![]() |
|
Metal Gear Solid (seria) - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Metal Gear Solid (seria) (/Thread-Metal-Gear-Solid-seria--2576) |
RE: Metal Gear Solid (seria) - rogaluz - 19-08-2013 Wyjdzie mniej więcej po tyle samo (150-180 zł), ale w Legacy masz pierwszego MGSa, VR Missions, dwa cyfrowe komiksy, booklet, MGS4 w wersji Anniversary + to, co w HD Collection (MG, MG2, MGS2, MGS3, PW). No ale wybór należy do Ciebie. :) RE: Metal Gear Solid (seria) - Huntersky - 06-09-2013 Działająca w prażącym słońcu Afganistanu snajperka wg Kojimy: ![]() ...Japończycy :) Swoją drogą coś cicho o premierze Legacy Collection w Polsce. Sklepy milczą, preorderów nie ma, nic. EDIT: A jednak jest: http://muve.pl/playstation-3/playstation-3/metal-gear-solid-the-legacy-collection-ps3/41468 Ale cena już nie wygląda zbyt optymistycznie. RE: Metal Gear Solid (seria) - military - 06-09-2013 Żałosne. I tyle z powagi tej gry. RE: Metal Gear Solid (seria) - rogaluz - 06-09-2013 W zwiastunie tak samo wyglądała. ![]() Ciekawe, czy sprawdzą się szalone fanowskie teorie i Quiet będzie główną bohaterką. ;) Cena Legacy, jak na zestaw 7 gier, wciąż atrakcyjna, ale z drugiej strony wyższa niż zakładałem (150-180 zł - przeliczałem cenę z zagranicznych sklepów i... się przeliczyłem). RE: Metal Gear Solid (seria) - Gal Anonim - 07-09-2013 Prosty i logiczny powod, godny George'a Lucasa ;) "I've been ordering to Yoji [Shinkawa, the game's art director] to make the character more erotic, and he did it well," Kojima said. "The initial target is to make [you] want to do cosplay or its figurine to sell well." He mentioned the bikini-clad sniper Quiet and said he'd release details later this week to show how to cosplay her well. RE: Metal Gear Solid (seria) - Khet - 07-09-2013 Ciekawe czy Hideo też ma pieczątkę, którą zatwierdza kolejne kretyńskie projekty:). RE: Metal Gear Solid (seria) - Hitch - 07-09-2013 Cytat:Żałosne. I tyle z powagi tej gry. Przecież to kolejny "Metal Gear Solid". O powadze tej gry powinny świadczyć poprzednie :) RE: Metal Gear Solid (seria) - Khet - 07-09-2013 Tyle że kolejne MGSy - począwszy od MGS2 - to coraz większa jazda po bandzie, jeśli chodzi o design, kolejnych bossów i bohaterów. Jasne, ma to swój urok, niektóre elementy można tłumaczyć konwencją, ale miejscami Hideo po prostu przegina, co zresztą dokładnie widać w jego podejściu. Jak ta lasencja ze snajperką ma się chociażby do Sniper Wolf z pierwszego MGSa? Czy w ogóle do designu bossów z tamtej częsci? To nie kwestia powagi, bo granice tejże seria przekraczała zawsze. Chodzi jedynie o jakiekolwiek wyczucia smaku, gustu czy poszanowania dla jakiejkolwiek spójności w ramach jednej serii. Tym bardziej porównanie Hideo do Lucasa jest na miejscu. Czekam na remake MGSa, gdzie Kojima każe pozmieniać wygląd bossów na coś, co będzie przypominać ostatnie projekty:). RE: Metal Gear Solid (seria) - Hitch - 07-09-2013 Cytat:Tyle że kolejne MGSy - począwszy od MGS2 - to coraz większa jazda po bandzie Wiem przecież. Tylko dla mnie ta seria od początku jedzie po bandzie. Jest absurdalna, wręcz parodystycznie napuszona i gromkopierdna, naiwna oraz (zapewne niezamierzenie) cholernie śmieszna. Dlatego powaga jest ostatnią rzeczą, jakiej bym oczekiwał od MGSów :) RE: Metal Gear Solid (seria) - military - 07-09-2013 Zwiastun tego najnowszego MGS-a sugerował jednak coś poważniejszego, dorosłego. Poza tym beka z MGS to efekt uboczny grafomanii Kojimy. RE: Metal Gear Solid (seria) - Hitch - 07-09-2013 Każda część sili się na powagę, ale nic z tego jeszcze nie wyszło. Szczególnie biorąc pod uwagę bzdury i suchary jakimi rzucają