![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - Paszczak - 09-06-2024 Właśnie Anthemem próbowali wpisać się w panujące trendy (Destiny) i wiadomo jak wyszło. A toto wygląda jak fantasy wersja rebootu Saints Row. Nie wydaje mi się to szczególnie opłacalnym trendem. Prawda jest taka, że Bioware (niegdyś mój ukochany developer) skończyli się wraz z odejściem obu doktorów. RE: Gry - shamar - 16-06-2024 Ludki niektóre psioczą, że to wtórne, że może być nudne itp. Nie wiem, nie znam się bo od lat nie grałem w nic od Ubisoftu ale... to wygląda WSPANIALE dla fana SW. W sumie ja fanem nie jestem a też mi tak wygląda. Cudo. RE: Gry - marsgrey21 - 16-07-2024
RE: Gry - Żółte Krzesło - 19-07-2024 Prototyp gry o lataniu na smokach. Autor projektu napisał, że do stworzenia tej gry zainspirowała go obserwacja, iż pomimo popularności smoków, w ostatnich latach nie powstała żadna gra dla pojedynczego gracza, która by w pełni wykorzystała potencjał, jaki tkwi w możliwości dosiadania smoka, latania po świecie i brania udziału w wielkich bitwach z jego udziałem. Gra jest produkcją niezależną, więc jej rozwój w znacznym stopniu będzie zależał od wsparcia finansowego ze strony społeczności graczy. RE: Gry - Snappik - 26-07-2024 Odwrócone GTA czy The Precinct. Mam tę grę na radarze od jakiegoś czasu i czekam na premierę w Q4. Takie tytuły potrafią ponownie przypomnieć, dlaczego nie lubię korpo i mielonych przez lata sequeli, które różnią się mapą i skinami postaci. Chętnie pogram jako młody nieopierzony glina szukający mordercy ojca :) RE: Gry - Melvin27 - 28-07-2024 007 Blood Stone Nie jestem pod żadnym pozorem hardkorowym graczem i rzadko gram na trudniejszym poziomie trudności niż średnim ale Blood Stone jest jedyną grą którą przeszedłem na każdym poziomie trudności i jedną z dwóch które przeszedłem też na tym najtrudniejszym. (tą drugą grą jest pierwsze Uncharted) Powracam do niej tak około raz na dwa lata bo jest w niej wszystko czego zabrakło mi w filmach Craiga, czyli mamy tutaj pojedynczą przygodę w starym stylu w której Bond po prostu wykonuje misję i nie musi się martwić o żadne Quantum ani o Vesper. Sam gameplay jest naprawdę super, a misje są bardzo zróżnicowane; jest tu parę bardzo fajnych pościgów, sporo strzelania ale też trochę skradania się, a wszystko rozgrywa się w klimatycznych lokacjach. Super gra RE: Gry - shamar - 28-07-2024 Miałem se to kupić ale ponoć krótka i bardzo liniowa. RE: Gry - Melvin27 - 28-07-2024 No bo w sumie to taka jest i chyba dlatego tak ją chyba lubię, zanim człowiek zacznie się nudzić gra się kończy RE: Gry - marsgrey21 - 28-07-2024 Na subreddit Assassin's Creed wisi ogłoszenie, Yasuke był samurajem, a jak uważasz inaczej to ban i spadaj. Parę dni temu dostałem znowu perm bana za komentarze o transformersach na otwarciu Olimpiady, tymczasem całe suby wyzywające Chrześcijan od najgorszych stoją dumnie i dostają się na główną, robiąc z siebie uciśnionych i twierdząc, że każdy obrażony transformersami robi z siebie ofiarę, a tak w ogóle są bigotami za jakąkolwiek reakcję. Czas zostawić reddit na dobre. RE: Gry - Żółte Krzesło - 21-08-2024 Nowy zwiastun "Kingdom Come: Deliverance 2". Znalazł się polski akcent (chyba że jakis inny język ma takie samo wyrażenie). Chyba nikt tego nie wrzucał. Nightdive Studios przygotowuje odrestaurowaną wersję "Cosia" z 2002 roku. RE: Gry - Paszczak - 21-08-2024 Nie mogę się doczekać na naprawianie niekończących się skrzynek bezpiecznikowych... w HD! I na kompletnie bezcelową mechanikę testów na człowieczeństwo, bo przemiany i tak są oskryptowane. W HD! RE: Gry - shamar - 21-08-2024 "The thing" jest dobry ale do momentu jak opuszczają bazę a akcja przenosi się do... tu nie będę spoilerował, ale wtedy ulatuje caly klimat. RE: Gry - Debryk - 07-09-2024 Przy okazji obtłuczenia Braveheart i KoH oraz paru książek z tematyki wojen ze