![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - Gal Anonim - 16-01-2018 (16-01-2018, 16:26)Huntersky napisał(a): A karty z bonusami, które miały dawać zauważalną przewagę? Do tego te 40 godziny miały być poświęcone tylko na odblokowanie jednej postaci, bez dodatkowych rzeczy jak karty czy części, co jest kuriozalne. W najlepszym multi jaki grałem, czyli Modern Warfare 2, osiągnięcie maksymalnego poziomu doświadczenia to była kwestia 40 godzin, a my mówimy o jednym unlocku.IMO jeżeli gra jest multiplayerowa to takie unlocki są spoko. W Rainbow Six Siege, w które gram semi-nałogowo masz kilkanascie postaci. Podstawowe da się odblokować wszystkie pewnie w te 20-40 godzin grania (a odblokowujesz pojedynczo), ale już dodatkowe to spokojnie z 30-40 godzin grania na jedną. I to jest moim zdaniem spoko, bo daje poczucie progresu w grze. Co innego, jeżeli trzeba grindować na singlu robiąc fedexy czy innego typu powtarzalne zadania. Ale jeżeli gra polega na graniu z innymi graczami, akcji, itp. to nie widze problemu, bo unlocki są bonusami. RE: Gry - Huntersky - 16-01-2018 Bardziej podoba mi się system z Call of Duty, sense of pride and accomplishment jest, ale w realnych widełkach czasowych, dzięki czemu gracz może spróbować wszystkiego zanim rzuci grę w kąt. A jeżeli zaczyna się po takim czasie nudzić, to wbija gwiazdkę prestiżu i zaczyna levelować od nowa. ;) RE: Gry - Gal Anonim - 16-01-2018 Ja rzadko kupuję gry, więc lubię jak mogę wydać na grę hajsik i to mi się "zwraca" przez dlugi czas. W Rejnboła pykam już prawie rok :) RE: Gry - patyczak - 16-01-2018 Dobra gra multi musi mieć jakiś system progresu i nagradzania gracza, ale czemu łączyć to z dodatkowymi kosztami? Bo potem mamy gierkę, w której musimy spędzić 2500 godzin, żeby wszystko odkryć, bo gra jest tak skonstruowana, żebyś się znudził, sfrustrował i doszedł do wniosku "a dobra, zapłacę". Więc niech nawet będzie ten progres oparty na grindowaniu, ale niech będzie sensowny, tak jak opisuje to Huntersky i bez ułatwiającej furtki dla płacących. RE: Gry - Gal Anonim - 16-01-2018 A w Rejnboł Siks Sidż jest bezsensowny progres? Bo IMO bardzo sensowny, więc nie wiem jak to się wyklucza z tym, co pisze Huntersky. Ja zwróciłem tylko uwagę, że dużo unlocków, które potrzebują dużo godzin do odblokowania nie jest samym w sobie niczym złym. Jeżeli gra jest zaprojektowana by być nudną bez dokupienia unlocków to jest inna para kaloszy, ale ja o tym nie pisałem (i Huntersky też chyba tego nie napisał). RE: Gry - tchopz - 16-01-2018 Patyczak, ale jeśli nadal pijesz do BF2 to kula znów poszła w płot. Cały urok tych skrzynek w BF2 jest taki, że mało dają, zawartość jest losowa (w droższych, klasowych częściowo losowa) i są całkowicie dobrowolne. Tylko idiota kupi tam skrzynki. Ja nie kupiłem ani jednej i nie poczułem, żebym stracił cokolwiek. Aha, jeszcze jedno. Codziennie za zalogowanie dostajesz jedną gratis. ;) Cała reszta grinduje się dość gładko. Nową broń dostajesz akurat jak dobrze opanujesz właściwości aktualnej. Ale znowu, broni zmieniać nie musisz. I rozwijasz to czym akurat grasz. W ogóle gra ma syndrom "jeszcze jednej rundy". RE: Gry - patyczak - 16-01-2018 Ja ogólnie piję do idei mikrotransakcji. I nie wiem jak jest w Rainbow Six :) Progres musi być (nie wyobrażam sobie bez tego gierek sieciowych), ale płatny powinien być tylko w darmowych gierkach - tak wyglądałby idealny świat według mnie. Ewentualnie (chociaż i to mi przeszkadza) może być jak w Rocket League, w którym możesz kupować sobie mnóstwo rzeczy, ale żadna z nich nie ma najmniejszego znaczenia dla rozgrywki, nie ułatwia gry i nie daje przewagi - po prostu dekorujesz sobie samochód :) Niestety w wielu grach, jeżeli zapłacisz, zdobędziesz coś szybciej niż ktoś, kto tego nie zrobił i będziesz miał nad nim przewagę. Ale sprawiedliwość w grze to najmniejszy problem, bo problemem jest samo to, że kupuje się grę za 200 zł, a producenci projektują ją w ten sposób, żeby doić z gracza kolejne pieniądze. Jasne nikt ci nie przystawia pistoletu do głowy, możesz nie płacić, ale często czujesz, że coś tracisz, że produkt jest niekompletny. RE: Gry - Gal Anonim - 21-01-2018 Fajny tekst ocierający się o powyższą dyskusję: http://www.gram.pl/artykul/2018/01/19/opinia-czy-faktycznie-to-neoliberalizm-winy-jest-slabym-grom-wideo.shtml