Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - Bucho - 18-08-2022

[twitter]https://twitter.com/insultsrare/status/1559894515183489025?s=20&t=oydLPKoyru7ZknipLT7hCQ[/twitter]

:)


RE: Gry - zdzichon - 28-08-2022

Było do wyrwania Wolfenstein: News Colossus na Switcha za 25 ziko to kupiłem.

I tak jak nie jestem jakimś wielkim fanem FPSów to muszę przyznać że bawię się wybornie. Totalnie campowa, kompletnie przegięta fabuła i fantastyczne postacie zagrane z komediowym sznytem. W ogóle autorzy mają niesamowite komediowe wyczucie. Totalnie kupił mnie już wstęp , w którym Blazkowicz napierdala Niemców z wózka inwalidzkiego. Dawno tak często nie śmiałem się na głos przy grze video. Do tego rewelacyjnie zaprojektowane, ociekające klimatem poziomy i fantastyczne projekty wrogów. No miód malina. Polecam


RE: Gry - shamar - 28-08-2022

Moja historia skończyła się na "Return to..." I to nie była komedia.


RE: Gry - Bucho - 28-08-2022

Najlepsza czesc (ok)





RE: Gry - Dirk - 05-09-2022

(20-07-2022, 22:45)Snappik napisał(a): A Plague Tale: Innocence
Wczoraj skończyłem.
Bardzo dobra rzecz. Gameplayowo to skradanka z elementami zręcznościowymi, w rodzaju The Last of Us (choć skojarzenia ze Splinter Cellem i Thiefem jak najbardziej na miejscu). Zdarzały się w trakcie rozgrywki frustrujące momenty (głównie podczas walk z bossami), a także kilka głupotek AI, gdy jednego przeciwnika zjadają szczury, a drugi, który stoi dwa metry dalej tego nie słyszy.

Ale.

Wszystko wynagradza fantastyczny klimat średniowiecza. Jest brudno, mrocznie, ciemno, ponuro i brutalnie. Podczas misji, w której unikając stad wygłodniałych szczurów trzeba przejść przez pole bitwy, dosłownie depcząc po stosach trupów żołnierzy, siedziałem na krawędzi fotela. Oprócz tego zwiedzamy francuskie wsie i miasteczka, zimne mury zamków i ciekawe miejscówki takie jak na przykład młyn, cały czas kryjąc się przed siepaczami Inkwizycji i czując na plecach oddechy pogoni. Do tego świetnie przedstawiona główna bohaterka, która musi nagle dorosnąć i wziąć odpowiedzialność nie tylko za siebie.

Paszczak napisał(a):Grać tylko z rewelacyjnym francuskim dubbingiem. Anglojęzyczni aktorzy używają komicznego akcentu dla "immersji". Jak ja tego nie znoszę.
Potwierdzam. Aktorzy świetnie grają głosem. I mówią zaskakująco wyraźnie, jak na żabojadów.

Czekam na sequel.


RE: Gry - shamar - 05-09-2022

(28-08-2022, 21:35)Bucho napisał(a): Najlepsza czesc (ok)



No. Tak ją pamiętam. Bardzo klimatyczna przez jakieś 2/3. Bo pod koniec zaczęło pojawiać się więcej tych trudnych bossów. I tam było nastawione już bardziej na rozpierdol.


RE: Gry - yacajackowski - 06-09-2022

(05-09-2022, 21:04)Dirk napisał(a):
(20-07-2022, 22:45)Snappik napisał(a): A Plague Tale: Innocence
Czekam na sequel.

Będzie na premierę w Xbox Game Pass z którego za kilka tygodni znika I część.


RE: Gry - Dirk - 20-09-2022

Wczoraj była premiera Return to Monkey Island. Od razu zacząłem grać, trochę już przeszedłem i jest bardzo dobrze. Jak na razie uczta dla przogodówkowców, a dla fanów Monkey Island to już w ogóle orgazmiczność.


RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 20-09-2022

Nie działa pod Windows 7. To jakiś żart?... To jest pieprzona przygodówka point'n'click, która nie działa u mnie na komputerze, który uruchamiał dużo bardziej wymagające gry..., które nie wymagały Windowsa 10-11...


RE: Gry - Snappik - 20-09-2022

Windows 7 to system sprzed 15 lat. Nie tykalbym go kijem z 2 metrów;)


RE: Gry - Albertino - 20-09-2022

(20-09-2022, 14:48)BezcelowyAlbatros napisał(a): Nie działa pod Windows 7. To jakiś żart?... To jest pieprzona przygodówka point'n'click, która nie działa u mnie na komputerze, który uruchamiał dużo bardziej wymagające gry..., które nie wymagały Windowsa 10-11...

No chyba czas już się przesiąść, no nie? Czy jednak jestem uparty i zrobię na złość mamie i nie zjem zupy? :P

Ogólnie to skandal też, że nie działa na XP i Windzie 98, a mogłoby!


RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 20-09-2022

Mam inny komputer z Windows 10, ale ten, na którym najwygodniej byłoby mi było grać w tę grę, ma Windows 7. To jest komputer o przyzwoitych parametrach, na którym dotąd nie przeszkadzało mi nic, żeby ogrywać gierki tego kalibru, jakieś nowe point'n'clicki, strategie i indyki. "Return to Monkey Island" to pierwsza gra, która postawiła przede mną tamę, jeśli chodzi o ten sprzęt.


