Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - Mierzwiak - 13-06-2017

Fascynuje mnie ta gra i cieszę się, że w końcu będę mieć szansę w nią zagrać, do tego w takiej formie. Próbowałem grać w wersję na PS3, ale koszmarne sterowanie i praca kamery tak bardzo mnie odrzuciły, że dałem sobie spokój jeszcze przed ubiciem pierwszego kolosa. CZEKAM!!!




RE: Gry - Grievous - 13-06-2017

Cytat: Próbowałem grać w wersję na PS3, ale koszmarne sterowanie i praca kamery tak bardzo mnie odrzuciły, że dałem sobie spokój jeszcze przed ubiciem pierwszego kolosa.

Przecież sterowanie i praca kamery to część wyzwania! :P

Da się do tego przywyknąć. No i gra jest rewelacyjna kiedy walczymy z kolosami. Niestety brzydki, pusty świat którego "zwiedzanie" jest straszliwie nudne oraz półgodzinne bełkotliwe zakończenie, popadające w typową japońską sztampę i zabijające całkowicie klimat wytworzony przez grę, mocno ujmują tej produkcji. Replay value też raczej mierny, bo ubicie kolosa to w większości łamigłówka, więc jak już znasz rozwiązanie, to reszta jest dosyć prosta.


RE: Gry - Gal Anonim - 14-06-2017

Cudowna konferencja:



Jednak można coś fajnego na E3 zrobić :) I na pewno beda o tym gadac ludzie, bo wyroznia sie ogromnie na tle nudnych, niezręcznych wystapień od linijki na E3.


RE: Gry - Kuba - 14-06-2017

Tegoroczne E3 było niestety bardzo słabe, konfy EA i Microsoftu były wręcz żenujące. Deweloperom nagle skończyły się pomysły? Prawie żadnej dużej i interesujacej gry nowej nie zapodano. Anthem to takie ME na sterydach a BioWare ostatnio zalicza wpadke za wpadka, nie ufam im.

Ubi z AC i Far Cry'em dał nawet rade i pozytywnie zaskoczył. Podobnie God of War czy Days Gone, oba projekty zapowiadaja sie znakomicie, w końcu Sony. Spider wygląda okej, ale tylko okej i mam spore obawy, zwłaszcza, że rozgrywka wydaje mi się liniowa mocno.

Na plus A Way Out, może być ciekawie, zapowiada się sympatyczna gierka.

Generalnie jestem zawiedziony, w tamtym roku było znacznie lepiej.


RE: Gry - Mierzwiak - 14-06-2017

(14-06-2017, 00:54)Kuba napisał(a): konfy E3 i Microsoftu były wręcz żenujące.
Nie grałem w żadną grę E3, to jakieś nowe studio? :)


RE: Gry - Gal Anonim - 14-06-2017

Nie, to prawdopodobnie literówka i pomylka, Mierzwiak.


RE: Gry - Mierzwiak - 14-06-2017

No shit!


RE: Gry - Kuba - 14-06-2017

[Cenzura] znowu. Chodziło rzecz jasna o EA.

Acz gdzieś na jakiś pustkowiach USA pewnie by się takowe znalazło.


RE: Gry - Cator - 15-06-2017

Będzie trzeba w końcu ograć sławetną jedynkę.




RE: Gry - Kluski - 15-06-2017

Na ten moment dla mnie liczy się tylko Cyberpunk 2077, wszystko inne to popierdółki :)

Biorąc pod uwagę, że Bethesda uparła się na MMO i ciągnie szekle z TESO, a Bioware SJW zeszło na psy, to w zasadzie nie ma żadnej konkurencji na rynku.

Ach... no tak, czekam oczywiście jeszcze na TLoU 2, całą reszta się nie liczy, mogą te wszystkie konferencje rozwiązać :)


RE: Gry - Kuba - 15-06-2017

To tak jakby RPGi Bethesdy mogły kiedykolwiek być zagrożeniem dla RPGa CD Projektu ;) BioWare od dłuższego czasu ma problem ze zrobieniem czegoś naprawdę dobrego, zamknęli się w konkretnym schemacie i coś tam dłubią bez szczególnych efektów. Szansa jest w DA IV które ma duży potencjał fabularny który pewnie popsuje cała reszta.

Ale są jeszcze klasyczne RPGi w tym nowe Pillarsy ;)


RE: Gry - Grievous - 15-06-2017

Cytat:Będzie trzeba w końcu ograć sławetną jedynkę.

Tak samo pomyślałem. A że jakoś tak kiedyś wpadło za darmo na Uplayu, to zainstalowałem, odpaliłem i pograłem godzinę w towarzystwie graficznych bugów, tak że mi się odechciało :(


RE: Gry - patyczak - 15-06-2017

Kocham Wiedźmina, ale stwierdzenie, że RPGi Bethesdy nie są żadnym zagrożeniem dla gier CD Projektu to jakaś głupota. Już nie będę pisał jak to jest pod względem popularności i zysków, ale ludzie szukają w produkcjach Bethesdy innych rzeczy niż w Witcherze i raczej je dostają.


