![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - military - 21-08-2016 Old Blood jest na liście do obczajenia, bo najlepsze etapy w New Order działy się w tym zamkopodobnym tworze, a Old Blood to chyba klasyczny Castle Wolfenstein.:) Tymczasem zacząłem Tomb Raidera, znaczy reboot na PS3. Który wkurza mnie od pierwszej chwili. O ile platforming i zwiedzanie są fajne, to towarzysząca temu historia to wielki WTF. Toż to jakiś australijski gore porn, a nie przygodówka. Przecież Lara przechodzi więcej niż Jezus w Pasji, kurde bele, ile tu przemocy i jaka ona dosadna! Na dodatek to wszystko jest niby ciężkie, ale traktowane bardzo lekko. Na dzień dobry Lara przebija sobie brzuch jakimś prętem. Wyjmuje go, kuśtyka przez 5 minut, potem luzik, sprawy nie było. Ręka rozorana strzałą? Niech nie zwraca na to uwagi. Wilk ugryzł ją w nogę? Animacja się skonczy, a wraz z nią cały problem. Rozumiem coś takiego w grach lżejszych, ale nie takich, które chcą podkreślać, jak bardzo cierpi bohaterka. Wolę moją starą Larę, która nie była wystraszoną nastolatką, tylko badassem z dwoma gunami. Ten, kto wpadł na pomysł "uczłowieczenia" tej postaci, powinien dostać dożywotni zakaz pracy w branży gier. To tak, jakby uczlowieczać Doom Marinesa albo Duke'a. Albo jakby pokazywać, że Indiana Jones zaczynał jako przerażony nastolatek, który nabawił się malarii i infekcji z rany po ciosie maczetą, i płakał skulony po zabiciu pierwszego nazisty. Come the fuck on. Dlatego gra jest najlepsza w długich przerwach między fabułą. Duże, zlożone levele do zwiedzania, zagadki - to jest Tomb Raider, jakiego lubię. Wkurza mnie tylko, że jakiego bym starożytnego grobowca nie zwiedzał, wszędzie płoną świece i pochodnie. Wiem, że niby ktoś ma wciąż te miejsca odwiedzać, ale gurwa, zawierucha, tajfun, a w jakiejś glebokiej jaskini do której trudno dotrzeć wciąż pali się kilkadziesiąt świec. RE: Gry - Kluski - 21-08-2016 (21-08-2016, 13:42)military napisał(a): Tymczasem zacząłem Tomb Raidera, znaczy reboot na PS3. Który wkurza mnie od pierwszej chwili. O ile platforming i zwiedzanie są fajne, to towarzysząca temu historia to wielki WTF. Jedynka to jedna z moich ulubionych gier. Po prostu gameplay podpasował mi perfekcyjnie. Natomiast jeżeli narzekasz na fabułę to ta wg mnie w dwójce jest uber debilna, poza tym lokacje (Syberia) są nudne i monotonne, przez co aż do dzisiaj nie przeszedłem RoTR. RE: Gry - Grievous - 21-08-2016 "Tomb Raider" to fabularna żenada i aż dziwię się, że chcą to na film przerabiać. Nie ma chyba nic zabawniejszego, niż Lara rozpaczająca nad faktem zabicia człowieka w cutscence by później kosić wszystkich niczym Rambo podczas rozgrywki :P A szkoda bo gameplayowo gra jest naprawdę fajna. Czekam aż sequel na PS4 wyjdzie i liczę na to, że ton będzie przypominał starsze części. RE: Gry - shamar - 21-08-2016 Niech ktoś opisze o co biega z VR. Co prawda czytałem kilka artykułów i oglądałem zwiastuny ale... jakoś niewiele się dowiedziałem. Co to za bajer? Właśnie... To zwykły bajer, chwilowa moda czy tak jakby chcieli przyszłość gier? Czym to się niby różni od FPS? Tylko tym, że masz hełm na łbie i sam jesteś kontrolerem? Tak, tak - widziałem te bajeranckie malowanie w wirtualnej rzeczywistośc/rzeczywistości ale... czy to są autentyczne filmy czy propagandowe ściemy? RE: Gry - military - 21-08-2016 VR to nowy Kinect. Pamiętasz Kinecta? Sprzedał się świetnie, wyszło parę gier, 5 lat później nikt nie używa ani nie pamięta. Nigdy w historii gier żadne urządzenie zakładane na łeb czy inną część ciała nie przyjęło się na dłużej - i tak będzie i tym razem. RE: Gry - Snappik - 04-09-2016 Murdered:Soul Suspect - jedna z tych gier, która została zjedzona przez branżowe media bo jest tylko i wyłącznie