![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - Kuba - 31-03-2017 Rockstar i Redzi mają praktycznie taką samą filozofie. Robią gry nie za często, ich produkty sa dopracowane, słuchaja graczy, na dodatek wspierają gry bardzo długo po premierze, rozwijają się, naprawiają własne błędy (każdy dodatek W3 to poprawa jakiś mankamentów podstawki). Dla nich liczy się gracz i jakośc. Nie to co BioWare i Bethesda które uparcie robią to samo od lat. Tak jak Ubisoft który ostatnio jednak chyba wraca troche na Jasna Strone Mocy po artystycznych klęskach m.in Unity czy Syndicate. Zaczynaja chyba rozumieć błędy. Cyber to idealna gra na rynek zachodni, przy takiej kampanii jak przy W3 ta gra pobije rekordy i sprzeda się wybornie. Jesli po W3 Redzi tak urośli, zyskali na znaczeniu i wartosci, co będzie po Cyberze. RE: Gry - Kluski - 31-03-2017 Polska już teraz jest zagłębiem growym na mapie świata. Gdyby jeszcze tylko Techland trochę urósł; jest 11 bit, CI Games, Flying Wild Hog, The Farm 51. Gry z polski mogą się stać odpowiednikiem zegarków ze Szwajcarii. RE: Gry - Dirk - 31-03-2017 Są tu jacyś fani przygodówek point'n'click? Właśnie ukazała się "Thimbleweed Park", przygodówka jakby żywcem wyjęta z początku lat 90-tych z klasycznym interfejsem SCUMM (czasowniki i zawartość kieszeni na ekranie). Autorami są Ron Gilbert - twórca megakultowego Monkey Island, Gary Winnick, David Fox i Mark Ferrari, czyli nazwiska powodujące przyspieszone bicie serca każdego fana point'n'clicków ze stajni nieobecnego już niestety LucasArts. Jak dla mnie wygląda to świetnie i już nie mogę się doczekać aż zagram w ten tytuł. RE: Gry - Proteus - 31-03-2017 Wrzucam tutaj link, zanim paranoja i deziformacja dotrze na forum. W internetach ludzie panikują i brandzlują się w jechaniu po CDPR, po tym jak net obiegła plota, że Redzi chcą zastrzec prawa autorskie do wyrażenia "Cyberpunk". Oczywiście jest to bzdura, i to po prostu standardowa praktyka w tym biznesie, która nie ma za zadanie przywłaszczyć sobie całej nazwy gatunku, a jedynie ochronę własnej marki. Polecam dyskusje w tym wątku redditowym (który został godzinę temu ładnie przez moderacje wyczyszczony i dostał już opis komentowania fałszywych informacji), ładnie tutaj tłumaczą co i jak: https://www.reddit.com/r/Games/comments/62l53i/cdprojekt_developer_of_the_witcher_series_is/dfnfnub/ RE: Gry - Kluski - 31-03-2017 Redzi mogą zastrzec moją matkę, byle gra wymiotła kosmos. Za duży kredyt zaufania, nie wierze, że ludzie faktycznie brandzlują się w jechaniu po CDPR, to tylko niereprezentatywna grupa frustratów. RE: Gry - Proteus - 31-03-2017 Wiem tylko tyle, że zanim pojawiły się komentarze z głosem rozsądku, to dzisiaj rano na reddicie ludzie w masowych ilościach bili pianę z ust, widziałem też jak znajomi linkowali do artykułów z prasy i blogów popkulturowych, w podobnym tonie. Również tych Polskich. Na pstrym koniu łaska pańska jezdzi. Gracze (jezeli wolno mi strzelić generalizacje), często bywają roszczeniowi i łato strzelający fochy o pierdoły. No i taka afera to idealna pożywka, np. dla wszystkich fanów BIoware i Bethesdy, którzy mogli przez te pięć minut wskazać palcem na Redów i powiedzieć "AHA! Widzicie?". Do tego też dochodzi stary, dobry clikbait pismaków. No ale w każdym razie największy wątek na r/gaming temu poświęcony, już został wyczyszczony, a oryginalna notka usnięta jako sianie dezinformacji, więc o ile pismaki nie będą świrować przez najbliższy dzień czy dwa, to historii nie powinno być. RE: Gry - Kluski - 31-03-2017 Tak się zastanawiam czy ten reddit to nie jest jednak stosunkowo hermetyczna społeczność. Nawet dzisiaj robiłem "risercz" na temat cyberpunku i w ogóle się nie natknąłem na to info. No ale może nie kopie zbyt głęboko. Dla mnie tylko