![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - Bucho - 18-08-2022 [twitter]https://twitter.com/insultsrare/status/1559894515183489025?s=20&t=oydLPKoyru7ZknipLT7hCQ[/twitter] :) RE: Gry - zdzichon - 28-08-2022 Było do wyrwania Wolfenstein: News Colossus na Switcha za 25 ziko to kupiłem. I tak jak nie jestem jakimś wielkim fanem FPSów to muszę przyznać że bawię się wybornie. Totalnie campowa, kompletnie przegięta fabuła i fantastyczne postacie zagrane z komediowym sznytem. W ogóle autorzy mają niesamowite komediowe wyczucie. Totalnie kupił mnie już wstęp , w którym Blazkowicz napierdala Niemców z wózka inwalidzkiego. Dawno tak często nie śmiałem się na głos przy grze video. Do tego rewelacyjnie zaprojektowane, ociekające klimatem poziomy i fantastyczne projekty wrogów. No miód malina. Polecam RE: Gry - shamar - 28-08-2022 Moja historia skończyła się na "Return to..." I to nie była komedia. RE: Gry - Bucho - 28-08-2022 Najlepsza czesc (ok) RE: Gry - Dirk - 05-09-2022 (20-07-2022, 22:45)Snappik napisał(a): A Plague Tale: InnocenceWczoraj skończyłem. Bardzo dobra rzecz. Gameplayowo to skradanka z elementami zręcznościowymi, w rodzaju The Last of Us (choć skojarzenia ze Splinter Cellem i Thiefem jak najbardziej na miejscu). Zdarzały się w trakcie rozgrywki frustrujące momenty (głównie podczas walk z bossami), a także kilka głupotek AI, gdy jednego przeciwnika zjadają szczury, a drugi, który stoi dwa metry dalej tego nie słyszy. Ale. Wszystko wynagradza fantastyczny klimat średniowiecza. Jest brudno, mrocznie, ciemno, ponuro i brutalnie. Podczas misji, w której unikając stad wygłodniałych szczurów trzeba przejść przez pole bitwy, dosłownie depcząc po stosach trupów żołnierzy, siedziałem na krawędzi fotela. Oprócz tego zwiedzamy francuskie wsie i miasteczka, zimne mury zamków i ciekawe miejscówki takie jak na przykład młyn, cały czas kryjąc się przed siepaczami Inkwizycji i czując na plecach oddechy pogoni. Do tego świetnie przedstawiona główna bohaterka, która musi nagle dorosnąć i wziąć odpowiedzialność nie tylko za siebie. Paszczak napisał(a):Grać tylko z rewelacyjnym francuskim dubbingiem. Anglojęzyczni aktorzy używają komicznego akcentu dla "immersji". Jak ja tego nie znoszę.Potwierdzam. Aktorzy świetnie grają głosem. I mówią zaskakująco wyraźnie, jak na żabojadów. Czekam na sequel. RE: Gry - shamar - 05-09-2022 (28-08-2022, 21:35)Bucho napisał(a): Najlepsza czesc (ok) No. Tak ją pamiętam. Bardzo klimatyczna przez jakieś 2/3. Bo pod koniec zaczęło pojawiać się więcej tych trudnych bossów. I tam było nastawione już bardziej na rozpierdol. RE: Gry - yacajackowski - 06-09-2022 (05-09-2022, 21:04)Dirk napisał(a):(20-07-2022, 22:45)Snappik napisał(a): A Plague Tale: InnocenceCzekam na sequel. Będzie na premierę w Xbox Game Pass z którego za kilka tygodni znika I część. RE: Gry - Dirk - 20-09-2022 Wczoraj była premiera Return to Monkey Island. Od razu zacząłem grać, trochę już przeszedłem i jest bardzo dobrze. Jak na razie uczta dla przogodówkowców, a dla fanów Monkey Island to już w ogóle orgazmiczność. RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 20-09-2022 Nie działa pod Windows 7. To jakiś żart?... To jest pieprzona przygodówka point'n'click, która nie działa u mnie na komputerze, który uruchamiał dużo bardziej wymagające gry..., które nie wymagały Windowsa 10-11... RE: Gry - Snappik - 20-09-2022 Windows 7 to system sprzed 15 lat. Nie tykalbym go kijem z 2 metrów;) RE: Gry - Albertino - 20-09-2022 (20-09-2022, 14:48)BezcelowyAlbatros napisał(a): Nie działa pod Windows 7. To jakiś żart?... To jest pieprzona przygodówka point'n'click, która nie działa u mnie na komputerze, który uruchamiał dużo bardziej wymagające gry..., które nie wymagały Windowsa 10-11... No chyba czas już się przesiąść, no nie? Czy jednak jestem uparty i zrobię na złość mamie i nie zjem zupy? :P Ogólnie to skandal też, że nie działa na XP i Windzie 98, a mogłoby! RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 20-09-2022 Mam inny komputer z Windows 10, ale ten, na którym najwygodniej byłoby