![]() |
|
The Matrix (1999-2022) - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21) +--- Wątek: The Matrix (1999-2022) (/Thread-The-Matrix-1999-2022--97) |
RE: The Matrix (1999-2022) - Żółte Krzesło - 10-09-2021 Ciekawostka: zespół Jefferson Airplane, którego piosenka "White Rabbit" została wykorzystana w zwiastunie, urządzał występy w San Francisco (miejsce akcji filmu) w klubie muzycznym o nazwie Matrix.
RE: The Matrix (1999-2022) - Lawrence - 11-09-2021 Wszystko co miało być powiedziane o tym zwiastunie zostało tu już w sumie powiedziane. Rzeczywiście końcówka Rewolucji sugeruje, dlaczego mamy taką, a nie inną paletę kolorów. Z drugiej strony bez tej zieleni wygląda to mało matrixowato. W ogóle jakoś pod względem klimatu bliżej temu do jakiegoś Sense8. I w sumie rzeczywiście trochę wygląda to jak taki chiński blockbuster, gdzie chyba jedyną sceną wyróżniającą się jest Keanu w wannie z gumową kaczką na głowie. W sumie jedyne co mnie ciekawi, to jak niektóre kwestie fabularne wyjaśnią. A reszta to zobaczymy czy będzie "Remember Star Wars..." znaczy "Remember Matrix". RE: The Matrix (1999-2022) - marsgrey21 - 11-09-2021 Apropo kolorów.
RE: The Matrix (1999-2022) - Albertino - 11-09-2021 (11-09-2021, 12:42)Lawrence napisał(a): Wszystko co miało być powiedziane o tym zwiastunie zostało tu już w sumie powiedziane. Rzeczywiście końcówka Rewolucji sugeruje, dlaczego mamy taką, a nie inną paletę kolorów. Z drugiej strony bez tej zieleni wygląda to mało matrixowato. W ogóle jakoś pod względem klimatu bliżej temu do jakiegoś Sense8. Pewnie racja, w sumie to już niewiele z sequeli pamiętam, co najwyżej efekciarską rozwałkę z dwójki. Także pewnie to jest świadome rozwiązanie, co nie czyni go w żaden sposób lepszym. John Toll to operator wysokie klasy, ale ta paleta wygląda po prostu plastikowo i do dupy. Jak już pisałem, coś czuję w kościach, że to będzie taki duchowy sequel "Atlasu chmur", jeszcze wspomnicie moje słowa :) Ogólnie to Wachowskie miały kozacki debiut, Matrixów fanem wielkim nie byłem, ale ciężo odmówić im wielu fajnych motywów (ale dla mnie to IMO jednak zmarnowany potencjał). Później jeszcze jako tako oglądalny był "Speed Racer". Od tamtego czasu kupa za kupą, więc zbyt wielkich oczekiwań nie mam. RE: The Matrix (1999-2022) - Lawrence - 11-09-2021 Ja sam zaliczam się do mniejszości, która lubi Cloud Atlas i nie miałbym nic przeciwko filmowi w tym stylu. Tylko że niekoniecznie musi to być akurat kontynuacja Matrixa. RE: The Matrix (1999-2022) - Spoilerowo - 11-09-2021
RE: The Matrix (1999-2022) - SonnyCrockett - 11-09-2021 Chciałbym poznać osobę która to napisała. Pewnie pracuje w jakimś ministerstwie. Pewnie Prawdy. :) RE: The Matrix (1999-2022) - yacajackowski - 11-09-2021 Ja pamiętam w jakiejś gazecie opis II części w której Neo po pokonaniu maszyn walczył z krwiożerczymi bliźniakami z kosmosu. RE: The Matrix (1999-2022) - Mental - 12-09-2021 Sonny napisał(a):Chciałbym poznać osobę która to napisała. A ja chciałbym obejrzeć film na podstawie tego pomysłu :) RE: The Matrix (1999-2022) - Spoilerowo - 16-09-2021 podoba mi się pomysł z komentarza Cytat:Może ten zielony będzie bardziej widoczny wraz z postępem fabuły, gdy