Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - shamar - 22-09-2022

O, skoro masz GTA 4 to dobrze wyjaśnisz.
Bo mnie właśnie chodzi o to, żeby mieć to fizyczne wydanie, zainstalować z niego. Żeby nie pobierać całości (jeśli już to jakąś wymaganą końcówkę).
Więc po kolei, na przykładzie GTA 4:
1. Kupuję sobie używkę, bez kodu
2. instaluje ją z płyt (?) - jeśli się da.
3. I co dalej? Jest możliwość, żeby nie kupować, ściągać już pełnej wersji cyfrowej?

Pytam bo jeśli taka wersja fizyczna jest bezużyteczna (nie użyję nawet do instalacji)to czemu ludzie sprzedają ją za ciężkie pieniądze? Bo wychodzi, że kupię sobie używkę za 60 PLN a później i tak muszę kupić cyfrową za następne 50?


RE: Gry - Snappik - 22-09-2022

(22-09-2022, 13:21)shamar napisał(a): O, skoro masz GTA 4 to dobrze wyjaśnisz.  
Bo mnie właśnie chodzi o to, żeby mieć to fizyczne wydanie, zainstalować z niego. Żeby nie pobierać całości (jeśli już to jakąś wymaganą końcówkę).  
Więc po kolei, na przykładzie GTA 4:
1. Kupuję sobie używkę, bez kodu
2. instaluje ją z płyt (?) - jeśli się da.
3. I co dalej? Jest możliwość, żeby nie kupować, ściągać już pełnej wersji cyfrowej?  

Pytam bo jeśli taka wersja fizyczna jest bezużyteczna (nie użyję nawet do instalacji)to czemu ludzie sprzedają ją za ciężkie pieniądze?  Bo wychodzi, że kupię sobie używkę za 60 PLN a później i tak muszę kupić cyfrową za następne 50?

Jeżeli kupiłeś używkę i ktoś użył już kodu to po ptokach. No chyba, że gra nie miała kodu i instalowała oraz uruchamiała bez niego, ale to rzaaadkość. 
W kwestii GTA IV o ile pamiętam, to pierwsze wydanie gry aktywowało się poprzez przypisanie kodu do konta Games for Windows Live. Potem Rockstar z tego zrezygnował i przeniósł aktywację do ich apki Rockstar Club, a teraz aktywacja jakiegokolwiek kodu zakupionego na rynku wtórnym (warunek - kod nie był użyty) przypisuje się do konta Steam.

To o co pytasz w punktach 1-3 w zasadzie dotyczy tylko jednej sytuacji - gra jest tak stara, że instalowała się wyłącznie na systemie operacyjnym i nie nie miała mechanizmu aktywacji z wymaganym połączeniem internetowym i nie dopisywała się do platformy typu Steam, Origin. Tak jak kiedyś z pirackim Windowsem XP, gdzie z 1 klucza korzystała cała Polska. Po prostu weryfikacja kodu odbywała się w systemie użytkownika, a nie na serwerze dostawcy. Duża część starych gier jest jednak "konwertowana" pod aktywację kluczem na platformach, bo po prostu w nowych laptopach czy komputerach nie montuje się napędów CD/DVD. Wszystko leci z neta, jest zintegrowane z aktualizacjami i bajerami.

Po co ludzie kupują używki? Pewnie dla wartości kolekcjonerskiej i okładek aby postawić sobie je na półce. To tak jak z używanymi opakowaniami po iPhone'ach na OLX - ludzie je kupują bo wierzą, że posiadanie opakowania z logo Apple zwiększa długość e-penisa.


RE: Gry - shamar - 22-09-2022

To bardzo niedobrze. Bo chciałem mieć na półce GTA 4 i kilka starszych gier. Ale jeśli to się absolutnie do niczego nie przyda...


RE: Gry - Snappik - 22-09-2022

Ja na półce mam na przykład stare płyty z grami (około 80 sztuk), które były dodawane do miesięcznika CD-Action. Niemal wszystkie instalują się z kodem dodanym do płytki, tyle że ich już nie użyję bo nie mam napędu CD w laptopie :) Same klucze nie pasują też do żadnej platformy, żeby je pobrać elektronicznie i dodać do Steama bo kiedy były wydawane to nikt jeszcze o Steamie nie myślał.

