![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
- Negrin - 20-06-2008 Rozumiesz, military, bo tę platformówkę zabija fakt, że jest platformówką ;) Logika bezbłędna. - Hitch - 20-06-2008 Mi nie chodzi o podstawowe skoki i fikolki, tylko o te cuda niewidy za pomoca liny z hakiem i inne matrixowe akcje. - D'mooN - 20-06-2008 No tak, bo platformówki powinny być... realistyczne:))))) Hitch, nie siedź tyle na słońcu. - military - 20-06-2008 Cuda z lina to bujanie sie na linie. Magia, panie. :) Indy robi mniej wiecej to samo, a wiadomo ze skoro cala gra jest inspirowana Jonesem, to i ten element musial sie pojawic. Co do fikolkow - zarabista animacja. Jak juz sie czepiasz nierealizmu, to czep sie tego ze Lara potrafi godzinami wisiec na krawedzi, nie meczy sie po dziesieciominutowej wspinaczce, no i ma krotkie spodenki nawet w zimie. :) Tylko ze musialbym spasc z chodnika zeby sie czegos takiego czepiac w platformowce. Ktora jest remake'iem innej platformowki, w ktorej bylo dokladnie to samo. :) - Negrin - 20-06-2008 Wiecie, co bym chciał zobaczyć? Hitch reviews Super Mario Bros. - Khet - 20-06-2008 Ostatniego Tomb Raider'a zabija zbytnia "oczywistość" pewnych rzeczy. Praktycznie zero kombinowania - widać gzymsy i od razu wiadomo gdzie i którędy iść dalej. Chociaż i tak jest lepiej niż w TRL, gdzie levele to jedynie scenografia, przez którą się przebiega. Bullet Time jest nawet niezły i urozmaica rozgrywkę, zresztą w nowej odsłonie mają to poniekąd rozwinąć. Poza tym TRA to chyba i tak najlepszy remake TR1 jaki mógł powstać, przy dzisiejszym mainstreamie to gra i tak jest wyjątkowo oldskulowa :P - military - 20-06-2008 Jakby nie bylo widac gzymsow to chyba bym tworcow tej gry wlasnozebnie wykastrowal. Niby jak mialaby wygladac rozgrywka? O, mam 20 scian, sprobuje sie na pierwsza wspiac... Nie, nie da sie... Druga? O, jedna krawedz, wiec... Nie, to wszystko, spadlem i zabilem sie. Od nowa... Druga krawedz... Skok w lewo? Nie, umarlem... Od nowa. W prawo? O, tak, jeszcze jakies 120 metrow w gore, zostalo 18 scian do wyboru. - Khet - 20-06-2008 Nie to miałem na myśli :p Chodzi mi o pewne ograniczanie silnika - nie można chwytać sie wszystkiego, jak to wcześniej bywało, ale tylko i wyłącznie przewidzianych miejsc, które często strasznie chamsko się wyróżniają z reszty otoczenia. W starych TR to jednak trzeba było kombinować gdzie iść dalej, teraz wystarczy się rozejrzeć;). Wiem, że to spore udogodnienie, ale i w tą stronę można przeholować. Na przykładzie TR8 - fajna, klimatyczna lokacja, ale po lewej perfidnie widoczne gzymsy pasujące tam jak p**** do oka :P ![]() Nie zmienia to faktu, że ostatni TR jest grą bdb, po prostu niektóre uproszczenia są imo zbyt nachalne. - Azgaroth - 22-06-2008 Skończyłem Black & White 2. Gra się przyjemnie, chociaż monotonnie. Właściwie oprócz budowania miasta i wychowywania chowańca nic więcej się nie da. Z kolei próby podboju armią zazwyczaj kończą się na tym, że w mieście nie ma mężczyzn do budowy armii, a przeciwnik zawsze ma przynajmniej dwa razy większą armię na starcie i jest dobrze ufortyfikowany. Za to rzucanie cudami jest świetne