Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - military - 22-09-2016

Ale to wyszło dosłownie parę dni temu.:) Biblioteka PS4 już nie jest mała.


RE: Gry - tchopz - 22-09-2016

Ok, to się poddaję, nie ogarniam. ;P


RE: Gry - Proteus - 24-09-2016




RE: Gry - Pelivaron - 27-09-2016

http://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/good-universe-campo-santo-team-932558

Kilku fanów tej gierki chyba na forumku jest :)


RE: Gry - Proteus - 28-09-2016

Rotfl. Obadajcie ten techno-babble napisany dla urzędasów :)

http://polygamia.pl/projektor-numerycznie-dezintegrowalnych-konglomeratow-generowanych-proceduralnie-i-inne-bareizmy-polskiego-gamedevu/


RE: Gry - Gal Anonim - 30-09-2016

Widze ten rozpierdziel na zwiastunie:



I przypominam sobie powolny, realistyczny klimat pierwszej Mafii, gdzie kulke w leb mozna bylo dostac calkiem latwo, a strzelaniny to bylo siedzenie za rogiem i strzelanie serii co jakis czas. Ewentualnie kombinowanie, zeby trafic kogos miedzy barierkami.

W dwojke nie gralem, bo mi wtedy komp nie pozwalal, wiec nie wiem jak sie zmienila, ale trojka nie zapowiada sie na powrot do czasow jedynki.

PS bedzie mozna wystrzelac KKK


RE: Gry - Kluski - 30-09-2016

(30-09-2016, 12:56)Crov napisał(a): PS bedzie mozna wystrzelac KKK

A dlaczego nie w drugą stronę? Gdzie równouprawnienie? Co z graczami, którzy chcieliby wcielić się w postać z białym kapturem? Zgłaszam to do prokuratury.

Mafia 2 poza totalnie pustym miastem była całkiem spoko, tylko, że ja nie grałem w pierwowzór. 


RE: Gry - Gal Anonim - 30-09-2016

Czarnych tez pewnie bedziesz mogl wystrzelac, spokojnie.


RE: Gry - Gal Anonim - 12-10-2016

No Man's Sky na powaznie:



Nie interesowalem sie ta gra zbytnio, ale jak juz w koncu kiedyś wyjdzie to chetnie w nia zagram. Mozliwosci jakie daje wydaja sie bardzo ciekawe i - w przeciwienstwie do NMS - naprawde wydaja sie byc w grze. (W ktora chyba w wersji beta juz mozna grac?)


RE: Gry - Grievous - 17-10-2016

Szok i niedowierzanie! Podobno kampania w "Battlefield 1" jest całkiem przyzwoita. Niech stanieje do jakichś 30-40 zł na PS4, to może się nawet zainteresuję.


RE: Gry - military - 18-10-2016

Graliście w Aragami? Taka niskobudżetowa skradanka na PS4 (i PC). Fajna, bo o nindżach, a tych nieurodzaj ostatnio, ale mocno nierówna. Czasem wygląda świetnie, czasem fatalnie, a do tego chodzi w 20-30 fpsach. Ma ekstremalnie wkurzający, trudny początek, ale jak już się wkręcisz, to nie można się oderwać. Ma tylko dwa rodzaje przeciwników w całej grze, ale jakoś to nawet nie przeszkadza.

Głównie wkręca klimatem i frajdą z robienia idiotów z przeciwników - bo to nie jest mocno oskryptowana gra jak np. Splinter Cell Conviction. Ot, łażą sobie ludziki swoimi ścieżkami, a jak zauważą coś dziwnego, reagują na kilka możliwych sposobów. Zajebiaszcze jest to, jak wiele scenariuszy można tu rozegrać w każdej sytuacji, bo levele są świetnie zaprojektowane i dają mnóstwo możliwości działania (w ramach skradania i zastawiania pułapek). Nawet jeśli chcesz przejść fragment bez zabijania nikogo, to spokojnie możesz to zrobić na jakieś 10 sposobów, korzystając z mnóstwa dróg.

Ogólnie polecam, zwłaszcza że raczej tania, ale technicznie gra to gigantyczna porażka i powód do wstydu dla programistów. Tutaj się rozpisałem, jeśli was to interesuje: http://puczynski.gadzetomania.pl/58903,recenzja-aragami

[Obrazek: aragami-miasto-543a6085ef1d2389b.jpg]


RE: Gry - patyczak - 18-10-2016

Odnośnie tak klasycznych, że aż świeżych skradanek polecam Styx: Master of Shadows. Gra wygląda i zachowuje się może trochę topornie, ale czuć w niej serducho.


RE: Gry - military - 18-10-2016

Wygląda ciekawie, choć Aragami ma przewagę w postaci ciekawego, kolorowego settingu. Styx graficznie nuuudny.