Weźmy też inne przykłady z przeszłości. W poprzedniej generacji wielkie kontrowersje wzbudzały niskiej jakości DLC, czy tzw. on-disc DLC, których obecność mocno uderzyła m.in. w BioShock 2. Problemów tych już od lat nie ma. Kontrolery ruchowe czy stereoskopowe 3D? Wielkie korporacje mocno promowały te technologie, ale rynek zadecydował że ich jednak nie chce. Wiele rozwiązań w Xboksie One (np. konieczność stałego podłączenia do Internetu, zresztą powszechnie akceptowana przez dziesiątki milionów graczy na Steamie) nigdy nie zostały przetestowane przez chociaż jednego konsumenta. Microsoft zrezygnował ze wszystkiego przed premierą, bo zobaczył jaka jest reakcja rynku. Swego czasu było również spore ciśnienie na dodawanie trybu wieloosobowego do gier stricte single player, nawet jeśli tam nie pasował. Pomysł nie wypalił i dawno twórcy z niego zrezygnowali. Rynek zweryfikował. Z lootboxami bedzie podobnie. RE: Gry - zdzichon - 21-01-2018 (21-01-2018, 18:10)Crov napisał(a): Rynek zweryfikował. Z lootboxami bedzie podobnie. http://www.kotaku.co.uk/2015/11/02/ea-makes-twice-as-much-from-dlc-as-it-does-from-selling-full-games-online Rynek już dawno zweryfikował RE: Gry - Badus - 21-01-2018 Akurat casus Microsoftu to przykład jak PR'owo można zostać zaoranym przez konkurencję jeszcze przed wyścigiem, zanim sam rynek zweryfikuje zasadność/opłacalność technologii. RE: Gry - Gal Anonim - 21-01-2018 No, jeżeli klienci nie chcą czegoś kupować to znaczy, że rynek weryfikuje. :P RE: Gry - Badus - 21-01-2018 Ale to nie było "klient nie chce kupować", bo rozwiązania forsowane przez M$ fizycznie nie trafiły na rynek, by je próbować zaadaptować (vel wcisnąć na chama - odwrotnie niż działa EA :P ) Nie zaryzykowali, ugięli się pod swoją PR'ową porażką, dobici przez Sony, które szybko i idealnie zareagowało m.in. jak niżej: Rozumiem, że z góry zakładasz, że rynek zweryfikowałby X:O tak, że maszynka działałaby jak wersja, która ostatecznie trafiła do sklepów...No, ale o tym być może przekonamy się przy kolejnej, dużej generacji, jeśli te ich dziwaczne pomysły wrócą ;) RE: Gry - Gal Anonim - 21-01-2018 No ja pamiętam jak to było, bo śledziłem w miare te akcje. Microsoft ugiął się, bo klienci sie oburzyli. Zaniechali tego, bo nie było to opłacalne. Czyli zweryfikował rynek, bo klienci nie chcieli kupować. To nie musi oznaczać, że coś musi być koniecznie wypuszczone fizycznie i fizycznie ludzie muszą nie chcieć kupowac. Tzn. nie wiem, może spieram się tutaj z semantyką, ale jeżeli coś nie trafiło na rynek, bo nikt tego nie chce kupować to dla mnie brzmi jak "weryfikacja przez rynek". :P (Choć jak wspomina autor tekstu problemem był też pewnie marketing, a niekoniecznie same rozwiazania. No ale produkt to dość złożona "bestia".) RE: Gry - Badus - 21-01-2018 No wykładamy się na semantyce właśnie :P Wychodzę z założenia, że jeśli konkretny produkt jest na rynku, to wtedy możemy stwierdzić, że "klient nie chce kupować". Tutaj jednak produkt zmieniono pod wpływem marketingu, PR i fali najgorszych pomyj, jakie widziałem w social media (sam dołożyłem do tego cegiełkę, heh), stąd nie twierdziłbym, że klient ostatecznie nie kupiłby rozwiązań forsowanych przez M$. No ale racja, definicja produktu być może jest teraz jakaś inna, a i pewnie ekonomiści mają jakieś nowe teorie nt. jak obecnie "kupuje się" dobra. Ps. Pięknie mi się wtedy czytało/oglądało jak M$ płonął wtedy w Sieci, mam nadzieję, że na uczelniach ekonomicznych jest to obowiązkowe case study :) RE: Gry - Mierzwiak - 25-01-2018 Whoa... RE: Gry - Kluski - 25-01-2018 Może w końcu przejdę. RE: Gry - Arahan - 25-01-2018 Może w końcu kupię PS4 :) to nawet nie jest remaster, to jest stworzenie gry praktycznie od nowa. Dużo dobra w tym roku będzie na tą konsolę, tylko czemu mam tak mało czasu na granie/filmy/sport ostatnio :/? RE: Gry - Grievous - 25-01-2018 Zaczynam żałować, że przeszedłem na PS3 :/ RE: Gry - Arahan - 25-01-2018 To już lepiej poczekać ;) RE: Gry - Grievous - 25-01-2018 Jakbym wiedział, że czeka tę grę taki wyjebany remaster to bym poczekał. Moim największym problemem była fatalna optymalizacja, brzydkie i nudne lokacje pomiędzy walkami z kolosami, oraz sterowanie, którego opanowanie jest wyzwaniem samym w sobie. Wszystko ma tutaj być poprawione :/ |