Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - Pelivaron - 18-04-2018




RE: Gry - Proteus - 29-04-2018

I jak tam? Ograł ktoś już nowego Goda? Tak dobry jak mówią?


Gry - Badus - 29-04-2018

Dwóch moich ziomków równolegle gra i wg obu jest to petarda ;)


RE: Gry - Gambit - 29-04-2018

Dla mnie osobiście najlepsza gra jaka wyszła na PS4, nie bawiłem się tak dobrze od czasów Wieśka. Nigdy nie byłem jakimś wielkim fanem serii GoW, ale ta cześć podpasowała mi idealnie, wygląda jak mój mokry sen ... tylko brakuje cycków xD


RE: Gry - Pelivaron - 29-04-2018

W sumie mam już od tygodnia i jeszcze nie zacząłem grać. Prawdopodobnie majóweczkę spędzę przy gierce :)


RE: Gry - Grievous - 29-04-2018

Ogarnia ktoś czy planują większy dodatek? Sam nie chcę wstukiwać w Google, ze względu na potencjalne spoilery.

Jeżeli takowy planują, to raczej opłaca się poczekać do listopada/grudnia na pełną wersję (tak jak to było z Horizon Zero Dawn)


RE: Gry - Maćko - 29-04-2018

Nowy God of War jest naprawdę...boski! ;)

Cudna, piękna i rozbudowana pozycja mieszająca Soulsy, Last of Us i reboot Tomb Raidera. Za mną jakieś 10-15 godzin, a ciągle jakbym był w lesie. Z tego co czytam to ludzie na wyższych poziomach i robieniu wszystkich pobocznych zadań wyciągają po 60-80 godzin więc jest grubo. Sam gram na hard i coś czuje, że wyjdzie spokojnie z 40 godzin. 

Nie wiem czy w moim prywatnym rankingu pobije Bloodborne jako najlepszą grę generacji, ale na ten moment jest pieruńsko blisko.

A kinomaniacy powinni się szczególnie zainteresować tym tytułem ze względu na to, że twórcy postanowili zrobić całą grę i wszystkie przerywniki na jednym ujęciu. Brzmi nieźle? I jeszcze lepiej wypada w praktyce, uwierzcie mi. 

Co do DLC to jeszcze niczego nie zapowiadali - na pytanie o DLC w przyszłości Cory Barlog odpowiadał "nie wiem - nie myśleliśmy jeszcze o tym". Jeżeli będzie to min. za rok. 


RE: Gry - Wawrzyniec - 30-04-2018

Od momentu premiery próbuję zrozumieć, co w tej grze wyjątkowego i żadna recenzja, opinia, czy nawet gameplay nie były mi w stanie tego pokazać. Podobnie było z The Last Of Us i gdy już w końcu zasiadłem do tej "najlepszej gry generacji", to się okazało, że to ok tytuł na 8/10. Nowy GoW to według 95% grających praktycznie system seller. W którym miejscu?

@Maćko
Fakt, że przerywniki są na jednym ujęciu nie robi aż takiego wrażenia, gdy zaangażowane są w to animki. ;)


RE: Gry - Wawrzyniec - 02-05-2018

Przekonałeś mnie.


RE: Gry - Pelivaron - 03-05-2018

Taka sytuacja - ogólnie tekst lekko spoilerowy z God of War ;)

https://www.antyradio.pl/Technologia/Gry/W-God-of-War-mozna-znalezc-Rekawice-Nieskonczonosci-z-Avengers-Infinity-War-22234


RE: Gry - Badus - 03-05-2018

Kupowałbym taki dodatek ;)




RE: Gry - Proteus - 11-05-2018




RE: Gry - Salto - 12-05-2018

Ja teraz ogrywam Pillars of Eternity 2 i na razie jest bardzo przyjemnie. Wydaje się, że sequel nie jest już tak robiony od fantasy-linijki jak jedynka. Motyw statku (rozbudowa, podróż, mini-bitwy morskie) może trochę oklepany, ale daje poczucie większej swobody. Ciekawi mnie jak pociągną główny wątek, bo póki co bardziej zajęły mnie poboczne.


RE: Gry - Kuba - 12-05-2018

A ja ogrywam nadal jedynkę (powolutku, nie śpieszy mi się) i jest bardzo przyjemnie, i klimat i fajna historia. Bardziej mi przypadło do gustu niż stare izometryczne RPGi chociaż "Icewind Dale" chyba nadal ma najbardziej klimatyczne pierwsze godziny w historii gatunku :) Tormenta nowego też muszę w końcu przejść.


RE: Gry - patyczak - 14-05-2018

Dwójeczka "Pillarsów" jest wspaniała, chyba najlepsza z tych izometrycznych powrotów, bo od "Tyranny" i "Tormenta" odpadłem. Ogrywam też ostatnio "Divinity: Original Sin II" i choć walka nie ma sobie równych i gra jest wielka pod wieloma względami, to fabuła trochę od tych szczytów odstaje i mam problem z dość radosnym klimatem oraz kolorową, bajkową grafiką, która niczym szczególnym się nie wyróżnia. Styl graficzny w "Deadfire" przekonuje mnie o wiele bardziej - ależ ta gra wygląda, zachowując przy tym indywidualny charakter!

