![]() |
|
David Fincher - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Ludzie filmu (https://forumkmf.pl/Forum-Ludzie-filmu--14) +--- Wątek: David Fincher (/Thread-David-Fincher--211) |
RE: David Fincher - realego - 16-07-2012 Fincher to obecnie jeden z najciekawszych reżyserów. Ma swój własny styl, wyczuwalny na kilometr. Filmy utrzymane w klimacie czarnych kryminałów, uwielbiam go za to. Nie ma nic gorszego, jak film bez klimatu, a dzisiaj no tylko takowe powstają niemalże. "Podziemny krąg", "Gra", "Siedem" i "Dziewczyna z tatuażem" to najmocniejsze tytuły tego pana. Zwłaszcza "Gra", która jest w mojej opinii filmem rewelacyjnym. Treść "Gry" zmuszą do refleksji bardziej niż "Se7en" czy "Fight Club". RE: David Fincher - Mental - 30-05-2013 Czy tylko ja uważam ten plakat za super klasyk?
RE: David Fincher - Mefisto - 30-05-2013 nie.. RE: David Fincher - vast - 30-05-2013 douglas z puzzli, lol. RE: David Fincher - Strummer - 30-05-2013 Szkoda, że sam film jest jedynie jednorazowego użytku. RE: Nasze kolekcje filmowe - Perfik - 30-06-2013 A to Fincher ma inną stronę? RE: Nasze kolekcje filmowe - Pan_Samochodzik - 30-06-2013 (30-06-2013, 20:21)Perfik napisał(a): A to Fincher ma inną stronę? No jakby nie patrzeć, to takie obrazy jak Siedem czy Podziemna krąg nie są w żaden sposób filmami robionymi pod kasę czy nagrody. A niestety, ale poruszenie modnego tematu facebooka, takim obrazem jest.. RE: Nasze kolekcje filmowe - Szaman - 30-06-2013 Podziemny krąg również zajmował się "modną" w swoich czasach tematyką- pustką generacji X i chęcią odreagowania korporacyjnego wyścigu szczurów. Jakiekolwiek wywyższanie Finchera poza Hollywood jest moim zdaniem nietrafione, to reżyser który zawsze dysponował dużym budżetem. RE: Nasze kolekcje filmowe - Pan_Samochodzik - 30-06-2013 Owszem, tematykę mógł mieć modną. Jednak spójrz na styl, w jakim został zrealizowany, a i sam temat przedstawiony w filmie był jak na swoje czasy nowatorski. Oczywiście nie twierdzę, że Fincher jest wizjonerem na miarę Lyncha czy też P.T. Andersona. Jednak trzeba przyznać, że poza dwoma niewypałami, tworzy on filmy w swoim charakterystycznym stylu i w niektórych przypadkach są one nawet niedoceniane - chociażby bardzo dobry Zodiak. RE: Nasze kolekcje filmowe - Bartosz Pocierak - 30-06-2013 Panowie i Panie, kończcie ten offtop. Lepiej porozmawiajmy o tym czemu Pocierak ma drugie konto... BTW jeśli napisze post z jednego konta a następnie z drugiego zaraz pod sobą to liczy się to jako dublowanie postów? xD Co do Finchera to zawsze był on reżyserem Holiłudu. Zawsze miał budżet, znanych aktorów, reklamę. Robi świetne filmy, ale Haneke to to nie jest. Siedem i Fight Club można uznać za arcydzieła, potem było nieco gorzej, ale TSN i Dziewczyna z tatuażem były bardzo dobre. Zrobić film o fejsie i wyjść z tego cało? Nie każdy by dał radę :) RE: Nasze kolekcje filmowe - Perfik - 30-06-2013 Tak się składa, że Fincher nakręcił cztery filmy, które można uznać za arcydzieła (Alien 3, Seven, FC i Zodiak), a do każdego kto jeszcze raz nazwie TSN "filmem o