Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - Kuba - 31-03-2017

Rockstar i Redzi mają praktycznie taką samą filozofie. Robią gry nie za często, ich produkty sa dopracowane, słuchaja graczy, na dodatek wspierają gry bardzo długo po premierze, rozwijają się, naprawiają własne błędy (każdy dodatek W3 to poprawa jakiś mankamentów podstawki). Dla nich liczy się gracz i jakośc.

Nie to co BioWare i Bethesda które uparcie robią to samo od lat. Tak jak Ubisoft który ostatnio jednak chyba wraca troche na Jasna Strone Mocy po artystycznych klęskach m.in Unity czy Syndicate. Zaczynaja chyba rozumieć błędy.


Cyber to idealna gra na rynek zachodni, przy takiej kampanii jak przy W3 ta gra pobije rekordy i sprzeda się wybornie. Jesli po W3 Redzi tak urośli, zyskali na znaczeniu i wartosci, co będzie po Cyberze.


RE: Gry - Kluski - 31-03-2017

Polska już teraz jest zagłębiem growym na mapie świata. Gdyby jeszcze tylko Techland trochę urósł; jest 11 bit, CI Games, Flying Wild Hog, The Farm 51. Gry z polski mogą się stać odpowiednikiem zegarków ze Szwajcarii.


RE: Gry - Dirk - 31-03-2017

Są tu jacyś fani przygodówek point'n'click?

Właśnie ukazała się "Thimbleweed Park", przygodówka jakby żywcem wyjęta z początku lat 90-tych z klasycznym interfejsem SCUMM (czasowniki i zawartość kieszeni na ekranie). Autorami są Ron Gilbert - twórca megakultowego Monkey Island, Gary Winnick, David Fox i Mark Ferrari, czyli nazwiska powodujące przyspieszone bicie serca każdego fana point'n'clicków ze stajni nieobecnego już niestety LucasArts.

Jak dla mnie wygląda to świetnie i już nie mogę się doczekać aż zagram w ten tytuł.







RE: Gry - Proteus - 31-03-2017

Wrzucam tutaj link, zanim paranoja i deziformacja dotrze na forum. W internetach ludzie panikują i brandzlują się w jechaniu po CDPR, po tym jak net obiegła plota, że Redzi chcą zastrzec prawa autorskie do wyrażenia "Cyberpunk". Oczywiście jest to bzdura, i to po prostu standardowa praktyka w tym biznesie, która nie ma za zadanie przywłaszczyć sobie całej nazwy gatunku, a jedynie ochronę własnej marki.

Polecam dyskusje w tym wątku redditowym (który został godzinę temu ładnie przez moderacje wyczyszczony i dostał już opis komentowania fałszywych informacji), ładnie tutaj tłumaczą co i jak:

https://www.reddit.com/r/Games/comments/62l53i/cdprojekt_developer_of_the_witcher_series_is/dfnfnub/


RE: Gry - Kluski - 31-03-2017

Redzi mogą zastrzec moją matkę, byle gra wymiotła kosmos.

Za duży kredyt zaufania, nie wierze, że ludzie faktycznie brandzlują się w jechaniu po CDPR, to tylko niereprezentatywna grupa frustratów.


RE: Gry - Proteus - 31-03-2017

Wiem tylko tyle, że zanim pojawiły się komentarze z głosem rozsądku, to dzisiaj rano na reddicie ludzie w masowych ilościach bili pianę z ust, widziałem też jak znajomi linkowali do artykułów z prasy i blogów popkulturowych, w podobnym tonie. Również tych Polskich. Na pstrym koniu łaska pańska jezdzi. Gracze (jezeli wolno mi strzelić generalizacje), często bywają roszczeniowi i łato strzelający fochy o pierdoły. No i taka afera to idealna pożywka, np. dla wszystkich fanów BIoware i Bethesdy, którzy mogli przez te pięć minut wskazać palcem na Redów i powiedzieć "AHA! Widzicie?". Do tego też dochodzi stary, dobry clikbait pismaków.

No ale w każdym razie największy wątek na r/gaming temu poświęcony, już został wyczyszczony, a oryginalna notka usnięta jako sianie dezinformacji, więc o ile pismaki nie będą świrować przez najbliższy dzień czy dwa, to historii nie powinno być.


RE: Gry - Kluski - 31-03-2017

Tak się zastanawiam czy ten reddit to nie jest jednak stosunkowo hermetyczna społeczność. Nawet dzisiaj robiłem "risercz" na temat cyberpunku i w ogóle się nie natknąłem na to info. No ale może nie kopie zbyt głęboko. Dla mnie tylko youtube, gamespot, eurogamer, gryonline, polygamia.


