![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - Kluski - 27-07-2016 Nawet mnie denerwuj, bo jeśli faktycznie jest tak jak piszesz to dla mnie strzał w dziesiątkę jeśli chodzi o klimat i coś, na co od dawna czekałem. Nigdy wcześniej nie słyszałem o tej grze, a trochę śledzę rynek. RE: Gry - military - 27-07-2016 To gra, w której nawet w prologu, jeszcze przed tutorialem, miałem wrażenie, że kurva kurva zaraz zginę. Klimat zdecydowanie dobry.:) RE: Gry - Turus - 28-07-2016 (27-07-2016, 21:42)military napisał(a): Zombiaki ubić trudno, a jedno ugryzienie to game over - znaczy nie da się odzyskać postaci, ona przepada i wcielasz się w następną, ze zresetowanymi statsami, choć masz wszystkie postępy poczynione w fabule i odblokowane dotychczasowe tereny. Nie do końca przepada, znaczy grać nią nie możesz, ale wszystko co nią nosiłeś broń, amunicje, apteczki itd. można odzyskać. Gierke sam pokonywałem jakiś czas temu jak dali ją w Plusie. Tak szczerze mówiąc choć mi się całkiem podobała to teraz niewiele z niej pamiętam, na pewno to że była krótka. RE: Gry - military - 28-07-2016 Napisałem, że postać przepada wraz ze statsami, nie pisałem o ekwipunku.:P RE: Gry - Mush Room - 28-07-2016 Póki co również skorzystałem z okazji, że pojawiła się w Plusie chyba z 3 msc temu, ale jak dotąd nie grałem. Dzięki military za skutecznie zachęcenie to odpalenia:) RE: Gry - Kluski - 28-07-2016 Zarąbiście, tak olewam Plusa, że teraz będę musiał wybulić 40 zeta, za gierkę, którą powinienem mieć za darmo :/ Swoją drogą powinni zrobić tak, żeby te gry się automatycznie dodawały do biblioteki. RE: Gry - Wawrzyniec - 28-07-2016 Gdyby automatycznie dodawali do biblioteki, to twórcy nie zarobiliby na tobie 40 zeta. RE: Gry - military - 12-08-2016 Ogłoszenie: jeśli macie jakieś kurzące się gry na PSX (pierwsze) lub znacie kogoś, kto ma - chętnie przyjmę lub odkupię za rozsądną cenę. RE: Gry - Bucho - 12-08-2016 Odnosnie Pokemonow, zgadam sie zdecydowanie z Proto. Tutaj w temacie jednak odrobina debilo-gownazerii: http://fakty.interia.pl/wielkopolskie/news-zdemolowali-prywatny-zaklad-lapali-pokemony,nId,2250698 RE: Gry - military - 12-08-2016 Zombi na PS4 zaliczone. Po początkowych zachwytach wdarła się jednak monotonia i ujawniły się inne wady gry. Ostatecznie - 5, może 6/10. Niestety, ale rzecz przeciętna, choć o potencjale tak wielkim, że kontynuacja tej grze się po prostu należy. Krótko... Największe plusy: - klimat. To nie jest po prostu epidemia wirusa Zombi; to wręcz biblijna zagłada, w którą wplecione są historyczne przepowiednie, aniołowie i tym podobne. Świetnie to działa na atmosferę, która przypomina apokaliptyczne włoskie horrory. Miodzio! - Mechanika, przynajmniej częściowo. Sporo tu zapożyczeń z Dark Souls, to wzmaga napięcie. Momentami gra jest wręcz przytłaczająco ciężka. I tak w horrorze powinno być. - Levele. Zaprojektowane tak, by nie czuć się bezpiecznie. Nie ma typowych miejsc, w których można przystanąć, będąc pewnym, że tu nic nie wyskoczy (przynajmniej zanim pozna się level). W przedszkolu byłem po prostu posrany. Największe wady: - powtarzalność. Elementy leveli w wyraźny sposób poskładano z gotowych "kloców". Klatka schodowa zawsze wygląda tak samo. Przejście do nowego regionu też. Jako że mapa jest tu symboliczna, czasem można się pogubić, widząc podobne fragmenty leveli. - Poziom trudności. Gra jest, jak już się parę razy obsrasz, bardzo, bardzo, bardzo