![]() |
|
ROME (RZYM) - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Seriale (https://forumkmf.pl/Forum-Seriale--22) +--- Wątek: ROME (RZYM) (/Thread-ROME-RZYM--157) |
- Tyler Durden - 09-09-2008 Wow, uderz w stół... :) Mental napisał(a):mówisz o tych samych dzieciach, które pogrywają w GTA po szkole?No cóż, patrz odpowiedź Negrina. To zależy już od świadomości rodziców i ich poziomu zainteresowania tym, co robią ich dzieci. Mental napisał(a):śmierdzi mi tu obłudą na kilometr. kiedy miałem 10 lat, ojciec puszczał mi filmy z Seagalem, a na dobranoc oglądałem do poduszki Carpenterowską Rzecz.No dobra, ale Seagal nie latał z fajfusem na wierzchu, nie podglądał swojej matki w kąpieli i nie miał ochoty przelecieć swojej siostry ;) A tak w ogóle to też w wieku 10 lat oglądałem Seagala z rodzicem, ale z matką, bo ojciec zawsze był niekumaty filmowo i czytał w tym czasie gazety :) Mental napisał(a):i co? i nie wyrosłem na żadnego zboka. jestem najzupełniej normalny.Tutaj można by już polemizować ;) HeLLa napisał(a):Wydaje mi się że w tym zdaniu doskonale sobie przeczysz.No tak, ale ja zaznaczyłem, że dorosłemu, dojrzałemu widzowi pragnącemu pogłębionych portretów bohaterów zostaje udostępniona wersja bez cenzury, dwunastolatek nie musi oglądać pani skąpanej w krwi krowy (czy co to tam było, nie pamiętam już) bądź rżnącej stajennego, żeby czerpać przyjemność z fabuły tego znakomitego serialu. HeLLa napisał(a):a czy w innych filmach o 20.00 dzieci tego nie widzą????? ShockedCo prawda nie oglądam już praktycznie w ogóle telewizji więc może o czymś nie wiem, ale od tego jest KRRiTV żeby nie dopuszczać do pokazywanie w telewizji niektórych treści przed godziną 22.00. Spirit napisał(a):Tyler tekstem o sfrustrowanym nastolatku mnie rozwaliłeś po prostu L :lol: , ja, baba 30 letnia nastolatkiem no tego o sobie jeszcze nie wiedziałam :roll:Odjąłem babie lat, a ta jeszcze narzeka, dziwna jakaś... ;) simek napisał(a):Z większości odcinków nie wyciąłbym ani klatki, a z pozostałych do wycięcia pozostają tylko piersi(tak na oko to z dziesięć razy pokazane przez całą pierwszą serię), penisy(dwa razy o ile dobrze pamiętam) i troche krwi. "Prowadzisz jakiś specjalny zeszyt z takimi obliczeniami? :) - KrzychuS - 18-09-2008 Przeczytalem wszystko co zostało powyzej napisane i skusiłem się. Efekt ? Zaczałem oglądac pierwszy odcinek ok 22, i dopiero o 4 rano zmusiłem sie do pojscia spać...nie mozna sie oderwac...jestem jak na razie pod koniec pierwszego sezonu, mam nadzieje ze dalej bedzie jeszcze lepiej. Jakkolwiek akademicko i pretensjonalnie by to nie brzmiało, ten serial to niezła metafora dzisiejszych czasów...ta sama degrengolada, korupcja, chaos i podłosc przy braku jakichkolwiek zasad...swiat niewolników i ich próznych panów ktorzy poswięcą wszystko w imię władzy i bogactwa. Genialnie nakreslone postacie -rewelacyjny Cezar (po tej roli pokochałem Hindsa, charyzma bije z ekranu), Atia -za całokształt podłosci ludzkiej czy tez moze kobiecej (w jednym odcinku na murze widać napis "Atia Fellatia" czy cos w tym stylu heh), kapitalni Tytus i Lucjusz -kompletnie rozni od siebie a jednak tak podobni, i swietnie opowiedziana ewolucja ich przyjazni...moznaby tak długo wymieniac, praktycznie kazda osoba tutaj (no, z małymi wyjątkami...) to osobowosc przez duze O, a nie papierowe kukły ze scenariusza. Co do Brutusa to niezbyt zgadzam sie z Mentalem -nie wiem co będzie w dalszych odcinkach, ale jak na razie to najbardziej nieprzekonująca postać serialu, jak dla mnie pomyłka obsadowa... O ile jeszcze jestem w stanie zrozumieć emitowanie serialu w poznych porach, to cenzurowanie go zakrawa na absurd -dzisiaj praktycznie kazdy byle debil moze na zawołanie, po kilku kliknięciach obejrzec w necie bardziej hardcorowe rzeczy, niz sladowa ilosc golizny i przemocy...kolejna polska paranoja - Tyler Durden - 18-09-2008 Tak jest, cenzurowanie "Rzymu" to kolejny polski wymysł, masz rację! - Negrin - 