![]() |
|
BŁĘDY, literówki, omsknięcia, potknięcia na stronie KMF - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Strona KMF (https://forumkmf.pl/Forum-Strona-KMF--10) +--- Wątek: BŁĘDY, literówki, omsknięcia, potknięcia na stronie KMF (/Thread-B%C5%81%C4%98DY-liter%C3%B3wki-omskni%C4%99cia-potkni%C4%99cia-na-stronie-KMF--192) |
- deina - 30-03-2010 przecinek: taki mały robaczek. A ile radości;) - Stanisław - 30-03-2010 majlo napisał(a):Rację ma Cass. Przecinki w tych dwóch miejscach są wymagane. :) Sprawdziłem to w necie. Faktycznie, chyba mogę nie mieć racji. :grin: - Mefisto - 01-04-2010 z recki Cloverfield Fidela: Cytat:Nie jest więc oprawa graficzna "Cloverfield" (tytuł alternatywny) Chyba raczej oryginalny ten tytuł - alternatywnym jest nasz, polski :P z obu recek tegoż filmu: Cytat:"Statuy Wolności" Pomijając fakt, że osobiście czepiłbym się tego "y" - choć jak mniemam obie formy są poprawne - to czemu u licha tam jest cudzysłów? To nie tytuł. :) - Artemis - 04-04-2010 Ja, http://film.org.pl/prace/ksiezyc_w_nowiu.html Jest (drugi akapit): Do katastrofistki mi daleko, o pogrzebaniu Nosferatu Klausa Kinskiego w odmętach niepamięci wieszczyć nie będę (chociażby zeszłoroczne "Pozwól mi wejść" udowodniło, że kino wampiryczne jest równie wytrzymałe jak same wampiry) Powinno być: Do katastrofistki mi daleko, pogrzebania Nosferatu Klausa Kinskiego w odmętach niepamięci wieszczyć nie będę (chociażby zeszłoroczne "Pozwól mi wejść" udowodniło, że kino wampiryczne jest równie wytrzymałe jak same wampiry) Ja, http://www.film.org.pl/prace/obywatel_milk.html Jest: Niby przez przypadek stał się "Milk" głosem van Santa podczas kampanii Baracka Obamy, ale paradoksalnie to do polskich realiów bardziej filmowa rzeczywistość przystaje. Proposition 8 zatwierdzona, lecz ma amerykańska branża swoje tasiemce i Akademię, co największe gwiazdy za role postaci nie-hetero nagim rycerzykiem nagradza (ostatnia dekada: Hilary Swank Nicole Kidman, Charlize Theron, Philip Seymour Hoffman). Powinno być: Niby przez przypadek stał się "Milk" głosem van Santa podczas kampanii Baracka Obamy, ale paradoksalnie to do polskich realiów bardziej filmowa rzeczywistość przystaje. Proposition 8 zatwierdzona, lecz ma amerykańska branża swoje tasiemce i Akademię, co największe gwiazdy za role postaci nie-hetero nagim rycerzykiem nagradza (ostatnia dekada: Nicole Kidman, Charlize Theron, Philip Seymour Hoffman, plus Hilary Swank w roli najprawdopodobniej hetero-, ale transseksualnego chłopaka). - Mental - 07-04-2010 filmografia Senseja i fragment: Po sześciu latach więzienia, niesłusznie skazany Shane Daniels wychodzi z więzienia. Zaraz po opuszczeniu murów więziennych (...) moja propozycja: Po sześciu latach piekła były agent CIA Shane Daniels... :) - Phlogiston2 - 07-04-2010 A mnie zafrapowało co innego: "opracowanie Tomasheca". Było gdzieś wspomniane że tomashec=tomaszek, więc czy nie powinno być Tomashca? PS A praca Tomka-świetna <ok> - Pegaz - 16-04-2010 W ocenarium Petera Jacksona są błędy liczbowe. Na "Bad Taste" zagłosowało 14 a nie 12 osób i średnia powinna wynosić 6,71. Na "Meet the Feebles" zagłosowało 6 a nie 5 osób, a średnia wynosi 7,33 - Don Vito - 17-04-2010 http://www.film.org.pl/ocenarium.html - na dole jest napisane "NAJRZADZIEJ OGLĄDANY: "Słyszeliście o Morganach" i "Trick" (3 osoby) ". Oba te filmy mają wystawione oceny od 4 osób. - julievna - 18-04-2010 Mam uwagę do recenzji filmu upadek: "Że okrucieństwo III Rzeszy, uderzyło ją dopiero po wojnie, kiedy na tablicy pamiątkowej ujrzała nazwisko zamordowanej żydówki, będącej jednocześnie jej równolatką. Mówiąc krótko, Junge do końca swych dni nie zdawała sobie sprawy z tego, jakim cudem przez całe lata wierzyła w piekielne mrzonki nazizmu..." Sophie Scholl nie była Żydówką, tylko młodą Niemką walczącą w ruchu oporu i skazaną na ścięcie. To zupełnie zmienia sens wypowiedzi bohaterki filmu. Chodzi przecież o to, że bycie młodym nie usprawiedliwiało jej braku dążenia do prawdy - która była dostępna i możliwa do poznania przez Niemców. Więcej w Wikipedii http://pl.wikipedia.org/wiki/Sophie_Scholl Druga uwaga - autor pisze per "żydówka", a chyba narodowości piszemy z wielkiej litery? - B2Ka - 18-04-2010 Narodowości tak, piszemy ale na przykład wyznania jak chrześcijanin czy muzułmanin z małej litery, zatem z słowem Żyd jest taki problem, że możemy go napisać małą albo wielką literą i będzie poprawnie. Wszystko jest zależne od kontekstu czy chodzi nam o narodowość czy wyznanie:). PS. Przyganiał kocioł garnkowi :P. Nie piszemy "z wielkiej litery" tylko "wielką literą" ;) - Bart - 19-04-2010 Tu jednak ewidentnie chodziło o narodowość, więc błąd. Prosty zresztą do usunięcia - wystarczy zgodnie z prawdą historyczną zamienić Sophie Scholl w Niemkę ;) A "wielka litera" pewnie spowodowana była wzburzeniem :P Poza tym recenzja oddała bardzo dobrze moje odczucia - dziękuję i chwalę :) - Don Vito - 19-04-2010 Generalnie żeby być żydem, (o ile wiem) trzeba być Żydem ;) - majlo - 19-04-2010 Don Vito napisał(a):Generalnie żeby być żydem, (o ile wiem) trzeba być ŻydemTaa, a żeby być chrześcijaninem, to trzeba być Polakiem. ;) - Don Vito - 19-04-2010 Błąd. Żeby być katolikiem trzeba być Polakiem. Od biedy można też być Włochem, Irlandczykiem lub Hiszpanem ;) - majlo - 20-04-2010 I stand corrected. Rzeczywiście powinienem był napisać "katolikiem". ;) A jakiej narodowości trzeba być, żeby być apostatą? :D - piter87 - 20-04-2010 Z Lasów Pomorza :) - Don Vito - 20-04-2010 majlo napisał(a):A jakiej narodowości trzeba być, żeby być apostatą? Żydokomuchem :) - Mefisto - 20-04-2010 W opisie 24 działają tylko dwa wstępy. - julievna - 25-04-2010 Mogę być sobie kotłem i przyganiać garnkowi. :P Żydzi chyba nie z powodu religii byli mordowani przez nazistów, tylko głównie przynależności do określonej nacji. A zatem napisałabym w recenzji jednak Żydówka, nie "żydówka", po czym poprawiła na Niemka :P A i przyznaję bez bicia - nie zwróciłam uwagi jak powinno być poprawnie inne sformułowanie (wielką literą, nie z wielkiej litery) - dzięki za poprawienie, człowiek całe życie się uczy. Pozdrawiam. - military - 31-05-2010 Dostałem newsletter. W tym miesiÄâŚcu zapraszamy przede wszystkim do zapoznania siÄ⢠z relacjÄ⌠ze zjazdu KMF autorstwa Alieena. W poĂ âowie kwietnia klubowicze ponownie odwiedzili poĂ âoĂ Âźone niedaleko Poznania ZajÄâŚczkowo, w której to miejscowoĂ âşci goĂ âşciliĂ âşmy juĂ Âź dwa lata temu. JeĂ âşli chcecie siÄ⢠dowiedzieÄ⥠jak spÄâ˘dziliĂ âşmy czas w paĂ âacu nad malowniczym jeziorem, koniecznie przeczytajcie relacjÄâ˘. |