![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - shamar - 22-09-2022 O, skoro masz GTA 4 to dobrze wyjaśnisz. Bo mnie właśnie chodzi o to, żeby mieć to fizyczne wydanie, zainstalować z niego. Żeby nie pobierać całości (jeśli już to jakąś wymaganą końcówkę). Więc po kolei, na przykładzie GTA 4: 1. Kupuję sobie używkę, bez kodu 2. instaluje ją z płyt (?) - jeśli się da. 3. I co dalej? Jest możliwość, żeby nie kupować, ściągać już pełnej wersji cyfrowej? Pytam bo jeśli taka wersja fizyczna jest bezużyteczna (nie użyję nawet do instalacji)to czemu ludzie sprzedają ją za ciężkie pieniądze? Bo wychodzi, że kupię sobie używkę za 60 PLN a później i tak muszę kupić cyfrową za następne 50? RE: Gry - Snappik - 22-09-2022 (22-09-2022, 13:21)shamar napisał(a): O, skoro masz GTA 4 to dobrze wyjaśnisz. Jeżeli kupiłeś używkę i ktoś użył już kodu to po ptokach. No chyba, że gra nie miała kodu i instalowała oraz uruchamiała bez niego, ale to rzaaadkość. W kwestii GTA IV o ile pamiętam, to pierwsze wydanie gry aktywowało się poprzez przypisanie kodu do konta Games for Windows Live. Potem Rockstar z tego zrezygnował i przeniósł aktywację do ich apki Rockstar Club, a teraz aktywacja jakiegokolwiek kodu zakupionego na rynku wtórnym (warunek - kod nie był użyty) przypisuje się do konta Steam. To o co pytasz w punktach 1-3 w zasadzie dotyczy tylko jednej sytuacji - gra jest tak stara, że instalowała się wyłącznie na systemie operacyjnym i nie nie miała mechanizmu aktywacji z wymaganym połączeniem internetowym i nie dopisywała się do platformy typu Steam, Origin. Tak jak kiedyś z pirackim Windowsem XP, gdzie z 1 klucza korzystała cała Polska. Po prostu weryfikacja kodu odbywała się w systemie użytkownika, a nie na serwerze dostawcy. Duża część starych gier jest jednak "konwertowana" pod aktywację kluczem na platformach, bo po prostu w nowych laptopach czy komputerach nie montuje się napędów CD/DVD. Wszystko leci z neta, jest zintegrowane z aktualizacjami i bajerami. Po co ludzie kupują używki? Pewnie dla wartości kolekcjonerskiej i okładek aby postawić sobie je na półce. To tak jak z używanymi opakowaniami po iPhone'ach na OLX - ludzie je kupują bo wierzą, że posiadanie opakowania z logo Apple zwiększa długość e-penisa. RE: Gry - shamar - 22-09-2022 To bardzo niedobrze. Bo chciałem mieć na półce GTA 4 i kilka starszych gier. Ale jeśli to się absolutnie do niczego nie przyda... RE: Gry - Snappik - 22-09-2022 Ja na półce mam na przykład stare płyty z grami (około 80 sztuk), które były dodawane do miesięcznika CD-Action. Niemal wszystkie instalują się z kodem dodanym do płytki, tyle że ich już nie użyję bo nie mam napędu CD w laptopie :) Same klucze nie pasują też do żadnej platformy, żeby je pobrać elektronicznie i dodać do Steama bo kiedy były wydawane to nikt jeszcze o Steamie nie myślał. Jeżeli szukasz jakiegoś starego tytułu, który jest DRM-free to zajrzyj na Gog.com - bardzo często po zakupie dostaniesz dostęp na koncie do paczki do pobrania, którą wypalisz na płytkach CD samodzielnie jeżeli wolisz już grać bez Steamów i innych cudów. RE: Gry - shamar - 22-09-2022 Z CD-A też mam jeszcze sporo starych. Z takich ""wolnych" pudełkowych kupiłem sobie "Godfather", "Mafia", "Hitman - kwadrylogia", "Carmagedon 2000" i coś tam jeszcze. W planach mam m.in. GTA - SA, to jeszcze było na klucz. No ale z tymi nowszymi to chyba będzie lipa. RE: Gry - zdzichon - 22-09-2022 Jak chcesz się bawić w fizyczne wydania to chyba najlepiej nadal to działa na konsolach. Zwłaszcza na Xboksie którego obecna generacja jest bodajże wstecznie kompatybilna aż do jedynki wyłącznie. Chociaż widać że i tu dość szybko przedstawiają się na cyfrę i kto wie czy PS6 będzie miało czytnik. Ja w domu już od dawna nie mam nawet odtwarzacza CD. Parę ulubionych płyt leży gdzieś w kartonie z powodów czysto nostalgicznych, ale nie wyciągam ich w ogóle bo i po co jak wszystko mam w telefonie/pc na zawołanie. Co do hurr/durr ludzie szybko się przyzwyczaili do wypożyczania, to ja się do niczego nie musiałem przyzwyczajać. Za smarka filmy też mało kto miał swoje chyba że się z TV nagrało. Chodziło się do wypożyczalni. Kupowanie filmów na własność to u mnie w skali całego życia raczej epizod. Zbieranie to też nie moja broszka, chociaż przyznam że książki ładnie wyglądają na półce i jak ktoś przyjdzie nowy to łatwiej rozmowę zagaić, bo tytuły same się w oczy rzucają, a na czytnik przecież nie spojrzy. Co do zmieniania istniejących filmów/gier, to też nie widzę problemu. W odmętach netu zalega każda możliwa wersja. Wystarczy wystarczająco długo pogrzebać. A jak wyłączą internet? Wtedy szukanie wczesnych nieocenzurowanych kreskówek Disneya będzie moim najmniejszym problemem :) RE: Gry - shamar - 22-09-2022 Ale ja nie chcę "szukać w necie" nieocenzurowanych wersji tylko je mieć na półce ;) RE: Gry - zdzichon - 23-09-2022 A to sobie kupuj i stawiaj, przecież nie bronię :) Jak pisałem wyżej w takim razie najłatwiejszym rozwiązaniem jest obecnie konsola, bo tam jeszcze do niedawna obowiązywała zasada, że fizyczna gra musi być obecna na nośniku i musi się odpalać bez dostępu do neta. RE: Gry - shamar - 27-09-2022 Ale ja nie mam konsoli. Jestem Pctowcem !) Elo, elo. Ktoś mi pisze na OLX, że GTA 4 (z game for windows) chodzi normalnie. Można zainstalować i grać. Lecą w wała, żeby sprzedać RE: Gry - Hitch - 29-09-2022 Shamar i jego problemy. Ostatnio GTA4 było w promocji na Xboxie za chyba 5 zł. Na Series S gra zapierdala w 60 fpsach aż miło. RE: Gry - shamar - 29-09-2022 Ale ja chcem fizyczną wersję z dodatkami na PC :) RE: Gry - simek - 29-09-2022 Ja w pełni rozumiem zachciankę shamara, ale niestety nie jest to prosta sprawa: wszyscy producenci gier jak jeden mąż przechodzą do wszystkiego co możliwe online, właśnie po to, żebyś nie był właścicielem gierki, którą kupisz. Jedyne co można zrobić, to tak jak ktoś wcześniej wspomniał: kupić starą konsolę PS3 czy Xboxa 360, tam nakupować fizycznych gier i można grać do końca świata o ile masz prąd i konsola się nie zepsuje. RE: Gry - Hitch - 29-09-2022 (29-09-2022, 10:08)shamar napisał(a): Ale ja chcem fizyczną wersję z dodatkami na PC :) Wiem i rozumiem. Próbuję jedynie subtelnie zasugerować, że się spóźniłeś jakieś 15 lat na to i są łatwiejsze i tańsze rozwiązania :) RE: Gry - Bucho - 15-10-2022 Ke?! Wut?! https://www.gematsu.com/2022/10/cd-projekt-red-announces-three-new-witcher-games-new-cyberpunk-2077-game-and-new-ip-hadar