Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
The Matrix (1999-2022) - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+--- Wątek: The Matrix (1999-2022) (/Thread-The-Matrix-1999-2022--97)



RE: The Matrix (1999-2022) - Gieferg - 10-09-2021

Mi się tam zwiastun podoba, wybrałbym się do kina. Oczywiście scenariuszowo może z tego być kompletna porażka ale na chwilę obecną jestem na tak.


RE: The Matrix (1999-2022) - yacajackowski - 10-09-2021

(10-09-2021, 11:58)Gieferg napisał(a): Mi się tam zwiastun podoba, wybrałbym się do kina. Oczywiście scenariuszowo może z tego być kompletna porażka ale na chwilę obecną jestem na tak.

W końcu, chociaż ktoś co myśli podobnie do mnie.


RE: The Matrix (1999-2022) - Mental - 10-09-2021

@Gieferg @yacayackowski

Przełomowe efekty specjalne, przypominające intro pierwszego Crisisa, też wam się podobają?

Czy liczycie na niesamowite doznania fabularne i doświadczenie trans (hehe) gresji gatunkowej?


RE: The Matrix (1999-2022) - Bartholomew - 10-09-2021

KMF w akcji. Czy to nie nasz były forumowy kolega?

https://film.org.pl/kmf/matrix-zawsze-byl-metafora-transplciowosci


RE: The Matrix (1999-2022) - Gieferg - 10-09-2021

Ostatnim filmem który zrobił na mnie wrażenie efektami było Transformers z 2007 roku. Matrix może sobie być retro w tym aspekcie, nawet nie zwróciłem uwagi na efekty w zwiastunie. Nie mam specjalnych oczekiwań, zwiastun zainteresował mnie na tyle, że jestem skłonny zapłacić za obejrzenie tego, choćby po to, żeby wrócić do świata i bohaterów, których lubię (nawet jeśli nigdy nie byłem fanów dotychczasowych sequeli).

Podobnie miałem po zwiastunach TFA - okazało się niestety gównem (więc za kolejne części już nie płaciłem, ostatniej nawet nie obejrzałem), z drugiej strony zrobiony po latach sequel Blade Runnera nie porwał mnie zwiastunami, a stawiam go teraz na równi z pierwszym filmem. You never know.


RE: The Matrix (1999-2022) - yacajackowski - 10-09-2021

@Mental, Ja już pisałem czego oczekuje od filmu. Wiem, że czasami dla Ciebie cofnąć się kilka stron w temacie który Cię (nie)interesuje jest trudne ale znajdziesz tam odpowiedź na swoje pytanie :)


RE: The Matrix (1999-2022) - Doppelganger - 10-09-2021

(10-09-2021, 12:43)Bartholomew napisał(a): KMF w akcji. Czy to nie nasz były forumowy kolega?

https://film.org.pl/kmf/matrix-zawsze-byl-metafora-transplciowosci

Tak, to on. Został zjedzony przy okazji The Last Jedi, potem była jakaś gównoburza i chciał usunąć forum :D
Teraz znowu wychodzi z norki.

Ale to zabawne, bo mam wrażenie że on bezczelnie skopiował ten tekst z jakieś stronki bo dokładnie to samo gdzieś już czytałem. 

Jeden z komentarzy :D :

"Jest w pierwszym Matrixie taki moment jak Neo bije Smitha i podnosi nogę śmiesznie się przekręcając. Myślę, że to metafora transpłciowości i jaja już mu niepotrzebne,"


RE: The Matrix (1999-2022) - Mental - 10-09-2021

Czemu Laurence Fishburne nie gra Morfeusza? Nie kojarzę - zginął w trzeciej części? Ten upośledzony murzyn, który gra zamiast niego, jest przekomiczny :)


RE: The Matrix (1999-2022) - shamar - 10-09-2021

Było.com.pl
Zginął w jakieś grze ;)


RE: The Matrix (1999-2022) - Snappik - 10-09-2021

Zginął w grze Path of Neo a ta jest uznawana za kanon (moim zdaniem niepotrzebnie).


RE: The Matrix (1999-2022) - Jan_Władeczek - 10-09-2021

^ w Matrix Online.


RE: The Matrix (1999-2022) - Snappik - 10-09-2021

To tym bardziej niepotrzebnie. Ta gra umarła przy premierze. 


RE: The Matrix (1999-2022) - Mental - 10-09-2021

Żartujecie?

hahaaha


RE: The Matrix (1999-2022) - marsgrey21 - 10-09-2021

Jest fabularny powód dla którego nie ma Morfeusza.




RE: The Matrix (1999-2022) - yacajackowski - 10-09-2021

(10-09-2021, 14:28)Mental napisał(a): Czemu Laurence Fishburne nie gra Morfeusza?

Bo jest w chuj za gruby :)


RE: The Matrix (1999-2022) - SonnyCrockett - 10-09-2021

Jest powód dla którego nie ma Fishburne'a. Jest gruby.


EDIT: Ehhh...o kilka sekund za późno.


RE: The Matrix (1999-2022) - shamar - 10-09-2021

Dziś mogli go odchudzić cyfrowo. To nie jest żadne wyjaśnienie.


RE: The Matrix (1999-2022) - yacajackowski - 10-09-2021

Fishburne jest tak gruby, że musieliby 50% budżetu przeznaczyć na odchudzanie :)


RE: The Matrix (1999-2022) - marsgrey21 - 10-09-2021

Z ciekawości sprawdziłem, nie jest aż tak gruby, twarz zawsze miał okrągłą, jedyne co to piwny bebzun widać, ale on i tak przez większość czasu by w płaszczu chodził.


RE: The Matrix (1999-2022) - Rozgdz - 10-09-2021

Mi też się zwiastun całkiem podoba, a właściwie ta pierwsza część zanim "idziemy w akcję". Jest całkiem sympatyczny nastrój tajemnicy :)