i daje dużo satysfakcji np. taki huragan co niszczy połowę miasta przeciwnika (niestety przeciwnik stosuje takie same metody), a rzucanie poddanymi bezcenne :) Tempo rozgrywki raczej powolne, tak więc fanom szybkich gier akcji raczej się nie spodoba :) - Bułecki - 23-06-2008 Dłuższe bądź krótsze recenzje gier, w które ostatnio grałem. Stranglehold- klimatu filmów Johna Woo nie doceniłem, bo nie widziałem żadnego. Jedynym fajnym elementem tej gry jest rozpierducha. Pociski niszczą prawie wszystko na swojej drodze, w niektórych momentach można wykorzystać otoczenie przeciwko oponentom (zwłaszcza szyldy, pomniki itp). Nie podobało mnie się kaprawe uzbrojenie- dwa pistolety, smg, m4 i jakiś karabin maszynowy. Krótkość także zakrawa na kpinę- 5 godzin z hakiem... Całkiem dużo jak na grę, która zajmuje 12 giga Medal of Honor: Airborne- fajny patent ze skokami spadochroniarskimi- w kilku miejscach JEST różnica gdzie wylądujesz. Raz pod gąsienicami Tygrysa, raz na spokojnym zadupiu. Fajną sprawą też są upgrade'y uzbrojenia, aczkolwiek shotgun jest zdecydowanie przegięty. Klimat wojny jebią na końcu napakowani ss-manni z maskami gazowymi, którzy strzelają z mg42... Z BIODRA :lol: Na szczęście poziom debilizmu i upierdliwości a'la panzerkleiny z Silent Storma nie został osiągnięty. MoH:A to kolejna gra na "całe" 5 godzin, aczkolwiek w tym przypadku warto. Bioshock- ta gra wyczochrała moją mosznę (pozdrowienia dla Miłosza z RT). Grafika powala (zwłaszcza efekty "wodne"), klimat miasta i muzyka także. Do wyboru jest sporo plazmidów i różnorodne uzbrojenie- każda broń (oprócz klucza francuskiego) ma 3 rodzaje amunicji. Śmiesznym bajerem jest robienie zdjęć potworom, zwłaszcza szarżującym na ciebie bounce'erom. Jednak największą zaletą Bioshocka, która wybija tę grę ponad wyżyny genialności, jest fabuła i sposób jej konstrukcji. Niczego nie dostaje się na talerzu, w większości wypadków trzeba się DOMYŚLEĆ o co chodzi. To jest chyba pierwszy fps, w którym nie zrozumiałem całej fabuły... Całości dopełnia ciekawy design antagonistów (zwłaszcza Big Daddych). Niestety, to nie jest idealna gra, kilka wad nieco psuje zabawę. Pomysł z ograniczeniem zasobności portfela i amunicji dodaje klimatu, aczkolwiek potem dochodzi do kuriozalnych sytuacji bicia wszystkiego kluczem francuskim. Zabrakło urozmaicenia przeciwników- bez przerwy walczymy z tym samym. No i uzyskanie dobrego zakończenia jest diabelnie trudne, mnie się nie udało :) Generalnie wszystko, co słyszeliście dobrego o Bioshocku to prawda. Tytuł najlepszego fpsa 2007 roku również nie jest przypadkowy, więc przestańcie klepać posty na forum i zagrajcie :) EDIT Ta tapeta jest wg mnie nieco ciekawsza od Mierzwiakowej :) http://www.bioshock.com.pl/pliki/tapety/12.jpg - Gladius - 24-06-2008 Turok - Miałem ogromną przyjemność z grania w tą grę. Jej największą zaletą są oczywiście dinozaury i bez nich straciłaby ona naprawdę sporo. A tak, nawet głupie patrzenie jak raptory wycinają przeciwników czy polują sprawia radochę :) Ciekawie rozwiązano patet z liczebnościa magazynka w niektórych broniach, jako że interfejs jako taki praktycznie