RE: Gry - Kluski - 07-04-2017

Wyczerpujące wyjaśnienie od Redów odnośnie afery z trademarkiem "cyberpunka":

https://twitter.com/CDPROJEKTRED/status/850022540042960896/photo/1


RE: Gry - und3r - 09-04-2017

(31-03-2017, 22:20)Proteus napisał(a): W internetach ludzie panikują i brandzlują się w jechaniu po CDPR, po tym jak net obiegła plota, że Redzi chcą zastrzec prawa autorskie do wyrażenia "Cyberpunk".
Byłoby dziwne, jakby nie chcieli (w takiej formie jak zastrzegają).

A co do daty premiery to od "zawsze" powtarzam, że widełki 2017-2021 (z konferencji dot. strategii grupy, dla inwestorów) są dla zmyłki. Ten 2021 to data kolejnej dużej produkcji, po Cyberpunku, który będzie w 2018 i to raczej w pierwszej połowie. Z marketingowego punktu widzenia mamy bardzo fajną datę 7-7-2017 na jakiś teaserek/news, potem cinematic, optymalnie przed świętami, a dłużej niż 4-5 miesięcy od cinematica do premiery nie zakładam. Elementem kampanii może być też jakaś prosta, klimatyczna gra mobilna, wzorem F4.
W każdym razie mogę się z kimś założyć, że okres od trailera do daty premiery będzie krótki, nie będą miesiącami pokazywali "gameplay'ów" jak w przypadku W3, by ostatecznie i tak przesunąć release. Teraz będzie konkretne uderzenie globalną promocją 4-5 miesięcy max i wejście Redów do ścisłej czołówki developerów, 20 mln sprzedanych kopii spokojnie w zasięgu. Jakby mieli robić premierę dopiero w 2019, to oznacza to, że nie pokażą trailera aż do drugiej połowy 2018, w co jakoś mi się nie chce wierzyć.


Ale nie wszedłem tu pisać o Cyberpunku:P

Czy ktoś tu ma jakieś doświadczenia z HTC Vive lub Oculusem? Graliście tym kiedyś?
Pytam, bo jest taka warszawska spółeczka Ovidworks, która w tym miesiącu wypuszcza pierwszą grę - są już recenzje "dema prasowego'":

https://uploadvr.com/interkosmos-astronaut-adventure/

Podoba mi się klimacik ale kupowanie hardware za ponad 4 koła dla gierki, która ma kosztować na SteamVR 5 dolców wydaje mi się trochę bez sensu... Są w ogóle jakieś AAA tytuły z pełnym wsparciem takiego np. Vive? Jakie?*

Nie ukrywam, że zależy mi, aby wypalił ten projekt, bo pośrednio mam akcje spółki, przerzuciłem się z CDR (na którą zamierzam wrócić przed CP, wiadomo).

*Poza Elite


RE: Gry - Cator - 09-04-2017

Zakładać o to, Ty się nie musisz, bo Redzi sami na tej konferencji powiedzieli, że planują bardzo krótką kampanię marketingową przed premierą, dla CP, skąd pewnie masz to info :)


RE: Gry - und3r - 10-04-2017

Pisałem o tym na grubo przed tą konferencją:P


RE: Gry - Mierzwiak - 15-04-2017

Dlaczego główna bohaterka (?) ma identyczny ryj co ta z nowego Mass Effecta?




RE: Gry - Grievous - 16-04-2017

Może powodem jest ten sam silnik?

Chciałbym się jarać, ale jest to jednak multiplayerowa strzelanka od EA z dorobioną na szybko kampanią, po to aby fanboje nie marudziły. Multi mi zwisa i powiewa, a singiel z tryliona innych FPSów będzie pewnie tylko wyróżniał Star Warsowy setting. Jedyne co mnie napawa optymizmem to fakt, że za kampanię nie odpowiada DICE.


RE: Gry - patyczak - 16-04-2017

No właśnie, bardzo chciałbym porządnego singla, a pewnie wyjdzie jak w nowym Battlefieldzie. Na zwiastunie widać i młodego Luke'a, Maula i Rey z Kylo Renem - takie pomieszanie chronologii musi oznaczać, że znowu będziemy mieli w singlu antologię złożoną z kilku osobnych, krótkich opowieści. A to pójście na łatwiznę, by trochę na siłę dorabiać historię do multiplayerowych mapek.


RE: Gry - Kuba - 16-04-2017

Największy plus tej imprezy :D
Podoba mi się zamysł, zobaczymy co z tego wyjdzie, pewnie kupię.


