Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Rambo (1982-2019) - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+--- Wątek: Rambo (1982-2019) (/Thread-Rambo-1982-2019--90)



RE: Rambo - shamar - 12-11-2016

Ciekawe znalezisko. Są jeszcze inne 2 czy 3 sceny ogólnie dostępne ale to i tak za mało by złożyć jakiś specjalnie wyróżniający się fan-edit.


RE: Rambo - Baretto - 12-11-2016

Ostatni powtórzyłem sobie całą serię. Będzie krótko.

First Blood - Najlepsza część, drugi najlepszy film ze Stallonem, zaraz po Rockym oczywiście. Wychowałem się na nim i mogę go oglądać codziennie - 9/10.
Rambo: First Blood Part II - Sequel niemalże równy jedynce. Uwielbiam go i tak jak jedynkę mógłbym go obejrzeć jeszcze raz, choćby i teraz - 9/10.
Rambo III - Gorszy od poprzedników, ale i tak bardzo dobry, pewnie dlatego, że tak jak do pierwszych dwóch części, mam do niego ogromny sentyment, bo w dzieciństwie oglądałem te filmy niezliczoną ilości razy - 8/10.
Rambo - Kontynuacja po latach, dobrze kończąca serię. Co prawda nie tak dobry jak poprzednie trzy filmy, ale i tak zawsze fajnie mi się go ogląda - 7/10.

Podsumowując, Rambo to jedna z moich ulubionych serii filmowych i tak jak wspomniałem wychowałem się na tych filmach i nigdy mi się nie znudzą, pewnie za jakiś rok znowu je powtórzę.

Czwórka dobrze zamknęła historię i piątka jest tu w ogóle niepotrzebna, ale jeżeli już chcą ją robić, to niech zrobi ja Stallone i definitywnie skończy z postacią Johna Rambo. Oby nigdy nie powstał tego remake ani reboot.  



RE: Rambo - Dirk - 06-05-2018

http://deadline.com/2018/05/sylvester-stallone-in-line-to-take-on-mexican-cartel-in-rambo-5-1202383468/

Czwórka mi się podobała, a Stallone trzyma się na tyle dobrze, że czekam z ciekawością. Mimo, że ostatnia scena z IV stwarza piękną klamrę nad całą historią.

Tradycyjnie mam tylko nadzieję, że go nie ubiją.


RE: Rambo - shamar - 06-05-2018

Czyli wracają do planu sprzed wielu lat, który już porzucili.

Chciałbym skrytykować Sylwka za odcinanie kuponów i miałkie kontynuacje ale wystarczy spojrzeć na to, co robi Arnold...


RE: Rambo - Szaman - 06-05-2018

Zupełnie niepotrzebny powrót, czwórka ma świetną klamrę. A, że Creed? On też jest w sumie niepotrzebnym, dla mnie przeciętnym epilogiem po bardzo dobrej szóstce.


RE: Rambo - shamar - 06-05-2018

Nie ma :)
Bo gdzie było powiedziane w poprzednich częściach, że on ma do kogo/czego wracać?

Przecież w "Pierwszej Krwi" on szukał towarzyszy z wojska i nie było ani słowa, że ma rodzinę.


RE: Rambo - zombie001 - 06-05-2018

Hmm. Niby spoko. Te powroty Sylwka z pewnością wypadają lepiej, niż Arnolda, więc czemu nie.

Sly chyba kiedyś coś mówił, że chce zrobić Rambo w stylu "No Country for Old Men", tak że może być ciekawie.


RE: Rambo - shamar - 06-05-2018

A później miał być Rambo walczący z bestią oraz Rambo walczący z ISIS :)
Jak chce robić Rambo to lepiej niech nie mędrkuje. Ponoć wersja reżyserksa cz.4 jest rozwleczona i poobcinana


RE: Rambo - Dirk - 06-05-2018

(06-05-2018, 18:11)shamar napisał(a): Ponoć wersja reżyserksa cz.4 jest rozwleczona i poobcinana

A wydali ją gdzieś?
Bo kinowa miała coś koło 80 minut i momentami tempo nieco siadało. Za to końcowa rozwałka była cudowna. Choć generalnie uważam ją za udany film.