RE: Gry - Kuba - 15-06-2017

Wiesz, mnie osobiście trudno znaleźć choć jeden aspekt gier RPG który Bethesda robi lepiej.

Fabularnie Wiedźmin miażdży i tratuje TES czy nowe Fallouty, wgniata w ziemię i nie zostawia śladu. Postacie, dialogi Bethesda robi drewniane, mdłe i nudne, zero porównania. Eksploracja, czyli coś co niby u Bethesdy jest najlepsze? Czy ja wiem....."Skyrim" to przede wszystkim podziemia, które wyglądają tak samo i nie różnią się nawet zestawem przeciwników, lokacje w większości (GÓRY) wyglądają świetnie, ale jednocześnie nie mają szczególnie dużo do zaoferowania, większość jest powtarzalnych i nudnych.

W3 było pierwszą grą Redów z takim dużym światem i to jest świetny debiut. Pominę fakt, że level design jest o niebo lepszy tak po prostu lokacje są bardziej urozmaicone ciekawe, zadania poboczne, tutaj nie ma porównania. Co prawda W3 też jakoś wybitnie nie wypełnia tego świata, ale już w KiW w Toussaint Redzi naprawiają wszelkie mankamenty, pakując do gry masę listów, książek i historii które poznajmy w konkretnych miejscach przez co świat jest żywszy i ciekawszy.


Rozwój postaci? Powiedziałbym, że tu jest remis. W Wieśkach nie zachwyca i jest po prostu dodatkiem a u Bethesdy mniej więcej tak samo. CO do walki, zależy kto co lubi. W Falloutach jest nawet przyjemna, ale Skyrim/Oblivion/Morrowind ma już bardzo słaby system walki a starcia są łatwe, nawet bardzo. Wieśki też nie należą do najtrudniejszych, ale już starcia z bossami w dodatkach do W3 były lepszy niż jakiekolwiek większe bitwy u Bethesdy.
Na dodatek Bethesda od dawna robi tą samą grę tylko opakowuje ją w inną folię.


RE: Gry - zdzichon - 15-06-2017

(15-06-2017, 10:32)patyczak napisał(a): Kocham Wiedźmina, ale stwierdzenie, że RPGi Bethesdy nie są żadnym zagrożeniem dla gier CD Projektu to jakaś głupota. Już nie będę pisał jak to jest pod względem popularności i zysków, ale ludzie szukają w produkcjach Bethesdy innych rzeczy niż w Witcherze i raczej je dostają.

generyczności i powtarzalności ;)


RE: Gry - patyczak - 15-06-2017

Wiele osób zarzuca Wieśkowi, że to tak naprawdę nie jest RPG - nie odgrywasz postaci, nie kształtujesz jej, bo nie możesz sprawić, żeby Geralt był mniej geraltowaty. To raczej jak odtwarzanie filmu, tyle że masz wpływ na rozwój postaci i możesz sobie powalczyć. Więc dla odmiany możesz sobie pograć w takiego Skyrima czy Fallouta 4, który skupia się na innych kwestiach i pewne rzeczy robi lepiej niż gra CD Projektu. Może wam się to nie podobać, ale sprowadzanie gatunku do samego Wiedźmina jest pozbawione podstaw.


RE: Gry - Kluski - 15-06-2017

Cytat:Wiele osób zarzuca Wieśkowi, że to tak naprawdę nie jest RPG

Dla mnie jest, szach mat wiele osób :)

Skyrim jest lepszy w zasadzie tylko w jednej rzeczy - w zbieractwie. Tam naprawdę było co kolekcjonować i szperanie po beczkach miało sens. Wiesiek ze swoją dratwą i temerską żytnią niestety nie oferuje w tej materii zbyt wiele :)


RE: Gry - Kuba - 15-06-2017

Ej, wiesz ile dwimerytowych blach się naszukałem na pancerze :P

Jesli mamy być szczególowi to jedynymi RPGami na rynku są Pillarsy, Torment czy Tyranny. Nie widzę rzeczy które Skyrim robi lepiej, sorry.


RE: Gry - patyczak - 15-06-2017

Cytat:Dla mnie jest, szach mat wiele osób :)

Luz, nie mam zamiaru nikogo przekonywać. Dla mnie Wiesiek 3 jest RPGiem i jedną z najlepszych gier w jakie grałem. Po prostu nie spodobało mi się stwierdzenie Kuby.


RE: Gry - Maćko - 17-06-2017

Mała perełka z E3 - Last Night

Klimat lepszy niż w nowym Blade Runnerze