Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - tchopz - 13-03-2018

ITB, czyli nowy roguelike od twórców FTL. 






RE: Gry - zdzichon - 25-03-2018

Ja tylko powiem, że nowy Doom jest jak ożywczy prysznic po całym dniu znoju. Nie jestem jakimś wielkim fanem szuterów, ale nie bawiłem się tak dobrze od czasów Bulletstorma. Żadnych bulszitowych osłon. Cała gra jest zbudowana tak byś szedł nonstop w ofensywie. Ani chwili bez ruchu, granat, szotgun, zmiażdzenie czaszki o ścianę, zmiana broni, wybuchająca beczka, kończyna piłą i AAAAArgh do przodu.


Nie wiem jak im się to udało, ale każdy wybuch beczki czy innych takich daje efekt jak najlepsze kinowe wybuchy, czyli fala uderzeniowa wręcz namacalna + co najmniej jeden duży odłamek przlatuje centymetry od ciebie.

Banan nie schodził mi z twarzy przez całe 3 godziny. Projekt potworów kosmos, grafika i dizajn leveli kosmos. Każda jedna  broń kopie w twarz i daje ocean przyjemności ze strzelania. No i piła. Sam jej dźwięk mógłby zabijać.

Do tego cały czas przygrywa nam Mick Gordon w takich klimatach





Mówiłem już jak ta gra wygląda? Jak jest płynna i szybka? Nie? To mówię. Fan-tas-tycz-nie

Jestem oczarowany. Instant classic


RE: Gry - Bucho - 25-03-2018

Niezle:






RE: Gry - Mierzwiak - 25-03-2018

No fajne tylko że już od lat tego typu dema powalają, a jak to się przekłada na gry? Nijak :)


RE: Gry - Bucho - 26-03-2018

Nawet nie wiem, bo od prawie 10. lat nie gram w ogole, a od 20. sporadycznie :) Przy czym technologia robi wrazenie, mysle tez, ze nie jestemy juz tak daleko (kilka lat, I guess) od gejmplejow bedacych na poziomie tych demek.


RE: Gry - Mierzwiak - 26-03-2018

I tak i nie.

Tak, bo technologia na to pozwoli.
Nie, bo zawsze będzie kompromis między tym żeby gra mogła działać też na sprzęcie z niższej półki.


RE: Gry - Cator - 26-03-2018

Nie wspominając o tym, że nakłady pracy i zasobów do tworzenia gier w tak superrealistycznych oprawach, przełoży się na budżety i na to, że takie tytuły będą "cut corners" w innych aspektach, w gejmpleju itd.

Już od dawna się przecież mówi, że nawet teraz, w grach AAA, tworzenie art assetów na obecnym poziomie realizmu, zajmuje zdecydowanie za dużo czasu i wymaga za dużo pracy.


RE: Gry - Bucho - 26-03-2018

Ale czy nie jest tak, ze 10-15 lat temu to samo mowiono o grafice (i mozliwosciach jej zastosowania) wsrod gier, ktora dzis jest, upraszczajac, standardem? Gracze raczej beda chcieli nowych konsol/gier z coraz lepsza grafa, producenci, zeby zarobic beda musieli dostarczyc - czyli nihil novi. Co do kasy...where there's a will there's a way, czyli robote zrobia Hindusi :)


RE: Gry - Kluski - 27-03-2018

Oglądam sobie filmiki z Elite Dangerous i w sumie zaczynam rozumieć, że miłośnikom tego typu symulatorów może nie przeszkadzać, że gra tkwi w wiecznej alfie:




RE: Gry - tchopz - 28-03-2018

Widoczki ładne, przyjemne udźwiękowienie, jest klimat...ale ta samolotowa fizyka w przestrzeni kosmicznej to boli bardzo.


RE: Gry - Nakf - 28-03-2018

Tryb "samolotowy" można wyłączyć i poruszać się w trybie 6 DOF.

Szkoda że planety w E:D są takie puste i podobne do siebie. Z gier w wiecznej alfie znacznie ciekawiej wygląda Star Citizen:





RE: Gry - Wawrzyniec - 28-03-2018

Swojego czasu mocno wkręciłem się w Elite'a. Do czasu, gdy zorientowałem jak potężny grind rządzi tą grą i jak płytkie, tudzież niesatysfakcjonujące są cele, które można sobie w tej grze postawić. Z drugiej strony to może bardziej świadczyć o mnie, niż o grze.


RE: Gry - Pelivaron - 28-03-2018

Miesiąc temu Bloodborne, a teraz Mad Max. Ok - ten rok na razie mi się podoba, jeśli chodzi o posiadanie plusa :)


RE: Gry - Gambit - 28-03-2018

No niby fajna plus, ale ja w promce kupiłem XCOM 2 i przepadłem cały. Syndrom jeszcze jednej tury wciągnął na maxa.