przygodówką z trochę skopanym interfejsem i kilkoma głupimi rozwiązaniami w mechanice rozgrywki. Ale cała reszta jest bardzo fajna i przywodzi na myśl niezrealizowany pomysł na odcinek Strefy Mroku. Miasteczko Salem, współczesność. Główny bohater, detektyw, w trakcie jednej interwencji zostaje zabity przez tajemniczego napastnika zwanego Dzwonnikiem. Jako duch postanawia tej samej nocy rozwikłać zagadkę swojej śmierci. Jest tutaj masa świetnych pomysłów, którym mogę tylko przyklasnąć. Przykładowo - świat duchów i świat rzeczywisty przenikają się ze sobą przez co nasz hero trafia w miasteczku na elementy, które pochodzą z innej epoki, a które są widoczne tylko dla niego. Po drugie, podoba mi się sam mechanizm prowadzenia śledztwa w danym miejscu. Jesteśmy w małym pokoju? Musimy odszukać kilkunaście wskazówek i drogą dedukcji wybrać tylko te, które rzeczywiście popchną fabułę do przodu. Po trzecie - bije z tej gry duch (hehehe) eightees. Mimo, że osadzono historię we współczesności, to przy odrobinie kreatywności dałoby się to wszystko przenieść całość kilkadziesiąt lat wcześniej. Poza tym ta gra ma tonę czarnego humoru, proste ale logiczne patenty związane z wykorzystaniem duchów (czy wiecie kto straszy dzieci w nocy?:)) i kapitalny voice acting. Jestem na razie gdzieś w połowie fabuły i przymykam oczy na błędy oraz - no co tu pisać - po prostu beznadziejny interfejs oraz głupie etapy skradankowe (aby uniknąć demonów - straszny suchar), bo całość się po prostu chłonie. Naprawdę niezłe dzieło.
RE: Gry - Spawne - 04-09-2016 mnie rowniez sie podobala i troche nie rozumiem, czemu przeszla bez echa, bo gra sie w to naprawde fajnie. jest co prawda kilka mankamentow, jesli chodzi o gameplay, a tytul nadrabia klimatem, dialogami i samym pomyslem na siebie. zawsze to mila odmiana od kolejnych strzelanek czy innych gier akcji, gdzie ciagle chodzi o to samo. problem mam jedynie z zakonczeniem, ktore totalnie mnie nie usatysfakcjonowalo i sprawia wrazenie takiego skleconego na sile, zupelnie jakbvy tworcy nie mieli pomyslow, jak to wszystko pod koniec sensownie spiac do kupy. niemniej wspominam bardzo cieplo i nie zaluje wydanych pieniedzy 9kupione w biedrze na promocji za 39zl :P). RE: Gry - shamar - 06-09-2016 :) Piękne czasy... RE: Gry - Gal Anonim - 11-09-2016 Kolejne MEGA dobre wideo Rossa o Deus Ex, tym razem Human Revolution. Mnóstwo sluszny zarzutów, które sprawiaja, ze mnie nie chce sie wracac do HR: a tu poprzednie odcinki jak ktos nie widzial: RE: Gry - Spawne - 12-09-2016 gameplayowo to taka przecietnaa sieczka, ale nadrabia humorem. ogolnie na plus, chociaz bez wiekszego szalu. RE: Gry - Kluski - 14-09-2016 Polska gra, m.in. twórców Wiedźmina: Wiem, że wiele osób będzie razić taka dosłowność w ukazaniu piekła, ale gdyby spojrzeć na popkulturę a zwłaszcza kino, to właściwie brak "realistycznego" ukazania Helu. Macie jakieś przykłady poza Event Horizon? Na moją wyobraźnię działa. RE: Gry - military - 14-09-2016 Oglądam fragmentami, myślę - fajne, aż tu nagle gość znajduje jakiś posążek, podrzuca go sobie w ręku i chowa. WTF? Co za rozbijacz klimatu. Niby piekło, powolna eksploracja, niepewność, strach, a nagle bohater zachowuje się jak Duke Nukem. Luzik, hehe, fajna znajdźka. Wiem, wiem, czepiam się pierdoły. RE: Gry - Kluski - 14-09-2016 (14-09-2016, 19:49)military napisał(a): Wiem, wiem, czepiam się pierdoły. Ale są cycki. RE: Gry - Azgaroth - 16-09-2016 (14-09-2016, 19:19)Kluski napisał(a): a zwłaszcza kino, to właściwie brak "realistycznego" ukazania Helu. Macie jakieś przykłady poza Event Horizon? Hellraiser II? Trudno o realistyczne ukazanie miejsca, które nie istnieje :) The Crew - na razie pograłem jakieś 30 minut. Z pierwszych obserwacji wynika, że gra ma