Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - Kuba - 21-09-2020

Microsoft kupił Bethesde a tym sam prawa do Fallouta (Obsidian szczerzy zęby) czy remaku Skyrima na kalkulator.
Co jak co, ale TES VI jako ekskluzywny tytuł zamknie rywalizacje


RE: Gry - Huntersky - 21-09-2020

I może Bethesda zacznie traktować swoich fanów poważnie :)


RE: Gry - Kuba - 21-09-2020

Znaczy zwolnią Howarda? :)


RE: Gry - Gal Anonim - 21-09-2020

(21-09-2020, 16:43)Kuba napisał(a): Microsoft kupił Bethesde a tym sam prawa do Fallouta (Obsidian szczerzy zęby)
Kurcze, nowy Fallout pod okiem Tima Caine'a to byłoby coś. Chociaż bez Chrisa Avellone'a, który już nie będzie raczej pracował z Obsidianem (z różnych powodów), to troche szkoda.


RE: Gry - Snappik - 21-09-2020

Gdybym był CEO MS i Xboxa to pierwszą rzeczą jaką bym zrobił byłoby wyje.anie Todda Howarda.


RE: Gry - Norton - 08-10-2020

Gra ktoś w Among Us?

Koleżanka mnie w to wciągnęła i od pewnego czasu gram sobie w doborowym towarzystwie. Pewnie kojarzycie o co chodzi, bo ostatnio Among Us stało się szalenie popularne (głównie dzięki znanym Youtuberom), ale i tak powiem: to wariacja na temat towarzyskiej gry Mafia ("wszyscy idą spać, Mafia się budzi i zabija") - mamy grupkę osób z których większość to normalni obywatele miasta, a 2-3 indywidua to postacie negatywne. "Miasto" musi zebrać dowody (prawie każdy posiada rolę, np. detektyw albo doktor) i poprawnie wskazać Mafię, Mafia musi wyeliminować "Miasto". Na podstawie tej gry powstała zmyślnie zaprojektowana, stale aktualizowana i rozbudowana "adaptacja": Town Of Salem (wzorowana też na niedocenionym "The Crucible" z Day-Lewisem).

O ile jednak Town Of Salem polega wyłącznie na dedukcji i unikaniu podejrzeń (gameplay to tylko klikanie i pisanie na chacie/w wiadomościach), to Among Us dodaje coś więcej. Możemy sterować postacią, wykonywać zadania/mini-gierki, naciskać różne rzeczy i przede wszystkim zabijać (no i uciekać). TOS jest świetny, ale tam rozgrywka może zająć i pół godziny, a w AU wszystko jest dynamiczne. Gra się naprawdę dobrze o ile nie trafi się na idiotów albo trolli. To jest właśnie największa bolączka (standard w tego typu grach) - niektórzy mogliby sobie dać spokój i nie marnować czasu innych. Oprócz tego, kilku bugów (kiepski serwer co jakiś czas wywala) i pomniejszych bolączek Among Us jest świetne - szczególnie do gry w sprawdzonej ekipie.


RE: Gry - Arahan - 08-10-2020

Among Us jest ok przez pierwsze kilka razy. Później zwyczajnie nudzi.


RE: Gry - Finlandia - 08-10-2020

Chyba obecnie mamy deficyt gier w stylu commando and conquer generals? Chciałbym sobie zagrać w jakiegoś porządnego RTSa! Polecacie coś oprócz c and c remastered?


RE: Gry - Norton - 09-10-2020

(08-10-2020, 21:40)Arahan napisał(a): Among Us jest ok przez pierwsze kilka razy. Później zwyczajnie nudzi.

Jak w zasadzie każda gierka. Wszystko sprowadza się do ludzi, bo ostatecznie chodzi o dobrą zabawę, a Among Us jest tylko dodatkiem.


RE: Gry - Kluski - 16-10-2020

(08-10-2020, 18:08)Norton napisał(a): Gra ktoś w Among Us?

Najwyraźniej Crov, wkręcił się do ekipy Wonzia i się nie chwali:



Może jakieś forumowe Among Us Party?


RE: Gry - Bucho - 04-01-2021

Doom IV z 2011 roku...no prawie:




RE: Gry - marsgrey21 - 11-01-2021




RE: Gry - Norton - 12-01-2021

Ludzie, grajcie w Hades.

Gry typu roguelike muszą mnie skłaniać do próbowania. Jeśli nie są wystarczająco zróżnicowane i rozbudowane albo po prostu nie gra się w nie przyjemnie, to szybko odpadam. Hades, mimo braku skrótów, nie nudzi nawet na chwilę i zachęca na każdym kroku do kolejnego podejścia. Dialogi są tak dobrze napisane, że po śmierci zamiast pędzić na złamanie karku w stronę wrogów, to zatrzymuje się w każdym zakątku głównej miejscówki i gadam z postaciami. Nie ma tu stron tekstu, tylko krótkie, często zabawne rozmówki (najbardziej lubię narratora i następujące po tym łamanie czwartej ściany przez protagonistę), nierzadko ładnie kreślące świat bogów, piekła i mitologii. Otoczka jest rewelacyjna (zawsze lubiłem mity), ale i bez niej rozgrywka byłaby wspaniała. Całość przypomina Diablo nie tylko z dekoracji; mamy tu też rzut izometryczny, dynamiczną walkę, losowo generowane komnaty i dość prosty gameplay przypominający hack'n'slash, wyciskający z kilku komand (uderzenie, special, cast, przywołanie, dash) sto procent mięcha. Każde podejście jest inne - na początku wybierasz broń, potem dostajesz losowo bonusy, czasem tylko możesz obrać jedną z dwóch/trzech ścieżek, żeby zdobyć przedmiot, którego aktualnie potrzebujesz.

Doszedłem dopiero do trzeciego etapu, ale już wyję z zachwytu. Na tę chwilę nie widzę minusów, gra bez wad. Polecam wszystkim, a zwłaszcza tym, którzy uważają (przecenianą moim zdaniem) Dead Cells za najlepsze, co rogale mają do zaoferowania.


RE: Gry - Mental - 28-01-2021

Ktoś wrzucał? Zapowiada się mega:






RE: Gry - Lawrence - 31-01-2021

A to ktoś wrzucał?


Połączenie Silent Hill i twórczości Zdzisława Beksińskiego wygląda obłędnie. Uwielbiam twórczość Beksińskiego i lubię Silent Hill i nawet Akirę Yamaokę kompozytora Silent Hill udało się zatrudnić do projektu. 


RE: Gry - Mental - 05-02-2021

Nowy gejmplej z "ILL"



Podobno 4 Ruskich robi tę gierkę.


RE: Gry - shamar - 15-04-2021

Piękne




RE: Gry - Snappik - 15-04-2021

"Jedna z najlepszych gier obecnej generacji. Serdecznie zapraszam. Danus"

;) 


RE: Gry - Danus - 15-04-2021

Nie bede oszukiwal. Ta gra to taki troche mokry sen:)


RE: Gry - Badus - 15-04-2021

(05-02-2021, 15:01)Mental napisał(a): Nowy gejmplej z "ILL"



Podobno 4 Ruskich robi tę gierkę.
Kurde, czuję tu lekkie echo "Alana Wake'a" tylko na sterydach i z konkretnym gnatem ;) Niech ktoś im sypnie budżetem, by wyszło dobro.