![]() |
|
Batman (temat ogólny) - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a komiks (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-komiks--24) +--- Wątek: Batman (temat ogólny) (/Thread-Batman-temat-og%C3%B3lny--375) |
RE: Batman (temat ogólny) - Mierzwiak - 05-04-2016 Słaby przykład Juby, bo tu Batman leci od razu na akcję, a Corn pisał o czymś innym. RE: Batman (temat ogólny) - Corn - 05-04-2016 Egzakli... Cytat:A Schumacher nie jest dobrym reżyserem?Może był, ale w 1995 stracił tę umiejętność ;) RE: Batman (temat ogólny) - OGPUEE - 19-04-2016 Teraz Batman i Robin wcale nie jest tatki nierealistyczny :) http://www.cnet.com/uk/news/budget-batmen-rejoice-your-wallet-now-has-a-trusty-side-kick/?ftag=COS-05-10aaa0a RE: Batman (temat ogólny) - Corn - 22-05-2016 Ej, podczas wczorajszego seansu na nietrzeźwo dotarło do mnie i do moich ziomków, że Schumacher to jednak pieprzony geniusz. Pomijając absolutnie kretyński scenariusz, gość w 97 roku stworzył film o takiej stylówie, nad jaką dziś pałuje się Refn i jemu podobni. To prawdopodobnie pierwszy przedstawiciel obecnego neon popu. Wywalcie Batmana, wstawcie Goslinga i macie "Only Bat Forgives" RE: Batman (temat ogólny) - Juby - 27-06-2016 A jak ocena? Przy okazji zbliżającej się premiery rozszerzonej wersji BvS, Warner zaprezentował nowe box arty do Batmanów Burtona i Schumachera. Nie ogarniam. Jak można było stworzyć tak fajnie wyglądające, bardzo dobrze oddające klimat filmów i prezentujące główne ich postacie, grafiki dla filmów Burtona, przy jednoczesnym stworzeniu tak beznadziejnych dla filmów Schumachera - w ogóle nie oddających ich klimatu, nie prezentujące ich bohaterów, w których nawet tła to nie Gotham z tych filmów, już prędzej Chicago z TDK? Pierwsza dwa spokojnie zaakceptowałbym jako okładkę do filmu i postawiłbym na półce. Pozostałe to żenada. RE: Batman (temat ogólny) - Gieferg - 28-06-2016 Ten z Returnsa ok, B'89 capi photoshopem na kilometr i nie podoba mi się, pozostałe to jakieś ujwieco. RE: Batman (temat ogólny) - Mierzwiak - 28-06-2016 Już dawno je widziałem w postaci okładek do wydań z serii Premium Collection. Szkaradztwa. RE: Batman (temat ogólny) - Proteus - 25-07-2016 Od Mondo:
RE: Batman (temat ogólny) - RysuMack - 26-07-2016 Elegancko... marzy mi się komiks który byłby trzecią częścią i zakończeniem historii od Burtona, szczególnie, że mogliby nakręcić taki film z Keatonem, ale to się nigdy nie stanie, a komiks był w planach, ale DC się nie zgodziło... co jest dziwne, bo sami promują tworzenie komiksów typu elseworld, stąd nowe części komiksów Millara. RE: Batman (temat ogólny) - Bogdan - 04-08-2016 Mam ostatnio dużą fazę na wszystko, co związane z Batmanem (skutek ogrywania Arkham Asylum i City), wobec czego najpierw odświeżyliśmy sobie z dziewczyną trylogię Nolana, a potem wzięliśmy się za Schumachery, jako że Burtony widzieliśmy stosunkowo niedawno. Dla obojga z nas było to bodaj pierwsze zetknięcie się z tymi filmami w całości od bardzo, bardzo długiego czasu - sięgającego chyba jeszcze wieku jednocyfrowego, albo niewiele dalej. Wiedzieliśmy, czego możemy się spodziewać, ale miejscami i tak zostaliśmy zaskoczeni :) Forever - za dzieciaka młóciłem ten film chyba minimum raz dziennie, więc można tu mówić o jakimś sentymencie, ale nawet teraz, pomimo świadomości wszelkich głupot tego filmu, bawiliśmy się na nim całkiem nieźle. Co z tego, że Tomilidżons i, zwłaszcza, Carrey odwalają tutaj Jokera do potęgi entej i że nawet ciężko powiedzieć, co właściwie chcą osiągnąć jako postacie poza zdemaskowaniem Batmana. Okej, Riddler ciągnie inteligencję mieszkańców Gotham, ale jaki z tego profit, skoro wystarczy uszkodzić jednym batarangiem ten jego mózgowy 'blender' i wszystko idzie w pizdu :D Co z tego, że Chase jest najbardziej niezdecydowaną kobietą superbohatera w historii. "Dobra, przychodzę na bankiet z typem, ale w sumie zatańczę z innym typem, bo na tamtym mi nie zależy za bardzo, a jak przyleci Batman to się z nim umówię w nocy u mnie, ale wtedy mu powiem że jednak wolę pierwszego typa, uff". Co z tego, że Nygma ma zdolność dowolnego modyfikowania długości swoich włosów. Co z tego, że Chase, lub ktokolwiek, musiałaby usłyszeć Bruce'a krzyczącego na widowni, że jest Batmanem. Co z tego, że Kilmer prawie zasypia w tym filmie na stojąco. Co z tego, że Dent osłonił się przed żrącym kwasem jakąś teczką. Co z tego, że ponura retrospekcja Bruce'a kłóci się dość znacznie z poprawiającym