Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
MasterKadr 3, 4, 5 - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Zagadki (https://forumkmf.pl/Forum-Zagadki--15)
+--- Wątek: MasterKadr 3, 4, 5 (/Thread-MasterKadr-3-4-5--2005)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


- Craven - 13-01-2011

Mi jeszcze jednego brakuje i kto wie - może uda się wycisnąć 100%...


- Corn - 14-01-2011

Cytat:Co jest, Corny, odgadywanie nie idzie? Któryś kadr stanął kością w gardle? Wychodzą braki w znajmomości filmów? Trudno, ale pamiętaj, że na twój fotel współlidera czeka pięć innych osób.
Oj tam, oj tam. Przynajmniej to co mam, mam w 100% dobrze. Niech Mefisto sczeźnie!


- Craven - 14-01-2011

uojezu nie bedzie 100% późno!!! Zaraz wysyłam jezusmaria!


- SonnyCrockett - 14-01-2011

Ja dziś liczę na osobisty rekord co najmniej 3 z przodu.


- Craven - 14-01-2011

Taka jedna uwaga/apel z mojej strony: Więcej cycków - mniej penisów.


- Corn - 14-01-2011

Popieram.


- Cassel - 14-01-2011

SonnyCrockett napisał(a):Ja dziś liczę na osobisty rekord
Mówisz i masz. :wink:

Oto koniec rundy trzeciej, przedstawiam zatem bardzo ciekawe wyniki.

Udział wzięło 17 graczy. Zwyciężyli ex aequo CORN i CRAVEN, którzy nie odgadli tylko po jednym kadrze (zresztą tym samym – nr 9). Corn został też samodzielnym liderem ogólnej klasyfikacji, odstawiając w ten sposób Mefista na odległość trzech punktów. Znakomite wyniki tym razem zanotowali Crash i Sancho, przez co zajęli miejsca na podium.
Do klubu zawodników, którzy wszystkie przesłane odpowiedzi mieli poprawne, dołączył z bardzo przyzwoitym wynikiem nowy gracz – miknow (Mierzwiak tym razem zaliczył jedną skuchę). Początkowo w klubie był też Mefisto, ale później, w akcie desperacji wyrażonym kilkunastoma znakami zapytania, dosłał dwie odpowiedzi, które okazały się błędne. Odnotujmy, że do gry przyłączył się jeszcze jeden nowy gracz – Battonsson.

Tak zatem wygląda tabela III rundy:

Corn, Craven – 35
Crash – 34
Sancho – 33
Mefisto, Mierzwiak – 32
miknow – 30
SonnyCrockett – 28
Albertino, Luis Cyfer – 27
Ciuniek – 25
Battonsson – 22
Oleksy, Perfik, Snappik – 21
patyczak – 20
Donia Agata – 19

A tak ogólna klasyfikacja:

Corn – 101
Mefisto – 98
Craven – 97
Crash – 95
Mierzwiak – 94
Sancho – 92
Ciuniek, Luis Cyfer – 78
SonnyCrockett – 76
Albertino – 70
Oleksy – 64
Snappik – 59
patyczak – 56
Donia Agata – 55
Pitero – 39
Karan – 38
Perfik – 36
miknow – 30
majlo – 23
Battonsson – 22
Phlogiston2 – 10

Teraz podsumowanie.

