![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - Gal Anonim - 04-11-2016 Znakomita recenzja HITMANA, którego ostatni epizod wyszedł ostatnio. George idealnie oddaje moje uczucia zwiazane z tą grą. Podchodziłem do niej jak pies do jeża, a okazał się byc wspaniałym następcą Blood Money i jedna z najlepszych gier roku. Nie moge sie doczekac kolejnej czesci (albo kolejnego sezonu - bo pewnie na to sie zdecyduja) z większym budzetem (bo mam nadzieje, ze gra sie sprzeda zadowalająco). RE: Gry - Grievous - 07-11-2016 Pudełkowa wersja PCtowego "Mass Effect: Andromeda" będzie pozbawiona płyty, będzie tam tylko kod na Origin... ale w kolekcjonerce znajdzie się steelbook. Beka :) RE: Gry - Kluski - 14-11-2016 Czy ktoś z forum gra może w Rocket League na PS4? RE: Gry - patyczak - 14-11-2016 Ja gram, ale na PCie :/ RE: Gry - Kluski - 15-11-2016 Niby wysyp bardzo mocnych tytułów pod koniec roku, ale w zasadzie interesuje mnie jedynie Dishonored 2. Gierka zbiera bardzo dobre recenzje. Trzeba będzie wreszcie skończyć jedynkę. RE: Gry - patyczak - 15-11-2016 Gram w dwójkę i jest rewelacyjna. W czwartej misji trafiamy do domu szaleńca/geniusza - ściany przesuwają się, pokoje zamieniają miejscami. W którymś momencie pomyślałem, że warto wpaść pomiędzy podłogę a szczelinę, która na chwilę otworzyła się podczas takiej modyfikacji przestrzeni i jakie było moje zdziwienie, że nie zginąłem, tylko trafiłem do jakby całkiem innej "roboczej" lokacji pomiędzy ścianami. Cudo. RE: Gry - tchopz - 15-11-2016 A jak z optymalizacją D2? Bo czytałem, że GF1070 uciąga to w FHD raptem na niskich ustawieniach... W takiej sytuacji moje śmieszne 760 może zniechęcić do gry? RE: Gry - patyczak - 15-11-2016 Mój Geforce 960 dźwiga spokojnie FHD na średnich. RE: Gry - Kluski - 15-11-2016 A procek jaki? Mają wypuścić pacza. Byłoby głupio jakby moje 970 / i5 4690k nie wyciągnęło 60 klatek. RE: Gry - patyczak - 15-11-2016 Procek i5 6500 RE: Gry - Proteus - 15-11-2016 RE: Gry - Proteus - 18-11-2016 Grałbym. RE: Gry - Gladius - 19-11-2016 Jako fanboj Obsidianu zacząłem przygodę z Tyranny i zapowiada się jeden z ciekawszych RPGów ostatnich lat. Już w "Pillars of Eternity" wykreowali świat inny od klasycznych RPGów, gdzie nie ma podziału na tych dobrych i złych, a motywacje wszystkich postaci (w tym głównego"złego") są zrozumiałe. W "Tyranny" poszli o krok dalej i pokazują nam historię z perspektywy "zła", gdzie walczy się siłami ostatniego, niepodbitego jeszcze, regionu. Zaczynając od świata i jego lore'u, poprzez tworzenie postaci, a kończąc na mechanice - Obsidian w każdym z tych aspektów stworzył coś zupełnie świeżego. W pewnym momencie przy tworzeniu postaci, żeby ustalić naszą pozycje w świecie i historii, stajemy przed wyborem. Czy pójść na skróty i szybko wybrać to co nam się podoba, czy rozegrać fabularyzowaną minigierkę Conquest, która służy za prolog do historii. Byłem zaskoczony, że już na tym etapie, gra daje ogromną swobodę i podejmujemy decyzje, znacząco wpływające na stosunek innych postaci do nas. Dochodzi do tego unikalny system umiejętności, ze sporą ilością skillchecków w dialogach, które mają wpływ na przebieg konwersacji, a nie są tylko bonusami (czego brakowało w Pillars). Sam świat i wybory, są o wiele bardziej oparte na tym, jak chcemy grać, niż na stałym ukierunkowaniu charakteru naszej postaci. W jednym queście można być mściwym skurwysynem, by w kolejnym podejść do tematu bardziej dyplomatycznie - w żadnym