![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - Kuba - 04-10-2017 WOW. To ja mam 2-3 do dokończenia (KOTORy, Shadow of Mordor, Risen 3) plus Metale które będa przed weekendem :P Oczywiście gier do zagrania których nie mam jest wielka lista. RE: Gry - zdzichon - 04-10-2017 Na szczęście udało mi się nie wkręcić w ten promocyjny szał. Czasu mało, to bardzo starannie wybieram tytuły i konkretnie ogrywam 3/4 rocznie. Był taki moment, że kupowałem grałem przez parę godzin i nigdy nie wracałem. Na najbliższą przyszłość mam w planach: dodatek do Grim Dawn, nowego God of Wara i Cyberpunk w trochę dalszej. Swoją drogą większość współczesnych gier jest tak rozbudowana, że strasznie ciężko wrócić do nich po dłuższej przerwie. Zanim sobie przypomnę sterowanie, mechaniki i gdzie jestem w fabule to kończy mi się czas na granie. RE: Gry - Grievous - 04-10-2017 Gdyby wszyscy developerzy strzelili dzisiaj focha i powiedzieli że "WIĘCEJ NOWYCH GIER NIE BĘDZIE!!!" to jedynie wzruszyłbym ramionami. Mam tego tyle, że starczy mi do usranej śmierci. RE: Gry - Kluski - 04-10-2017 Ja sobie od nie wiem kiedy obiecuję ukończenie całej kolekcji klasycznych erpegów, ale przy obecnym tempie przechodzenia gier to zajmie mi to chyba kilka lat. Właśnie ściąga się Baldur's Gate, zobaczymy czy tym razem się uda. RE: Gry - zdzichon - 04-10-2017 Oba Baldury i Tormenta skończyłem w tym roku na telefonie w czasie dojazdów do/z pracy. Polecam, bardzo dobre porty. RE: Gry - Huntersky - 04-10-2017 Na Steamie mam jakieś 150 gier, z czego zagrałem w 20, i nie skończyłem wszystkich. Na PS3 kończę The Last of Us, potem MGS4 i Peace Walker no i przerzucam się na PS4. Ogólnie stałem się bardzi wybredny jeśli chodzi o gry, jak coś mi nie przypasuje to przerywam i nigdy wracam. RE: Gry - tchopz - 04-10-2017 Kurde, w jak dziwny sposób się może człowiek dowiedzieć, że jest stary. Kluski napisał(a):Ja sobie od nie wiem kiedy obiecuję ukończenie całej kolekcji klasycznych erpegów Myślę sobie: mnie też ostatnio korcił powrót do Dungeon Mastera, Eye of the Beholder, Black Crypt, Ultim, Isharów i innych KLASYCZNYCH RPGów. Kluski napisał(a):Właśnie ściąga się Baldur's Gate aha. ;) RE: Gry - Kluski - 04-10-2017 Aha, tylko że uznanie czegoś za klasyczne nie ma żadnego związku z wiekiem :) Poza tym pewnie masz dwanaście lat i mamusia ci nosek podciera, jak pójdziesz do gimnazjum to zobaczysz co to prawdziwe życie. RE: Gry - patyczak - 04-10-2017 Nie rozumiem tego zdziwienia, bo Baldur's Gate, jak i inne izometryczne (i dość już wiekowe) gry studia są jak najbardziej powszechnie uznawane za klasykę gatunku. Straciłeś kontakt z branżą po ograniu Eye of the Beholder? :D A inną sprawą jest to, że nie wyobrażam sobie powrotu do gier wymienionych przez Thopza, bo przeskok technologiczny byłby zbyt wielki, a w takiego Baldura można spokojnie sobie pograć nawet dziś. RE: Gry - tchopz - 04-10-2017 Oczywiście, że to co Ty uznajesz za klasyczne nie musi mieć związku z Twoim wiekiem, a już na pewno nie ma z moim. Natomiast to co ja sobie zwizualizowałem jako klasyczne (bo od tego zaczynałem) w połączeniu z datą premiery tych tytułów mówi o moim wieku dość sporo. Dlatego napisałem, że w dziwny sposób... Nie pójdę do gimnazjum, bo zlikwidowali. Patyczak, Dungeon Mastera zremasterowali akurat. A przeskok technologiczny to problem tylko jeśli się w te gry nie grało. RE: Gry - Kluski - 04-10-2017 (04-10-2017, 11:52)Grievous napisał(a): Gdyby wszyscy developerzy strzelili dzisiaj focha i powiedzieli że "WIĘCEJ NOWYCH GIER NIE BĘDZIE!!!" to jedynie wzruszyłbym ramionami. Mam tego tyle, że starczy mi do usranej śmierci. Z tego też względu płacenie 200, czy nawet 300 zł za produkt w dniu premiery wydaje mi się kompletnym absurdem. No chyba, że to Cyberpunk 2077, albo The Last of Us II ;) RE: Gry - Proteus - 06-10-2017 Holy shit ![]()