........... 1. Batman Returns
Donii i patyczakowi ciekawie się skojarzyło z "Tym" na podstawie horroru Kinga, poza tym jeszcze tylko Luis Cyfer nie strzelał.
........... 2. The Proposal
"Narzeczony mimo woli" okazał się problemem dla patyczaka i Luisa Cyfera.
........... 3. Nuns on the Run
Nie dali rady Perfik, Sancho, Ciuniek, patyczak i Snappik, Oleksy zaś postawił na "Blues Brothers".
........... 4. Angels & Demons
Bezproblemowy kadr, tylko Albertino, Crash i Luis Cyfer fatalnie przestrzelili, bo przecież motywu Illuminatów w "Kodzie Da Vinci" nie było (jeśli dobrze pamiętam).
........... 5. Children of Men
Patyczak dał tytuł "Pan i władca: Na krańcu świata", a Donia "Miasto zaginionych dzieci" – faktycznie, dość podobne ujęcie dałem w poprzednim MK. Battonsson bez pomysłu.
........... 6. Seraphim Falls
Czyli "Krew za krew", dość ciekawy, ale mało znany film. Głosy rozłożyły się różnie, poza tym Ciuniek dał "The Proposition", patyczak "Dobrego, złego i brzydkiego", a Albertino "Serenity".
........... 7. Hannibal
Tylko Snappik, Perfik i Battonsson nie podołali, a Donia dała "Porzuconych".
........... 8. Outbreak
Wszyscy się spisali.
........... 9. Lolita
Frank Langella w pełnej krasie. Podobny kadr zamieściłem we wstępie do pierwszego MK, co mogło być jakąś wskazówką. Była to jedyna wpadka Cravena, który postawił na "Monachium" (niezły tok myślenia), i Corna, który na zdjęciu zobaczył "biegnącego Vinniego Jonesa z fajfusem na wierzchu". Oprócz tego Donia spróbowała z "Broken Flowers", Snappik i Luis Cyfer z "Rec", Oleksy z "Observe and Report", Sonny z "Wikołakiem", a "Albertino "Poznaj mojego tatę". Aha, oni odgadli: Sancho, miknow i Crash.
......... 10. Once Upon a Time in the West
Oleksy postawił na "Rio Grande", Donia na "Propozycję", Snappik i patyczak na "Siedmiu wspaniałych", a Battonsson i Perfik nie mieli pomysłu. Uznawałem odpowiedzi zarówno "Pewnego razu...", jak i "Dawno temu...", bo przy tym tytule ludziska od zawsze się mylą.
......... 11. Deep Impact
Battonsson, Perfik i Donia Agata nic nie typowali, Ciuniek dał "The Abyss", patyczak "2012", a SonnyCrockett "Pojutrze".
......... 12. Conspiracy Theory
Patricka Stewarta nie doszukali się na tym obrazku Luis Cyfer i Snappik, a także Donia z "The Book of Eli" i Perfik ze "Zdjęciem w godzinę".
......... 13. Frantic
Musiałem poucinać głowy Forda i Seigner, żebyście mnie nie wyśmiali za taką łatwiznę. Okazało się jednak, że było z tym nieco kłopotu, bo Oleksy, Battonsson, Donia, miknow, Luis Cyfer, Snappik, Mefisto i patyczak nie poznali jednego ze słynniejszych misiów w historii kina.
......... 14. Rambo: First Blood Part II
Wiedziałem, że mogą być problemy. Długowłosego, umięśnionego herosa nie poznała połowa graczy; Ciuniek dodatkowo wziął Johna Rambo za Mowgliego ("Księgę dżungli"), Sonny za Dastana ("Książę Persji: Piaski czasu"), a Mefisto za Tarzana ("Tarzan i zaginione miasto").
......... 15. Revolutionary Road
Snappik i Oleksy nie strzelali, a Sonny postawił na "Dom Usherów".
......... 16. Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles
Myślałem, że będzie trudniej, ale okazało się, że nie zgadł tylko Snappik. Chciałem dać cycki, ale w tej pozycji obok panny stał Banderas, także twarzą do gawiedzi.
......... 17. Knowing
Dla Sonny'ego, Battonssona i Luisa Cyfera była to "Nostalgia anioła", dla Oleksego "The Fountain", a dla Donii "Między piekłem a niebem". Miknow i Albertino bez strzału.
......... 18. Inglourious Basterds
Tu też cięcie, zostawiłem Diane Kruger tylko oczy, ale obyło się bez komplikacji. Chociaż... Gdybym był nie w humorze albo z natury wredny, mógłbym nie uznać odpowiedzi Oleksego, który podał tytuł "Inglorious Bastards", a więc pierwowzoru z 1978 roku.
......... 19. Mr. & Mrs. Smith
Tutaj też wszyscy ładnie pozgadywali.
......... 20. The Shawshank Redemption
A tu Snappik dał ciała.
......... 21. Alien 3
Jedynie Donia i Battonsson nie zgadli, a Perfik albo wyiksował odpowiedź (bo nie zgadł), albo postawił na "xXx". Dodam jeszcze, że patyczak początkowo obstawił "Imię róży".
......... 22. Lock Up
Nieoczekiwany trudniak. Zgadli Albertino, Sonny, Luis Cyfer, miknow, Crash, Corn, Mierzwiak, Oleksy i Craven. Sancho dał "The Longest Yard", Donia "Wroga publicznego", patyczak "Ostatni bastion", a Mefisto i Snappik "Leatherheads". A jeśli ktoś się przyjrzał z bliska, mógł w lewym górnym rogu zobaczyć Sly'a.
......... 23. Sexy Beast
Trochę osób zgadło, a trochę nie. Ponadto Mierzwiak dał "Czarownice z Eastwick", Albertino "Chłopców z ferajny", a Sonny "2012".
......... 24. Gandhi
Raczej bez problemów, choć Albertino postawił na "Podróż do Indii", Donia na "Pożegnanie z królem", a Oleksy na "Papillona".
......... 25. The Untouchables
Jeden z ważniejszych wózków dziecięcych w historii kina poznali wszyscy oprócz Snappika.
......... 26. A Nightmare on Elm Street
Gdyby ktoś nie poznał Deppa, ze wstydu chyba zakończyłbym MK w tym miejscu.
......... 27. Inception
Albertino obecność tego kadru w zestawieniu skwitował lekceważącym "phi" – i miał rację, bo tylko Donia nie miała pomysłu. "Incepcji" nie oglądałem w kinie, dlatego też do chwili zdobycia filmu na DVD powstrzymałem się od czytania wszelkich recenzji i komentarzy. Zrobiłem ten kadr i oddałem film, potem zajrzałem do dyskusji – a tu bach! wszyscy nawijają o bączku. Trudno.
......... 28. Bram Stoker's Dracula
Tylko Oleksy nie pograł ze wszystkimi jak jeden mąż.
......... 29. In the Line of Fire
Żaden problem, z tym że Ciuniek się wyłamał.
......... 30. Under Siege
Gary Busey prezentuje swoje nieznane oblicze, którego nie poznali Mierzwiak, Perfik, Oleksy, Battonsson, Donia i patyczak.
......... 31. Point Break
Patyczak, Battonsson i Snappik nie skumali motywu z maską Reagana.
......... 32. Collateral
Wydawało mi się, że trzeba być obcykanym z "Zakładnikiem" nieco powyżej przeciętnej, aby przypomnieć sobie jedną z najbardziej klimatycznych scen w tym filmie, ale zapomniałem, że jesteśmy na forum miłośników Manna... Oleksy postawił na "To nie jest kraj dla starych ludzi", Ciuniek na "Imperium wików", patyczak na samego "Wilka", a Albertino na "Into the Wilk". Przepraszam: "...Wild".
......... 33. Spread
Po polsku: "Amerykańskie ciacho". Ani to przebój, ani klasyka kina, ale mieć na widoku taką scenę i nie dać jej? Grzech. Głosy rozłożyły się w miarę po równo, oprócz tego Sonny dał "Wall Street 2", a Donia – już znacznie sensowniej – "Showgirls". Crash też nie zgadł, ale aż mlasnął z podziwu: "To dopiero MasterKadr". Oleksy z kolei wyznał, że "nie wie, ale to trzeba obejrzeć". Cóż, jak ktoś lubi filmy z Kutcherem, to proszę bardzo.
......... 34. Gladiator
Tylko Oleksy i Battonsson nie dali rady, a Albertino rzucił "Ojcem chrzestnym II".
......... 35. Close Encounters of the Third Kind
Ciuniek i Perfik bez pomysłu, Oleksy strzelił w "Jumanji", a Sonny w "Joe kontra wulkan".
......... 36. Tron
Perfik, Luis Cyfer i Donia nie strzelali.