Jeżeli szukasz jakiegoś starego tytułu, który jest DRM-free to zajrzyj na Gog.com - bardzo często po zakupie dostaniesz dostęp na koncie do paczki do pobrania, którą wypalisz na płytkach CD samodzielnie jeżeli wolisz już grać bez Steamów i innych cudów. 


RE: Gry - shamar - 22-09-2022

Z CD-A też mam jeszcze sporo starych. Z takich ""wolnych" pudełkowych kupiłem sobie "Godfather", "Mafia", "Hitman - kwadrylogia", "Carmagedon 2000" i coś tam jeszcze.
W planach mam m.in. GTA - SA, to jeszcze było na klucz.
No ale z tymi nowszymi to chyba będzie lipa.


RE: Gry - zdzichon - 22-09-2022

Jak chcesz się bawić w fizyczne wydania to chyba najlepiej nadal to działa na konsolach. Zwłaszcza na Xboksie którego obecna generacja jest bodajże wstecznie kompatybilna aż do jedynki wyłącznie. Chociaż widać że i tu dość szybko przedstawiają się na cyfrę i kto wie czy PS6 będzie miało czytnik.

Ja w domu już od dawna nie mam nawet odtwarzacza CD. Parę ulubionych płyt leży gdzieś w kartonie z powodów czysto nostalgicznych, ale nie wyciągam ich w ogóle bo i po co jak wszystko mam w telefonie/pc na zawołanie.

Co do hurr/durr ludzie szybko się przyzwyczaili do wypożyczania, to ja się do niczego nie musiałem przyzwyczajać. Za smarka filmy też mało kto miał swoje chyba że się z TV nagrało. Chodziło się do wypożyczalni. Kupowanie filmów na własność to u mnie w skali całego życia raczej epizod.

Zbieranie to też nie moja broszka, chociaż przyznam że książki ładnie wyglądają na półce i jak ktoś przyjdzie nowy to łatwiej rozmowę zagaić, bo tytuły same się w oczy rzucają, a na czytnik przecież nie spojrzy.

Co do zmieniania istniejących filmów/gier, to też nie widzę problemu. W odmętach netu zalega każda możliwa wersja. Wystarczy wystarczająco długo pogrzebać. A jak wyłączą internet? Wtedy szukanie wczesnych nieocenzurowanych kreskówek Disneya będzie moim najmniejszym problemem :)


RE: Gry - shamar - 22-09-2022

Ale ja nie chcę "szukać w necie" nieocenzurowanych wersji tylko je mieć na półce ;)


RE: Gry - zdzichon - 23-09-2022

A to sobie kupuj i stawiaj, przecież nie bronię :)

Jak pisałem wyżej w takim razie najłatwiejszym rozwiązaniem jest obecnie konsola, bo tam jeszcze do niedawna obowiązywała zasada, że fizyczna gra musi być obecna na nośniku i musi się odpalać bez dostępu do neta.


RE: Gry - shamar - 27-09-2022

Ale ja nie mam konsoli. Jestem Pctowcem !)

Elo, elo.
Ktoś mi pisze na OLX, że GTA 4 (z game for windows) chodzi normalnie. Można zainstalować i grać.
Lecą w wała, żeby sprzedać


RE: Gry - Hitch - 29-09-2022

Shamar i jego problemy. Ostatnio GTA4 było w promocji na Xboxie za chyba 5 zł. Na Series S gra zapierdala w 60 fpsach aż miło.


RE: Gry - shamar - 29-09-2022

Ale ja chcem fizyczną wersję z dodatkami na PC :)


RE: Gry - simek - 29-09-2022

Ja w pełni rozumiem zachciankę shamara, ale niestety nie jest to prosta sprawa: wszyscy producenci gier jak jeden mąż przechodzą do wszystkiego co możliwe online, właśnie po to, żebyś nie był właścicielem gierki, którą kupisz. Jedyne co można zrobić, to tak jak ktoś wcześniej wspomniał: kupić starą konsolę PS3 czy Xboxa 360, tam nakupować fizycznych gier i można grać do końca świata o ile masz prąd i konsola się nie zepsuje.