nie istnieje. Mianowicie, gdy zejdziemy poniżej połowy magazynka. na broni zapala się żółte światełko, by zmienić się na czerwone, gdy amunicja w magazynku się kończy. Nie zgodzę się z wadami BioShocka. Z kasą i amunicją nie miałem problemów, czasami wręcz musiałem pieniędzy się pozbywać, bo dochodziłem do ich limitu posiadania. Tak samo uzyskanie Dobrego zakończenia nie przedstawiało zbyt wielkich trudności, szczególnie że cała grę można przejść używając 2-3 'plazmidów'. Tyle, że ja grałem na Normalu, więc dlatego mogłem mieć łatwiej :) Hard i Złe zakonczenie czekają na wakacje... - soldamn - 24-06-2008 ja również nie miałem problemów ani z dobrym zakończeniem, ani z kasa, ani z ammunicją. Fabuła również wydawała mi się stosunkowo prostolinijna(choć ciekawa) Jedynie zarzut z przeciwnikami jest prawdziwy - jest ich naprawde zdecydowanie za mało. Ale jeśli chodzi o najlepszy FPS Anno Domini 2007 to Dorsz czwórka zjada bioshocka na śniadanie;) - Gladius - 24-06-2008 Co do przeciwników, to akurat ciężko żeby nagle zaczęły nas atakować np. zmutowane psy czy inne zwierzątka. Kłóciłoby się to z fabułą i światem przedstwionym w grze. Mi akurat nie przeszkadzała ich nie za duża różnorodność, ale z tego co pamiętam [głównie z robienia zdjęć] też nie było ich tak strasznie mało. Fabuły nie nazwałbym prostolinijną - jest naprawdę ambitna i żeby poznać większość z przeszłości Rapture trzeba naprawdę znależć sporo nagrań. Zdecydowanie Gra roku 2007, i dla mnie absolutnie jedna z najlepszych gier ever :) I nie wiem czy porównywanie CoD 4 z BioShockiem ma sens :P BioShock jest realistyczniejszy, nastawiony bardziej na fabułę i klimat niż akcję i dodatkowo ma w sobie trochę z RPG. CoD to po prostu interaktywny film akcji - świetny, owszem - ale tylko film akcji :) - soldamn - 24-06-2008 no akurat realistyczniejszy to mimo wszystko chyba nie jest Bioshock:) Ambitniejszy z pewnością, ale mimo wszystko Cod mnie bardziej wciągnął - Gladius - 24-06-2008 No dobra, z 'realistyczniejszym' przecholowałem trochę :) - Bułecki - 25-06-2008 Gladius napisał(a):Turok Tak samo uzyskanie Dobrego zakończenia nie przedstawiało zbyt wielkich trudności, szczególnie że cała grę można przejść używając 2-3 'plazmidów'. Tyle, że ja grałem na Normalu, więc dlatego mogłem mieć łatwiej :) Hard i Złe zakonczenie czekają na wakacje...SPOILER Jeżeli się nie mylę, to zakończenie zależy od liczby uratowanych dziewczynek- jeżeli zabijesz więcej niż jedną, to czapa /SPOILER - Karol - 25-06-2008 Dokładnie tak Gladius. Przy czym dobre zakończenie jest zdecydowanie fajniejsze, takie... hm, wzruszające, ale nie ckliwe. Drugie jest mocno pesymistyczne, ale pozostawia obojętnym. - Bułecki - 25-06-2008 No właśnie, złe zakończenie mnie rozczarowało gdy je zobaczyłem. To "dobre" znacznie ciekawsze i bardziej się zazębia z historią Jacka. - Don Vito - 25-06-2008 Cytat:klimatu filmów Johna Woo nie doceniłem, bo nie widziałem żadnego. W grę nie grałem, ale filmików znalezionych w necie nie ma prawie nic z klimatu filmów Johna Woo :) - Bułecki - 26-06-2008 Gdzieś czytałem, że niby taki jest i nie chciałem wyjść na lamę :) |