RE: Gry - Gal Anonim - 26-04-2017

Bardzo dobry materiał o grze z wciąż jednym z najlepszych otwartych światów w grach:



A tu bardzo dobra seria opisujaca cala serie Gothic:



https://www.youtube.com/user/durminparadox/videos


RE: Gry - Norton - 26-04-2017

Dark Souls prócz zmiany mojego poglądu na gry w ogóle wyrządziło mi sporą krzywdę - otóż obecnie każdy erpeg (niezależnie czy to klasyczny izometryk w stylu Fallouta czy siekanina) wydaje się nudny, pusty, bez błysku. Jedynym wyjątkiem pierwszy Gothic - pewnie to przez melancholię, bo kochałem tę gierczynę w wieku szczenięcym. Niby wywołuje lekki uśmiech politowania z powodu niedoróbek technicznych i toporności wykonania, ale wciąż kopie (nigdy nie zapomnę pierwszych chwil w Górniczej Kolonii i uczucia "masz przejebane" zaaplikowanego na starcie piąchą osiłka ze Starego Obozu).

No i wspomniane Dark Souls ma bez dwóch zdań najlepszy otwarty świat w świecie (hehe) gier. Zorientowany baaaaaaaardzo wertykalnie, ale tak zmyślnie skonstruowany i połączony, że głowa mała. Polecam skosztować.


RE: Gry - Proteus - 26-04-2017

Remake klasyka. Outcast - growy Stargate.




RE: Gry - Gal Anonim - 26-04-2017

(26-04-2017, 15:53)Norton napisał(a): Dark Souls prócz zmiany mojego poglądu na gry w ogóle wyrządziło mi sporą krzywdę - otóż obecnie każdy erpeg (niezależnie czy to klasyczny izometryk w stylu Fallouta czy siekanina) wydaje się nudny, pusty, bez błysku. Jedynym wyjątkiem pierwszy Gothic - pewnie to przez melancholię, bo kochałem tę gierczynę w wieku szczenięcym. Niby wywołuje lekki uśmiech politowania z powodu niedoróbek technicznych i toporności wykonania, ale wciąż kopie (nigdy nie zapomnę pierwszych chwil w Górniczej Kolonii i uczucia "masz przejebane" zaaplikowanego na starcie piąchą osiłka ze Starego Obozu).
Nie wydaje mi się, że to kwestia nostalgii. Ja wlasnie odswiezam Gothic 2 z Nocą Kruka i, kurde, ta gra jest swietna. Ma oczywiście jakieś bugi, a do tego bywa bardzo toporna, ale akurat toporoność pasuje. Nie ma np. quick save'a, czy właczanych prędko elikisirów regenrujących. Fakt, że trzeba ręcznie zapisywać i pamiętać o tym dodaje IMO niebezpieczenstwa wszystkiemu - bo z jednej strony zapisywanie co chwile jest męczące, a z drugiej nie wiadomo, co zaraz wyskoczy.

Jedyny minus Nocy Kruka to to, że zmienili wartość systemu rozwoju - tj. skomplikowali go na siłe zwiększając liczbe punktów potrzebną do zwiększania atrybutów, przez co z czasem rozwoj postaci wydaje sie szalenie męczący i toporny, bo nawet zyskujac jeden poziom ciężko cokolwiek rozwinąć. Dlatego oszukuje w tej kwestii i zwiekszajac liczbe punktow nauki na poziom.

No i to niesamowicie odświeżajce grać w grę, w której mapa to naprawdę mapa, a nie GPS; gdzie nie ma szybkiej podróży i miliona strzałek prowadzących do celu - i, co ważne, nie są w ogole potrzebne, bo gra jest na tyle dobrze zaprojektowana.

Zapamiętałem tę grę jako ActionRPG, hack'n'slash, ale to była przesada. Gothic to pełnoprawny RPG, cholernie immersyjny, żywy i realistyczny. Ze świetnymi konkretnymi zadaniami, które tak naprawdę bardzo rzadko ograniczają się do "zabij x i przynieś mi y". Nie mówiąc o takich rzeczach, jak cholernie jarający mnie minimalistyczny world-building - tak w samej grze, jak i w ogole opowiadanie historii świata opierając się na niedopowiedzeniach i plotkach. Trójka to trochę popsuła, ale łatwo ją zignorowac. Gram w tę grę i jeszcze trudniej mi się patrzy na Wiedźmina 3, bo Gothic w wielu kwestiach przypomina tamten świat - też łaczy patos z ironią, i też czuć w nim ojropjeskiej ducha.

A Dark Souls brzmi spoko, choc z tego, co wiem, jest bardziej skupione na walce -nie ma tam zbierania rzepy, ani roznoszenia kiełbasy w klasztorze. ;(


RE: Gry - Huntersky - 26-04-2017

Cytat: Bardzo dobry materiał o grze z wciąż jednym z najlepszych otwartych światów w grach
Fajny film, obejrzałem całość z zaciekawieniem nie grając nawet nigdy w Gothica. Masz więcej takich kanałów, gdzie analizowana jest mechanika gier albo ich techniczne innowacje?