18-09-2008 Rydzyk osobiście siedział z nożycami, nie wiedziałeś? - Predator895 - 19-09-2008 Pierwszy sezon trochę mnie rozczarował ani nie grzał ani nie studził. Nie poczułem tego, może że jest to dla mnie coś nowego. Rzym jest doskonałym przykładem bezpośredniego wrzucenia nas w tamte czasy. Brutalnie ale skutecznie, druga seria idzie jak z płatka biorę się za 5 odc.. Oczy mam już na spuchnięte ale powalczę jeszcze te godzinę bo naprawdę warto. - jajcasz - 21-09-2008 w wieku 13 lat ogladalem z mlodszym bratem (to on znalazl schowane) ponrnsa i jakos zbokami nie jestesmy a z tego co piszecie to tam takich "strasznych rzeczy" nie ma. nie ogladam bon czas nie pozwala ma moze ktos na dvd? - Mental - 22-09-2008 Cytat:w wieku 13 lat oglądałem z młodszym bratem pornosa leszcz z ciebie. ja w wieku 13 lat w pornosach grałem. kręcone analogowa JVC w piwnicy w wózkarni. w pewnym momencie jednak musiałem ograniczyć przyjmowanie nowych dziewczyn, bo po ludzku nie wyrabiałem. wracając do Rome: świetny serial. jeden z moich ulubionych. - Predator895 - 22-09-2008 Dopiero po latach przypomniała mi się historyjka kiedy w wieku 9 czy 10 lat przyniosłem do kumpla pierwszego pornosa na osiedlu i po pewnym czasie stwierdził abyśmy poszli na dwór pograć w piłkę a on za 10 min wróci uahaha. - simek - 24-09-2008 Znajdzcie mi drugi serial, który spowoduje takie dyskusje, no po prostu nie da się. Rzym jest jedyny w swoim rodzaju. Tak a propos to mam na oku taki filmik Felliniego, z opisu wynika, że to może być coś w klimatach "Rzymu" - "Satiricon" oparty jest na tekście Petroniusza (tego z âQuo Vadisâ) z pierwszego wieku n.e. Opowiada o przygodach dwóch studentów, Enkolpiusza i Ascyltusa, którzy przemierzają Italię w poszukiwaniu erotycznych wrażeń. W antyku Felliniego nie istnieje moralność we współczesnym znaczeniu: jest to świat oddający się bez kompleksów przyjemnościom, żądzom, instynktom, pierwotnym siłom drzemiących w człowieku. Satiricon zaludniają nimfomanki, hermafrodyci, sadyści, masochiści, homoseksualiści i reprezentanci wszystkich innych możliwych -izmów. Nie brakuje też okrucieństwa i przemocy, a jednak starożytny świat Felliniego jest w pewnym sensie niewinny. Ten oniryczny film był reakcją na marzenia kontrkulturowego pokolenia lat 60. o wyzwoleniu się z gorsetu cywilizacji. Przede wszystkim jednak dionizyjski spektakl Felliniego pokazywał inny Rzym niż ten, który znamy z lekcji historii - zacznie bardziej dziki, tajemniczy i prawdopodobnie bliższy prawdzie. Źródło tego opisu - swoją drogą kapitalna stronka,o mnóstwie dobrych a troszke mniej znanych filmów tam można przeczytać. - Mental - 26-09-2008 widze, że cie ciągnie do starożytnego Rzymu:) <ok> - Anonymous - 28-09-2008 Czy ktoś oglądał może kiedyś na HBO serial KASA? Proszę o jakieś większe info, bo nigdzie nie mogę znaleźć :) - Hitch - 30-01-2010 Właśnie skończyłem całość. Zajęło mi to półtorej roku, sam nie wiem czemu. Pierwszy sezon łyknąłem jednym ciągiem na przestrzeni dwóch dni. Potem długa przerwa i drugi. Ten poszedł mi wolniej, ale to z powodu um... dostępności u mojego zaufanego sprzedawcy z sieci sklepów T. Masakrycznie realistyczne i nie bawiące się w lukrowanie historii dzieło, które powinno być puszczane w szkołach przy omawianiu dziejów starożytnego Rzymu. Trudno wymyśleć nowe superlatywy dla tak pełnego tworu. Jednak posiada jeden poważny minus. Choć nie odnosi się on do samego serialu, a do mentalności producentów, którzy nie wyłożyli kasy na planowane 5 sezonów. Tak więc tempo narracji i przeskakiwania, o nawet lata, w drugim sezonie jest całkiem szybkie. Ale twórcy poradzili sobie z tym najlepiej jak potrafili, a używając takiego sformułowania przy produkcji HBO, to równie dobrze można powiedzieć, że nakręcili najlepszą pozycję traktującą o zamierzchłej historii. Jestem niesamowicie wdzięczny scenarzystom za postacie takie jak Lucjusz Worenus, Tytus Pullo, Marek Antoniusz (choć ten pod koniec stracił fason) czy Atia. Ogólnie każdy charakter w serii jest pełnokrwisty i żywi się do nich prawdziwe uczucia, kibicując lub plując w monitor z nienawiści. Rewelacja. Szkoda, że Kevin McKidd nie dostaje większych ról i się rozmienia na drobne w superprodukcjach przeznaczonych na konsole i komputery. Nie zostaje mi nic innego, jak najgoręcej polecić i obejrzeć od nowa sezon pierwszy. 