Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - Kuba - 04-10-2017

WOW. To ja mam 2-3 do dokończenia (KOTORy, Shadow of Mordor, Risen 3) plus Metale które będa przed weekendem :P
Oczywiście gier do zagrania których nie mam jest wielka lista.


RE: Gry - zdzichon - 04-10-2017

Na szczęście udało mi się nie wkręcić w ten promocyjny szał. Czasu mało, to bardzo starannie wybieram tytuły i konkretnie ogrywam 3/4 rocznie. Był taki moment, że kupowałem grałem przez parę godzin i nigdy nie wracałem.

Na najbliższą przyszłość mam w planach: dodatek do Grim Dawn, nowego God of Wara i Cyberpunk w trochę dalszej.

Swoją drogą większość współczesnych gier jest tak rozbudowana, że strasznie ciężko wrócić do nich po dłuższej przerwie. Zanim sobie przypomnę sterowanie, mechaniki i gdzie jestem w fabule to kończy mi się czas na granie.


RE: Gry - Grievous - 04-10-2017

Gdyby wszyscy developerzy strzelili dzisiaj focha i powiedzieli że "WIĘCEJ NOWYCH GIER NIE BĘDZIE!!!" to jedynie wzruszyłbym ramionami. Mam tego tyle, że starczy mi do usranej śmierci.


RE: Gry - Kluski - 04-10-2017

Ja sobie od nie wiem kiedy obiecuję ukończenie całej kolekcji klasycznych erpegów, ale przy obecnym tempie przechodzenia gier to zajmie mi to chyba kilka lat. Właśnie ściąga się Baldur's Gate, zobaczymy czy tym razem się uda.


RE: Gry - zdzichon - 04-10-2017

Oba Baldury i Tormenta skończyłem w tym roku na telefonie w czasie dojazdów do/z pracy. Polecam, bardzo dobre porty.


RE: Gry - Huntersky - 04-10-2017

Na Steamie mam jakieś 150 gier, z czego zagrałem w 20, i nie skończyłem wszystkich. Na PS3 kończę The Last of Us, potem MGS4 i Peace Walker no i przerzucam się na PS4. Ogólnie stałem się bardzi wybredny jeśli chodzi o gry, jak coś mi nie przypasuje to przerywam i nigdy wracam.


RE: Gry - tchopz - 04-10-2017

Kurde, w jak dziwny sposób się może człowiek dowiedzieć, że jest stary.

Kluski napisał(a):Ja sobie od nie wiem kiedy obiecuję ukończenie całej kolekcji klasycznych erpegów

Myślę sobie: mnie też ostatnio korcił powrót do Dungeon Mastera, Eye of the Beholder, Black Crypt, Ultim, Isharów i innych KLASYCZNYCH RPGów.

Kluski napisał(a):Właśnie ściąga się Baldur's Gate

aha.

;)


RE: Gry - Kluski - 04-10-2017

Aha, tylko że uznanie czegoś za klasyczne nie ma żadnego związku z wiekiem :) Poza tym pewnie masz dwanaście lat i mamusia ci nosek podciera, jak pójdziesz do gimnazjum to zobaczysz co to prawdziwe życie.


RE: Gry - patyczak - 04-10-2017

Nie rozumiem tego zdziwienia, bo Baldur's Gate, jak i inne izometryczne (i dość już wiekowe) gry studia są jak najbardziej powszechnie uznawane za klasykę gatunku. Straciłeś kontakt z branżą po ograniu Eye of the Beholder? :D

A inną sprawą jest to, że nie wyobrażam sobie powrotu do gier wymienionych przez Thopza, bo przeskok technologiczny byłby zbyt wielki, a w takiego Baldura można spokojnie sobie pograć nawet dziś.


RE: Gry - tchopz - 04-10-2017

Oczywiście, że to co Ty uznajesz za klasyczne nie musi mieć związku z Twoim wiekiem, a już na pewno nie ma z moim.
Natomiast to co ja sobie zwizualizowałem jako klasyczne (bo od tego zaczynałem) w połączeniu z datą premiery tych tytułów mówi o moim wieku dość sporo.
Dlatego napisałem, że w dziwny sposób...

Nie pójdę do gimnazjum, bo zlikwidowali.

Patyczak, Dungeon Mastera zremasterowali akurat.
A przeskok technologiczny to problem tylko jeśli się w te gry nie grało.


RE: Gry - Kluski - 04-10-2017

(04-10-2017, 11:52)Grievous napisał(a): Gdyby wszyscy developerzy strzelili dzisiaj focha i powiedzieli że "WIĘCEJ NOWYCH GIER NIE BĘDZIE!!!" to jedynie wzruszyłbym ramionami. Mam tego tyle, że starczy mi do usranej śmierci.