łatwa. Do trzech zombiaków to w zasadzie nie problem. Kiedy jest ich więcej, znów leci z odbytu i panikujesz, ale takich sytuacji jest zdecydowanie za mało. Naliczyłem może... trzy. - Pierdolone wybuchające zombiaki. Przyczyna praktycznie wszystkich moich śmierci. Nie różnią się na pierwszy rzut oka od zwykłych wrogów - nie to co boomerzy w Left 4 Dead. - Zakończenie. Co to miało być? Jaki był cel tego wszystkiego? Przepowiednie, leki, tajemniczy głos... Wszystko to praktycznie urwane. Na dodatek kulminacja dość cienka - kończy się tym, że przechodzisz przez drzwi, za którymi spodziewasz się dalszej walki, i.... DING! Trofeum: przetrwałeś! Co prawda jest jeszcze "scena po napisach", ale... ona jest po napisach. Gra mówi ci, że wygrałeś. Nie ma już motywacji, żeby się starać, a jeśli zginiesz, niczego to już nie zmienia. Gra wyświetla animację końcową tak czy siak. 6/10 niech będzie. Masa fajnych pomysłów, ale niski budżet wyłazi każdym otworem. Mimo wszystko polecam, jeśli dorwiecie po taniości. 13 godzin mi z życiorysu wyrwało i nie żałuję. RE: Gry - Kluski - 14-08-2016 Odpalam No Man's Sky - recenzje średnie, ale ludzie narzekają na to, co było do przewidzenia. Ta gra stoi na eksploracji, fabuły tutaj praktycznie brak, a mechanika jest uproszczona. Największą wadą może okazać się powtarzalność, ale zobaczymy ile planet zwiedzę zanim się znudzę. PS: Cena jest debilna. RE: Gry - patyczak - 14-08-2016 Mnie się podoba, jest klimacik :D Przed chwilą utknąłem w jakimś wąwozie i musiałem się trochę namęczyć, żeby wyjść. Gołe, wysokie ściany, na które nijak nie mogłem się wspiąć. Ale znalazłem jaskinię i idę ładnym, rozświetlonym fluorescencyjnymi roślinami tunelem, z nadzieją, że zaraz natrafię na wyjście. Niestety wzrasta poziom radioaktywności, a jakiś stwór zaczął mnie atakować. Ale idę dalej, idę i w końcu, po dziesięciu minutach wyszedłem... z drugiej strony wąwozu. Trochę się wkurzyłem, ale na szczęście okazało się, że jak odpalę plecak odrzutowy stojąc przy ścianie, to paliwo jakoś mniej się wytraca i udało mi się wydostać :D RE: Gry - MichalWolomin - 15-08-2016 Czy ta gra w pokemony na telefon rzeczywiście jest aż taka wciągająca? Dziś byłem w parku i nie mogłem wyjść ze zdziwienia - połowa spacerujących ludzi łapała pokemony, niezależnie od wieku i młodzi i starzy. RE: Gry - Arahan - 15-08-2016 Dla mnie to było ciekawe przez 2 tyg. RE: Gry - Proteus - 18-08-2016 RE: Gry - Gal Anonim - 20-08-2016 Swietne wideo o Deus Ex, zwlaszcza w okolicach 20 minuty, gdy autor zaczyna mowic o DX w kontekscie wspólczesności, podatków, państwa, biurokracji i terroryzmu. Kurde, w Deus Ex jest nawet krytyka Unii Europejskiej. :) https://www.youtube.com/watch?v=rxOKEsBx4NU&feature=youtu.be RE: Gry - military - 20-08-2016 Wolfenstein: The New Order - ale wkurw. Ta gra jest rewelacyjna przez 99,999% czasu. A potem jest zakończenie. Teoretycznie fabuła nie powinna mieć znaczenia, bo to bezmyślna, szybka jatka z dużymi levelami, gdzie nikt za bardzo nie prowadzi za rączkę. Taki trochę powrót do czasów DN3D, czyli rewelacja - ale nie do końca, bo w niektórych częściach jednak levele są zbyt reżyserowane. Powiedziałbym, że 60% to stara szkoła, reszta trochę jak Call of Duty. Ogólnie gra megamiodna, z niesamowitą mechaniką strzelania: czuć jak kule orzą ciała nazioli.:) Po co w tym fabuła? A jednak jest, i jest... czadowa. Świetne dialogi, pamiętne postaci, dziwaczne