Na razie to wszystko. Zestaw do ostatniej rundy pojawi się wieczorem.

Craven napisał(a):Taka jedna uwaga/apel z mojej strony: Więcej cycków - mniej penisów.
Sorry, planszę do rundy czwartej mam już ułożoną i zaklepaną. :cool:


- Craven - 14-01-2011

Cass napisał(a):......... 26. A Nightmare on Elm Street
Gdyby ktoś nie poznał Deppa, ze wstydu chyba zakończyłbym MK w tym miejscu.
Ja nie poznałem :D . Tylko wiedziałem, że to koszmar. Byłem w szoku, że to on tam grał...

Cass napisał(a):......... 30. Under Siege
Gary Busey prezentuje swoje nieznane oblicze, którego nie poznali Mierzwiak, Perfik, Oleksy, Battonsson, Donia i patyczak.
Kilka dni zajęło mi przypomnienie sobie gdzie jeszcze grał ten koleś z zębami, długo obstawiałem Down Periscope (bo, że nie Hot Shots byłem pewien). Wreszcie wpadłem na zabójczą broń -> Busey -> Liberator.


- Perfik - 14-01-2011

Jest jakiś konkretny powód dla ktorego miknow jest przede mną w klasyfikacji generalnej? :)


- Albertino - 14-01-2011

Craven napisał(a):Kilka dni zajęło mi przypomnienie sobie gdzie jeszcze grał ten koleś z zębami

jak można nie pamiętać największego krejzola evah, no eeeej


Co do moich "wyczynów". Jak napisałem: wiedziałem, że tego "psiaczka" gdzieś widziałem. Niestety "Collateral" oglądałem gdzieś w roku premiery i nawet nie przyszło mi do głowy - w sumie widać, że cyfrówka, więc mogłem się domyślić kto za tym stoi. Z "Gladiatorem" też trochę wtopa. Ale i tak wynik lepszy niż poprzednio, tylko 9 nie zgadłem (w tym niewybaczalnie głupia pomyłka w postaci "Aniołów i demonów"). Ile ma być w ogóle rund?