Dobrze, ze od razu nie dziesiec gier i co pol roku. RE: Gry - Paszczak - 16-10-2022 Tak tylko przypominam, że już za dwa dni najważniejsza growa premiera roku. Wielki powrót najprawdziwszej strong female character we współczesnej elektronicznej rozrywce. Gry - slepy51 - 16-10-2022 Wiadomo, jutro po robocie będzie grane:) Teraz gram w "Scorn" i jeśli ktoś ma nowego Xboxa i jest fanem twórczości Gigera i Beksińskiego to niech bierze game passa i odpala, bo gra klimatem i całym stylem wizualnym po prostu niszczy, coś totalnie niepokojącego, obrzydliwego a jednocześnie pięknego i fascynującego. No i nie ma strzelania do milionów wrogów tylko klimat, eksploracja i rozwiązywanie całkiem nieźle pomyślanych zagadek, które są też dosyć trudne bo gra obywa się bez żadnych dialogów, napisów czy innych tego typu rzeczy a stawia w 100% na wizualną opowieść i nie prowadzi gracza za rączkę. Można wsiąknąć w ten pojebany świat. RE: Gry - Paszczak - 17-10-2022 Pierwsze doniesienia na temat Requiem są... niepokojące. Po pierwsze - zjebana optymalizacja. Cóż, zacząłem na razie powtórkę Innocence i nigdzie mi się nie spieszy. Liczę, że trochę to upatchują przez najbliższe tygodnie. Gorsze są porównania do wiadomego sequela od Shitty Dog. Najwyraźniej chodzi jednak o cięższą, bardziej pesymistyczną wymowę względem jedynki, nie zaś o fabularne fikołki kończące się połamanymi kończynami. Co prawda już jedynka była dość ponura, how much more black could this be? Poza tym gra jest jakieś dwa razy dłuższa od Innocence. Jedynka była short and sweet, obawiam się, że dwójka może okazać się rozlazła (znów, jak ukochane dziecko Cuckmanna). RE: Gry - yacajackowski - 17-10-2022 Scorn ma skurwiały system save'ów. Raz cofnęło mnie prawie godzinę do tyłu, teraz utknąłem w soft locku, mając zapis 3 sekundy przed śmiercią. Klimat jest 10/10 ale przez te zjebane save'y nie mam ochoty znowu tego odpalać. RE: Gry - slepy51 - 18-10-2022 Paszczak napisał(a):Pierwsze doniesienia na temat Requiem są... niepokojące. Po pierwsze - zjebana optymalizacja. Pograłem wczoraj na xboxie jakieś 3 godzinki i jeśli ktoś nie ma w oczach licznika klatek na sekundę i reaguje histerycznie na jakieś małe spadki animacji to nie widzę tutaj nic, co mogłoby popsuć przyjemność z grania. Ja osobiście żadnych większych niedoróbek nie zauważyłem (jakieś okazjonalne przenikanie się postaci i to w sumie tyle) a płynność rozgrywki przy ślicznej grafice jest taka jaka powinna być, nawet przy większej ilości szczurów w drugim rozdziale nic nie spowalniało itp. No a odnośnie historii to na razie fajnie się rozkręca, Amicia to ta sama zajebista postać, Hugo też tak samo wkurwiający, żadnych fabularnych fikołków typu golf nie stwierdzono póki co ;) RE: Gry - Paszczak - 18-10-2022 Och, nie mam wątpliwości, że jako całość Requiem zdetronizuje fałszywego bożka ND. Ale poczekam, aż wersja pc trochę się ustabilizuje. EDIT: Spróbowałem odpalić, wersja z GOGa. Komputer zaczął dławić się na wczytywaniu menu (jedynka chodzi mi na ultra, ostatnio odświeżałem sterowniki przy okazji SpajderMana - też chodzi płynnie na wysokich), potem gra odmówiła wyświetlania czcionek. Tak, zdecydowanie poczekam. |