![]() |
|
Total Recall - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Filmy zagraniczne (https://forumkmf.pl/Forum-Filmy-zagraniczne--12) +--- Wątek: Total Recall (/Thread-Total-Recall--246) |
RE: Total Recall - Craven - 03-04-2012 Zniszczone? RE: Total Recall - Bucho - 03-04-2012 Nie tyle zniszczone, co przeludnione i zasyfione - zdecydowane najlepszy moment, szkoda jednak, ze wali zielonym ekranem na kilometr. Minely trzy dekady i nadal nic nie moze przebic miniatur, wymuszonych perspektyw, mate paintingu i ogolnej namacalnosci Blade Runnera. Jak wyzej, film nie musi byc zly, ale jest zwyczajnie niepotrzebny, a do tego ten cukier, lukier, wirujaca kamera, cynkowskie pojazdy i cool poscigi. Mialem ten sam problem z Miniority Report, ktory uwielbiam, ale ktorego designu zwyczajnie (z malymi wyjatkami) nie trawie. Pierwsza akcja z oddzialem specjalnym i kamera smigajaca niczym latajace jebadlo...ehh, bo inaczej sie w dzisiejszych czasach nie da :/ Na szczescie jest Achnuld: <ok> RE: Total Recall - Gal Anonim - 03-04-2012 Takiej krwi już się dziś nie widuje ;( RE: Total Recall - Mefisto - 03-04-2012 (03-04-2012, 10:47)Bucho napisał(a): Mialem ten sam problem z Miniority Report, ktory uwielbiam, ale ktorego designu zwyczajnie (z malymi wyjatkami) nie trawie. Tyle tylko, że MR a) był oryginalną wizją, a nie przemieleniem starej b) był konsekwentny w tejże, co tyczy się także designu c) był wiarygodny w tejże remake TR wygląda natomiast mega sztucznie, niepotrzebnie cool, jest nijak wiarygodny, brak mu jakiegokolwiek charakteru (jedna scena choćby: gdy w oryginale Arnie wchodzi do firmy i sekretarka przerabia sobie paznokcie - efektywne, efektowne, jak na owe czasy i dodające smaczku, a tu plastik, plastik i nijakość) i w dodatku wykorzystuje pomysły z 50-ciu innych filmów, w tym wspomnianego Minority. Żal. Na miejscu reżysera zapadłbym się pod ziemię ze wstydu i nie wychodził przez 50 lat. No, ale ten frajer uraczył nas już choćby DH 4.0, więc po prostu brak słów. RE: Total Recall - Ash - 03-04-2012 Cytat:a) był oryginalną wizją, a nie przemieleniem starejBył ekranizacją książki Philipa K. Dicka z 1956 roku. RE: Total Recall - nawrocki - 03-04-2012 Ale on pisze o wizji filmowej (chyba?). RE: Total Recall - Mierzwiak - 03-04-2012 (03-04-2012, 10:47)Bucho napisał(a): Pierwsza akcja z oddzialem specjalnym i kamera smigajaca niczym latajace jebadlo...ehh, bo inaczej sie w dzisiejszych czasach nie da :/Zastanawiam się na kim tego typu scenki mają zrobić wrażenie. Na 10-latkach? Podobny syf był ostatnio w Sucker Punch, tylko w jeszcze gorszym wydaniu, bo całość była zrobiona w CGI. RE: Total Recall - Mefisto - 03-04-2012 (03-04-2012, 17:13)Ash napisał(a): Był ekranizacją książki Philipa K. Dicka z 1956 roku. I? Tak samo Total Recall oryginalnie, tylko co z tego - liczy się to, co widać na ekranie, tchnięcie w całość życia i wrażenia realizmu. RE: Total Recall - shamar - 03-04-2012 (03-04-2012, 14:34)Mefisto napisał(a): a tu plastik, plastik i nijakość) Czepiasz się. Tam byli jacyś drewniacy a tu są metroseksualni, tlenieni Azjaci, ładne Azjatki, 1 czarny (tak wiem, w oryginale też był) i konioszczęka Biel. RE: Total Recall - Mefisto - 03-04-2012 ?? Ale cały świat to jakiś chaotyczny misz-masz