- Donia Agata - 14-01-2011

No cóż, ktoś musi być ostatni, by inny pierwszym być mógł. :)

A ja Ci Cass dziękuję za przypomnienie mi filmu, o którym ostatnio myślałam, że był fajny, a nie mogłam sobie za nic przypomnieć tytułu. Chodzi o "Krew za krew", po Neesonie doszłam do sedna o co mi chodzi. :)


- Albertino - 14-01-2011

Doczytałem, że rundy są 4. Skleroza :D No: szkoda, że tylko tyle, bo raczej już pozycji nie poprawię ;(


- Cassel - 14-01-2011

Donia Agata napisał(a):A ja Ci Cass dziękuję
Proszę uprzejmie. :wink:

Perfik napisał(a):Jest jakiś konkretny powód dla ktorego miknow jest przede mną w klasyfikacji generalnej?
Tak. Koperta. :smile:
Spoko, już poprawiam.

A już miałem na to:

Albertino napisał(a):Ile ma być w ogóle rund?
napisać:
Uwielbiam, kiedy gracze grają dla samej radości grania, nie czytając regulaminów. :wink:


- SonnyCrockett - 14-01-2011

Reasumując trzeci zestaw, nie dałem tym razem dupy z niczym oczywistym.
Filmy takie jak Revolutionary Road, Sexy Beast, Spread, Knowing nigdy ich nie widziałem i tradycyjnie czuję się tym faktem usprawiedliwiony.
Mam powody do dumy z Seraphim Falls nie widziałem, ale rozpoznałem po sylwetce Liama Neesona i po dogłębnej analizie znalazłem tytuł o którym nigdy nawet nie słyszałem.
Reszta: Rambo: First Blood Part II (nawet teraz nie kojarzę kiedy była taka scena), Lolita, Close Encounters of the Third Kind (zbyt mało razy widziałem żeby zapadły w pamięć), Deep Impact (nie wiem czy widziałem w ogóle ten film). No i tym razem trafiłem w dobrą wojnę ;)

Podsumowując niby mam rekord życiowy ale jest niedosyt liczyłem na więcej. :roll:


- patyczak - 14-01-2011

Kurde, na początku strzeliłem w Deep Impact i Batman Return, ale zmieniłem:(


- Mefisto - 14-01-2011

Cass napisał(a):Frank Langella w pełnej krasie.

nie poznałem go, za słabo twarz widać - inaczej pewnie posypałyby się poprawne odpowiedzi :)

Cytat:......... 13. Frantic

FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUCK!!!! Mówię sobie: nosz kurde, podobna scena była we Franticu, ale jakoś za dużo rzeczy mi w tym kadrze nie grało (zbyt dawno film oglądałem) i w końcu się poddałem - niech to :(

Cytat:......... 14. Rambo: First Blood Part II

Dobre. Zmyliły mnie zupełnie te skały - żeby chociaż było widać jakiś fragment broni czy coś :P

Cytat:......... 22. Lock Up

A więc znowu Sly :P Wieki temu ten film widziałem - sądziłem, że kadr ma coś więcej wspólnego ze sportem, który ukazuje, a tu zmyła :( A Letherheads nie widziałem, więc dałem.


Cytat:......... 33. Spread

To akurat było łatwe, bo ten basen to nawet na plakacie jest zdaje się :)


- Perfik - 14-01-2011

Mefisto napisał(a):Mówię sobie: nosz kurde, podobna scena była we Franticu, ale jakoś za dużo rzeczy mi w tym kadrze nie grało

Ja żeby się upewnić wpisalem w google "Harrison Ford naked" :twisted:


- Mefisto - 14-01-2011

no właśnie to mi nie grało w tym kadrze, bo miałem wrażenie, że nie był tam full naked, a tu zonk zamiast bramki nr 3


- Cassel - 14-01-2011

Ano, we Franticu był przyodziany tylko w misia. :wink:

No dobra, przed wami ostatnia runda.

Termin oddawania odpowiedzi w zasadzie wypada we wtorek, ale akurat tego dnia nie będę miał czasu, więc przesuwam na środę, godz. 15.

Leżcie i kwiczcie. :cool:


- Craven - 14-01-2011

Znowu męskie dupy i fajfusy :evil:

Ale 16 z buta mam... i cały szereg skojarzeń i podejrzeń ^_^