Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - Paszczak - 09-06-2024

Właśnie Anthemem próbowali wpisać się w panujące trendy (Destiny) i wiadomo jak wyszło. A toto wygląda jak fantasy wersja rebootu Saints Row. Nie wydaje mi się to szczególnie opłacalnym trendem.
Prawda jest taka, że Bioware (niegdyś mój ukochany developer) skończyli się wraz z odejściem obu doktorów.


RE: Gry - shamar - 16-06-2024

Ludki niektóre psioczą, że to wtórne, że może być nudne itp. Nie wiem, nie znam się bo od lat nie grałem w nic od Ubisoftu ale... to wygląda WSPANIALE dla fana SW.
W sumie ja fanem nie jestem a też mi tak wygląda. Cudo.




RE: Gry - marsgrey21 - 16-07-2024

[Obrazek: larian-writer-baudelaire-welch-gay-bear-...3f6fb2b237]


RE: Gry - Żółte Krzesło - 19-07-2024

Prototyp gry o lataniu na smokach. Autor projektu napisał, że do stworzenia tej gry zainspirowała go obserwacja, iż pomimo popularności smoków, w ostatnich latach nie powstała żadna gra dla pojedynczego gracza, która by w pełni wykorzystała potencjał, jaki tkwi w możliwości dosiadania smoka, latania po świecie i brania udziału w wielkich bitwach z jego udziałem. Gra jest produkcją niezależną, więc jej rozwój w znacznym stopniu będzie zależał od wsparcia finansowego ze strony społeczności graczy.




RE: Gry - Snappik - 26-07-2024

Odwrócone GTA czy The Precinct. Mam tę grę na radarze od jakiegoś czasu i czekam na premierę w Q4. Takie tytuły potrafią ponownie przypomnieć, dlaczego nie lubię korpo i mielonych przez lata sequeli, które różnią się mapą i skinami postaci. 

Chętnie pogram jako młody nieopierzony glina szukający mordercy ojca :)




RE: Gry - Melvin27 - 28-07-2024

007 Blood Stone

Nie jestem pod żadnym pozorem hardkorowym graczem i rzadko gram na trudniejszym poziomie trudności niż średnim ale Blood Stone jest jedyną grą którą przeszedłem na każdym poziomie trudności i jedną z dwóch które przeszedłem też na tym najtrudniejszym. (tą drugą grą jest pierwsze Uncharted)

Powracam do niej tak około raz na dwa lata bo jest w niej wszystko czego zabrakło mi w filmach Craiga, czyli mamy tutaj pojedynczą przygodę w starym stylu w której Bond po prostu wykonuje misję i nie musi się martwić o żadne Quantum ani o Vesper.
Sam gameplay jest naprawdę super, a misje są bardzo zróżnicowane; jest tu parę bardzo fajnych pościgów, sporo strzelania ale też trochę skradania się, a wszystko rozgrywa się w klimatycznych lokacjach.

Super gra


RE: Gry - shamar - 28-07-2024

Miałem se to kupić ale ponoć krótka i bardzo liniowa.


RE: Gry - Melvin27 - 28-07-2024

No bo w sumie to taka jest i chyba dlatego tak ją chyba lubię, zanim człowiek zacznie się nudzić gra się kończy


RE: Gry - marsgrey21 - 28-07-2024

Na subreddit Assassin's Creed wisi ogłoszenie, Yasuke był samurajem, a jak uważasz inaczej to ban i spadaj.

Parę dni temu dostałem znowu perm bana za komentarze o transformersach na otwarciu Olimpiady, tymczasem całe suby wyzywające Chrześcijan od najgorszych stoją dumnie i dostają się na główną, robiąc z siebie uciśnionych i twierdząc, że każdy obrażony transformersami robi z siebie ofiarę, a tak w ogóle są bigotami za jakąkolwiek reakcję.

Czas zostawić reddit na dobre.


RE: Gry - Żółte Krzesło - 21-08-2024

Nowy zwiastun "Kingdom Come: Deliverance 2". Znalazł się polski akcent (chyba że jakis inny język ma takie samo wyrażenie).




Chyba nikt tego nie wrzucał. Nightdive Studios przygotowuje odrestaurowaną wersję "Cosia" z 2002 roku.




RE: Gry - Paszczak - 21-08-2024

Nie mogę się doczekać na naprawianie niekończących się skrzynek bezpiecznikowych... w HD!
I na kompletnie bezcelową mechanikę testów na człowieczeństwo, bo przemiany i tak są oskryptowane.
W HD!


RE: Gry - shamar - 21-08-2024

"The thing" jest dobry ale do momentu jak opuszczają bazę a akcja przenosi się do... tu nie będę spoilerował, ale wtedy ulatuje caly klimat.