RE: Gry - shamar - 21-09-2022

Będzie laickie pytanie:
PO CO mi fizyczny nośnik, używka kupiona w necie kiedy nie mam kodu? Pytam bo chciałbym sobie kupić kilka starszych gier fizycznie ale widzę, że często są sprzedawane za ciężki pieniądz a i tak są z wykorzystanymi kodami. Więc co wtedy? To się nadaje tylko do instalacji ale i tak muszę kupić wersję cyfrową?


RE: Gry - Rudy102 - 21-09-2022

Jeżeli to stara gra, a na płycie jest pełna wersja, bez fikuśnych zabezpieczeń, które mogą nie pozwolić na jej instalację na nowych komputerach a po zainstalowaniu nie wymaga połączenia z netem do autoryzacji, czy ściągnięcia dodatkowych plików, to kod który był w pudełku można raczej wykorzystać do ponownego uruchomienia gry.
Zawsze pozostaje możliwość zaciągnięcia z internetów, poprawionego przez dobrych ludzi, pliku exe, ale to zawsze ryzyko.


RE: Gry - Reno - 21-09-2022

(21-09-2022, 20:10)shamar napisał(a): Będzie laickie pytanie:
PO CO mi fizyczny nośnik, używka kupiona w necie kiedy nie mam kodu?  Pytam bo chciałbym sobie kupić kilka starszych gier fizycznie ale widzę, że często są sprzedawane za ciężki pieniądz a i tak są z wykorzystanymi kodami. Więc co wtedy?  To się nadaje tylko do instalacji ale i tak muszę kupić wersję cyfrową?

A po co kupujesz fizyczne jak możesz wersje cyfrowe? Aż tak cenisz staroszkolny feeling?


RE: Gry - shamar - 21-09-2022

Chodzi o fizyczny nośnik a nie cyfrowe badziewie ;)
Bo fizyczny masz a cyfrowe mogą zmieniać. O ile się nie mylę taka "Mafia" straciła sporo utworów. Jak usłyszałem, że wyrzucają "Kruegera" z MK 9 to... Od razu kupiłem wersję pudełkową, gdzie go mam. Takie przykładu.
Dlatego niektóre, do których wiem że będę wracał chcę mieć ba półce.

(21-09-2022, 21:28)Rudy102 napisał(a): Jeżeli to stara gra, a na płycie jest pełna wersja,

Nie tak stara. Tu już chodzi o gry typu GTA 4.


RE: Gry - Rudy102 - 22-09-2022

Zdroworozsądkowe podejście, kopia fizyczna to jedyna kopia której nie mogą oskrobać z zawartości, no i która nie jest ci wypożyczona ci łaskawie przez wydawcę, który właściwie może zrobić z nią wszystko, razem z zablokowaniem dostępu, a ty co najwyżej możesz pojęczeć na internetach. Strasznie szybko ludzie przywykli do wypożyczania wszystkiego...

Z GTA nie pomogę, nigdy nie grałem, ale tam chyba jest jakiś programik Rockstara, GTA Launcher, który raczej wymaga dostępu do internetu i zalogowania się, ale może chodzi tylko o multiplayer.


RE: Gry - shamar - 22-09-2022

Nie chodzi stricte o GTA, tylko o gry na Steam np.
Chodzi mi o to, czy jeśli kupię grę z wykorzystanym kodem to mogę ją normalnie zainstalować i dokupić sobie legalnie kod za mały pieniądz? Czy, i tak muszę kupić pełną wersję cyfrową?


RE: Gry - Spawne - 22-09-2022

(22-09-2022, 11:42)shamar napisał(a): Nie chodzi stricte o GTA, tylko o gry na Steam np.
Chodzi mi o to, czy jeśli kupię grę z wykorzystanym kodem to mogę ją normalnie zainstalować i dokupić sobie legalnie kod za mały pieniądz?  Czy, i tak muszę kupić pełną wersję cyfrową?

Z tego, co się orientuję, to gdy mowa o kodach np. na Steam, to taka fizyczna kopia jest dla ciebie bezużyteczna, bo kod jest przypisywany do konta i jest to kod jednorazowy, nie dokupisz go w żaden sposób. Inna sprawa, że w przypadku fizycznych wydań na płycie i tak przeważnie masz sam instalator launchera Steam czy innego Origina. Pewnie są jakieś wyjątki, ale to jakaś totalna nisza i obecnie kupowanie fizycznych wydań gier PC mija się z celem, chyba że w celach czysto kolekcjonerskich, bo używka z wykorzystanym kodem, jako gra jest dla ciebie nic nie wartym gratem.


RE: Gry - Snappik - 22-09-2022

Przecież jak gra jest na Steamie to pobierasz ją ze Steama a nie instalujesz z płytki. Kiedyś producenci stosowali pewien mix, że instalacja zaczynała się z płyty a potem Steam pobierał resztę bo rozmiar gry był za duży na płytę. Dzisiaj praktycznie wszystko zaciąga się przez neta na platformach typu Steam, Epic czy Ubisoft Connect. Kupując nową grę na nośniku dostajesz de facto kod do aktywacji co i tak uruchamia pobieranie gry z neta.

Stare gry z kolei zostały już przemigrowane na wersję elektroniczne. Miałem tak ostatnio z GTA IV gdzie nawet mając kod aktywacji nie musiałem niczego wrzucać do napędu bo Steam automatycznie pobrał całą instalację.