RE: Gry - Wawrzyniec - 28-03-2018

Gambit, ja obecnie też oporowo męczę XCOMA 2, ale z "War of the Chosen". Gorąco polecam, bo jeśli miałbym jakoś oddać słowami jego jakość, to chociażby ze względu na wuchtę rzeczy, jaką dodaje, plasowałby się pewnie w pierwszej piątce dodatków w jakie kiedykolwiek grałem. Trzech bossów w postaci tytułowych wybrańców i wszystko co z nimi związane, więzi pomiędzy żołnierzami, cały system frakcji rebeliantów, nowe pokoje, doładowany system umiejętności, upamiętniające postępy żołnierzy plakaty, które można modyfikować... a to w sumie początek. A jeśli szkoda Ci kasy, bo po prawdzie dodatek tani nie jest, to możesz obadać mod Long War 2. Kolejna rzecz, która nieprawdopodobnie rozwija podstawową rozgrywkę, czyniąc ją bardziej hardkorową, ale znacznie bogatszą.


RE: Gry - Kluski - 29-03-2018

Kurczę, wygląda to bardzo obiecująco, goście od This War of Mine tworzą city biuldera w steampunkowej rzeczywistości:



Mam nadzieję, że poziom trudności nie będzie przesadzony. Sam koncept jest naprawdę oryginalny: pierścieniowe sektory wokół pieca, ograniczony obszar krateru, strefy ciepła itp. Oczywiście znając autorów będzie mocny nacisk na kwestie trudnych wyborów moralnych i zarządzanie społeczeństwem. Gierka może odnieść duży sukces "artystyczny".


RE: Gry - Cator - 29-03-2018

(26-03-2018, 00:50)Bucho napisał(a): Ale czy nie jest tak, ze 10-15 lat temu to samo mowiono o grafice (i mozliwosciach jej zastosowania) wsrod gier, ktora dzis jest, upraszczajac, standardem? Gracze raczej beda chcieli nowych konsol/gier z coraz lepsza grafa, producenci, zeby zarobic beda musieli dostarczyc - czyli nihil novi. Co do kasy...where there's a will there's a way, czyli robote zrobia Hindusi :)

Mówili, że olbrzymie budżety i gigantyczny nakład pracy jaki wchodzi w tworzenie assetów, ma negatywny wpływ na jakość gejmpleju, oraz ogólny zakres tego co shipowany produkt oferuje. I mieli racje. 

Jestem pewien, że w końcu dojdziemy do momentu, gdzie rynek i możliwości się "wyrównają" i będziemy mieć zaplecze technologiczne, by w miarę prosto tworzyć gry z graficznym wyglądem takim, jak w linkowanych przez Ciebie filmikach. Ale myślę, że na chwile obecną jest trochę za dużo praktycznych problemów, przez co jeszcze troche lat pewnie minie, zanim gry AAA na takim poziomie, bedą standardem.

Mogę sie mylic of kors, nie jestem insiderowym specem.


RE: Gry - Gambit - 29-03-2018

Wawrzyniec, o War of the Chosen naczytałem się wiele dobrego. Podstawkę kupiłem na PS4 i trochę bałem się tej ponoć spartolonej optymalizacji, ale jakoś nie odczuwam tego problemu, ewentualne spadki animacji podczas ładowania misji mi nie przeszkadzają. Sama gra wciągnęła mnie na maxa, chociaż po paru godzinach musiałem odpalić od nowa, z racji tego, że nie ładowałem w odpowiednie ulepszenia i praktycznie zamknąłem sobie drogę do zatrzymania Projektu Avatar. No ale ten moment gdy wyruszam na misję i towarzysząca temu muzyka.
[Obrazek: giphy.gif]
Już raczej pewniakiem jest, że zainwestuję w WotC, ale też poczekam na jaką promocję, bo obecna cena stoi bardzo wysoko.


RE: Gry - Badus - 29-03-2018

Z innych klimatów - przycina sobie ktoś na sprzęcie Nintendo? W ramach wiosennej promki na Amazonie postanowiłem (po kilku latach racjonalizacji tego wydatku, hehe) zaopatrzyć się w New 2DS XL, przy okazji na pierwszy ogień poszła Zelda: A Link Between Worlds.
Gatunkowo to połączenie przygodówki akcji z dungeon crawlerem - tytuł trochę popierdółkowaty, ale gierczy się w to niesamowicie przyjemnie. Prosta mechanika, masa znajdziek i różnych gadżetów do wypróbowania w czasie rozgrywki. Jednym z fajniejszych patentów jest możliwość zmiany bohatera...w naścienne malowidło, co pozwala dostać się do niedostępnych wcześniej miejsc.
Póki co na liczniku nabite 7 godzin, ale giera w ogóle nie nuży i zachęca do bujania się po świecie w poszukiwaniu itemów.


RE: Gry - zdzichon - 29-03-2018

Na gwiazdkę planuję Wii, bo można dorwać za fistaszki, a chcę ograć Mario Galaxy z młodym. Do tego czasu akurat skończymy dwójkę na emulatorze SNESa. Chodzi za mną Switch, bo uwielbiam handheldy i granie w łóżku przed snem, ale w tym roku nie da rady - wykańcza mnie wykończenie mieszkania.