Oby V miała R-kę. Sly próbował PG-13 przy Expendables 3 i wyszło średnio. Wprawdzie sam potem stwierdził, że to był błąd, więc może wyciągnął wnioski.


RE: Rambo - shamar - 06-05-2018

Wydali tylko właśnie, z tego co pamiętam, jest to wersja... zaskakująca bo poobcinana. A zresztą - czytej -> ;)

* widzę, że im usunęli fotki z serwerwów

https://www.movie-censorship.com/report.php?ID=624222


RE: Rambo - Gieferg - 07-05-2018

Wersja reżyserska wyszła na Blu-ray w cywilizowanych krajach. Dodali w niej więcej ględolenia irytującej baby i ocenzurowali przemoc, szczególnie w scenie masakry wioski, a film dalej jest krótki, bo wydłużono go w stosunku do wersji kinowej o ledwie 7 minut. Nie warto.

Piątkę jakiś czas temu wrzucono do kosza, teraz znowu ją wyławiają? I co z Ex4?


RE: Rambo - Szaman - 07-05-2018

Prosto z targów licencyjnych wokół festiwalu w Cannes. Początek zdjęć prawdopodobnie we wrześniu.
[Obrazek: image1-e1525699585894.jpeg?w=2000]


RE: Rambo - Bucho - 08-05-2018

Przypomina to troche stare czasy, gdy Menahem Golan i Yoram Globus z The Canon Film smigali po festiwalu w Canes szukajac inwestorow dla swoich akcyjniakow.


RE: Rambo - Mental - 08-05-2018

O kurde. Kto w roli głównej? Sly?

edit

O kurde!

John Rambo powraca. Tym razem weteran wojny w Wietnamie rzuci wyzwanie meksykańskim kartelom.

https://www.antyradio.pl/Film/News/Stallone-rzuci-wyzwanie-meksykanskim-kartelom-w-Rambo-5-22389

edit 2

shamar napisał(a):Czyli wracają do planu sprzed wielu lat, który już porzucili.

Nic nie porzucili. Na podstawie oryginalnego scenariusza do piątki (autorstwa Stallone'a) nakręcili "Homefront" ze Stathamem. Pomysł z kartelami jest nowy.


RE: Rambo - OGPUEE - 08-05-2018

A czy Rambo nie zginął przypadkiem w Jeżu Jerzym :)?
[Obrazek: jez_jerzy_07_-_40.jpg]


RE: Rambo - Dirk - 08-05-2018

(07-05-2018, 08:44)Gieferg napisał(a): Piątkę jakiś czas temu wrzucono do kosza, teraz znowu ją wyławiają? I co z Ex4?

W Cannes można znaleźć również poniższą zapowiedź:

[Obrazek: 31957670_1619604801470981_44593831538065...e=5B8BC934]


RE: Rambo - shamar - 08-05-2018

(08-05-2018, 01:46)Mental napisał(a): Pomysł z kartelami jest nowy.


Jaki nowy? Przecież ten pomysł podawali już kilka lat temu.


RE: Rambo - Dirk - 22-05-2018

Coś chyba jednak z tego będzie. Chiny inwestują w Rambo V i Ex 4

http://deadline.com/2018/05/the-expendables-4-sylvester-stallone-rambo-5-china-millenium-avi-lerner-dadi-1202395134/


RE: Rambo - Dirk - 14-08-2018

Sly prze do przodu nie zważając na przeszkody:

https://naekranie.pl/aktualnosci/stallone-zapowiada-rambo-5-na-instagramie-3431977

Czekam.


RE: Rambo - Mierzwiak - 14-08-2018

Sly znowu publikuje gówniany fan art. Nie ma ciekawszych newsów?