Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - Kluski - 17-06-2017

Cytat:Klimat lepszy niż w nowym Blade Runnerze

Jeśli masz na myśli zwiastun, to o to akurat nie trudno :(

***

Ostro poryte:




RE: Gry - Gambit - 17-06-2017

Ja właśnie zrobiłem 4 epy Life is Strange i jestem pod bardzo dużym wrażeniem.


RE: Gry - Gal Anonim - 19-06-2017

(17-06-2017, 15:54)Maćko napisał(a): Mała perełka z E3 - Last Night

Klimat lepszy niż w nowym Blade Runnerze 

I opis brzmi dobrze:

The Last Night is what we call post-cyberpunk – it’s not the kind of dystopia the genre is famous for, rather it depicts an alternate direction for society. One where the fight for survival doesn’t mean food and water, but a purpose for living. Human labour and creativity has been rendered obsolete by AI, so people are now defining themselves by what they consume, not what they create.

Charlie is a lower-class citizen who can’t interface with the systems and augmentations of the world around him, due to an accident during his childhood. He’s a citizen of the thriving metropolis and yet he’ll never be a part of it. Then, a chance encounter offers him the chance to be part of something else and take matters into his own hands.


RE: Gry - Proteus - 20-06-2017

A to widzieliśta?

Wszystko ręcznie animowane.




RE: Gry - Maćko - 20-06-2017

Ooo Panie, ta gra to od trzech lat chyba wychodzi i wyjść nie może. ;) 

Na samym początku to były tylko i wyłącznie poziomy z bossami, a dopiero później zorientowali się, że warto dodać też normalne levele. 

Ale gra wygląda pięknie - dobrze, że w końcu podali datę premiery.


RE: Gry - Kuba - 20-06-2017





A mi na E3 brakowało przede wszystkim tej gry. Co prawda większość tej analizy wydaje mi się przesadzona tak na pewno te wszystkie teorie graczy i redaktorów robią smaka na grę. Znając Koijme ostatecznie nikt nie przewidział o co tak naprawdę będzie chodziło w tej przygodzie. Na grę pewnie jeszcze poczekamy acz na imprezie Sony na koniec roku już powinni dać jakiś sensowy gameplay. Może w odróżnieniu od MGS'ów tej gry doczekamy się w Polsce z ojczystą wersją jezykową, w końcu inny wydawca.

No i cieszę się, że wybrałem PS4 nie XONE które na razie pod względem tytułów na wyłączność jest lata świetlne.

Według nowych informacji "God of War", "Spider-man", "Days Gone" mają pojawić się w pierwszym półroczu 2018, nieźle :D 



RE: Gry - Mierzwiak - 23-06-2017

Widzieliście?




RE: Gry - Proteus - 13-07-2017

https://www.rockpapershotgun.com/2017/07/12/cyberpunk-2077-mike-pondsmith-interview/


RE: Gry - Huntersky - 21-07-2017

Niezły retrofuturystyczny design i Rutger Hauer w polskiej przygodówce. Ciekaw jestem efektu końcowego.



RE: Gry - Maćko - 28-07-2017

Boski klimat, ale radzę nie oglądać gameplayu, bo wygląda słabo.

Idealny materiał na "movie edit" z cutscenek. ;)






RE: Gry - Snappik - 30-07-2017

Na moim słabszym lapku, który biorę na podróż odpalam najczęściej klasykę w postaci przygodówek lub gry sprzed 10 lat, w które chciałem zagrać ale nie miałem czasu :) Ostatnio jednak trafiła mi się z jednego bundle'a "nowość" w postaci ABC Murders z 2016 roku - przygodówka oparta na noweli Agathy Christie, w której bohaterem jest Hercules Poirot. Swego czasu powstał również film z Davidem Shuchetem. Znajomość obu wersji NIESAMOWICIE psuje wrażenia z gry, bo ta podąża niemal idealnie z fabułą książki. Dlatego też nie czytajcie żadnych streszczeń, bo sama gra jest całkiem ok ;)

[Obrazek: PREVIEW_SCREENSHOT1_109188.png]

+ Fajna, komiksowa grafika
+ Ma klimat śledztwa, są morderstwa, czyli to co lubię
+ Nawet fajne przesłuchania świadków
+ Niezła wiksa fabularna na koniec + element losujący nieco zakończenie
+ Strasznie niskie wymagania sprzętowe
+ Achievmenty na Steamie lecą jak szalone, mi wpadło 40/50 przy przejściu a z tego co widziałem do wymaksowania zabrakło mi 2-3, bo reszta zależy od podjętych decyzji w trakcie gry
+ Solidne point'n'click, tylko i aż :)