RE: Gry - Azgaroth - 21-10-2016

Serious Sam: The First Encounter - powtórzyłem sobie po latach w wersji HD. Niby fajna strzelanka w starym stylu, ale jak na tak krótką grę szybko zaczyna nudzić. Gra jest strasznie monotonna i po otrzymaniu całego arsenału staje się bardzo monotonna. Brakuje jakiegoś urozmaicenia. Bronie też nie są tak przyjemne w użyciu jak to zapamiętałem. Po otrzymaniu wszystkich gra sprowadza się praktycznie do używania trzech rodzajów, a resztę używałem tylko w ostateczności jak zabrakło amunicji co zdarza się rzadko. Do tego scenerie wyglądają niemal identycznie. Kiedyś głównym atutem gry były duże przestrzenie, ale dziś to już nie robi takiego wrażenia zwłaszcza, że te przestrzenie to po prostu puste kwadraty otoczone murem.

HD wykonane bardzo ładnie, grafika wygląda nieźle i nie widać, że ta gra powstała w 2001. Tutaj duży plus. Ogólnie jednak trochę zawód i gra na takie 6/10.


RE: Gry - military - 21-10-2016

Największym problemem tej gry jest to, ze kreatywności starczyło w niej na pierwsze 3 levele. Wtedy masz jeszcze trochę eksploracji, mieszanie aren z poziomami bardziej krętymi. Potem to już jest kwadratowy plac za kwadratowym placem. Nuda.


RE: Gry - Snappik - 26-10-2016

Spec Ops: The Line - sporo dobrego słyszałem o tym tytule, nawet z rok temu w robocie dwójka kumpli mówiła, że kupili w promo za grosze i w sumie żałowali że nie dali zarobić twórcom więcej. A że ostatnio nadrabiam kilka zaległości które zostawiłem na emeryturę to Spec Ops trafił na dysk za 1 dolca w jakimś bundlu i...petarda! To znaczy, nie aż taka duża bo gra miesza świetne elementy fabularne i klimat z nienajlepszym wykonaniem - grafika nawet jak na 2012 rok jest słaba (oświetlenie jest mocno przesadzone), a AI wroga złożono chyba z 3 linijek kodu - nie mniej jest przynajmniej dobrze.

Przede wszystkim świetnie wykorzystano tutaj motyw Dubaju po apokalipsie. Jasne, twórcy trochę wyciągają całe podłoże kataklizmu z d... ale nie przeszkadza to świetnie się bawić i napawać widokami. Poza tym gra cały czas stara się urozmaicać atmosferę - samego piachu starczyło tutaj może na 3-4 levele bo reszta to już podróż do serca miasta przez budynki i inne atrakcje.


[Obrazek: hSyeOUy.jpg]
[Obrazek: GFtsKlh.jpg]
[Obrazek: m8hv7Wt.jpg]

Mocna jest fabuła, ale nie dlatego że jest jakaś nadzwyczajna, tylko zrobiona z szacunkiem do gracza - nie ma tutaj wielkich zwrotów akcji, ani zagadek. W odpowiednich miejscach autorzy dokręcają śrubę. Jest brutalnie, a 2 momenty - na dodatek występujące po sobie - zmroziły mi krew w żyłach.

Jestem właściwie przy zakończeniu, zostały mi 2 chaptery i w sumie nie wiem co mogłoby się stać, aby wystawił mniej niż 7/10. Solidna giera, polecam.


RE: Gry - Kluski - 28-10-2016

Szkoda mi kasy na nową Cywilizację skoro mi tyle gierek zalega, ale z okazji premiery postanowiłem odpalić sobie piątkę i... ratunku! Siedzę głodny, siku mi się chce, ale jeszcze jedna tura i pójdę, a jeszcze tyko jedna...


RE: Gry - Gal Anonim - 28-10-2016

Zbuduj kilka farm i połącz je z miastem, przestaniesz byc głodny!


RE: Gry - Kluski - 29-10-2016

Dobrze jest wylądować w środku dżungli na odseparowanym półwyspie jako irokez - wszyscy się między sobą wyżynają, a ty spokojnie budujesz potęgę i bogactwo. Moja armia jest trzykrotnie większa od drugiego w kolejności mocarstwa, a i tak nie wziąłem się jeszcze za budowanie wojska, bo ładuje wszystko w naukę. Nadwyżki hajsu takie, że zamiast czekać na budynki to je po prostu kupuję. Niby za prosto, a i tak wciąga jak cholera.

No i musiałem do roboty dzisiaj iść :(


RE: Gry - Kluski - 04-11-2016

Nowy gemeplay z Agony:



O matko, co się tam dzieje...