![]() |
|
Westworld (HBO, 2016-) - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Seriale (https://forumkmf.pl/Forum-Seriale--22) +--- Wątek: Westworld (HBO, 2016-) (/Thread-Westworld-HBO-2016--4072) |
RE: Westworld (HBO, 2016-) - nawrocki - 21-03-2020 Myśle, że chodzi motyw Rehoboamu, czyli inteligentnej maszyny przewidującej. Ten artykuł fajnie to opisuje: https://www.cbr.com/westworld-season-3-person-of-interest-similarities-jonathan-nolan/ RE: Westworld (HBO, 2016-) - Gal Anonim - 21-03-2020 Dzięki :) RE: Westworld (HBO, 2016-) - Craven - 23-03-2020 Drugi odcinek mocno średni. - Meave trochę stałą się karykaturą samej siebie. - Bardzo niefortunna inspiracja Rickiem i Mortym - Bardzo mi się ne podoba to, że odkręcają drugi sezon (jaki by nie był) RE: Westworld (HBO, 2016-) - Gal Anonim - 23-03-2020 Dlaczego uwazasz, ze odkrecaja drugi sezon? Odcinek taki okej. Poki co mocno brakuje jednak Man in Blacka. Aha, cameo Benioffa i Weissa takie ostentacyjne, lol. Ale przynajmniej wiemy dlaczego ostatnie sezony Gry o Tron słabowały - Dolores zrobiła rzeź i trzeba było to na szybko kończyć. ;) RE: Westworld (HBO, 2016-) - Craven - 23-03-2020 Chodzi mi o RE: Westworld (HBO, 2016-) - raven.second - 23-03-2020 Cytat:cameo Benioffa i WeissaMnie bardziej ucieszyło cameo Drogona :) RE: Westworld (HBO, 2016-) - nawrocki - 24-03-2020 Przyjemny odcinek, chociaż utwierdził mnie w przekonaniu, że formuła parku zdecydowanie się wyczerpala i bardzo dobrze, że Nolan i Joy zdali sobie z tego sprawę. Mimo wszystko fajnie było jeszcze raz sobie pozwiedzać te wszystkie miejsca, fajnie ze odzyskano dla historii postać Tubbsa bo lubię Hemswortha w tej roli. Jego team-up z Bernardem zapowiada sie pysznie. RE: Westworld (HBO, 2016-) - michax - 25-03-2020 (21-03-2020, 17:59)nawrocki napisał(a): Myśle, że chodzi motyw Rehoboamu, czyli inteligentnej maszyny przewidującej. Właśnie o to mi chodziło. A w drugim odcinku 3 serii Westworld jest kolejne nawiązanie do PoI, a dokładnie do odcinka, w którym zła A.I. uwięziła Shaw w serii symulacji, żeby wydobyć z niej informacje. RE: Westworld (HBO, 2016-) - f.lamer - 31-03-2020 naprawdę ładnie zrobiony serial. i mimo że całą koncepcję poszatkowanej narracji uważam w nim za nieco wysiloną to jednak ogląda się to z przyjemnością. póki co trzeci sezon wygląda nawet lepiej niż drugi. i muszę przyznać że evan rachel wood wypada naprawdę świetnie w swojej roli RE: Westworld (HBO, 2016-) - Albertino - 31-03-2020 Najnowszą zagadką "Westworld" jest "a któż to siedzi w ciele Hale", tylko... co z tego? Ktoś tam naprawdę pomyślał, że to kogoś obchodzi? Nie mam problemu z samym faktem, ale robienie z tego tajemnicy jest tak typowo dla tego serialu lamerskie i efekciarskie. Tym bardziej jeśli jest ta osoba, o której myślę. RE: Westworld (HBO, 2016-) - raven.second - 31-03-2020 Cytat:Tym bardziej jeśli jest ta osoba, o której myślę.Odcinek nie był taki zły, ale zdecydowanie najgorszy ze wszystkich trzech - cyberpunkowa otoczka coraz bardziej mi się podoba, a sceny w karetce były przepiękne :) no i Caleb i Dolores ciągną póki co wszystko, a za tydzień może być petarda, bo RE: Westworld (HBO, 2016-) - f.lamer - 31-03-2020 mnie to akurat mało wzrusza. ja sobie oglądam