z tych wypadków, nie zostaniemy ukarani przez grę, ale musimy się liczyć z konsekwencjami naszych czynów. Nie ma też tutaj punktów jasnej/ciemnej strony mocy - zastąpiono je reputacją zdobywaną wobec frakcji i ważnych osób. Więcej, nie ma tutaj czystego podziału na status lubiany, bądź nie. Można sobie zjednać kogoś poprzez lojalność, albo poprzez strach. Za zwiększanie obu poziomów zyskujemy specjalne umiejętności i nie negują się one nawzajem (tj. możemy mieć wysoki poziom lojalności i strachu). Jeszcze też nie zdarzyło mi się odczuć "fałszywości" zaprezentowanych wyborów, gdzie opcja bardziej dobra lub zła była dodana na siłę. W kwestii mechaniki, tworzenie własnych czarów to rzecz piękna. Idea jest prosta - łączymy podstawowy żywioł z bazą (np. zasięg) i dodajemy do niego zdobyte atrybuty (np. siłę, obszar). Podoba mi się, że nie przedobrzono i nie da się dopalić czaru wszystkim, ponieważ jesteśmy ograniczeni poziomem wiedzy postaci. Świetne są też wspólne combosy postaci - podpalenie mieczy Verse w środku walki, czy jej wyskok nadają dynamiki klasycznej RPGowej walce. Jeżeli już miałbym się czepić, to wystarczyła jedna konwersacja, żebym zjednał sobie w większości towarzyszkę (na poziomie 3/5) - trochę za szybko to poszło. I dialogi :D Po 4h gry - jaram się :) RE: Gry - Proteus - 19-11-2016 Dishonoured - polecacie zabrać się wpierw za jedynkę, czy skakać od razu do dwójki? RE: Gry - patyczak - 19-11-2016 Jedynka jest świetna, więc polecam, ale jeżeli zagrasz od razu w dwójkę, to nie powinieneś mieć raczej problemów z ogarnięciem historii :) RE: Gry - Salto - 20-11-2016 Tyranny jest całkiem spoko, ale strasznie krótkie, trzeci akt to jakaś kpina. No i to granie złego jest trochę przereklamowane, bo i tak nie ma jakiejś psychologicznej głębi tylko wybory "rozciachaj lub daj uciec". Wolałbym, żeby postać zaczynała od zera (a nie była wysłannikiem sądu), ale ze światem który faktycznie budzi odrazę. RE: Gry - Gal Anonim - 20-11-2016 (19-11-2016, 19:42)Proteus napisał(a): Dishonoured - polecacie zabrać się wpierw za jedynkę, czy skakać od razu do dwójki?Jedynka jest super. Graj koniecznie. Salto napisał(a):Tyranny jest całkiem spoko, ale strasznie krótkieA to nie jest tak, ze warto grac ponownie wiele razy? Bo tak mi sie obilo o uszy. Np. Alpha Protocol bylo krótkie, ale warto bylo grac wielokrotnie przez wzglad na mnogosc wyborów. RE: Gry - Kluski - 20-11-2016 Wróciłem do Dishonored po kilkumiesięcznej przerwie. Pierwsze co uderza to ekstremalnie niski poziom trudności. Od razu zmieniłem ustawienia z hard na very hard. Przez całą grę tak jest, czy później się rozkręca? Grafika przyzwoita, ale bez szału, właściwie przypomina mi trochę Bioshocka. RE: Gry - patyczak - 20-11-2016 Ja starałem się grać tak, żeby nikt mnie nie zauważył i nikogo nie zabijałem, więc nie było aż tak prosto :D RE: Gry - Salto - 20-11-2016 (20-11-2016, 02:44)Crov napisał(a): A to nie jest tak, ze warto grac ponownie wiele razy? Bo tak mi sie obilo o uszy. Np. Alpha Protocol bylo krótkie, ale warto bylo grac wielokrotnie przez wzglad na mnogosc wyborów. Są wybory i jak teraz gram drugi raz, to faktycznie pary rzeczy się zmienia zależnie od sojuszu, ale całość i tak jest zarżnięta nim się zaczyna. Końcówka po prostu ssie, bo w końcu zdobywamy trochę mocy, a rozgrywka kończy się po 15 minutach. Zakończenie jest otwarte więc pewnie walną jakieś DLC, ale trochę przegięli. Alpha Protocol było znacznie lepiej wyważone. |