- Mechanizmy rozgrywki w pewnym momencie niesamowicie męczą - mowa tutaj o funkcji dedukcji przez Poirot, która polega na ustawianiu "kółek z tropami", tak aby wydedukować z nich kolejny trop,
- Słabe dialogi
- Drętwy, suchy humor
- Zagadki są łatwiutkie, zero wyzwań,
- Mimo ciekawej wiksy fabuła jednak nie jest oryginalna
- Ułomności technologiczne - gra powstała na silniku Unity i to się czuje - animacja postaci, sceny dialogowe, mimika twarzy, wszystko na poziomie AD 2005.

Ocena 6/10


RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 30-07-2017

Jeśli masz AGATHA CHRISTIE: THE ABC MURDERS z Humble Monthly, to w poprzednim była najnowsza z odsłon serii SHERLOCK HOLMES od Frogwares. Twórcy ABC MURDERS mocno wzorowali się na tych grach, ale niestety dużo rzeczy - o czym właśnie się przekonuję - uprościli, lub zwyczajnie nieudolnie skopiowali. No i widać, że jednak Frogwares ma większy budżet, bo ich HOLMESY jednak stoją bardzo blisko jakości gier z półki AAA. SHERLOCK HOLMES: THE DEVIL'S DAUGHTER - według fanów serii - jest najsłabszą z grą z tego powszechnie chwalonego cyklu, ale mi się ogromnie podoba (może dlatego, że nie grałem w poprzednie?). Fajni bohaterowie (ten Sherlock to takie trochę połączenie Humpreya Bogarta z postacią graną przez Roberta Downeya Jr.), ciekawe zagadki - łącznie jest tu pięć śledztw (ja jestem dopiero po dwóch), które spina główna nić fabularna i których wyniki mają mieć wpływ na finał tej historii - i bardzo filmowy feeling całości.

W przeciwieństwie do ABC MURDERS, tutaj obserwacja osób ma sens i niektóre błędnie zinterpretowane wskazówki mogą doprowadzić do błędnych wyników śledztwa. Tak, można skazać niewinną osobę - o czym przekonałem się oglądając inne, właściwe, zakończenie drugiej ze spraw. Fajne jest to, że naprawdę według logiki, zebranych dowodów i wskazówek wychodziło mi na 100%, że mam właściwego gościa na dołku. Świetny patent, którego zabrakło chociażby w L.A. NOIRE - do którego notabene najbardzej bym DEVIL'S DAUGHTER porównywał.

Do dochodzi masa mini-gierek (jedne fajne, inne nie, ale niefajne sekwencje zręcznościowe można pominąć), przyzwoita oprawa graficzna i bardzo dobry voice acting (w ABC MURDERS to była momentami tragedia). Ogólnie polecam a sam z pewnością wezmę się po niej za poprzednie, ponoć lepsze części.




RE: Gry - patyczak - 30-07-2017

Polecam część o Kubie Rozpruwaczu. Mega klimat, a oparcie w faktach sprawia, że wciąga i fascynuje niczym "Zodiak" Finchera.


RE: Gry - Snappik - 30-07-2017

Na Sherlocki mam oko, ale nie pójdą na moim złomie :)


RE: Gry - Gal Anonim - 31-07-2017

Ta seria jest tak stara, ze niektore pojda. :p


RE: Gry - Gal Anonim - 23-08-2017

Oh shit, do Rainbow Six Siege dodają Bosaka we wrześniu. ;)




RE: Gry - Proteus - 23-08-2017

Co to kurwa, za akcent? :)


RE: Gry - Gal Anonim - 24-08-2017

<3




RE: Gry - Proteus - 25-08-2017

https://www.reddit.com/r/gaming/comments/6vwfmz/the_story_for_halflife_3_was_just_released_by_the/


RE: Gry - Huntersky - 25-08-2017

W sumie nic odkrywczego, każdy się spodziewał czegoś podobnego.
Swoją drogą jakiś czas temu powtarzałem HL2, pod względem level designu, pacingu, budowania napięcia i klimatu to arcydzieło projektowania FPS-ów.