serialowego matriksa skrzyżowanego z bladerunnerem i jest git. nic mi więcej nie potrzeba, zero potrzeb :P RE: Westworld (HBO, 2016-) - Albertino - 31-03-2020 Raven, nie: RE: Westworld (HBO, 2016-) - Craven - 31-03-2020 Uwiebiam te cyberpunkowe klimaty, nawet jak scena akcji jest strasznie toporna (zachowanie "policjantów"). Z Hale nie przeszkadza mi zagadka, Teddy jest na tyle oczywisty, że na potrzeby twistu to musi być ktoś inny. Bardziej przeszkadza mi bardzo ludzkie zachowanie. Po diabła androidy skoro mają jakieś odruchy autodestruktywne i się rozklejają? RE: Westworld (HBO, 2016-) - nawrocki - 03-04-2020 Nolan podobno pracuje nad adaptacją "Peryferal" Gibsona i chyba sporo się go naczytał w ostatnich miesiącach, bo trzeci sezon jak na razie wręcz zionie klimatem z jego powieści. Postać Paula to wręcz typowy gibsonowski protagonista w typie Case'a/Turnera. Chociaż te skojarzenia to moze też być kwestia tego, że ostatnio odświeżyłem sobie Trylogię Ciągu i przez to bardziej mi sie narzucają. :) W każdym razie im wiecej cyberpunku, tym lepiej. RE: Westworld (HBO, 2016-) - zdzichon - 03-04-2020 (03-04-2020, 16:44)nawrocki napisał(a): Nolan podobno pracuje nad adaptacją "Peryferal" Gibsona i chyba sporo się go naczytał w ostatnich miesiącach, bo trzeci sezon jak na razie wręcz zionie klimatem z jego powieści. Postać Paula to wręcz typowy gibsonowski protagonista w typie Case'a/Turnera. Też sobie ostatnio powtórzyłem i o ile pierwsza część się trzyma dzielnie, to potem jest już mocny zjazd jakościowy. Muszę jeszcze kiedyś machnąć w oryginale, bo może to po części wina kanciastego tłumaczenia. Ta kratownica zamiast grid, bosz RE: Westworld (HBO, 2016-) - nawrocki - 03-04-2020 Gibson niestety nie ma szcześcia do polskich przekladów, wspominany wyżej "Peryferal" był wręcz zmasakrowany przez tłumacza. A zjazdu jakoś mocno nie odczułem, zresztą ja traktuje te ksiazki w zasadzie jak jedną, długą powieść, nawet pomimo wyczuwalnej różnicy w stylu narracji, jaka dzieli Neuromancera od pozostałych. Chociaż może faktycznie "Mona Liza Turbo" nieco odstaje, zwłaszcza zakończenie jest ciut rozczarowujące. RE: Westworld (HBO, 2016-) - Kuba - 06-04-2020 Fajny ten nowy sezon. Nadal bardzo nolanowski, ale bardziej zwarty, pełen konkretów, zwłaszcza w stosunku do 2 sezonu. Zmiana środowiska na duży plusy, szczególnie, że świat rzeczywisty został fantastycznie zaprojektowany. Realizacyjnie "Westworld" nadal powala. Twist z dzisiejszego odcinka całkiem sensowny Byle tylko utrzymali poziom i nie popsuli wszystkiego jakimś bardzo wydumanym zwrotem akcji to będzie dobrze. RE: Westworld (HBO, 2016-) - Gal Anonim - 06-04-2020 O, Kuba jest dalej na forum. Myslalem, ze odszedl tez. Fajnie. :) Co do serialu - nie bylo jakiś czas temu info, ze trzeci sezon ma być finałowym? Albo czwarty? Bo oni chyba tego nie chca ciągnąć jak tasiemca, nie? edit ok znalazlem odpowiedz na swoje wlasne pytanie, dziekuje gugle, *fejspalm* ;p https://collider.com/westworld-season-4-will-it-happen/ czyli w sumie nic nie wiadomo, ale pewnie ponad 5-ty nie wyjda RE: Westworld (HBO, 2016-) - nawrocki - 06-04-2020 Nie było nigdzie oficjalnego info, ale myślę, że wypuszczą czwarty sezon w okolicach 2022 roku i na tym zakończą. |