RE: Gry - Hitch - 29-09-2022

(29-09-2022, 10:08)shamar napisał(a): Ale ja chcem fizyczną wersję z dodatkami na PC :)

Wiem i rozumiem. Próbuję jedynie subtelnie zasugerować, że się spóźniłeś jakieś 15 lat na to i są łatwiejsze i tańsze rozwiązania :)


RE: Gry - Bucho - 15-10-2022

Ke?! Wut?!

https://www.gematsu.com/2022/10/cd-projekt-red-announces-three-new-witcher-games-new-cyberpunk-2077-game-and-new-ip-hadar

Dobrze, ze od razu nie dziesiec gier i co pol roku.


RE: Gry - Paszczak - 16-10-2022

Tak tylko przypominam, że już za dwa dni najważniejsza growa premiera roku.

Wielki powrót najprawdziwszej strong female character we współczesnej elektronicznej rozrywce.


Gry - slepy51 - 16-10-2022

Wiadomo, jutro po robocie będzie grane:)

Teraz gram w "Scorn" i jeśli ktoś ma nowego Xboxa i jest fanem twórczości Gigera i Beksińskiego to niech bierze game passa i odpala, bo gra klimatem i całym stylem wizualnym po prostu niszczy, coś totalnie niepokojącego, obrzydliwego a jednocześnie pięknego i fascynującego. No i nie ma strzelania do milionów wrogów tylko klimat, eksploracja i rozwiązywanie całkiem nieźle pomyślanych zagadek, które są też dosyć trudne bo gra obywa się bez żadnych dialogów, napisów czy innych tego typu rzeczy a stawia w 100% na wizualną opowieść i nie prowadzi gracza za rączkę. Można wsiąknąć w ten pojebany świat.


RE: Gry - Paszczak - 17-10-2022

Pierwsze doniesienia na temat Requiem są... niepokojące. Po pierwsze - zjebana optymalizacja. Cóż, zacząłem na razie powtórkę Innocence i nigdzie mi się nie spieszy. Liczę, że trochę to upatchują przez najbliższe tygodnie.
Gorsze są porównania do wiadomego sequela od Shitty Dog. Najwyraźniej chodzi jednak o cięższą, bardziej pesymistyczną wymowę względem jedynki, nie zaś o fabularne fikołki kończące się połamanymi kończynami. Co prawda już jedynka była dość ponura, how much more black could this be?
Poza tym gra jest jakieś dwa razy dłuższa od Innocence. Jedynka była short and sweet, obawiam się, że dwójka może okazać się rozlazła (znów, jak ukochane dziecko Cuckmanna).


RE: Gry - yacajackowski - 17-10-2022

Scorn ma skurwiały system save'ów. Raz cofnęło mnie prawie godzinę do tyłu, teraz utknąłem w soft locku, mając zapis 3 sekundy przed śmiercią.

Klimat jest 10/10 ale przez te zjebane save'y nie mam ochoty znowu tego odpalać.


RE: Gry - slepy51 - 18-10-2022

Paszczak napisał(a):Pierwsze doniesienia na temat Requiem są... niepokojące. Po pierwsze - zjebana optymalizacja.

Pograłem wczoraj na xboxie jakieś 3 godzinki i jeśli ktoś nie ma w oczach licznika klatek na sekundę i reaguje histerycznie na jakieś małe spadki animacji to nie widzę tutaj nic, co mogłoby popsuć przyjemność z grania. Ja osobiście żadnych większych niedoróbek nie zauważyłem (jakieś okazjonalne przenikanie się postaci i to w sumie tyle) a płynność rozgrywki przy ślicznej grafice jest taka jaka powinna być, nawet przy większej ilości szczurów w drugim rozdziale nic nie spowalniało itp.

No a odnośnie historii to na razie fajnie się rozkręca, Amicia to ta sama zajebista postać, Hugo też tak samo wkurwiający, żadnych fabularnych fikołków typu golf nie stwierdzono póki co ;)


RE: Gry - Paszczak - 18-10-2022

Och, nie mam wątpliwości, że jako całość Requiem zdetronizuje fałszywego bożka ND. Ale poczekam, aż wersja pc trochę się ustabilizuje.
EDIT: Spróbowałem odpalić, wersja z GOGa. Komputer zaczął dławić się na wczytywaniu menu (jedynka chodzi mi na ultra, ostatnio odświeżałem sterowniki przy okazji SpajderMana - też chodzi płynnie na wysokich), potem gra odmówiła wyświetlania czcionek.
Tak, zdecydowanie poczekam.