światów z kilku różnych filmów, zero świeżości, polotu, no i wszechobecne CGI - wali tandetą na kilometr i brak tu charakteru. RE: Total Recall - Albertino - 03-04-2012 (03-04-2012, 17:13)Ash napisał(a):Cytat:a) był oryginalną wizją, a nie przemieleniem starejBył ekranizacją książki Philipa K. Dicka z 1956 roku. Nie! To była epopeja! A tak wracając na planetę Ziemia, to dzieło Dicka miało z 10 stron - "Total Recall" to w 90% oryginalne pomysły scenarzystów - z opowiadania (tak, opowiadania) wzięto co najwyżej ogólną ideę i bohaterów (ze dwóch). RE: Total Recall - shamar - 03-04-2012 (03-04-2012, 19:25)Mefisto napisał(a): ?? To było półżartem, półserio. Myślałem, że "metroseksualni, tlenieni Azjaci" mają wystarczający wydźwięk sarkastyczny. Ale panna Biel mi się tu nie podoba i tak :) RE: Total Recall - military - 03-04-2012 Cytat:z opowiadania (tak, opowiadania) wzięto co najwyżej ogólną ideę i bohaterów (ze dwóch). Nazwiska bohaterów. Nieco przekręcone. Niestety, ale zamysł Dicka jest zbyt odważny na byle pipę z Hollywood. Verhoeven przynajmniej zrobił z tego hard-gore-schwarzenegger-exploitation-movie.:) RE: Total Recall - Albertino - 03-04-2012 Na byle pipę z Hollywood być może tak, ale Verhoeven na szczęście nie jest z Hollywood :) RE: Total Recall - Bucho - 04-04-2012 (03-04-2012, 14:34)Mefisto napisał(a): Tyle tylko, że MR Chodzilo mi tylko i wylacznie o design, w mniejszym stopniu wkurza mnie spielbergowatosc niektorych scen. Gdyby MR powstal w latach 80. lub Spielberg nadal mu mroczniejszy, brutalniejszy i syfiasty ton (wypierdzielilbym w diably sceny w fabryce, smazone hamburgery, zepsute zarcie), to juz dawno mialbym na posladku tatuaz z tym tytulem w serduszku...na posladku bym mial :) RE: Total Recall - military - 04-04-2012 Albertino, Verhoeven zrobił świetną robotę z materiałem, który miał do dyspozycji. Ale żadne studio nie zgodziłoby się zrobić filmu o tym, o czym jest opowiadanie, a już tym bardziej nie z takim miękkim wackiem jak Wiseman na pokładzie. RE: Total Recall - paj - 04-04-2012 (04-04-2012, 08:48)military napisał(a): Ale żadne studio nie zgodziłoby się zrobić filmu o tym, o czym jest opowiadanie, a już tym bardziej nie z takim miękkim wackiem jak Wiseman na pokładzie.To taki sam problem, jak z adaptacją książki American Psycho z Bale'em. Materiał źródłowy jest tak hardkorowy, że nie przeszedłby przez żadne sito cenzury. Producenci z Hollywood już nigdy nie odważą się nakręcić za grube miliony rzeczy kontrowersyjnej i okrutnie brutalnej albo zawierającej wywrotowe poglądy, idee. RE: Total Recall - military - 04-04-2012 Ale "Przypomnimy to panu hurtowo" nie jest wywrotowe.:) Po prostu jest tak oryginalne, że zwyczajnie baliby się to nakręcić, bojąc się że skoro nie ma wybuchów, film na siebie nie zarobi. RE: Total Recall - Mental - 05-04-2012 ![]() Pojadę Firmą: wokół na kanwie esef-ów wypływają typy ciepłe ja się pytam co to ku*wa czy to za dolary przekręt wszędzie ładna jest oprawa brawa napawa mnie wstrętem wzorując się na CGI gejostwie ktoś znów stał się ekstrementem A śp. Verhoeven ze swoim temperamentem był na dzielnicy talentem niepodległym, suwerennym, nie bał się jechać z mentem RE: Total Recall - Craven - 07-04-2012 Ma ktoś ochotę na "znajdź 5 różnic"? ![]()
|