fejsie" osobiście się wybiorę, żeby zasadzić siarczystego liścia na twarz :). RE: Nasze kolekcje filmowe - Pan_Samochodzik - 30-06-2013 Owszem, ma znanych aktorów, budżet, reklamę - co wyszło zwłaszcza przy Dziewczynie z tatuażem. Jednak nie zmienia to faktu, iż Siedem i Fight Club nie są filmami stricte hollywoodzkimi. Są to filmy bardzo ambitne, a zarazem nie do podrobienia przez innych twórców. Owszem, miał spadek formy (Button, TSN), jednak powrócił w dobrym stylu Dziewczyną i mam nadzieję, że będzie się tego trzymał, a nie robił filmy pod nagrody. To by było na tyle w tym temacie. RE: David Fincher - Gieferg - 30-06-2013 Cytat:nakręcił cztery filmy, które można uznać za arcydzieła (Alien 3, Seven, FC i Zodiak Alien 3 i Se7en jak najbardziej, ale pozostałe dwa? FC to pokraczny bełkot pozujący na nie wiadomo jaką głębię, a Zodiak owszem, solidny film, ale nic ponadto, nigdy nie miałem ochoty do tego wracać i wątpię by to się kiedyś miało zmienić. Na podium obok dwóch pierwszych postawiłbym The Game, z tym że nie widziałem "Dziewczyny" i "Benjamina". RE: David Fincher - Bartosz Pocierak - 30-06-2013 TSN nazywasz spadkiem formy? Toż to znakomity dramat biograficzny. Opowiedzieć taką historię na świeżo było niesłychanie trudno, a Fincher dał radę i zrobił to w swoim stylu. Co prawda jak zwykle miał szczęście do scenariusza (tym razem oscarowy Sorkin). Oczywiście, że nie jest to film o "fejsie", tak tylko przedrzeźniam malkontentów :) BTW są inne filmy Finchera, które lubię jakieś 5 razy bardziej ale to akurat TSN widziałem najwięcej razy (ze 20) i ciągle lubię do niego wracać. RE: David Fincher - Pan_Samochodzik - 30-06-2013 [quote='Gieferg' pid='327501' dateline='1372628688'] Cytat: FC to pokraczny bełkot pozujący na nie wiadomo jaką głębię A widzisz, i tu się różnimy, bo dla mnie (i chyba nie tylko dla mnie) to jeden z najlepszych filmów ever. A i jakoś nie uważam, żeby to był pokraczny bełkot - myślę, że ma on wiele do powiedzenia, również, a może przede wszystkim, o nas samych ;) Dobra, kończę i idę oglądać mecz ;) RE: David Fincher - Gieferg - 01-07-2013 Cytat: widzisz, i tu się różnimy, bo dla mnie (i chyba nie tylko dla mnie) to jeden z najlepszych filmów ever. odsyłam do postów na temat FC na pierwszej stronie tego tematu ;) RE: David Fincher - Mefisto - 01-07-2013 (30-06-2013, 23:44)Gieferg napisał(a): Na podium obok dwóch pierwszych postawiłbym The Game Dokładnie, Game is a must na liście jakichkolwiek arcydzieł - shame on you, Perfik! RE: David Fincher - Perfik - 01-07-2013 Uwielbiam The Game, była chyba nawet na mojej liście kiedy układaliśmy ranking najlepszych filmów lat 90. Mimo wszystko jednak kroczek za wymienioną przeze mnie czwórką. Graficznie prezentowało by się to tak: FC>Se7en>Zodiac>Alien3>The Game>TSN>GWtDT>>>CCoBB>Panic Room. No i muszę dodać, że jego najniżej oceniany przeze mnie film, ma u mnie mocne 7/10 :). RE: David Fincher - Mefisto - 01-07-2013 No dobra, trochę się zrehabilitowałeś, ale tylko trochę ;) RE: David Fincher - Gieferg - 01-07-2013 Cytat:FC>Se7en>Zodiac>Alien3 You're dead to me. |