![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - shamar - 14-01-2025 Gra od bylych tworcow "Wiedzmina". Kolejny bul dupsk dla CDP. [Twitter]https://twitter.com/Okami13_/status/1878926816028828111?t=2mHOJ_-EUxmWVp7iIKZM-A&s=19[/twitter] RE: Gry - marsgrey21 - 04-02-2025 RE: Gry - Bartholomew - 09-02-2025 It gets even worse... z fejsbuka: Cytat:kingom come deliverence było absolutnie fenomenalną grą oddającą blaski i cienie życia w późnośredniowiecznych Czechach. Z niesamowicie szczegółowo oddanymi lokacjami, dużym realizmem rozgrywki, nawet większość postaci, RE: Gry - zdzichon - 17-04-2025 Coraz lepiej to wygląda. RE: Gry - Snappik - 22-04-2025 Ale jaja. Gdzieś w 2023 pojawiła się plotka, że Bethesda pracuje nad rimejkiem Obliviona. Przez ostatnie miesiące wszyscy próbowali potwierdzić, że ten rimejk rzeczywiście istnieje i nawet ktoś wrzucił anonimowo info, że na wiosnę ta gra się pojawi, ale nikt nie dawał wiary. Parę dni temu nagle pojawiły się 2 screeny rzekomo pokazujące nową wersję (ale w dobie AI łatwo takie fejki spreparować), a dzisiaj po 16 Bethesda ot tak wrzuciła info, że Oblivion rimejk już wydany ;) RE: Gry - shamar - 22-04-2025 Czy rimejk Morrowinda juz powstal? Bo nigdy nie prxeszedlem a jak ostatnio odpalilem fragment to... chyba nie bede do niego wracal. A tak w ogole: branza gier tez juz zdycha, że co chwila jakies remastery i rimejki? Przy czym przy bardzo starych pozycjach rimejki mają sens. Ale rimejki, nie remastery. RE: Gry - Snappik - 22-04-2025 Morrowind miał mieć powstać od nowa jako fanowski mod do Skyrima o nazwie Skywind. Ponoć jest szansa że wyjdzie w tym roku, ale to zaliczyło już tyle przekładanych dat że raczej nastawiam się na koniec 2026 roku :) A co do tego Obliviona to mała errata - to jednak remaster bo niewiele zmienia w mechanice gry i zawartości (dali jednak zawartość ze wszystkich DLC), ale korzysta z UE5 jeśli chodzi o grafikę i fizykę. RE: Gry - shamar - 22-04-2025 No ale wlasnie Morrowindowi bardziej by sie przydal oficjalny rimejk. Ze nie wspomne o starszych grach. RE: Gry - Paszczak - 25-04-2025 Clair Obscur: Expedition 33 Tchórzliwe żabojady przypomniały sobie że 3 lata temu wypuścili grę roku, więc dla odmiany postanowili wypuścić grę dekady. Trochę żartuję, bo jestem dopiero po paru godzinach, ale już na tym etapie nie mam wątpliwości że CO:E33 to coś absolutnie wyjątkowego na każdym poziomie - scenariusza, wizualiów, rozgrywki, dialogów, budowania świata, MUZYKI. Jedyne na co się póki co trochę krzywię to użycie elementów QTE w turowym systemie walki. QTE to ser spod napletka Szatana. Ale na średnim poziomie trudności nie jest źle. Gierka to fRPG (dla odróżnienia od jRPG) osadzona w świecie stylizowanym mniej więcej na Trzecią Republikę Francuską (dużo tu nawiązań do malarstwa Belle Epoque, sam tytuł to francuski odpowiednik chiaroscuro), w którym istota zwana Malarką redukuje populację wyspy Lumiere malując co roku malejące liczby wyznaczające wiek śmierci mieszkańców. Powstrzymać ją mogą tylko Daredevil (jak to miło znaleźć Charliego Coxa w czymś dobrym tak dla odmiany), ruda lolitka i paru innych delikwentów