youtube, gamespot, eurogamer, gryonline, polygamia. RE: Gry - Kluski - 07-04-2017 Wyczerpujące wyjaśnienie od Redów odnośnie afery z trademarkiem "cyberpunka": https://twitter.com/CDPROJEKTRED/status/850022540042960896/photo/1 RE: Gry - und3r - 09-04-2017 (31-03-2017, 22:20)Proteus napisał(a): W internetach ludzie panikują i brandzlują się w jechaniu po CDPR, po tym jak net obiegła plota, że Redzi chcą zastrzec prawa autorskie do wyrażenia "Cyberpunk".Byłoby dziwne, jakby nie chcieli (w takiej formie jak zastrzegają). A co do daty premiery to od "zawsze" powtarzam, że widełki 2017-2021 (z konferencji dot. strategii grupy, dla inwestorów) są dla zmyłki. Ten 2021 to data kolejnej dużej produkcji, po Cyberpunku, który będzie w 2018 i to raczej w pierwszej połowie. Z marketingowego punktu widzenia mamy bardzo fajną datę 7-7-2017 na jakiś teaserek/news, potem cinematic, optymalnie przed świętami, a dłużej niż 4-5 miesięcy od cinematica do premiery nie zakładam. Elementem kampanii może być też jakaś prosta, klimatyczna gra mobilna, wzorem F4. W każdym razie mogę się z kimś założyć, że okres od trailera do daty premiery będzie krótki, nie będą miesiącami pokazywali "gameplay'ów" jak w przypadku W3, by ostatecznie i tak przesunąć release. Teraz będzie konkretne uderzenie globalną promocją 4-5 miesięcy max i wejście Redów do ścisłej czołówki developerów, 20 mln sprzedanych kopii spokojnie w zasięgu. Jakby mieli robić premierę dopiero w 2019, to oznacza to, że nie pokażą trailera aż do drugiej połowy 2018, w co jakoś mi się nie chce wierzyć. Ale nie wszedłem tu pisać o Cyberpunku:P Czy ktoś tu ma jakieś doświadczenia z HTC Vive lub Oculusem? Graliście tym kiedyś? Pytam, bo jest taka warszawska spółeczka Ovidworks, która w tym miesiącu wypuszcza pierwszą grę - są już recenzje "dema prasowego'": https://uploadvr.com/interkosmos-astronaut-adventure/ Podoba mi się klimacik ale kupowanie hardware za ponad 4 koła dla gierki, która ma kosztować na SteamVR 5 dolców wydaje mi się trochę bez sensu... Są w ogóle jakieś AAA tytuły z pełnym wsparciem takiego np. Vive? Jakie?* Nie ukrywam, że zależy mi, aby wypalił ten projekt, bo pośrednio mam akcje spółki, przerzuciłem się z CDR (na którą zamierzam wrócić przed CP, wiadomo). *Poza Elite RE: Gry - Cator - 09-04-2017 Zakładać o to, Ty się nie musisz, bo Redzi sami na tej konferencji powiedzieli, że planują bardzo krótką kampanię marketingową przed premierą, dla CP, skąd pewnie masz to info :) RE: Gry - und3r - 10-04-2017 Pisałem o tym na grubo przed tą konferencją:P RE: Gry - Mierzwiak - 15-04-2017 Dlaczego główna bohaterka (?) ma identyczny ryj co ta z nowego Mass Effecta? RE: Gry - Grievous - 16-04-2017 Może powodem jest ten sam silnik? Chciałbym się jarać, ale jest to jednak multiplayerowa strzelanka od EA z dorobioną na szybko kampanią, po to aby fanboje nie marudziły. Multi mi zwisa i powiewa, a singiel z tryliona innych FPSów będzie pewnie tylko wyróżniał Star Warsowy setting. Jedyne co mnie napawa optymizmem to fakt, że za kampanię nie odpowiada DICE. RE: Gry - patyczak - 16-04-2017 No właśnie, bardzo chciałbym porządnego singla, a pewnie wyjdzie jak w nowym Battlefieldzie. Na zwiastunie widać i młodego Luke'a, Maula i Rey z Kylo Renem - takie pomieszanie chronologii musi oznaczać, że znowu będziemy mieli w singlu antologię złożoną z kilku osobnych, krótkich opowieści. A to pójście na łatwiznę, by trochę na siłę dorabiać historię do multiplayerowych mapek. RE: Gry - Kuba - 16-04-2017 Największy plus tej imprezy :D Podoba mi się zamysł, zobaczymy co z tego wyjdzie, pewnie kupię. RE: Gry - Gal Anonim - 26-04-2017 Bardzo dobry materiał o grze z wciąż jednym z najlepszych otwartych światów w grach: A tu bardzo dobra seria opisujaca cala serie Gothic: https://www.youtube.com/user/durminparadox/videos