-08-2025, 21:48)Dr Strangelove napisał(a): Ciekawe co tam za pierdoły będą bo książkowy opis tych poszukiwań Golluma to raptem chyba z pół strony i kluczową rolę w nich miał Aragorn, a Mortensen chyba od dawna m wywalone na to "uniwersum".

Biały, heteroseksualny mężczyzna ma czemuś przewodzić w pseudokulturze XXI wieku? xD
Myślę, że spokojnie tę rolę pociągnie nowa Galadriela, żeby była spójność z pierdzeniami władzy.


RE: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - shamar - 18-08-2025

(18-08-2025, 22:16)Dr Strangelove napisał(a): W momencie kiedy będzie się dziać akcja, Aragorn ma chyba z 80 lat więc bez paniki :D


Eee... ŁoQ. Myślałem, że to jakaś "środkowa akcja" z "Władcy" a to się dzieje później?
A po grzyb mają go szukać?

No chwila.

https://screenrant.com/lotr-hunt-for-gollum-movie-story-timeline-confirmed/


The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - zombie001 - 18-08-2025

Jezuuuuu, Shamar....

To się dzieje jeszcze przed LotRem...

Wysłane przy użyciu Tapatalka


RE: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - Dr Strangelove - 18-08-2025

(18-08-2025, 23:29)shamar napisał(a): Eee... ŁoQ. Myślałem, że to jakaś "środkowa akcja" z "Władcy" a to się dzieje później?
A po grzyb mają go szukać?

To się dzieje przed, po prostu Aragorn dożył chyba 200 lat :)

Oczywiście jak można się domyślić 80-letni Aragorn raczej nie powinien być grany przez 80-letniego aktora.


RE: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - shamar - 18-08-2025

No to nie może wyglądać staro i musieliby go odmładzać.


RE: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - Żółte Krzesło - 18-08-2025

(18-08-2025, 21:43)simek napisał(a): I ten powrót Frodo i Gandalfa :/ mam nadzieję że po prostu pokażą się w trzech ujęciach, a nie że będą tam ważnymi postaciami.

Gandalf przez jakiś czas towarzyszył Aragornowi w poszukiwanach. Przesłuchiwał tez Golluma, gdy ten został schwytany przez elfy. Podejrzewam więc, że będzie miał większą rolę niż trzy ujęcia. W przypadku Froda to spodziewam się krótkiego epizodziku, jak w pierwszym "Hobbicie".

(18-08-2025, 22:09)Dr Strangelove napisał(a): Na marginesie to już to nakręcili :)
I to za 3 tysiące funtów!

Gdy ogłoszono, że powstanie oficjalne "Polowanie na Golluma", to Warner zablokował powyższy film na mocy praw autorskich. Udało się go jednak przywrócić.

(18-08-2025, 23:33)zombie001 napisał(a): Jezuuuuu, Shamar....

To się dzieje jeszcze przed LotRem...

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Dokładnie to dzieje się pomiędzy opuszczeniem Hobbitonu przez Gandalfa zaraz po przyjęciu urodzinowym Bilba a jego powrotem i sceną gdy wrzuca kopertę z Pierścieniem do kominka.
Czyli jest to bardziej "midquel" niż prequel.

Mnie z tego filmu najbardziej ciekawi, czy pokażą tortury i przesłuchiwanie Golluma przez Saurona. Chyba w "Niedokończonych opowieściach" jest napisane, że Gollum postrzegał Saurona jako rywala, który też chce zdobyć "Skarb". Chciałbym, aby to zostało jakoś pokazane podczas ich spotkania.


RE: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - al_jarid - 19-08-2025

Mnie tylko ciekawi, czy z tego też zrobią trylogię.

A tak serio, to nie czekam w ogóle i mam nadzieję, że ten projekt wywali się na ryj.

Święci Pańscy, co za czasy do oglądania filmów! Czym oni nas teraz karmią? "Gollum"! "Mufasa"! "Spartakus: Co by było, gdyby Aszur nie zginął i miał własną szkołę gladiatorów"! Przecież to są dokładnie takie rzeczy, które piętnaście czy dwadzieścia lat temu pojawiałyby się w jakichś parodiach i satyrach na bezduszny i cyniczny przemysł filmowy. Co tylko potwierdza moje podejrzenie, że prawdziwy świat skończył się jakiś czas temu, a teraz żyjemy w jego parodii.


