Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+--- Wątek: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson (/Thread-The-Lord-of-the-Rings-Trilogy-2001-2003-re%C5%BC-Peter-Jackson--27)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


RE: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - Żółte Krzesło - 11-03-2026

Ciekawe czy McKellen poleci do Nowej Zelandii, czy nagra swoje sceny w studiu w Wielkiej Brytanii, tak jak Christopher Lee w "Hobbicie". Obstawiam to drugie. Lot do Nowej Zelandii i tułanie się po plenerach na odludziu mogłyby dziadzia zabić.


RE: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - Dr Strangelove - 11-03-2026

Mortensen to chyba już przy Hobbicie odrzucił propozycję jak mnie pamięć nie myli. Tym bardziej czemu miałby grać dzisiaj? Po kolejnych 15 latach.
Chłop ma swoją godność i bardzo dobrze.

To ma być ten nowy Aragorn niby?
[Obrazek: Leo_Woodall_2024_Emmys_05_%28cropped%29.png]


RE: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - Pelivaron - 11-03-2026

Tak. Grał w Białym Lotusie.


RE: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - Dr Strangelove - 11-03-2026

Pierwszy raz na oczy widzę. Grać chociaż potrafi? Ma charyzmę?
Bardziej mi pasuje na młodego hobbita :D


RE: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - Pelivaron - 11-03-2026

Ruchał innego typa w dupala i jednocześnie obracał fajna dupencje w serialu. Mnie osobiście wkurwia, ma rodzaj twarzy, która mnie denerwuje i nie potrafię ocenić jego gry aktorskiej.


RE: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - slepy51 - 12-03-2026

Dodatkowo grał Żymianina w "Nuremberg". Ale tu już by się Bucho musiał wypowiedzieć :)


RE: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - Corn - 12-03-2026

Nigdy nie zrozumiem, czemu do tej roli wzieli typa o aparycji zbliżonej do Sama Gamgee zamiast kogoś kto choć odrobinę przypomina młodego Mortensena. Fassbender byłby dobrą opcją i zapewne by się zgodził, bo kariera mu mocno siadła. Richard Madden to też byłby odpowiedni casting.

Pomijam już, że Serkis jest tragicznym reżyserem, który nie ma na koncie żadnego nawet przeciętnie dobrego filmu, więc i po tym spodziewam się srogiego gówna, żerującego na nostalgii.


RE: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - Scheckley - 12-03-2026

(11-03-2026, 23:47)Pelivaron napisał(a): Ruchał innego typa w dupala i jednocześnie obracał fajna dupencje w serialu. Mnie osobiście wkurwia, ma rodzaj twarzy, która mnie denerwuje i nie potrafię ocenić jego gry aktorskiej.

On ma takie oczy jakby za chwilę się miał rozpłakać taki vibe wymoczka. W Norymberdze był ok, ale tylko dlatego, że miał zagrać płaczącego Żyda. A tutaj? Mortensen miał od groma charyzmy ekranowej.


RE: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - Albertino - 12-03-2026

Panowie, nie stresujcie się. Powyższy chłop nie będzie największym problemem tego filmu :)


RE: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - zombie001 - 12-03-2026

(12-03-2026, 11:06)Corn napisał(a): zamiast kogoś kto choć odrobinę przypomina młodego Mortensena. Fassbender byłby dobrą opcją i zapewne by się zgodził, bo kariera mu mocno siadła.

Chyba nie. Raz, że trochę ryzykowne wchodzić w buty Mortensena, i to w filmie Serkisa xD
Dwa, on ma co robić. Ten serial Agencja i miniserial o Kennedym pochłaniają mu trochę czasu.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


RE: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - slepy51 - 25-03-2026



Kompletnie nie interesuje mnie to uniwersum ale strasznie Jackson zdziadział, nie poznałem go na początku. Ale skoro żyje to mógłby w końcu swój najlepszy film czyli "Meet the Feebles" ogarnąć na UHD nośniki :)


RE: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - Żółte Krzesło - 25-03-2026

Czy to znaczy, że zobaczymy Toma Bombadila? Oni się już dwoją i troją, żeby wycisnąć co się tylko da z książek, do których mają prawa. Na chwilę obecną wszystkie nadchodzące filmy będą się rozgrywać pomiędzy scenami filmów już istniejących. Wyczuwam nowy trend odcinania kuponów w Hollywood.


RE: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - al_jarid - 25-03-2026

Trudno tu nie przywołać pewnego starego mema:


https://www.reddit.com/r/lotrmemes/comments/jdh42x/if_lord_of_the_rings_was_made_today/#lightbox


RE: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - shamar - 25-03-2026

Kolejny film na podstawie niezekranizowanych stron z "Władcy Pierscieni"? To już jebie DESPERACJĄ.

Nie mogą, KURVA, wyłożyć tym Tolkienom z 10 mln USD, żeby sprzedali prawa do "Silmarillionu"? Przecież jak wykładają na film 150 baniek to i tak by im się opłaciło. I przynajmniej nie byłoby odgrzewania.


The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - zombie001 - 25-03-2026

Amazon dał chyba z 250 mln za prawa do serialowego LoTRa, a Ty mówisz o jakieś "dyszce" na materiał-kopalnie do kręcenia filmów?????
XD
XD
XD


Boże...

Tolkien Estate nie sprzedaje tych praw nie dlatego, że nikt nie chce ich kupić. Oni po prostu NIE CHCĄ ICH SPRZEDAWAĆ

Wysłane przy użyciu Tapatalka


RE: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - shamar - 25-03-2026

Aż tyle dali? Hmmm

Doczytałem.

Cytat:Fabuła filmu ma rozgrywać się 14 lat po odejściu Froda. Sam, Merry i Pippin wyruszą w podróż śladami swojej pierwszej wyprawy, podczas gdy córka Sama, Elanor, odkryje sekret, który może rzucić nowe światło na wydarzenia poprzedzające Wojnę o Pierścień.



RE: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - michax - 26-03-2026

Ale ta historia ma cokolwiek wspólnego z jakimiś zapiskami Tolkiena czy całkowita wolność twórcza? Wiem że nie mają praw, ale może próbują jakoś tak pozmieniać by nie było, że historię ukradli? :)


RE: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - Dr Strangelove - 26-03-2026

(25-03-2026, 23:31)shamar napisał(a):
Cytat:Fabuła filmu ma rozgrywać się 14 lat po odejściu Froda. Sam, Merry i Pippin wyruszą w podróż śladami swojej pierwszej wyprawy, podczas gdy córka Sama, Elanor, odkryje sekret, który może rzucić nowe światło na wydarzenia poprzedzające Wojnę o Pierścień.
O Jezu :D
"Benefis Hobbitów", kto tam wpada na takie pomysły? Co dalej - "Klan Hobbitów" (sitcom), "Tajemnice Samotnej Góry" (thriller), "Kiedy Aragorn poznał Arwenę" (komedia romantyczna)...

Nie zmyśliłeś tego shamar aby?


RE: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - Spoilerowo - 26-03-2026

ano nie zmyślił


RE: The Lord of the Rings Trilogy (2001-2003) reż. Peter Jackson - simek - 26-03-2026

Przecież Colbert w tej rozmowie z Jacksonem mówi, że piszą scenariusz na podstawie dwóch rozdziałów z Drużyny Pierścienia, więc jakie 14 lat po końcu całej trylogii?