![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - tchopz - 13-03-2018 ITB, czyli nowy roguelike od twórców FTL. RE: Gry - zdzichon - 25-03-2018 Ja tylko powiem, że nowy Doom jest jak ożywczy prysznic po całym dniu znoju. Nie jestem jakimś wielkim fanem szuterów, ale nie bawiłem się tak dobrze od czasów Bulletstorma. Żadnych bulszitowych osłon. Cała gra jest zbudowana tak byś szedł nonstop w ofensywie. Ani chwili bez ruchu, granat, szotgun, zmiażdzenie czaszki o ścianę, zmiana broni, wybuchająca beczka, kończyna piłą i AAAAArgh do przodu. Nie wiem jak im się to udało, ale każdy wybuch beczki czy innych takich daje efekt jak najlepsze kinowe wybuchy, czyli fala uderzeniowa wręcz namacalna + co najmniej jeden duży odłamek przlatuje centymetry od ciebie. Banan nie schodził mi z twarzy przez całe 3 godziny. Projekt potworów kosmos, grafika i dizajn leveli kosmos. Każda jedna broń kopie w twarz i daje ocean przyjemności ze strzelania. No i piła. Sam jej dźwięk mógłby zabijać. Do tego cały czas przygrywa nam Mick Gordon w takich klimatach Mówiłem już jak ta gra wygląda? Jak jest płynna i szybka? Nie? To mówię. Fan-tas-tycz-nie Jestem oczarowany. Instant classic RE: Gry - Bucho - 25-03-2018 Niezle: RE: Gry - Mierzwiak - 25-03-2018 No fajne tylko że już od lat tego typu dema powalają, a jak to się przekłada na gry? Nijak :) RE: Gry - Bucho - 26-03-2018 Nawet nie wiem, bo od prawie 10. lat nie gram w ogole, a od 20. sporadycznie :) Przy czym technologia robi wrazenie, mysle tez, ze nie jestemy juz tak daleko (kilka lat, I guess) od gejmplejow bedacych na poziomie tych demek. RE: Gry - Mierzwiak - 26-03-2018 I tak i nie. Tak, bo technologia na to pozwoli. Nie, bo zawsze będzie kompromis między tym żeby gra mogła działać też na sprzęcie z niższej półki. RE: Gry - Cator - 26-03-2018 Nie wspominając o tym, że nakłady pracy i zasobów do tworzenia gier w tak superrealistycznych oprawach, przełoży się na budżety i na to, że takie tytuły będą "cut corners" w innych aspektach, w gejmpleju itd. Już od dawna się przecież mówi, że nawet teraz, w grach AAA, tworzenie art assetów na obecnym poziomie realizmu, zajmuje zdecydowanie za dużo czasu i wymaga za dużo pracy. RE: Gry - Bucho - 26-03-2018 Ale czy nie jest tak, ze 10-15 lat temu to samo mowiono o grafice (i mozliwosciach jej zastosowania) wsrod gier, ktora dzis jest, upraszczajac, standardem? Gracze raczej beda chcieli nowych konsol/gier z coraz lepsza grafa, producenci, zeby zarobic beda musieli dostarczyc - czyli nihil novi. Co do kasy...where there's a will there's a way, czyli robote zrobia Hindusi :) RE: Gry - Kluski - 27-03-2018 Oglądam sobie filmiki z Elite Dangerous i w sumie zaczynam rozumieć, że miłośnikom tego typu symulatorów może nie przeszkadzać, że gra tkwi w wiecznej alfie: RE: Gry - tchopz - 28-03-2018 Widoczki ładne, przyjemne udźwiękowienie, jest klimat...ale ta samolotowa fizyka w przestrzeni kosmicznej to boli bardzo. RE: Gry - Nakf - 28-03-2018 Tryb "samolotowy" można wyłączyć i poruszać się w trybie 6 DOF. Szkoda że planety w E:D są takie puste i podobne do siebie. Z gier w wiecznej alfie znacznie ciekawiej wygląda Star Citizen: RE: Gry - Wawrzyniec - 28-03-2018 Swojego czasu mocno wkręciłem się w Elite'a. Do czasu, gdy zorientowałem jak potężny grind rządzi tą grą i jak płytkie, tudzież niesatysfakcjonujące są cele, które można sobie w tej grze postawić. Z drugiej strony to może bardziej świadczyć o mnie, niż o grze. RE: Gry - Pelivaron - 28-03-2018 Miesiąc temu Bloodborne, a teraz Mad Max. Ok - ten rok na razie mi się podoba, jeśli chodzi o posiadanie plusa :) RE: Gry - Gambit - 28-03-2018 No niby fajna plus, ale ja w promce kupiłem XCOM 2 i przepadłem cały. Syndrom jeszcze jednej tury wciągnął na maxa. RE: Gry - Wawrzyniec - 28-03-2018 Gambit, ja obecnie też oporowo męczę XCOMA 2, ale z "War of the Chosen". Gorąco polecam, bo jeśli miałbym jakoś oddać słowami jego jakość, to chociażby ze względu na wuchtę rzeczy, jaką