Na dłuższą opinię przyjdzie czas po skończeniu, ale tak od wczoraj próbuję uchwycić różnicę między takim "Baldur's Gate 2", a nowymi "Pillarsami". Cały czas mam wrażenie, że tamta gra była kompletna, miała coś czego tej brak. A tu niby wszystko jest fantastyczne - fabuła, żyjący świat, świetnie rozpisani bohaterowie. Ci ostatni pod względem psychologicznym zjadają tych z dawnych gier, ale wydaje mi się, że za 15 lat nie będę o nich pamiętał tak jak o Minscu czy o bohaterach z "Planescape Torment". Kwestia sentymentu? Może, ale tym nowym jakby brak pierwiastka kultowości, jakiegoś chomika. A może nawet Fronczewskiego :D

Inna różnica jest taka, że tutaj w większym stopniu mamy do czynienia z sandboxem. Drugi "Baldur" miał cudowną, zwartą konstrukcję fabularną, która skupiała się na osobistej historii. Mieliśmy pewną dowolność w wykonywaniu zadań, ale gra miała rytm ustalany odgórnie. W "Pillarsach" jest z tym problem, bo to piaskownica. Fantastyczna, ale jednak. Pływanie po morzach daje mnóstwo radochy, wyposażanie statku, paragrafowe bitwy morskie - to jest super. Ale widać zmianę akcentów: mam wrażenie, że w tej grze najważniejszy jest świat - i to jest najwyższy poziom (frakcje, polityka, społeczności, te wszystkie skomplikowane relacje, tego kiedyś nie było) - a nie historia, przygoda, bo skoro możemy więcej, mamy dowolność, to trudniej twórcom zapanować nad zwartą narracją, więc trzeba się skupić na tle. Nie ma tu tego piękna, którym może zachwycać dobrze skonstruowana książka czy film. Poszczególne zadania i wątki bardzo mi się podobają, ale póki co nie dają poczucia genialnej całości, jak np. w przypadku "Baldur's Gate 2".


RE: Gry - Salto - 14-05-2018

Tyranny było ok, ale wcale nie polecieli po bandzie. Myślałem, że będzie mroczniej. Z kolei nowy Torment mnie mocno rozczarował. Mało co pamiętam z tej gry, historia nie wciągała, bohaterowie do zapomnienia.

PoE 2 na razie wygląda o wiele lepiej, mimo że faktycznie czuć większego sandboxa. Okaże się na ile ucierpi na tym główny wątek. Zgadzam się, że towarzysze mogliby mięć więcej "pierwiastka kultowości". Historie mają dobrze napisane, ale brakuje trochę polotu. I dziwnych okrzyków w czasie bitwy :)


RE: Gry - Proteus - 15-05-2018

Umiarkowanie jaram się. W pierwszego Rage'a grałem tylko trochę, ale zawsze sprawiał na mnie wrażenie tytułu, który był trochę za bardzo krytykowany. Jak gra, która nie była zła, ale może nie na tyle oryginalna, by zrobić jakieś wyjątkowe wrażenie w epoce efpesów, w której wyszła.

Kontynuacja wygląda na fun, lokacje zróżnicowane jak na post-apo stylistykę, no i mam większe zaufanie do tej ekipy po ostatnim DOOM'ie.


Chociaż w sumie teraz jak o tym pomyślałem, to chyba właśnie wolałbym sequel ich ostatniego DOOMA.




RE: Gry - Kluski - 15-05-2018

Rage to gra kojarzę jedynie z tego, że tam wprowadzili jakąś superteksturę zdaje się?


RE: Gry - Proteus - 15-05-2018

Coś tam było. Już nie pamiętam szczegółów, ale grę przedpremierą hajpowano, że to znowu miał być jakiś rewolucyjny silnik Johna Carmacka, który stworzył dla ID ich wcześniejsze, ikoniczne silniki, będące rewolucjami.

Ale z tego co pamiętam, pomimo tego, że grafa generalnie była fajna, ten silnik Rage'a był trochę kontrowersyjny, do tego sprawiał mase problemów na pecetach.


RE: Gry - Kuba - 16-05-2018

No, to jakie tam oczekiwania wobec nadchodzącego E3? Czekacie na coś konkretnego, nadzieje na nowe marki czy raczej większe nadzieje pokładacie w sequelach?

Prezentacja Cyberpunka to oczywistość (choć my dostaniemy raczej "tylko" trailer), do tego Spider-many czy inne Death Stranding. Ale licze też, że jakieś duże studio zarzuci czymś nowym. Nie zdziwiłbym się jakby BioWare po za Anthemem dorzuciło z grubej rury DA4 lub... nowym RPGIem ze świata Star Wars, za gry SW odpowiada EA do którego BioWare należy więc to raczej im by zlecili pracę nad podobnym tytułem. Na informacje o grze, byłej już, Viscareal raczej nie ma co liczyć chyba, że EA tradycyjnie zrezygnowali z jakości by jak najszybciej przygotować cokolwiek bazując na gotowych materiałach. BioWare ogólnie ostatnio nie ma najlepszych czasów, średnio przyjęte i sprzedane ME, niby sukces w postaci DA:I ale obecnie chyba mało kto już o tej grze pamięta a w porównaniu z Wiedźminem 3 który debiutował parę miesięcy później gra jak wielu przyznaje wypada blado. Wcześniej była klęska pod postacią DA2 acz nadal akurat ta marka jest jakimś pewnikiem finansowego sukcesu + fani domagają się wyjaśnienie clifhaangera z ostatniego DLC (ja zresztą też).