starożytności w końcu wziąłem się za Rome II: Total War. Grę zakupiłem pół roku temu ale nie miałem czasu się nią zająć i przyznaję, że był to produkt który mnie mocno kręcił przez całe 10 lat, no ale zawsze coś. Dodatkowo dodam, że jestem wielkim fanem Empire i Shoguna z przegranymi 1.5k godzin w obie gry. Więc gdy wpadło combo w postaci filmów i książek, był czas, gra się kurzyła, to ją odpaliłem. O rzesz, kurva mać. Co to się odj3bało z serią? Kompletna maszkara w GUI, muzyka i grafika mapy świata jest mega dobra, ale cała reszta to żenada na poziomie mi nieznanym. Jakieś odjechane w krzywą stronę drzewka technologiczne, misje "z tyłka" wszędzie pełno silnych kobiet, bitwa taktyczna przypomina hack'slash bez żadnych prawideł z epoki, a że o balansie w samej grze nie wspomnę. Dzikie ograniczenia do werbunku armii, głupiutka AI i losowe zdarzenia po przekroczeniu kasy w skarbcu po prostu mnie rozj3bały na cząsteczki. Przej3bałem dwie kampanie, poczytałem jakieś poradniki, obejrzałem kilka filmików i zrobiłem trzeci podjazd w ciągu kilku dni, I się tak samo odbiłem z niesmakiem na ilość idiotyzmów zawartych w tej produkcji. Już sam fakt, że całą bitwę po rozstawieniu można rozegrać w ciągu 3-4 minut jest żartem, ale balans pomiędzy frakcjami czy jednostkami oraz ich statystykami w ogóle nie istnieje. DO tego, mimo klikania w te debilizmy przez 20h nadal nie ogarnąłem budynków, które są najbardziej nieczytelnym shitem jaki widziałem w tego typu grach. Oczywiście, myślałem że to ze mną coś nie tak, a potem zacząłem szukac opinii i odkryłem, że moje odczucia nie są odosobnione. DObrze że wydałem na to ścierwo niecałe 70 dych, bo jakbym wyrzucił 270 teraz to bym normalnie strzelał piorunami z oczu jak Zeus. RE: Gry - Żółte Krzesło - 18-10-2024 Nastrojowa halloweenowa zajawka gry "Exodus". Jest to gra science-fiction od ludzi, którzy współtworzyli gry "Mass Effect". Dużą rolę w grze ma odgrywać dylatacja czasu. W obsadzie Matthew McConaughey (jego narrację słychać w zwiastunie). RE: Gry - shamar - 26-10-2024 To "Dead Rising" to trudna gra. A głównie przez system save. Moje pytanie brzmi: czy to ma jakąś głębszą treść i coś się tam dzieje? Czy do końca gry ratuje się boty? Bo jeśli tak to chyba dam se spokój. (07-09-2024, 19:38)Debryk napisał(a): . DObrze że wydałem na to ścierwo niecałe 70 dych, bo jakbym wyrzucił 270 700 to jednak sporo. RE: Gry - Snappik - 10-11-2024 Star Wars: Outlaws - oj dostało się tej grze na premierę. Czy słusznie? Ja mam takie zdanie - kto chce zobaczyć nieco inną Ubigrę, ten powinien Outlaws dać szansę. Niby jest tu otwarty świat, ale absolutnie nie nudzi. Nie ma tu mieczy świetlnych, ani Jedi, ale...w tym właśnie tkwi świeżość tej gry. Gdybym zobaczył nagle jakichś upadłych rycerzy zakonu to autentycznie chyba obniżyłbym ocenę o kilka punktów. Fabuła to taki trochę "Disney movie", ale bardzo zwarty i konkret. Ot jako początkująca złodziejka/przemytniczka Kay Vess w wyniku pewnej sytuacji staje przed szansą wykonania "skoku życia" na skarbiec czarnego charakteru - Sliro, szefa syndykatu Zerek Besh. Aby tego dokonać musi zebrać drużynę, jak to w każdym heist movie. A jako, że fabularnie kręcimy się wokół przestępców, wałków i układów, to zebranie ekipy będzie wyzwaniem. Co mi się spodobało: + Bardzo fajny świat podzielony na 5 planet (map) z eksploracją (nie wszędzie jednak równą). Mimo, że są one wykonane w podobnym schemacie (czyt. 1 duży hub wypadowy + 1 mniejszy hub w środku mapy + 20-30 znajdziek oraz bonusowo WIELKA tajemnica odkrywana wraz z fabułą) to absolutnie się nie nudziłem. Canto Bight jako samouczek to powrót do tego, co skopał Rian Johnson w The Last Jedi, a gra nadaje temu miejscu fajny styl (takie star warsowe Las Vegas). Toshara to stepowa kraina z pokracznymi skałami i dużym miastem pełnym handlarzy. Kijimi to najmniejsza mapa ale moja ulubiona - mroźne miasteczko pełne różnych zakamarków do odkrycia, Akiva to porośnięta dżunglą miejscówka przypominająca Pandorę Camerona połączone z Naboo, a na deser - Tatooine, którego filmowość i klimat z Mos Eisley po prostu powala. + Klimat SW rewelacyjny, zresztą umieszczenie fabuły między Imperium Kontratakuje a Powrót Jedi to jest samograj i twórcy dobrze to wykorzystali. + Bardziej realistyczne podejście do stawki - nie ratujemy świata, nie niszczymy baz imperium. Wszystko obraca się wokół postaci, które spotykamy. + A postacie jak na Ubigrę nie sa takie złe. Wiadomo, że głównej dziewoi Kay Vess trafiło się najbardziej przed premierą, ale idzie się do niej przyzwyczaić. Fajnie wypada za to cała eka przestępców z Ank i robotem ND-5 na czele (jest zresztą poświęcony mu ciekawy wątek) + Gra miksuje wiele mechanik dzięki czemu nie nudzi - raz jest to skradanka, innym razem soczysta strzelanina, a potem luźna giereczka nastawiona na eksplorację. Ani przez moment nie czułem, że gra chce mnie sztucznie zmusić do zamknięcia się na dany styl rozgrywki. Jak ma się ochotę, to można - poza kilkoma misjami, gdzie jest to konieczne - grać w trybie Rambo. Jasne, jest wtedy trudniej, ale da się. + Nie ma tu syndromu konieczności przejscia 100 godzin, aby rozwinąć postać jak w Assasynach. Na liczniku mam 35h, skończyłem fabułę i teraz mam czas na eksplorację zadań, które ominąłem. + Motyw syndykatów i wpływu na reputację jest prosty i jednocześnie genialny - mamy 4 frakcje, dla których możemy wykonywać zadania, ale większość zadań kończy się zyskaniem w oczach u jednym i stratą reputacji u drugich, przez co ucinane są nam dostępy do niektórych miejsc (będziemy niemile tam widziani) oraz zadań. Mi osobiście od początku zależało na jak najlepszych relacjach z Pyke i Ashigami. + Bardzo zmyślne i logiczne drzewko umiejętności, które nabywa się nie poprzez questy i zdobywanie XP tylko za wykonanie konkretnych czynności. Aby jednak "zyskać" skilla, musimy znaleźć odpowiedniego nauczyciela (na szczęście gra tutaj idzie na rękę graczom bo 8 na 9 mistrzów spotyka si w drodze rozwoju historii) + Urozmaicone misje poboczne, niektóre są bardziej rozwinięte, inne z kolei polegają na przyniesieniu czegoś z punktu B do A, jeszcze inne polegają na okradzeniu skarbca syndykatu. Mi najbardziej przypadły do gustu questy związane z odszukiwaniem skrytek zaginionego mistrza Jeda Kordo. + Miałem obawy że Nix (nasz stworek-pomocnik) będzie przesadzoną atrakcją, ale nic takiego nie ma miejsca. Nix jest spoko :) Co nie działa jak należy i co można było zrobić lepiej? - coś jest nie tak z mechaniką poruszania się postacią po nierównościach, skałach etc. Można się łatwo zglitchować lub zranić - irytujące uderzenia w obiekty, gdy jedziemy przez połacie terenu na speederze - AI przeciwnika jest na słabym poziomie. Dotyczy to walki, która czasami przypomina młóckę. Co do skradania, to pojawiła się cała masa materiałów o tym jak ślepy jest wróg na nasze poczynania, ale ja uważam że jest trochę inaczej - jest to trochę dostosowane do wykonania poziomów i lokacji, gdzie musimy wykazać się sprytem. - Wciśnięcie na siłę pewnej ważnej postaci ze świata SW. Pomimo, że scenę ma zajebistą, to poczułem się, że twórcom zabrakło kreatywności i poszli na łatwiznę - Końcowy twist fabularny nie wzbudził we mnie emocji. Może dlatego, że był o jeden skok rekina za daleko :) 7/10 i czekam na dodatki DLC RE: Gry - Żółte Krzesło - 11-11-2024 Pokaz rozgrywki w "Indiana Jones and the Great Circle". RE: Gry - marsgrey21 - 23-11-2024
RE: Gry - Snappik - 23-11-2024 No tutaj akurat zero zdziwienia. Gra ląduje w Game Passie więc ludzie ograją ja za 1/4 ceny retaila. RE: Gry - Reno - 01-12-2024 Może kogoś zainteresuje. Na Gog'u jest promka na Mortal Kombat i można kupić 1+2+3 za 5 zł. Oczywiście mowa o prawilnych klasykach 2D, a nie tej trójwymiarowej padace. |