Z tego też względu płacenie 200, czy nawet 300 zł za produkt w dniu premiery wydaje mi się kompletnym absurdem. No chyba, że to Cyberpunk 2077, albo The Last of Us II ;)


RE: Gry - Proteus - 06-10-2017

Holy shit

[Obrazek: ilU4c49.png]

[Obrazek: DLaIlBEWsAAFz7-.jpg] [Obrazek: DLaIlyVXkAAxirt.jpg]


RE: Gry - Maćko - 06-10-2017

Ładnie ktoś popłynął - choć korzystanie z Google Image czy płatnych stocków to znana praktyka w tej branży. Jak terminy gonią to się różne sztuczki stosuje.

Zakładam, że pracownik nie znał sytuacji, zobaczył fotę w wyszukiwarce, pomyślał może, że to z jakiegoś filmu i poszło. Zresztą chyba nawet na tym forum ktoś napisał, że ta fotografia wygląda jak zaginiona scena z "The International".

Oczywiście w żaden sposób nie tłumaczy to pracownika, ani firmy. Szefostwo Telltale obudziło się dzisiaj na gorącym krześle. ;)


RE: Gry - Kuba - 09-10-2017

https://naekranie.pl/aktualnosci/scenariusz-death-stranding-dopiero-powstaje-2449325

Koijma jeszcze dopracowuje scenariusz.
Obstawiam jednak w tym roku jakis gameplay bo od paru miesięcy już podobno trwaja prace właściwe.

Scenariusz pewnie bedzie faktycznie spory i skomplikowany, zobaczymy tylko czy Hideo nie przesadzi, a Sony raczej da mu wolną ręke.


RE: Gry - Khet - 18-10-2017

EA zamknęło Visceral Games, a tworzona m.in. przy udziale Amy Henning gra Star Wars znowu trafia w inne ręce:

http://www.eurogamer.pl/articles/2017-10-17-ea-zamyka-visceral-games-gre-akcji-star-wars-dokoncza-inne-studia


RE: Gry - Snappik - 18-10-2017

Ja pier... po prostu powinien by odgórny zakaz jakichkolwiek mariażów z EA.

Dead Space [']


RE: Gry - Grievous - 18-10-2017

Pewnie gra zbyt przypominała w budowie "Uncharted" i nie wiedzieli jak pociachać to na DLC i wplątać w całość mikrotransakcje.

Na szczęście EA zainterweniowało.




RE: Gry - Kluski - 18-10-2017

Raczej każdy kto choć trochę interesuje się tematem słyszał, że warunki pracy w uwielbianym CDPR delikatnie mówiąc nie należą do najlepszych, ale z najnowszych informacji wyłania się obraz dużo mroczniejszy niż to.

Zaczęło się od negatywnych recenzji na glassdoor:
https://www.glassdoor.com/Reviews/CD-PROJEKT-RED-Reviews-E644250.htm

Po jakimś czasie studio wypuściło oświadczenie, które wcale nie poprawiło ich wizerunku:
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=106132

A tutaj najważniejszy materiał, który podsumowuje całą dramę:


Krótko mówiąc, zbyt wiele tego, aby łyknąć teorię o konspiracji, albo (wyłącznie) rozpieszczonych pracownikach z zachodu. Ciekaw jestem na ile wpłynie to na jakość Cyberpunka. Z Wiedźminem jakoś się udało, ale nowa marka to zupełnie co innego, zupełnie inny świat, mechaniki i specyfika. Szczerze mówiąc nie jestem już taki pewien, że z urzędu musi im wyjść arcydzieło, a co do daty premiery, nie wierzę w 2018 rok, ani nawet Q1 2019.


RE: Gry - zdzichon - 19-10-2017

Ekipa utalentowanych, ambitnych, przyjaznych ludzi butowana przez nieumiejętne, chaotyczne zarządzanie? Brzmi jak każda polska firma, w której pracowałem.


RE: Gry - Kluski - 20-10-2017

Tu nie chodzi nawet o kapryśne kierownictwo. Warunki finansowe w CDPR są gorsze również na tle polskiego gamedevu. Poza tym w świadomości szarego gracza Red jawi się jako mesjasz, nie tylko w kontekście swoich produktów, ale również jako studio samo w sobie. Natomiast ich oświadczenie w moich oczach jest zupełnie absurdalne i bucowate. Jeśli ktoś na szeroką krytykę odpowiada argumentem, że jak ci się nie podoba to spadaj, jesteśmy dużą firmą poradzimy sobie bez ciebie i dodatkowo, że "taki mamy klimat, zapierdalaj za 3/5 tego co zarobisz u innych, bo zrobiliśmy Wiedźmina 3 i gracze nas kochają, więc mamy rację" to objaw pychy i arogancji. Zwłaszcza, że aktualnie hajsu mają w brud, a nadal ciągną tradycje z czasów drugiego Wiedźmina gdzie trzeba było zaciskać pasa w imię wybitnego produktu.