![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - Mierzwiak - 12-06-2018 Śliczne to Ghost of Tsushima! RE: Gry - Badus - 12-06-2018 Cytat:(...) samuraju korzystającym z technik ninja Mix Way of the Samurai + Tenchu. "Kupuję to za dolara!" ;) RE: Gry - Mierzwiak - 13-06-2018 (12-06-2018, 23:26)Kluski napisał(a):Polać mu. (Rosołu? :))(12-06-2018, 23:21)Badus napisał(a): Offtop: Ten Spiderman wygląda naprawdę super. Widać że twórcy grali w serię Arkham do upadłego bo gameplayowo jest to tak perfidna zrzynka, że Rocksteady mogłoby ich chyba pozwać, ale i nic w tym złego. Widać że poruszanie się Pajączkiem i walka będą najlepszym elementem gry i... w sumie tyle? Szkoda że nie wyciągnęli ze wspomnianych Arkhamów wniosku na temat tego jak istotnym elementem tamtych gier była silna komiksowa stylizacja. Tutaj bardzo mi tego brakuje a każdy pokazany przeciwnik wygląda zwyczajnie mizernie. RE: Gry - zdzichon - 13-06-2018 Co oni zrobili z tym biednym Falloutem? Po czwórce myślałem, że już dużo gorzej być nie może. Tak bardzo się myliłem :) Wzięli wszystko co w czwórce najgorsze i zrobili z tego rdzeń rozgrywki. Dobrze, że jest Wasteland. RE: Gry - Kuba - 13-06-2018 https://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=109796 Zaprezentowany na E3 quest to tylko....zadanie poboczne. Nieźle! Swiat będzie duży (dwa miasta) a wielkie znacznie ma mieć ekwipunek postaci. I będzie można włączyć oczywiście japońską wersję językową. Zero magii i innych dziwactw. To będzie dobre, powiadam wam. RE: Gry - Snappik - 13-06-2018 (13-06-2018, 08:51)zdzichon napisał(a): Życzę Bethesdzie, aby im ten Fallout wyszedł bokiem i aby spłacić długi - musieli sprzedać prawa marki komuś bardziej kompetentnemu :) Każdy materiał z 76 uznaję za żalowy, a bylejakość czwórki odczuwam do dzisiaj. To nie była zła gra (jako eksplorator świata był nawet spoko), ale to nie był dobry Fallout, ani udana historia (zwłaszcza po stronie Bractwa Stali). Szkoda, że ludziom spodobał się motyw budowania wiosek (ja po 5 minutach wysiadłem, zrobiłem z nim chyba 1-2 questy max) bo Bethesda chce to wykorzystać na większą skalę właśnie w nowej odsłonie. RE: Gry - Huntersky - 13-06-2018 Wszyscy skupili się na chwaleniu CDP i najeżdzaniu (słusznie) Bethesdy, a ja chciałem zwrócić uwagę na zapowiedzieć Rage 2. Nie grałem w jedynkę, ale relacje głoszą, że szykuje się strzelanie w stylu nowego Dooma w świecie Mad Maxa, z pojazdami włącznie. Może wyjść bomba :) RE: Gry - Kluski - 13-06-2018 Cyberpunk przyćmił wszystko, w tym drugą superprodukcję z Polski, która zapowiada się naprawdę ambitnie, a jest nią oczywiście Dying Light 2. W jedynkę jeszcze nie grałem, ale chyba nadrobię. RE: Gry - Kuba - 13-06-2018 (13-06-2018, 23:10)Huntersky napisał(a): Wszyscy skupili się na chwaleniu CDP i najeżdzaniu (słusznie) Bethesdy, a ja chciałem zwrócić uwagę na zapowiedzieć Rage 2. Nie grałem w jedynkę, ale relacje głoszą, że szykuje się strzelanie w stylu nowego Dooma w świecie Mad Maxa, z pojazdami włącznie. Może wyjść bomba :) I wszyscy powinni skupiać się na najeżdżaniu na Bethesde jak i BioWare. No bo bądźmy szczerzy, kiedyś to oni królowali na arenie action RPGów (no dobra, Bethesda w opinii powszechnej