otwarty świat, który do niczego nie służy i wszędzie jeździ się szybką podróżą :) RE: Gry - Kluski - 16-09-2016 (16-09-2016, 09:38)Azgaroth napisał(a):(14-09-2016, 19:19)Kluski napisał(a): a zwłaszcza kino, to właściwie brak "realistycznego" ukazania Helu. Macie jakieś przykłady poza Event Horizon? To się jeszcze okaże. Obczajcie to: No Man's Sky wyłączyłem po dwóch godzinach i nie wróciłem do tej pory. Dobrze, że było darmowe demo z goga ;) bo cena 250 zł to kpina za ten symulator programisty. RE: Gry - tchopz - 16-09-2016 Mnie to Agony zupełnie nie przekonuje. Co do posążka mam odczucia dokładnie takie jak military. Co to jest, Indiana Jones w piekle? No i ten natychmiastowy "zgon" na koniec. Miałem od początku wrażenie, że to coś na kształt Slendera i to zakończenie to jakby potwierdza. Wielkie meh. RE: Gry - military - 21-09-2016 Przygoda z Mount & Blade: Warband na PS4. Gra z 2008 r., rozwijana do dziś. Features: - Zrypane aspect ratio + brak opcji screen adjust. Ucina krawędzie ekranu, część menusów niewidoczna. Zgłoszenie do obsługi technicznej. Odpowiedź: "prawdopodobnie masz ten problem z wieloma grami, ale go nie zauważasz, bo one nie mają menusów na krawędziach ekranu". ...co, kurwa? Serio? To jest wasza strategia? Skoro tego nie widzę w innych grach, to to nie jest problem! - Najgorsze obłożenie pada w historii. Największy problem: kółko, którego w innych grach używa się w innych celach, tu przywołuje menu, z którego wyjście resetuje twoją pozycję w miastach. Pytanie do obsługi, czy da się wyjść z tego menu bez resetu. "Nope. Ale i tak w menu możesz zrobić wszystko i wcale nie musisz odwiedzać miast". SERIO!?!? SERIO!?!?!?!?!?!?!?! - Brak możliwości modyfikacji sterowania. Odpowiedź obsługi: "a po co ci ona? Co chciałbyś zmodyfikować?". KURRWAAA, SEEERRRRRRRRRIOOOOOO?!?!?!!??!?! - Opcja korzystania z czujnika ruchu, która tak po prostu nie działa. - Menu rozkazów, które momentami nie działa. "Nie rozumiemy problemu". - Obowiązkowy brak instrukcji + tutorial, który omija 3/4 możliwości gry. Jak zbroić żołnierzy? Jak wiedzieć, kogo rekrutuję? Jak wiedzieć, w co żołnierze są uzbrojeni? "No tak, tego nie da się wiedzieć, ale po kilkunastu godzinach już będziesz wszystko z grubsza ogarniał intuicyjnie". SSSSSSSsssssSSSSSSSSSSSSSERIO?!?!?!?! - Obowiązkowy kursor w grze wykorzystującej pad. Opcja touchpada tak niedokładna, że bezużyteczna. BONUS: - W pudełku nie ma instrukcji, ale mapa jest. NA CHOLERĘ MI MAPA?! Mapa jest w grze. Wiecie, czego nie ma w grze? INSTRUKCJI. RE: Gry - tchopz - 22-09-2016 military napisał(a):na PS4. Gra z 2008 r.Już w tym momencie wiedziałem, że to zwykły skok na kasę. Rozumiem, że jak kupowałeś to tego nie wiedziałeś? Od jakiegoś czasu gry kupuję "przez Youtube". Jak nie ma recenzji, gameplayów, pokazów bety, itd. na YT to nie dotykam. A nawet jak trafisz na sponsorowane brednie to jeśli to sprzedaje znany Ci youtuber to już po tonie wypowiedzi wiesz, czy jest szczery. No i Ci bardziej w porządku od razu przyznają się do płatnych promocji. RE: Gry - military - 22-09-2016 Dostałem, nie kupiłem, so... :) Wiedziałem, jak stara to gra, ale sądziłem, że tyle lat poprawiania sprawi, że będzie dopracowana. Zwłaszcza że to konwersja - nie konwertujesz przecież czegoś niedokończonego. Tymczasem mam wrażenie, jakbym grał w wersję alfa, z samymi placeholderami i brakiem połowy zawartości. RE: Gry - tchopz - 22-09-2016 (22-09-2016, 09:33)military napisał(a): Zwłaszcza że to konwersja - nie konwertujesz przecież czegoś niedokończonego. Teraz już nie, ale jak się pojawiła nowa generacja konsol i nie było nowych gier to upychali tam każdy śmieć. Dlatego jak coś miało tak odległą datę premiery od premiery PS4 to dla mnie śmierdziałoby od razu. |