i działające połączenie kiczu i poważniejszych podtekstów. Tylko że zakończenie, sama ostatnia scena, jest tak słaba, tak niesatysfakcjonująca... To nawet nie sequel bait. To... brak czasu albo pomysłu? Przez dużą część gry staram się zdobyć kody do detonacji głowic nuklearnych. To co, kończy się wysłaniem jednej na Berlin? Nie. Duża część gry to wątek sabotażu betonu, z którego Nimce budują swoje chore konstrukcje. To może ich miasta się sypią? Nie. Wiele czasu poświęca się dziwnej technologii Niemców. Czy wyłączamy ich maszyny? Nie. W grze dowiadujemy się, że na całym świecie są ukryte skrytki z tajemną bronią. Może odkrywamy do nich dostęp i zaczynamy jakieś powstanie? Nie. Co robimy? Aaaa, załatwiamy takiego gościa. Facet jest niby głównym wynalazcą Rzeszy, ale jego śmierć niczego nie zmienia. Niemcy mają już technologię. Gracz przechodzi więc przez nieziemskie trudy, gra podrzuca tropy co do możliwych zakończeń - każde epickie i pasujące do gigantycznej wręcz jatki, którą powodujemy - a kończy się na tym, że załatwiamy starca. Opadła mi kopara, jak przeleciały napisy końcowe i nic więcej nie pokazano. Główny bohater niby ginie, ale nie ginie, bo słychać dźwięk helikoptera, tak jakby został ewakuowany. Takie "idźcie w pizdu" od producenta. "To ma potencjał sprzedażowy i może zrobimy sequel. A może nie. Spierdalaj". Gra jest absolutnie rewelacyjna, piękna, ma przebogatą fabułę i genialne założenia świata, ale końcówka sprawia, że zamiast 10/10 jest 9/10. Przy okazji: trzy postaci mówią tu przez pewien czas po polsku. Tak jest w oryginalnej wersji, to nie tłumaczenie. Lepszego polskojęzycznego występu aktorskiego w grze nigdy nie widziałem. Przy okazji raz jeszcze: rozwalanie Niemców na Księżycu to najlepsza strzelanka Star Wars, w jaką grałem. Białe zbroje, laserki, oficerowie, szara baza... W sumie Imperium to tacy naziści w kosmosie. Wszystko się zgadza. Przy okazji 3: najlepsze wykorzystanie noża ever. Jedno cięcie nie wystarczy. Łapiesz gościa i go dźgasz, dźgasz, dźgasz, dźgasz aż padnie. Co za satysfakcjonujące uczucie.:)
RE: Gry - Grievous - 21-08-2016 Zgadzam się, ale dodam jeszcze od siebie, że nieco irytował mnie zbyt duży nacisk na skradanie się. Niby można to olać i grać na Commando, ale wtedy zaczyna wyć alarm i z dupy wyskakuje pierdyliard przeciwników- czyli wielka insynuacja, że tak grać nie powinienem i machanie paluszkiem od developerów. Niefajnie. RE: Gry - military - 21-08-2016 To mi akurat przeszkadzało tylko w jednym levelu, gdzie po prostu nie dalo się przejść bez cichego wyeliminowania choć jednego dowódcy. W pozostałych - luzik, uda się po cichu to się uda, nie to nie, nie miałem na to ciśnienia. A że ciche granie odkrywa sekrety na mapie, chciało mi się skradać. Jeśli już mnie coś irytowało, to wyzwania odblokowujące ulepszenia broni. W pewnym momencie poczułem przymus ich robienia (bo jeszcze tylko czterech załatwić w ten sposób...!) i zamiast grać wydajnie i się wklimacać, zacząłem grać tak, żeby zaliczać kolejne punkty. Do tego powinny być osobne mapy z wyzwaniami. Ale tak czy siak - to najlepszy shooter, w jaki grałem od... Quake'a 2. Poważnie. Tylko Doom może go przebić, a demo zrobiło na mnie duże wrażenie. RE: Gry - Grievous - 21-08-2016 A tak, levelowanie poprzez wykonywanie wyzwań to też średni pomysł. W "The Old Blood" już olałem skradanie i levelowanie kompletnie, kosząc wszystkich jak chciałem :) |