Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Kino fantastyczne klasy "B" - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Ogólne dyskusje filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Og%C3%B3lne-dyskusje-filmowe--25)
+--- Wątek: Kino fantastyczne klasy "B" (/Thread-Kino-fantastyczne-klasy-B--137)

Strony: 1 2 3 4


RE: Kino fantastyczne klasy "B" - Bucho - 21-06-2023

Wiadomo, w koncu to Full Moon :)


RE: Kino fantastyczne klasy "B" - slepy51 - 21-06-2023

Chyba nasz student żadnego filmu spod szyldu Full Moon nie widział :) Zresztą, na to wszystko można spokojnie przymknąć oko o ile tylko widać serducho włożone w całość, a tutaj jest tego aż w nadmiarze.


RE: Kino fantastyczne klasy "B" - Bucho - 21-06-2023

Amen.


RE: Kino fantastyczne klasy "B" - Kryst_007 - 21-06-2023

(21-06-2023, 11:25)slepy51 napisał(a): Chyba nasz student żadnego filmu spod szyldu Full Moon nie widział :)

Bez bicia przyznaję - nie widziałem :( Ale mnie zaintrygowaliście, więc po egzaminach sobie coś od nich zapodam.


RE: Kino fantastyczne klasy "B" - Bucho - 21-06-2023

Taniocha i specyficzny look oraz styl VHS-owych lat 90.

https://m.youtube.com/@FullMoonFeatures/videos

Za to masa u nich odjechanych pomyslow.


RE: Kino fantastyczne klasy "B" - slepy51 - 21-06-2023

W większości tak, ale taki np. "Castle Freak" do dziś uważam za jeden z najbardziej niedocenionych horrorów lat 90-tych i to nie w kategorii taniochy, bo to naprawdę świetnie zrealizowany, mega klimatyczny film grozy.






RE: Kino fantastyczne klasy "B" - shamar - 21-06-2023

A niemieckie, telewizyjne "Uderzenie" się kwalifikuje?


RE: Kino fantastyczne klasy "B" - Paszczak - 21-06-2023

Castle Freak wiadomo, zajebisty; jako arcydzieło wskazałbym Trancers, ale tylko sequele są spod szyldu FM - jedynka to jeszcze Empire. Ale też Charles Brand, także tego.


RE: Kino fantastyczne klasy "B" - Bucho - 21-06-2023

(21-06-2023, 12:00)slepy51 napisał(a): bo to naprawdę świetnie zrealizowany, mega klimatyczny film grozy.

Filmy od FM to ja w ogole zapamietalem jako czesto specyficznie niepokojace i klimatyczne, mimo tej calej umownosci i taniochy.