stanowiących tytułową ekspedycję. Grę popełnili byli pracownicy Ubisoft, skąd zapewne uciekli przed groźbą czarnej kutangi Yasuke. Chwała im. RE: Gry - Snappik - 25-04-2025 Słyszałem dużo dobrego o tej grze. Taki "nieoczywisty" hicior to roku. Odstrasza mnie jednak system walki. Do jRPG nigdy nie mogłem się przekonać, więc w sumie posłucham argumentów czemu ten system jest fajny (a nawet zajebisty - o czym pisze dużo ludzi). RE: Gry - Paszczak - 25-04-2025 Raczej nie z mojej strony, bo jak na razie system walki to moje "pomimo" w ocenie tej gry. RE: Gry - Żółte Krzesło - 25-04-2025 A QTE nie da się wyłączyć w ustawieniach? W jakiejś wideorecenzji ktoś o tym mówił. RE: Gry - Paszczak - 25-04-2025 Nie. Można włączyć auto QTE (ofensywne), ale to pozbawia cię możliwości uzyskania maksymalnego damage i nie pomaga na wzięte z Sekiro parowanie. RE: Gry - Gambit - 25-04-2025 No właśnie, ogromnie jara mnie ten tytuł ale obawiam się, że przez walkę mogę się odbić. Zawsze mam pod górkę z soulsami ... RE: Gry - Żółte Krzesło - 25-04-2025 Jak wiele osób będzie narzekać na QTE, to może wypuszczą jakąś aktualizację, która przynajmniej polepszy ich automatyczną wersję. RE: Gry - Paszczak - 25-04-2025 To z kolei sprawiłoby że gra grałaby się sama. Czy się to komuś podoba czy nie, QTE są integralnym elementem mechaniki. Zawsze można włączyć najniższy poziom trudności, gra je ma w przeciwieństwie do Soulsów. RE: Gry - Rudy102 - 26-04-2025 Clair Obscur: Expedition 33 wrzuciłem na listę życzeń, ale ten system walki, nie wiem czy to dla mnie... Jakby co, to Remaster Obliviona jest na razie w tragicznym stanie technicznym, no i to stara, 200 letnia kamienica, na froncie której powieszono taką dużą płachtę z nadrukiem ładnego, nowoczesnego biurowca, ale na Steam bije rekordy. I tak naprawdę nawet ładnie nie wygląda, mimo, że to UE5, Lumen, Metahumans itd. Jak zobaczyłem twarze NPC-ów to się lekko przeraziłem. Działa wolniej od CP277 z PT, a wygląda jak giereczka sprzed dekady. Ale ludziska kupują, co świadczy źle albo o współczesnym przemyśle growym, albo o graczach. Ciężko wybrać, więc pewnie i to i to jest do dupy. RE: Gry - Paszczak - 03-05-2025 Właśnie ukończyłem pierwszy akt Clair Obscur. Jeśli jesteście graczami i nie gracie w tą grę.... what's wrong with you? Nie znoszę QTE i jestem fatalny w systemy oparte na parowaniu jak Sekiro. Nieistotne. Ta gra to arcydzieło i ignorując ją przegapiacie jeden z najważniejszych momentów w dziejach elektronicznej rozgrywki. Nie dlatego że CO: E33 to jakaś rewolucja - ewidentnie nie jest nią. Jest natomiast szczytowym etapem rozwoju formuły jRPG i być może najlepiej opowiedzianą historią w dziejach medium. W Świętej Trójcy jRPG CO zajmuje miejsce obok Terranigmy i Panzer Dragoon Saga. Pierwsze miejsce. W Świętej Trójcy RPG zajmuje miejsce obok Planescape Torment i KOTOR 1. Pierwsze miejsce. RE: Gry - shamar - 04-05-2025 (26-04-2025, 03:36)Rudy102 napisał(a): mimo, że to UE5, Lumen, Metahumans itd. Jak remaster może byc na innym silniku? Własnie czytam, ze to rimejk, ktory nazwano remasterem. Co do uja. RE: Gry - Rudy102 - 04-05-2025 Takie czasy... |