10/10 - B2Ka - 25-02-2010 Mam pytanie do tych co już obejrzeli bo przymierzam się do obejrzenia tego - w końcu to seria o RZYMIE :). Czy twórcy bawią się w jakąś alternatywną historię albo zwyczajne zmyślanie czy też wszystkie najważniejsze wydarzenia w czasu upadku republiki są ukazane? Czy jest zgodność z prawdziwą historią? Jeżeli dobrze rozumiem z tego co czytałem to ten upadek republiki jest jedynie tłem historii opowiedzianej przez scenarzystów i oprócz ukazywania ważnych wydarzeń z tego okresu twórcy skupiają się na ukazaniu życia obywateli Rzymu w tym okresie. Jeśli tak to zaraz się zabieram do oglądania :). Czy jest to dzieło na miarę Spartacusa Kubricka? - Mental - 25-02-2010 Spartacus Kubricka to przy tym rzyg:) scenarzyści prowadzą dwóch rzymskich legionistów - Worenusa i Pullo - przez meandry schyłku republiki. ze swojej strony mogę powiedzieć, że serial jest wiarygodny i rzetelny w portretowaniu wydarzeń, nic nie wzbudziło mojego sprzeciwu. drugi sezon kończy się objęciem władzy przez Oktawiana - i w sumie dobrze, bo ponad 50letnie rządy Augusta charakteryzowały się względnym, niespotykanym wcześniej spokojem w państwie, a zatem marny byłby to materiał na scenariusz:) - simek - 25-02-2010 Na historii starożytnego Rzymu się nie znam, w każdym razie na pewno nie tak, żeby poprawiać scenarzystów. B2Ka - to nie jest tak, że historia sobie a perypetie bohaterów obok(albo odwrotnie), no oczywiście oprócz wspomnianych przez Mentala legionistów, którzy są zmyśleni i robią czasami, w jakimś stopniu za szare eminencje tamtych czasów, oni mają swoje, mało "historyczne" życie, w ich przypadku historia jest w tle. Wiesz - gdy historyk pisze, że Marek Antoniusz podjął decyzję, to znaczy, że najprawdopodobniej ktoś go do tego przekonał, i właśnie Woreniusz robi czasami za kogoś takiego. Twórcy serialu wiedzą, że jak się rządzi imperium to jego dzieje są twoimi dziejami, twoje decyzje, choćby skłoniła cię do nich kochanka oferując w zamian kolejną upojną noc, mają historyczną skalę, chociaż na początku może się tak nie wydawać. Właśnie to mi się najbardziej podoba w Rzymie - perfekcyjne pomieszanie małego z dużym. Ciężko czasami odróżnić co jest wyborem mającym znaczenie rodzinne, a co może zmienić bieg historii. - Hitch - 25-02-2010 simek napisał(a):legionistów, którzy są zmyśleniOprócz tego, że "Głównymi bohaterami są Lucjusz Vorenus i Tytus Pullo (postacie wspomniane w O wojnie galijskiej Juliusza Cezara)". - Mental - 25-02-2010 w Rzymie najlepsze było to, że jak jakiś facet nie wiedział, co robić albo jaką decyzję podjąć, to szedł do kobiety po radę i na drugi dzień robił dokładnie to, co ona mu poradziła. facet to głowa, a baba to szyja - ile brzemiennych w skutkach decyzji zostało podjętych albo z powodu kobiet, albo przez kobiety, tyle że ustami mężczyzn - nigdy się nie dowiemy. - Hitch - 25-02-2010 Poza tym, trzeba jeszcze utrzymywać dramaturgię i jakoś zaskakiwać widzów, którzy są np. z wykształcenia historykami. Nie wspominając już, że trudno określić, co robili dani ludzie tysiące lat temu. W takim "Deadwood" jest od cholery celowych przekłamań, a znacznie bliżej mu do naszych czasów. - Mental - 25-02-2010 Cytat:W takim "Deadwood" jest od cholery celowych przekłamań jakich przekłamań? - Hitch - 25-02-2010 Historycznych. Niektóre są podyktowane ograniczonym czasem projekcji, inne wydają się trochę z dupy i nie wiadomo, czemu twórcy je wprowadzili. Oczywiście w żadnym stopniu nie wpływa to na jakość serialu. Sam jestem w trakcie drugiego sezonu, przy czym całość oglądam już czwarty raz :) |