bo chyba nikt komu zależy na fabule i rozwoju postaci nie chwalił ich gier). Przyszedł sobie CD Projekt Red który po za wybitną grą i jeszcze lepszymi dodatkami robi coś czego tamci nie robią od 18 lat przynajmniej. Rozwija się. Nie mówie tu już tylko o ewidentnej ewolucji w Wieśkach, to widać chociażby na przykładzie dodatków do W3, zamiast dać nam to samo dodali masę nowych mechanik oraz naprawili prawie każdy mankament podstawki (bossowie, fabuła w "?") a to co wyszło im świetnie zrobili jeszcze lepiej (level design, fabuła, cutscenki) świetnie reagując na głosy graczy. A teraz dają nam Cyberpunka który (bazując na opisach gameplayu, informacjach, screenach i trailerze) jest ZUPEŁNIE inny od ich zaledwie trzech dotychczasowych gier, jeszcze ambitniejszy i jeszcze bardziej złożony. To się nazywa rozwój. I mówię tu tylko o RPG (nie odbieram niczego innym grom Bethesdy choć nie powiem abym był fanem), tamte studia znalazły formułę która się sprzedaje i produkują ciągle to samo nie mając nawet krzty ambicji. TES V odniósł taki sukces głównie z powodu posuchy na rynku, rozmiarów świata (ktory był na dodatek całkiem ładny) i świetnym możliwością dla modderów. A ponieważ sprzedał się wyśmienicie to Bethesda zrobiła go jeszcze raz tylko, że w świecie Fallouta i teraz robi Fallouta 4 na większej (oczywiście zapewne w połowie sztucznie generowanej) mapie, z kompletnie nie interesującym ludzi multi. Zapowiedzieli TESVI i ja tu wyczuwam sromotną porażkę. BioWare to samo, Inkwizycja niby się udała, ale już po premierze Wiedźmina hype spadł na ludzie zaczęli coraz częściej się jej czepiać, bo jednak pod wieloma względami ta gra kulała. Andromeda się nie udała więc co robi BioWare? Robi Andromedę 2.0 w nowym settingu zamiast action RPGa którego fani od nich oczekują! Jeśli oba studia nie wezmą się solidnie za siebie to obecnych hejt na nich jest dopiero wstępem. Zobaczymy jak się sprzedadzą Anthem i Fallout 76, ale Bethesda i BioWare kompletnie nie rozumieją swoich błędów, nie słuchają graczy, nie mają ambicji ani chęci więc jeśli coś się nie zmieni to obstawiam, że Cyberpunk może tak przeorać ich kolejne tytuły, że aż miło będzie patrzeć. Kontrowersyjna opinia - AC z cześci na części zmieniało się bardziej i Ubisoft bardziej się przykładał niż Bethesda do swoich RPG od czasów Morrowinda. RE: Gry - Bucho - 14-06-2018 Kompletnie sie nie znam na grach, co to sztucznie generowana mapa? W sensie jakas "generic", ktora niby rozbudowuje swiat gry (rozmiar), ale nic nie wnosi do fabuly? RE: Gry - Huntersky - 14-06-2018 @Bucho - taka, którą generuje program, a nie jest tworzona ręcznie przez grafików. :) BioWare przede wszystkim zabiła współpraca z EA - jak wiele innych świetnych studiów. Anthem też pewnie mógłby być dobrą grą, ale zapewne zarżnie ją korporacyjny bullshit - no loot boxes my ass, znajdą nowy sposób na wysysanie mamony. A ich prezes wygląda jak przeciwnik Bonda. :) A jeśli nawet będzie inaczej, to nie mam ochoty wspierać EA. RE: Gry - Badus - 14-06-2018
