Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
The Matrix (1999-2022) - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+--- Wątek: The Matrix (1999-2022) (/Thread-The-Matrix-1999-2022--97)



RE: The Matrix (1999-2022) - shamar - 17-09-2021

Serio? To, że były te postacie to wiem. Ale tego, że zaznaczyli, że to wampiry - nigdy nie zwróciłem uwagi.


RE: The Matrix (1999-2022) - yacajackowski - 17-09-2021

Nie było powiedziane wprost, że to wampiry ale chyba zasugerowane było dosyć jasno czym lub kim są, dawno nie oglądałem.


RE: The Matrix (1999-2022) - Kwasiboromir - 17-09-2021

(17-09-2021, 02:21)Mefisto napisał(a):
(16-09-2021, 20:16)Żółte Krzesło napisał(a): Pamiętam, jak tuż przed premierą "Reaktywacji" pokazywano "Ostatni lot..." w telewizji.

W kinach.

Chyba była jakaś jednorazowa emisja w TVN w okresie premiery " Reaktywacji". To był piątek, po Superkinie. Przypominam sobie, że specjalnie zerwałem nockę aby obejrzeć "Ostatni lot..." przed pójściem do kina na "Reaktywację".

EDIT. Znalazłem. TVN wyemitował "Ostatni lot..." po pierwszym Matriksie w piątek 16 maja 2003 o godz. 23:30 https://anime.com.pl/Animatrix_w_polskiej_telewizji,news,read,405.html


RE: The Matrix (1999-2022) - Corn - 17-09-2021

Było było, też pamiętam. Specjalnie siedziałem, żebym wiedział o czym będą gadać chłopaki w klasie


RE: The Matrix (1999-2022) - raven.second - 17-09-2021

Tak, był w telewizji. Oglądałem. Jakiż to szok był wtedy :)


RE: The Matrix (1999-2022) - Gieferg - 17-09-2021

Też oglądałem w TV.


RE: The Matrix (1999-2022) - OGPUEE - 17-09-2021

Każdy chyba oglądał Ozyrysa wtedy w TV.

Tzn. ja oglądałem wraz z pierwszym Matrixem zgranymi z TV na VHSie przez znajomego ojca (wtedy wówczas w domu TVN słabo odbierał).


RE: The Matrix (1999-2022) - Mefisto - 17-09-2021

No cóż, nie będę się kłócił, ale na bank leciał też w kinach przed wybranymi filmami (a może wszystkimi?).


RE: The Matrix (1999-2022) - Corn - 17-09-2021

Leciał przed Oszukać Przeznaczenie 2


RE: The Matrix (1999-2022) - marsgrey21 - 17-09-2021

Wolę Oszukać Przeznaczenie 1.


RE: The Matrix (1999-2022) - shamar - 17-09-2021

(17-09-2021, 09:25)yacajackowski napisał(a): Nie było powiedziane wprost, że to wampiry ale chyba zasugerowane było dosyć jasno czym lub kim są, dawno nie oglądałem.

Wymęczył mnie ten film w kinie i później przez długie lata go nie oglądałem. Dlatego tak zdziwiła mnie ta wrzutka w grze..


RE: The Matrix (1999-2022) - Bucho - 23-09-2021




RE: The Matrix (1999-2022) - shamar - 10-10-2021

Z 1 strony niesmaczne, z drugiej smutne. Z 3ciej - takiej technologie używają amatorzy więc dlaczego wielkie studia odwalają kity w produkcjach za dziesiątki milionów?




RE: The Matrix (1999-2022) - Bucho - 18-10-2021

Gnosticism and Cinema: The Matrix and The Matrix Reloaded - Dr. Stephan Hoeller.




Lepsze niz Matrix:




Bez kitu, ogladalbym :)


RE: The Matrix (1999-2022) - marsgrey21 - 20-10-2021

Nowy matrix dostał R'kę głównie za przemoc.


RE: The Matrix (1999-2022) - nawrocki - 20-10-2021

I będzie najdłuższym filmem serii - 140 minut.


RE: The Matrix (1999-2022) - Maćko - 20-10-2021

Hmm... po zwiastunie, który trochę po mnie spłynął to odbieram te dwa newsy jako pewną iskierkę nadziei. 


RE: The Matrix (1999-2022) - Albertino - 20-10-2021

(10-10-2021, 19:45)shamar napisał(a): Z 1 strony niesmaczne, z drugiej smutne. Z 3ciej - takiej technologie używają amatorzy więc dlaczego wielkie studia odwalają kity w produkcjach za dziesiątki milionów?


To wygląda fajnie na filmiku z youtube, ale w 4k już nie za bardzo sobie taki deepfake radzi. Sam tego nijak nie mogę zweryfikować, ale gdzieś spotkałem się z takim tłumaczeniem. Z drugiej strony filmik na YT jest w 4K, także tego ;)


RE: The Matrix (1999-2022) - shamar - 20-10-2021

Ale przecież wielkie studia dysponują megakomputerami, które nie miałyby problemu sobie z tym poradzić. Zupełnie mnie nie przekonują te wyjaśnienia. Bardziej obstawiam, że to kwestia praw autorskich bo te deep fake'i czerpią z wielu źródeł (przynajmniej tak mi się wydaję), co oznacza, że np. trzeba byłoby zapłacić twórcom 10 filmów z których pobrano tylko po kilka ujęć. Tak sobie gdybam..

Co do Brandona - smutne, w sensie, że, jak głosi legenda, on był planowany jako Neo. A sam filmik wygląda świetnie.


RE: The Matrix (1999-2022) - Trailery Srailery - 17-11-2021

Kolejny plakat...
[Obrazek: f4cc80cf2dfa2892med.jpg]