sobie jaja Riddlerem, parę minut później. Co z tego wszystkiego, skoro i tak czerpie się jakąś sadystyczną przyjemność z oglądania tego wszystkiego :) Serio, są w tym filmie całkiem fajne elementy - podoba mi się to schumacherowe, neonowe i upstrzone gigantycznymi pomnikami Gotham. Podoba mi się ujęcie lecącego w dół Batmana, którego kamera objeżdża ze wszystkich stron. Podoba mi się - bardzo! - muzyka. Podoba mi się tekst "Holy rusted metal, Batman!" :D, czy nawet podział siedziby Two-Face'a na jaśniejszą i mroczniejszą stronę. Trudno się nie zastanawiać, jak wyglądałoby to z lepszym scenariuszem i Burtonem na reżyserskim stołku. A tak jest głupio i absurdalnie, ale też jakoś magnetycznie :) Bez totalnego dramatu. W przeciwieństwie do sequela. Batman i Robin. Nie wiem, pod wpływem czego powstawał ten film, ale... wow. Chyba ciężko napisać o tym dziele coś konstruktywnego, po takim czasie i po rozłożeniu go na części pierwsze przez tyle osób. Nieco traumatyczne przeżycie :) Właściwie na co drugą scenę reagowaliśmy w ten sposób: Tekst o Supermanie. Łyżwy w butach. One-linery Freeze'a o lodzie/chłodzie/zimnie. Alfred-creep i wszystkie jego rozmowy z Brucem, zwłaszcza ta, w której wyznają sobie miłość - NIEZRĘCZNOŚĆ. Barbara i jej miny. 5 minutowa, zbędna scena wyścigu motocyklowego. Bane i jego żyły, nawet na palcach. Gordon obserwujący jak jego policjanci spadają ze schodów po "pogoni" za Ahnuldem i jego pytanie "Dlaczego on uciekł". No kurde ciekawe. Batman pokazujący Freezowi scenę z filmu. Bat-karta kredytowa, wiadomo. Batman jako gość specjalny na gali. Gumowe wargi. Alfred dający Barbarze płytę, której ma nie otwierać, a którą ona oczywiście odpala i po wpisaniu kilku haseł ("England", lol) ogląda intro do filmu, po czym schodzi do jaskini gdzie czeka na nią strój i wiadomość od Alfreda, który i tak wiedział, że ona tam trafi, aaaa! Dosyć mieliśmy już w połowie filmu, ale jakoś się udało. Mimo wszystko dzisiaj wspominamy z uśmiechem na ustach te wszystkie głupoty, cóż :) Z własnej woli jednak do tego nie wrócimy. A, i jeszcze jedno, rozwalały mnie teksty Ivy w filmie chyba kierowanym głównie do dzieciaków - pomijając ten o ogródku, to padłem po jej odpowiedzi na prośbę Robina, by dała mu jakiś znak. How about "slippery when wet"? Losie :) RE: Batman (temat ogólny) - Arahan - 05-08-2016 Batmany Schumachera to wzorowanie się na Batamanach z Westem i filmach z lat 50 i 60. Ma to swój urok, ale na dłuższą metę męczy ;) RE: Batman (temat ogólny) - Pelivaron - 26-08-2016 W takim czymś mógłbym się przejść na bal przebierańców :P RE: Batman (temat ogólny) - Juby - 26-08-2016 Kurde, teraz nie będzie można cisnąć na kostiumy w serialach/ filmach superhero, że wyglądają jak cosplaye, bo oto koleś w cosplayu wygląda lepiej niż Batmani w filmach za setki milionów dolarów. :P Szacun. Wygląda świetnie, ciekawe jakby się sprawdził w nocy, przy filmowym oświetleniu. RE: Batman (temat ogólny) - Gieferg - 26-08-2016 Cytat:Szacun. Wygląda świetnie Byle nie zdejmował maski :)
RE: Batman (temat ogólny) - Mefisto - 27-08-2016 (26-08-2016, 13:09)Juby napisał(a): Kurde, teraz nie będzie można cisnąć na kostiumy w serialach/ filmach superhero, że wyglądają jak cosplaye, bo oto koleś w cosplayu wygląda lepiej niż Batmani w filmach za setki milionów dolarów. :P No ale to nie do końca tak i nie do końca fair, bo w końcu koleś robi w filmach, więc taki z niego cosplayowiec, jak z filmów Rona Jeremy'ego amateur porn. A inna sprawa, że kolo część z tej kasy na kostiumy mógłby w dentystę zainwestować. RE: Batman (temat ogólny) - Juby - 27-08-2016 (26-08-2016, 20:12)Gieferg napisał(a):Cytat:Szacun. Wygląda świetnie No chyba jasne, że pisałem o kostiumie, nie o właścicielu. ;P RE: Batman (temat ogólny) - Juby - 16-09-2016 Pamięta ktoś jak narysowałem różnicę w nosie masek Bale'a w paincie (dyskusja na 24 stronie tego tematu)? Po 3,5 roku (ja to chyba serio mam jakiś autyzm) mi się o tym przypomniało, gdy zobaczyłem jedno zdjęcie, więc znalazłem też drugie, na których widać różnicę. ![]() ![]() "Wklęsły". :) RE: Batman (temat ogólny) - Huntersky - 16-09-2016 Jaką różnicę? :) RE: Batman (temat ogólny) - Juby - 17-09-2016 Sraką. :* Wczoraj był światowy dzień Batmana! :D To już wiem czemu mi się przypomniało o ulubionej postaci. RE: Batman (temat ogólny) - Mierzwiak - 17-09-2016 Wczoraj był światowy dzień Batmana! To już wiem dlaczego mnie rozłożyło i leżę z gorączką? Eee, chyba to chyba nie to :P |