RE: Gry - Dr Strangelove - 14-06-2018 Ja zupełnie jestem nie w temacie a nie chce mi się szukać i googlować. Czy na horyzoncie są jakieś fajne gierki rpg w stylu starego "Baldur`s Gate"? Czyli z rzutem izometrycznym. Po wielu latach kupiłem sobie wreszcie gierkę (Pillars of Eternity 2") i zaczynam od kilku dni chodzić spać przed drugą w nocy. I chętnie bym coś podobnego przytulił. RE: Gry - tchopz - 14-06-2018 @Bucho Gdyby Ci wyjaśnienie Hunterskiego jeszcze nie wystarczało to to działa mniej więcej tak: - co losową odległość wstaw w ziemię kamień z puli 25 predefiniowanych kamieni, - co losową odległość wstaw zniszczony dom z puli 5 zniszczonych domów, - co losową odległość wstaw coś z puli x cosiów, - itd. Potem level designer sobie to ogląda, poprawia dwie głupie rzeczy dorzuca lokacje fabularne i tyle. Taka mapa nie ma pomysłu, nie ma klimatu i jest cholernie nudna. W Falloutach 3d to widać za bardzo. Np. masz 3 typy domów i są identyczne. Różni je tylko to, że na 5 szafek zawsze inna jest wywrócona i w innych jest loot. Po kilku godzinach gry znasz wszystko na pamięć. Zostało Ci jeszcze 80% mapy do zwiedzenia, ale nie zobaczysz już niczego nowego. RE: Gry - zdzichon - 14-06-2018 (14-06-2018, 09:46)Dr Strangelove napisał(a): Ja zupełnie jestem nie w temacie a nie chce mi się szukać i googlować. Czy na horyzoncie są jakieś fajne gierki rpg w stylu starego "Baldur`s Gate"? To idealnie trafiłeś bo izometryczne RPG przeżywa drugą młodość - Tyranny - Divine divinity 2 - z FENOMENALNĄ walką turową (tą szczególnie polecam) - Wasteland 2 i mam nadzieję niedługo 3 oraz Siege of Dragonspear - taki Baldur's Gate 1,5 zrobiony przez firmę specjalizującą sie w odświeżaniu gier na Infinity Engine, którą właśnie ogrywam ta telefonie w autobusie do i z pracy RE: Gry - Bucho - 14-06-2018 Ok, dzieki chlopaki. Wiem, ze takie lamerskie pytania moga sie wydawac smieszne, ale naprawde moja kariera z grami to 8-bitowki i kilka gier sprzed prawie dwudziestu lat, granych zreszta z doskoku. RE: Gry - Dr Strangelove - 14-06-2018 Oj to nawet nie wiedziałem, że jest tak dobrze :) O tym nowym Baldurze słyszałem, ale reszta to niezłe zaskoczenie. Myślałem, że takie gierki dawno temu poumierały. No to sobie coś z pewnością wybiorę jak skończę "Pillarsy" RE: Gry - Kuba - 14-06-2018 Jest też Torment:Tides of Numenera a Pillarsy (oficjalnie) dostaną 3 częśc i serie dodatków. Ostatnio coraz więcej tych izometryków, znaleźli sie fani i chętne do działania studia, tylko czekać na prawdziwe odnowienie starych marek. Też ogrywam Pillarsy, choc jedynke, niestety zapisy ponad 10h gry straciłem i musze przejsc od nowa co jest średnio zachęcające :/ ale gra jest swietna, muzycznie, wizualnie i fabularnie, znakomity, dojrzały bardzo ciekawy świat ktory chce sie poznawać. Dwójke pewnie spróbuje przejsc na konsoli bo mam problem z komputerami a wygląda na tyle ciekawie ze szkoda nie zagrać :P RE: Gry - Kluski - 15-06-2018 https://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=109824 I tak bym nie kupował, ale teraz nie kupię tym bardziej ;) RE: Gry - Wawrzyniec - 15-06-2018 Cholera, ale o co chodzi z tym niezadowoleniem spowodowanym obecnością kobiet i innych nieścisłości? Nie przypominam sobie, żeby ludzie jakoś szczególnie narzekali na brak precyzji historycznej, gdy wychodziły np. Red Alerty. Teraz nagle przeszkadza im luźne podchodzenie gier do historii? |