RE: Gry - Maćko - 06-10-2017 Ładnie ktoś popłynął - choć korzystanie z Google Image czy płatnych stocków to znana praktyka w tej branży. Jak terminy gonią to się różne sztuczki stosuje. Zakładam, że pracownik nie znał sytuacji, zobaczył fotę w wyszukiwarce, pomyślał może, że to z jakiegoś filmu i poszło. Zresztą chyba nawet na tym forum ktoś napisał, że ta fotografia wygląda jak zaginiona scena z "The International". Oczywiście w żaden sposób nie tłumaczy to pracownika, ani firmy. Szefostwo Telltale obudziło się dzisiaj na gorącym krześle. ;) RE: Gry - Kuba - 09-10-2017 https://naekranie.pl/aktualnosci/scenariusz-death-stranding-dopiero-powstaje-2449325 Koijma jeszcze dopracowuje scenariusz. Obstawiam jednak w tym roku jakis gameplay bo od paru miesięcy już podobno trwaja prace właściwe. Scenariusz pewnie bedzie faktycznie spory i skomplikowany, zobaczymy tylko czy Hideo nie przesadzi, a Sony raczej da mu wolną ręke. RE: Gry - Khet - 18-10-2017 EA zamknęło Visceral Games, a tworzona m.in. przy udziale Amy Henning gra Star Wars znowu trafia w inne ręce: http://www.eurogamer.pl/articles/2017-10-17-ea-zamyka-visceral-games-gre-akcji-star-wars-dokoncza-inne-studia RE: Gry - Snappik - 18-10-2017 Ja pier... po prostu powinien by odgórny zakaz jakichkolwiek mariażów z EA. Dead Space ['] RE: Gry - Grievous - 18-10-2017 Pewnie gra zbyt przypominała w budowie "Uncharted" i nie wiedzieli jak pociachać to na DLC i wplątać w całość mikrotransakcje. Na szczęście EA zainterweniowało. RE: Gry - Kluski - 18-10-2017 Raczej każdy kto choć trochę interesuje się tematem słyszał, że warunki pracy w uwielbianym CDPR delikatnie mówiąc nie należą do najlepszych, ale z najnowszych informacji wyłania się obraz dużo mroczniejszy niż to. Zaczęło się od negatywnych recenzji na glassdoor: https://www.glassdoor.com/Reviews/CD-PROJEKT-RED-Reviews-E644250.htm Po jakimś czasie studio wypuściło oświadczenie, które wcale nie poprawiło ich wizerunku: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=106132 A tutaj najważniejszy materiał, który podsumowuje całą dramę: Krótko mówiąc, zbyt wiele tego, aby łyknąć teorię o konspiracji, albo (wyłącznie) rozpieszczonych pracownikach z zachodu. Ciekaw jestem na ile wpłynie to na jakość Cyberpunka. Z Wiedźminem jakoś się udało, ale nowa marka to zupełnie co innego, zupełnie inny świat, mechaniki i specyfika. Szczerze mówiąc nie jestem już taki pewien, że z urzędu musi im wyjść arcydzieło, a co do daty premiery, nie wierzę w 2018 rok, ani nawet Q1 2019. RE: Gry - zdzichon - 19-10-2017 Ekipa utalentowanych, ambitnych, przyjaznych ludzi butowana przez nieumiejętne, chaotyczne zarządzanie? Brzmi jak każda polska firma, w której pracowałem. RE: Gry - Kluski - 20-10-2017 Tu nie chodzi nawet o kapryśne kierownictwo. Warunki finansowe w CDPR są gorsze również na tle polskiego gamedevu. Poza tym w świadomości szarego gracza Red jawi się jako mesjasz, nie tylko w kontekście swoich produktów, ale również jako studio samo w sobie. Natomiast ich oświadczenie w moich oczach jest zupełnie absurdalne i bucowate. Jeśli ktoś na szeroką krytykę odpowiada argumentem, że jak ci się nie podoba to spadaj, jesteśmy dużą firmą poradzimy sobie bez ciebie i dodatkowo, że "taki mamy klimat, zapierdalaj za 3/5 tego co zarobisz u innych, bo zrobiliśmy Wiedźmina 3 i gracze nas kochają, więc mamy rację" to objaw pychy i arogancji. Zwłaszcza, że aktualnie hajsu mają w brud, a nadal ciągną tradycje z czasów drugiego Wiedźmina gdzie trzeba było zaciskać pasa w imię wybitnego produktu. |