RE: Gry - Norton - 26-04-2017 Dark Souls prócz zmiany mojego poglądu na gry w ogóle wyrządziło mi sporą krzywdę - otóż obecnie każdy erpeg (niezależnie czy to klasyczny izometryk w stylu Fallouta czy siekanina) wydaje się nudny, pusty, bez błysku. Jedynym wyjątkiem pierwszy Gothic - pewnie to przez melancholię, bo kochałem tę gierczynę w wieku szczenięcym. Niby wywołuje lekki uśmiech politowania z powodu niedoróbek technicznych i toporności wykonania, ale wciąż kopie (nigdy nie zapomnę pierwszych chwil w Górniczej Kolonii i uczucia "masz przejebane" zaaplikowanego na starcie piąchą osiłka ze Starego Obozu). No i wspomniane Dark Souls ma bez dwóch zdań najlepszy otwarty świat w świecie (hehe) gier. Zorientowany baaaaaaaardzo wertykalnie, ale tak zmyślnie skonstruowany i połączony, że głowa mała. Polecam skosztować. RE: Gry - Proteus - 26-04-2017 Remake klasyka. Outcast - growy Stargate. RE: Gry - Gal Anonim - 26-04-2017 (26-04-2017, 15:53)Norton napisał(a): Dark Souls prócz zmiany mojego poglądu na gry w ogóle wyrządziło mi sporą krzywdę - otóż obecnie każdy erpeg (niezależnie czy to klasyczny izometryk w stylu Fallouta czy siekanina) wydaje się nudny, pusty, bez błysku. Jedynym wyjątkiem pierwszy Gothic - pewnie to przez melancholię, bo kochałem tę gierczynę w wieku szczenięcym. Niby wywołuje lekki uśmiech politowania z powodu niedoróbek technicznych i toporności wykonania, ale wciąż kopie (nigdy nie zapomnę pierwszych chwil w Górniczej Kolonii i uczucia "masz przejebane" zaaplikowanego na starcie piąchą osiłka ze Starego Obozu).Nie wydaje mi się, że to kwestia nostalgii. Ja wlasnie odswiezam Gothic 2 z Nocą Kruka i, kurde, ta gra jest swietna. Ma oczywiście jakieś bugi, a do tego bywa bardzo toporna, ale akurat toporoność pasuje. Nie ma np. quick save'a, czy właczanych prędko elikisirów regenrujących. Fakt, że trzeba ręcznie zapisywać i pamiętać o tym dodaje IMO niebezpieczenstwa wszystkiemu - bo z jednej strony zapisywanie co chwile jest męczące, a z drugiej nie wiadomo, co zaraz wyskoczy. Jedyny minus Nocy Kruka to to, że zmienili wartość systemu rozwoju - tj. skomplikowali go na siłe zwiększając liczbe punktów potrzebną do zwiększania atrybutów, przez co z czasem rozwoj postaci wydaje sie szalenie męczący i toporny, bo nawet zyskujac jeden poziom ciężko cokolwiek rozwinąć. Dlatego oszukuje w tej kwestii i zwiekszajac liczbe punktow nauki na poziom. No i to niesamowicie odświeżajce grać w grę, w której mapa to naprawdę mapa, a nie GPS; gdzie nie ma szybkiej podróży i miliona strzałek prowadzących do celu - i, co ważne, nie są w ogole potrzebne, bo gra jest na tyle dobrze zaprojektowana. Zapamiętałem tę grę jako ActionRPG, hack'n'slash, ale to była przesada. Gothic to pełnoprawny RPG, cholernie immersyjny, żywy i realistyczny. Ze świetnymi konkretnymi zadaniami, które tak naprawdę bardzo rzadko ograniczają się do "zabij x i przynieś mi y". Nie mówiąc o takich rzeczach, jak cholernie jarający mnie minimalistyczny world-building - tak w samej grze, jak i w ogole opowiadanie historii świata opierając się na niedopowiedzeniach i plotkach. Trójka to trochę popsuła, ale łatwo ją zignorowac. Gram w tę grę i jeszcze trudniej mi się patrzy na Wiedźmina 3, bo Gothic w wielu kwestiach przypomina tamten świat - też łaczy patos z ironią, i też czuć w nim ojropjeskiej ducha. A Dark Souls brzmi spoko, choc z tego, co wiem, jest bardziej skupione na walce -nie ma tam zbierania rzepy, ani roznoszenia kiełbasy w klasztorze. ;( RE: Gry - Huntersky - 26-04-2017 Cytat: Bardzo dobry materiał o grze z wciąż jednym z najlepszych otwartych światów w grachFajny film, obejrzałem całość z zaciekawieniem nie grając nawet nigdy w Gothica. Masz więcej takich kanałów, gdzie analizowana jest mechanika gier albo ich techniczne innowacje? |