RE: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - Dr Strangelove - 19-08-2025

(19-08-2025, 08:49)al_jarid napisał(a): Mnie tylko ciekawi, czy z tego też zrobią trylogię.
Ta Boyens się zarzeka, że to będzie pojedynczy film. Tam McKellen kiedyś mówił o dwóch, ale ten drugi to po prostu ma być jakiś inny film z tego umiwersum, a nie druga część "Ścigania Golluma".
Ile w tym prawdy i czy kłamie to nie wiem.


RE: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - al_jarid - 19-08-2025

Whatever. Tak naprawdę wcale mnie nie ciekawi, na ile filmów rozbiją "Gollum: The Search for More Money", chciałem tylko wbić szpilę Jacksonowi i jego kumplom.


RE: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - simek - 19-08-2025

Ja uważam jak zwykle, czyli niech kręcą, bo zawsze jest szansa, że powstanie fajny film, a jak będzie beznadziejny, to po zapoznaniu się z recenzjami można go olać i puścić w niepamięć tak jak tą zeszłoroczną animację - czy komuś się stała krzywda, że to powstało?


RE: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - Dr Strangelove - 19-08-2025

Wiemy doskonale panie ministrze, że potrafi pan z optymizmem spojrzeć na każdy aspekt naszej egzystencji. Od inflacji, poprzez konflikt zbrojny na produkcji filmowej kończąc.


RE: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - Żółte Krzesło - 19-08-2025

(19-08-2025, 08:56)Dr Strangelove napisał(a): Ta Boyens się zarzeka, że to będzie pojedynczy film.

A potem, na jakimś ComicConie powie, że mają tyle materiału filmowego, że postanowili podzielić to na dwa filmy. Dokładnie tak było z "Hobbitem", tylko ten film podzielili na trzy.


RE: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - Mefisto - 19-08-2025

(19-08-2025, 12:09)simek napisał(a): czy komuś się stała krzywda, że to powstało?

No generalnie przez cały ten uwiąd twórczy świata zachodniego, wymieszany z politpopem nie powstaje cała masa dobrego i wybitnego kina - i to jest ta krzywda. Czasem też ginie ktoś na planie kręcąc podobne brednie, więc masz odpowiedź.


RE: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - marsgrey21 - 11-10-2025

Luźna myśl.

Jeśli zrobią recast, to powinni zatrudnić Bucky'ego do roli Aragorna.

[Obrazek: 6cf52b8000a85cd79ba8b0884fac2a34cf2073f4.gif]


RE: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - Żółte Krzesło - 11-12-2025

Viggo Mortensen jednak nie zagra ponownie Aragorna. Zostanie zastąpiony młodszym aktorem. Nie jest jednak pewne, czy to była decyzja Mortensena, studia czy twórców filmu.

Mortensen mówił, że jego decyzja o powtórnym wcieleniu się w Aragorna zależy od scenariusza. Jeżeli więc to on odrzucił rolę, oznaczałoby to chyba, że nie podszedł mu scenariusz.

Źródło: https://knightedgemedia.com/2025/12/aragorn-will-be-recast-in-lord-of-the-rings-the-hunt-for-gollum-exclusive/


RE: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - Corn - 11-12-2025

Nie wiem jakim cudem on miałby ponownie wcieli się w tę rolę. Jest 25 lat starszy i nie da się tego ukryć, a ta historia ma dziać się przed Drużyną pierścienia. Recasting to jedyna opcja, choć to nie sprawi, że film stanie się dobry. Na 100% będzie kaszana :)


The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - zombie001 - 11-12-2025

Normalnie.. będą odmładzać komputerowo. Plus prawdopodobnie wykorzystają AI :D



Wysłane przy użyciu Tapatalka


RE: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - shamar - 11-12-2025

Bez niego ale ze starym Gandalfem?