mi było grać w tę grę, ma Windows 7. To jest komputer o przyzwoitych parametrach, na którym dotąd nie przeszkadzało mi nic, żeby ogrywać gierki tego kalibru, jakieś nowe point'n'clicki, strategie i indyki. "Return to Monkey Island" to pierwsza gra, która postawiła przede mną tamę, jeśli chodzi o ten sprzęt. RE: Gry - shamar - 21-09-2022 Będzie laickie pytanie: PO CO mi fizyczny nośnik, używka kupiona w necie kiedy nie mam kodu? Pytam bo chciałbym sobie kupić kilka starszych gier fizycznie ale widzę, że często są sprzedawane za ciężki pieniądz a i tak są z wykorzystanymi kodami. Więc co wtedy? To się nadaje tylko do instalacji ale i tak muszę kupić wersję cyfrową? RE: Gry - Rudy102 - 21-09-2022 Jeżeli to stara gra, a na płycie jest pełna wersja, bez fikuśnych zabezpieczeń, które mogą nie pozwolić na jej instalację na nowych komputerach a po zainstalowaniu nie wymaga połączenia z netem do autoryzacji, czy ściągnięcia dodatkowych plików, to kod który był w pudełku można raczej wykorzystać do ponownego uruchomienia gry. Zawsze pozostaje możliwość zaciągnięcia z internetów, poprawionego przez dobrych ludzi, pliku exe, ale to zawsze ryzyko. RE: Gry - Reno - 21-09-2022 (21-09-2022, 20:10)shamar napisał(a): Będzie laickie pytanie: A po co kupujesz fizyczne jak możesz wersje cyfrowe? Aż tak cenisz staroszkolny feeling? RE: Gry - shamar - 21-09-2022 Chodzi o fizyczny nośnik a nie cyfrowe badziewie ;) Bo fizyczny masz a cyfrowe mogą zmieniać. O ile się nie mylę taka "Mafia" straciła sporo utworów. Jak usłyszałem, że wyrzucają "Kruegera" z MK 9 to... Od razu kupiłem wersję pudełkową, gdzie go mam. Takie przykładu. Dlatego niektóre, do których wiem że będę wracał chcę mieć ba półce. (21-09-2022, 21:28)Rudy102 napisał(a): Jeżeli to stara gra, a na płycie jest pełna wersja, Nie tak stara. Tu już chodzi o gry typu GTA 4. RE: Gry - Rudy102 - 22-09-2022 Zdroworozsądkowe podejście, kopia fizyczna to jedyna kopia której nie mogą oskrobać z zawartości, no i która nie jest ci wypożyczona ci łaskawie przez wydawcę, który właściwie może zrobić z nią wszystko, razem z zablokowaniem dostępu, a ty co najwyżej możesz pojęczeć na internetach. Strasznie szybko ludzie przywykli do wypożyczania wszystkiego... Z GTA nie pomogę, nigdy nie grałem, ale tam chyba jest jakiś programik Rockstara, GTA Launcher, który raczej wymaga dostępu do internetu i zalogowania się, ale może chodzi tylko o multiplayer. RE: Gry - shamar - 22-09-2022 Nie chodzi stricte o GTA, tylko o gry na Steam np. Chodzi mi o to, czy jeśli kupię grę z wykorzystanym kodem to mogę ją normalnie zainstalować i dokupić sobie legalnie kod za mały pieniądz? Czy, i tak muszę kupić pełną wersję cyfrową? RE: Gry - Spawne - 22-09-2022 (22-09-2022, 11:42)shamar napisał(a): Nie chodzi stricte o GTA, tylko o gry na Steam np. Z tego, co się orientuję, to gdy mowa o kodach np. na Steam, to taka fizyczna kopia jest dla ciebie bezużyteczna, bo kod jest przypisywany do konta i jest to kod jednorazowy, nie dokupisz go w żaden sposób. Inna sprawa, że w przypadku fizycznych wydań na płycie i tak przeważnie masz sam instalator launchera Steam czy innego Origina. Pewnie są jakieś wyjątki, ale to jakaś totalna nisza i obecnie kupowanie fizycznych wydań gier PC mija się z celem, chyba że w celach czysto kolekcjonerskich, bo używka z wykorzystanym kodem, jako gra jest dla ciebie nic nie wartym gratem. RE: Gry - Snappik - 22-09-2022 Przecież jak gra jest na Steamie to pobierasz ją ze Steama a nie instalujesz z płytki. Kiedyś producenci stosowali pewien mix, że instalacja zaczynała się z płyty a potem Steam pobierał resztę bo rozmiar gry był za duży na płytę. Dzisiaj praktycznie wszystko zaciąga się przez neta na platformach typu Steam, Epic czy Ubisoft Connect. Kupując nową grę na nośniku dostajesz de facto kod do aktywacji co i tak uruchamia pobieranie gry z neta. Stare gry z kolei zostały już przemigrowane na wersję elektroniczne. Miałem tak ostatnio z GTA IV gdzie nawet mając kod aktywacji nie musiałem niczego wrzucać do napędu bo Steam automatycznie pobrał całą instalację. |