bohater przestanie zażywać niebieskie pigułki i wraz z powracającą świadomością Neo będziemy wychodzić z błękitu. RE: The Matrix (1999-2022) - marsgrey21 - 16-09-2021 Właśnie sobie odświeżam trylogię, jutro biorę się za rewolucje. Rzuciło mi się w oczy to jak bardzo różne są dwie pierwsze części, zarówno pod względem atmosfery jak i stylistycznie i dlatego też nie przeraża mnie myśl o tym, że Ressurections wygląda inaczej, bo sequele względem oryginału też są zupełnie inne pod wieloma względami. Jeszcze jedna rzecz... Reaktywację oglądało mi się bardzo dobrze, mogliby tylko odświeżyć parę efektów, głównie scenę walki po rozmowie z wyrocznią, bo tak poza tym to ten film świetnie się trzyma po tylu latach. RE: The Matrix (1999-2022) - Żółte Krzesło - 16-09-2021 A "Animatriksa" sobie nie odświeżasz? Ja tą antologię traktuje jako nieodłączną część serii, zwłaszcza, że "Reaktywacja" jest w zasadzie bezpośrednią kontynuacją "Ostatniego lotu Ozyrysa". Pamiętam, jak tuż przed premierą "Reaktywacji" pokazywano "Ostatni lot..." w telewizji. "Animatriks" wyjaśnia też kim jest dzieciak, który w "Reaktywacji" jest zapatrzony w Neo i wdzięczny za ocalenie. RE: The Matrix (1999-2022) - marsgrey21 - 16-09-2021 Naturalnie, ale po trylogii. RE: The Matrix (1999-2022) - Spoilerowo - 16-09-2021 w grze Enter the Matrix która była nieodłącznym elementem Reaktywacji jest dużo scen nagranych, jest np. jak Persefona całuje Ghosta albo Niobe przychodzi do Wyroczni, sceny z klucznikiem także są RE: The Matrix (1999-2022) - Rozgdz - 16-09-2021 Jakby ktoś odświeżał sobie w międzyczasie "Dark City" Proyasa to niech potem zapuści ten matrixowy trailer i się zastanowi ile jest w nim motywów z "Dark City". Taka myśl ;) RE: The Matrix (1999-2022) - Gal Anonim - 16-09-2021 Jak to? Dark City i Matrix są podobne? Kurde, jestes chyba pierwsza osoba, ktora to zasugerowała! :O Ta teoria bedzie rewolucyjna! Ciekawe czy Matrix nie przypomina też jakiegoś komiksu... np. Granta Morrisona... Ale by było! :o RE: The Matrix (1999-2022) - Rozgdz - 17-09-2021 Jestem genialny, no nie ? ^^ Tylko że właśnie to trochę więcej niż podobieństwo. A o pewnym podobieństwie do "Dark City" nowego trailera to chyba jeszcze nikt nie mówił ;) RE: The Matrix (1999-2022) - shamar - 17-09-2021 (16-09-2021, 20:34)Spoilerowo napisał(a): w grze Enter the Matrix która była nieodłącznym elementem Reaktywacji jest dużo scen nagranych, jest np. jak Persefona całuje Ghosta albo Niobe przychodzi do Wyroczni, sceny z klucznikiem także są W tej grze były... Wampiry. Czego nie pokazano w filmach. RE: The Matrix (1999-2022) - Mefisto - 17-09-2021 (16-09-2021, 20:16)Żółte Krzesło napisał(a): Pamiętam, jak tuż przed premierą "Reaktywacji" pokazywano "Ostatni lot..." w telewizji. W kinach. RE: The Matrix (1999-2022) - Hitch - 17-09-2021 (17-09-2021, 01:32)shamar napisał(a):(16-09-2021, 20:34)Spoilerowo napisał(a): w grze Enter the Matrix która była nieodłącznym elementem Reaktywacji jest dużo scen nagranych, jest np. jak Persefona całuje Ghosta albo Niobe przychodzi do Wyroczni, sceny z klucznikiem także są Pokazano. Monica zastrzeliła jednego (nawet pochwaliła się, że srebrną kulą), a Neo bił się z całą bandą. |