dodaje, plasowałby się pewnie w pierwszej piątce dodatków w jakie kiedykolwiek grałem. Trzech bossów w postaci tytułowych wybrańców i wszystko co z nimi związane, więzi pomiędzy żołnierzami, cały system frakcji rebeliantów, nowe pokoje, doładowany system umiejętności, upamiętniające postępy żołnierzy plakaty, które można modyfikować... a to w sumie początek. A jeśli szkoda Ci kasy, bo po prawdzie dodatek tani nie jest, to możesz obadać mod Long War 2. Kolejna rzecz, która nieprawdopodobnie rozwija podstawową rozgrywkę, czyniąc ją bardziej hardkorową, ale znacznie bogatszą. RE: Gry - Kluski - 29-03-2018 Kurczę, wygląda to bardzo obiecująco, goście od This War of Mine tworzą city biuldera w steampunkowej rzeczywistości: Mam nadzieję, że poziom trudności nie będzie przesadzony. Sam koncept jest naprawdę oryginalny: pierścieniowe sektory wokół pieca, ograniczony obszar krateru, strefy ciepła itp. Oczywiście znając autorów będzie mocny nacisk na kwestie trudnych wyborów moralnych i zarządzanie społeczeństwem. Gierka może odnieść duży sukces "artystyczny". RE: Gry - Cator - 29-03-2018 (26-03-2018, 00:50)Bucho napisał(a): Ale czy nie jest tak, ze 10-15 lat temu to samo mowiono o grafice (i mozliwosciach jej zastosowania) wsrod gier, ktora dzis jest, upraszczajac, standardem? Gracze raczej beda chcieli nowych konsol/gier z coraz lepsza grafa, producenci, zeby zarobic beda musieli dostarczyc - czyli nihil novi. Co do kasy...where there's a will there's a way, czyli robote zrobia Hindusi :) Mówili, że olbrzymie budżety i gigantyczny nakład pracy jaki wchodzi w tworzenie assetów, ma negatywny wpływ na jakość gejmpleju, oraz ogólny zakres tego co shipowany produkt oferuje. I mieli racje. Jestem pewien, że w końcu dojdziemy do momentu, gdzie rynek i możliwości się "wyrównają" i będziemy mieć zaplecze technologiczne, by w miarę prosto tworzyć gry z graficznym wyglądem takim, jak w linkowanych przez Ciebie filmikach. Ale myślę, że na chwile obecną jest trochę za dużo praktycznych problemów, przez co jeszcze troche lat pewnie minie, zanim gry AAA na takim poziomie, bedą standardem. Mogę sie mylic of kors, nie jestem insiderowym specem. RE: Gry - Gambit - 29-03-2018 Wawrzyniec, o War of the Chosen naczytałem się wiele dobrego. Podstawkę kupiłem na PS4 i trochę bałem się tej ponoć spartolonej optymalizacji, ale jakoś nie odczuwam tego problemu, ewentualne spadki animacji podczas ładowania misji mi nie przeszkadzają. Sama gra wciągnęła mnie na maxa, chociaż po paru godzinach musiałem odpalić od nowa, z racji tego, że nie ładowałem w odpowiednie ulepszenia i praktycznie zamknąłem sobie drogę do zatrzymania Projektu Avatar. No ale ten moment gdy wyruszam na misję i towarzysząca temu muzyka. ![]() Już raczej pewniakiem jest, że zainwestuję w WotC, ale też poczekam na jaką promocję, bo obecna cena stoi bardzo wysoko. RE: Gry - Badus - 29-03-2018 Z innych klimatów - przycina sobie ktoś na sprzęcie Nintendo? W ramach wiosennej promki na Amazonie postanowiłem (po kilku latach racjonalizacji tego wydatku, hehe) zaopatrzyć się w New 2DS XL, przy okazji na pierwszy ogień poszła Zelda: A Link Between Worlds. Gatunkowo to połączenie przygodówki akcji z dungeon crawlerem - tytuł trochę popierdółkowaty, ale gierczy się w to niesamowicie przyjemnie. Prosta mechanika, masa znajdziek i różnych gadżetów do wypróbowania w czasie rozgrywki. Jednym z fajniejszych patentów jest możliwość zmiany bohatera...w naścienne malowidło, co pozwala dostać się do niedostępnych wcześniej miejsc. Póki co na liczniku nabite 7 godzin, ale giera w ogóle nie nuży i zachęca do bujania się po świecie w poszukiwaniu itemów. RE: Gry - zdzichon - 29-03-2018 Na gwiazdkę planuję Wii, bo można dorwać za fistaszki, a chcę ograć Mario Galaxy z młodym. Do tego czasu akurat skończymy dwójkę na emulatorze SNESa. Chodzi za mną Switch, bo uwielbiam handheldy i granie w łóżku przed snem, ale w tym roku nie da rady - wykańcza mnie wykończenie mieszkania. |