RE: Gry - Debryk - 07-09-2024

Przy okazji obtłuczenia Braveheart i KoH oraz paru książek z tematyki wojen ze starożytności w końcu wziąłem się za Rome II: Total War. Grę zakupiłem pół roku temu ale nie miałem czasu się nią zająć i przyznaję, że był to produkt który mnie mocno kręcił przez całe 10 lat, no ale zawsze coś. Dodatkowo dodam, że jestem wielkim fanem Empire i Shoguna z przegranymi 1.5k godzin w obie gry. Więc gdy wpadło combo w postaci filmów i książek, był czas, gra się kurzyła, to ją odpaliłem.

O rzesz, kurva mać. Co to się odj3bało z serią? Kompletna maszkara w GUI, muzyka i grafika mapy świata jest mega dobra, ale cała reszta to żenada na poziomie mi nieznanym. Jakieś odjechane w krzywą stronę drzewka technologiczne, misje "z tyłka" wszędzie pełno silnych kobiet, bitwa taktyczna przypomina hack'slash bez żadnych prawideł z epoki, a że o balansie w samej grze nie wspomnę. Dzikie ograniczenia do werbunku armii, głupiutka AI i losowe zdarzenia po przekroczeniu kasy w skarbcu po prostu mnie rozj3bały na cząsteczki. Przej3bałem dwie kampanie, poczytałem jakieś poradniki, obejrzałem kilka filmików i zrobiłem trzeci podjazd w ciągu kilku dni, I się tak samo odbiłem z niesmakiem na ilość idiotyzmów zawartych w tej produkcji. Już sam fakt, że całą bitwę po rozstawieniu można rozegrać w ciągu 3-4 minut jest żartem, ale balans pomiędzy frakcjami czy jednostkami oraz ich statystykami w ogóle nie istnieje. DO tego, mimo klikania w te debilizmy przez 20h nadal nie ogarnąłem budynków, które są najbardziej nieczytelnym shitem jaki widziałem w tego typu grach. Oczywiście, myślałem że to ze mną coś nie tak, a potem zacząłem szukac opinii i odkryłem, że moje odczucia nie są odosobnione. DObrze że wydałem na to ścierwo niecałe 70 dych, bo jakbym wyrzucił 270 teraz to bym normalnie strzelał piorunami z oczu jak Zeus.


RE: Gry - Żółte Krzesło - 18-10-2024

Nastrojowa halloweenowa zajawka gry "Exodus". Jest to gra science-fiction od ludzi, którzy współtworzyli gry "Mass Effect". Dużą rolę w grze ma odgrywać dylatacja czasu. W obsadzie Matthew McConaughey (jego narrację słychać w zwiastunie).




RE: Gry - shamar - 26-10-2024

To "Dead Rising" to trudna gra. A głównie przez system save. Moje pytanie brzmi: czy to ma jakąś głębszą treść i coś się tam dzieje? Czy do końca gry ratuje się boty? Bo jeśli tak to chyba dam se spokój.

(07-09-2024, 19:38)Debryk napisał(a): . DObrze że wydałem na to ścierwo niecałe 70 dych, bo jakbym wyrzucił 270

700 to jednak sporo.


RE: Gry - Snappik - 10-11-2024

Star Wars: Outlaws - oj dostało się tej grze na premierę. Czy słusznie? Ja mam takie zdanie - kto chce zobaczyć nieco inną Ubigrę, ten powinien Outlaws dać szansę. Niby jest tu otwarty świat, ale absolutnie nie nudzi. Nie ma tu mieczy świetlnych, ani Jedi, ale...w tym właśnie tkwi świeżość tej gry. Gdybym zobaczył nagle jakichś upadłych rycerzy zakonu to autentycznie chyba obniżyłbym ocenę o kilka punktów. Fabuła to taki trochę "Disney movie", ale bardzo zwarty i konkret. Ot jako początkująca złodziejka/przemytniczka Kay Vess w wyniku pewnej sytuacji staje przed szansą wykonania "skoku życia" na skarbiec czarnego charakteru - Sliro, szefa syndykatu Zerek Besh. Aby tego dokonać musi zebrać drużynę, jak to w każdym heist movie. A jako, że fabularnie kręcimy się wokół przestępców, wałków i układów, to zebranie ekipy będzie wyzwaniem.

Co mi się spodobało:

+ Bardzo fajny świat podzielony na 5 planet (map) z eksploracją (nie wszędzie jednak równą). Mimo, że są one wykonane w podobnym schemacie (czyt. 1 duży hub wypadowy + 1 mniejszy hub w środku mapy + 20-30 znajdziek oraz bonusowo WIELKA tajemnica odkrywana wraz z fabułą) to absolutnie się nie nudziłem. Canto Bight jako samouczek to powrót do tego, co skopał Rian Johnson w The Last Jedi, a gra nadaje temu miejscu fajny styl (takie star warsowe Las Vegas). Toshara to stepowa kraina z pokracznymi skałami i dużym miastem pełnym handlarzy. Kijimi to najmniejsza mapa ale moja ulubiona - mroźne miasteczko pełne różnych zakamarków do odkrycia, Akiva to porośnięta dżunglą miejscówka przypominająca Pandorę Camerona połączone z Naboo, a na deser - Tatooine, którego filmowość i klimat z Mos Eisley po prostu powala.
+ Klimat SW rewelacyjny, zresztą umieszczenie fabuły między Imperium Kontratakuje a Powrót Jedi to jest samograj i twórcy dobrze to wykorzystali. 
+ Bardziej realistyczne podejście do stawki - nie ratujemy świata, nie niszczymy baz imperium. Wszystko obraca się wokół postaci, które spotykamy.
+ A postacie jak na Ubigrę nie sa takie złe. Wiadomo, że głównej dziewoi Kay Vess trafiło się najbardziej przed premierą, ale idzie się do niej przyzwyczaić. Fajnie wypada za to cała eka przestępców z Ank i robotem ND-5 na czele (jest zresztą poświęcony mu ciekawy wątek)
+ Gra miksuje wiele mechanik dzięki czemu nie nudzi - raz jest to skradanka, innym razem soczysta strzelanina, a potem luźna giereczka nastawiona na eksplorację. Ani przez moment nie czułem, że gra chce mnie sztucznie zmusić do zamknięcia się na dany styl rozgrywki. Jak ma się ochotę, to można - poza kilkoma misjami, gdzie jest to konieczne - grać w trybie Rambo. Jasne, jest wtedy trudniej, ale da się.
+ Nie ma tu syndromu konieczności przejscia 100 godzin, aby rozwinąć postać jak w Assasynach. Na liczniku mam 35h, skończyłem fabułę i teraz mam czas na eksplorację zadań, które ominąłem.
+ Motyw syndykatów i wpływu na reputację jest prosty i jednocześnie genialny - mamy 4 frakcje, dla których możemy wykonywać zadania, ale większość zadań kończy się zyskaniem w oczach u jednym i stratą reputacji u drugich, przez co ucinane są nam dostępy do niektórych miejsc (będziemy niemile tam widziani) oraz zadań. Mi osobiście od początku zależało na jak najlepszych relacjach z Pyke i Ashigami. 
+ Bardzo zmyślne i logiczne drzewko umiejętności, które nabywa się nie poprzez questy i zdobywanie XP tylko za wykonanie konkretnych czynności. Aby jednak "zyskać" skilla, musimy znaleźć odpowiedniego nauczyciela (na szczęście gra tutaj idzie na rękę graczom bo 8 na 9 mistrzów spotyka si w drodze rozwoju historii)
+ Urozmaicone misje poboczne, niektóre są bardziej rozwinięte, inne z kolei polegają na przyniesieniu czegoś z punktu B do A, jeszcze inne polegają na okradzeniu skarbca syndykatu. Mi najbardziej przypadły do gustu questy związane z odszukiwaniem skrytek zaginionego mistrza Jeda Kordo.
+ Miałem obawy że Nix (nasz stworek-pomocnik) będzie przesadzoną atrakcją, ale nic takiego nie ma miejsca. Nix jest spoko :)

Co nie działa jak należy i co można było zrobić lepiej?

- coś jest nie tak z mechaniką poruszania się postacią po nierównościach, skałach etc. Można się łatwo zglitchować lub zranić
- irytujące uderzenia w obiekty, gdy jedziemy przez połacie terenu na speederze
- AI przeciwnika jest na słabym poziomie. Dotyczy to walki, która czasami przypomina młóckę. Co do skradania, to pojawiła się cała masa materiałów o tym jak ślepy jest wróg na nasze poczynania, ale ja uważam że jest trochę inaczej - jest to trochę dostosowane do wykonania poziomów i lokacji, gdzie musimy wykazać się sprytem. 
- Wciśnięcie na siłę pewnej ważnej postaci ze świata SW. Pomimo, że scenę ma zajebistą, to poczułem się, że twórcom zabrakło kreatywności i poszli na łatwiznę
- Końcowy twist fabularny nie wzbudził we mnie emocji. Może dlatego, że był o jeden skok rekina za daleko :)

7/10 i czekam na dodatki DLC




RE: Gry - Żółte Krzesło - 11-11-2024

Pokaz rozgrywki w "Indiana Jones and the Great Circle".




RE: Gry - marsgrey21 - 23-11-2024

[Obrazek: awyMNMD_460swp.webp]


RE: Gry - Snappik - 23-11-2024

No tutaj akurat zero zdziwienia. Gra ląduje w Game Passie więc ludzie ograją ja za 1/4 ceny retaila.


RE: Gry - Reno - 01-12-2024

Może kogoś zainteresuje. Na Gog'u jest promka na Mortal Kombat i można kupić 1+2+3 za 5 zł. Oczywiście mowa o prawilnych klasykach 2D, a nie tej trójwymiarowej padace.