Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - Dr Strangelove - 31-10-2019

W "Pillars 2" grałem, bo tutaj już ktoś polecał. Całkiem, całkiem niezłe choć z sentymentem do "Baldura" wygrać nie mogło.
No oczywiście nie musi być kopią "Baldura" - wystarczy że jest dobre, izometryczne są czarodzieje, rycerze, smoki i inne pierdoły :)

No i słyszałem, że 3 część "Baldura" robią!!!


RE: Gry - patyczak - 31-10-2019

No to polecam, bo "Original Sin 2" to wybitny izometryczny RPG, tylko właśnie z jajem (chociaż historia nie ucieka od ciężkich tematów). Mechanika walki jest cudowna, choć wymagająca, a historia trzyma wysoki poziom.


Nowy "Baldur's Gate" wylądował a najlepszych rękach, w jakich mógł :)


RE: Gry - Dr Strangelove - 31-10-2019

A to dzięki, pewnie spróbuję.
A "Tyranny", bo też słyszałem że niezłe.


RE: Gry - patyczak - 31-10-2019

Tyranny też jest dobre, ale czuć, że to była odskocznia między wielkimi projektami. A może budżet był za mały? Gra jest dużo mniejsza (chociaż to może być też plus dla niektórych) od "Pillars od Eternity", lokacji nie ma tak wiele i są bardziej kameralne, finał następuje chyba zbyt szybko. Cały czas jakby czegoś tu brakowało, ale fabuła jest dobra, a świat gry fenomenalnie nakreślony.


RE: Gry - Salto - 31-10-2019

DOS2 jest świetne, razem z Wieśkiem to najlepsze co powstało na rynku RPG w ostatnich latach.

Obsidian od jakiegoś czasu robi straszne średniaki i Outer Worlds jest tego potwierdzeniem. Dostają kilka plusów za nie bycie Bethesdą, ale nic tam nie wybija się ponad przeciętność. Nie mają już pazura i odwagi, żeby wprowadzać coś świeżego. Lepiej pocisnąć w Disco Elysium.


RE: Gry - Snuffer - 31-10-2019

Cytat:I jest raczej liniowo, bo nie uświadczyłem sytuacji, że jakiegoś questa mogłem skończyć na diametralnie różne sposoby, najwyżej w dialogu mam minimalny wybór.

Absolutnie sie nie zgodze - przeciez questa z odprowadzaniem mocy od miasta/osadnikow, mozna skonczyc na tyle sposob, i to w dodatku naturalnie! No bo co ja zrobilem: odcialem prad osadnikom i dostarczylem do miasta. Przeprosilem osadnikow i wytlumaczylem czemu to zrobilem. Rozmawiajac z jej przywodczynia namowilem ja na powrot - pod warunkiem, ze pozbede sie korpo agenta z miasta. Poszedlem do korpo agenta i przekonalem go zeby sobie poszedl. Wszyscy wrocili. Przeciez to mozna zrobic na mnostwo sposobow. Moze za malo daliscie w personality czy coś :D


RE: Gry - Albertino - 31-10-2019

Kogoś to może zainteresować:
https://www.reddit.com/r/Diablo/comments/dpgwmv/diablo_4_information_leak_spoiler/


RE: Gry - patyczak - 01-11-2019

Haha, dałem wszystko w personality :D Spróbuję ponownie pogadać z tą przywódczynią.


RE: Gry - Paszczak - 01-11-2019

Mnie natomiast przez myśl by nie przeszło wybierać Edgewater zamiast ogrodu. To miasto to wrzód, który trzeba przeciąć.


RE: Gry - Albertino - 01-11-2019

Nie wiem jak wy, ale ja się zmoczyłem - na takie Diablo pół życia czekałem:
https://imgur.com/gallery/qtZJoNC

Teraz niech jeszcze pokażą dzisiaj jakiś miodny gameplay w stylu D2 i Cyberpunk 2077 zdetronizowany w moim dzienniczku najbardziej wyczekiwanych premier...


RE: Gry - zdzichon - 01-11-2019

To już nie ten Blizzard co kiedyś, a to są koncept arty. Jak powiedzą coś o mechanikach/monetyzacji i się jakimś cudem okaże, że nie będzie mikropłatności to spojrzę na resztę. Na razie pozostaję kompletnie obojętnym mimo że bardzo lubię te klikacze.

Na szczęście lukę wypełniły inne studia i zrobiły to z dużo większą gracją niż ActiBlizz


RE: Gry - Albertino - 01-11-2019

No i pojawił się gamplay - wygląda to dużo ciekawiej niż D3, ale jednak dupy nie urywa. Teraz dużo zależy od tego o czym piszesz: czy nie będą zbyt chciwi oraz czy nie zinfantylizują mechaniki. Co mnie zaskoczyło, to że gra planowana jest na PS4 i Xone, co wskazuje, że wyjdzie jeszcze przed następną generacją...


RE: Gry - Kluski - 14-11-2019

Crov mam dla Ciebie świetny pomysł na skecz: zmarnowany chłopak w brudnym podkoszulku siedzi po ciemku i wygląda jakby się po kryjomu masturbował, ktoś wchodzi do pokoju, przyłapany na gorącym uczynku mówi: "nie osądzaj mnie", kamera robi obrót w stronę monitora, a tam Fallout 76.


RE: Gry - Snappik - 14-11-2019

https://www.ign.com/articles/2019/11/14/tell-me-why-is-the-new-episodic-game-from-life-is-strange-studio

Transgenderowy bohater w grze xD


RE: Gry - Kuba - 14-11-2019

Co w związku z tym?


RE: Gry - Snappik - 14-11-2019

W sumie nic. Taka ciekawostka. Pierwszy raz w historii. Ciekawe, czy będzie to miało uzasadnienie fabularne czy będzie to tylko tania agitka.


RE: Gry - Kuba - 14-11-2019

Jest to nawet ciekawe, że to pierwszy taki bohater, gry jeśli chodzi o kwestie seksualności bohaterów (nawet jak poruszane w dość ograniczony sposób) zawsze były bardziej do przodu.

Tutaj ekipa jest chyba dobra jeśli chodzi o opowiadanie więc jest szansa, że jakoś to dobrze przedstawią. Co nie zmienia faktu, że oczywiście do premiery będzie lament :)


RE: Gry - Albertino - 15-11-2019

Life is Strange to jakiś Paulo Coelho był, więc odpowiedź chyba jest jasna. Gry chcą być dziś bardzo poważne i dojrzałe, a później wychodzi ten kupsztal z Ellen Page i wszyscy powyżej 12 lat mają ubaw.


RE: Gry - Mierzwiak - 15-11-2019

(14-11-2019, 23:43)Snappik napisał(a): Ciekawe, czy będzie to miało uzasadnienie fabularne czy będzie to tylko tania agitka.
Ciekawe że nikt nie wymaga by bohater płci męskiej / żeńskiej był uzasadniony fabularnie :)


RE: Gry - Wolfman - 15-11-2019

(15-11-2019, 15:45)Mierzwiak napisał(a):
(14-11-2019, 23:43)Snappik napisał(a): Ciekawe, czy będzie to miało uzasadnienie fabularne czy będzie to tylko tania agitka.
Ciekawe że nikt nie wymaga by bohater płci męskiej / żeńskiej był uzasadniony fabularnie :)

Pewnie dlatego, że mężczyźni i kobiety stanowią jakieś 99% społeczeństwa ;)