postacie połączone z okolicznościami, w jakich je wygłaszają :) RE: Metal Gear Solid (seria) - Huntersky - 07-09-2013 Grafomania czy nie, bez tych sucharów i poczciwego nadęcia MGS nie byłby MGS-em. Coś jak pieprzyk Cindy Crawford. Swoją drogą ta snajperka to dalej nic w porównaniu do biegania Raidenem z gołą dupą. Co do Quiet śmieszna jest też negatywna reakcja jakiegoś człowieka z 343 - tego samego studio, które uczyniło sztuczną inteligencję świecącą nagą lasią z idealnym ciałem. RE: Metal Gear Solid (seria) - Khet - 07-09-2013 Na Kojimę wiadro pomyj wylała już Rhianna Pratchett i koleś z DICE, wesoło jest :D. Dobrze, że MGSV mi wisi obecnie. RE: Metal Gear Solid (seria) - Proteus - 08-09-2013 http://kotaku.com/theres-a-reason-for-metal-gears-sexy-sniper-what-it-1270166313 Ja tam się wstrzymam z marudzeniem. Jak dla mnie ta lasia to typowe granie na konwencji ze strony Kojimy. Absurdy w MGS'ach są dużo bardziej świadome i zamierzone niż może się wydawać, a cała ta laska to - wbrew pierwszym tweetom Kojimy - oczywiste uderzenie w typowy wizerunek "warrior boobs" w grach. Czy wyjdzie z tego jakiś fajny, błyskotliwy motyw, czy może grafomania udająca społeczny komentarz - to się jeszcze okaże. Ale raczej nie jest to "dupa dla dupy". RE: Metal Gear Solid (seria) - Khet - 08-09-2013 Zabawne, ale cytat z Kojimy wrzucony przez Crova sugeruje, że chodziło po prostu o więcej erotyki (dla nerdów zapewne) i ułatwienie sprawy cosplayerowcom: "I've been ordering to Yoji [Shinkawa, the game's art director] to make the character more erotic, and he did it well," Kojima said. "The initial target is to make [you] want to do cosplay or its figurine to sell well." He mentioned the bikini-clad sniper Quiet and said he'd release details later this week to show how to cosplay her well." Nie widzę tu żadnej głębi czy zabawy konwencją. Chociaż może masz rację i na końcu okaże się, że Quiet to półcyborg z trudnym dzieciństwem, ale póki co... ;). RE: Metal Gear Solid (seria) - rogaluz - 08-09-2013 Quiet ma mieć obcięty język i nie wypowie w grze ani jednego słowa, więc może po prostu "cycki przemówią". Miało być poważniej, a nie poważnie i to głównie ze względu na tematykę (te całe "tabu", o którym się tyle mówi), a nie design, założenie, czy mechanikę gry. Magazyny dla panów, które będą służyć odwracaniu uwagi strażników powrócą, pewnie też kartonowe pudła i kilka żartobliwych dialogów o tym. Będą także supermoce, przerysowani złoczyńcy, fantastyka, schizy (Psycho Mantis? prawdopodobnie), konie z ognistymi skrzydłami i ogniste wieloryby, wielkie roboty, sztuczna inteligencja, główny bohater biegający z odłamkiem w głowie przypominającym róg, państwo najemników na środku oceanu... No i cycata i dupata laska, która zrujnowała powagę tej gry. Btw, przed zwiastunem z E3 było już sporo materiału z gry, w tym bardzo fajny zwiastun, który chyba tu się nie pojawił: RE: Metal Gear Solid (seria) - Proteus - 08-09-2013 (08-09-2013, 09:54)Khet napisał(a): Zabawne, ale cytat z Kojimy wrzucony przez Crova sugeruje, że chodziło po prostu o więcej erotyki (dla nerdów zapewne) i ułatwienie sprawy cosplayerowcom: Ale przecież ten cytat nie przeczy temu o czym pisałem. Zwłaszcza, że Kojima się pozniej poprawił i rozwinął myśl na tweeterze. Cały ten myk z ułatwieniem cosplayu to jedynie kulisy tworzenia designu, który jednak wcześniej był efektem intencjonalnego stworzenia postaci-karykatury (nie byłby to pierwszy raz w MGSach). Wspominając o cosplay'u i figurkach nie pisał o genezie postaci, tylko o szczegółach dotyczących "dokręcania" jej finalnego wyglądu. Ale sama idea by zrobić z niej groteskowy LOL z wizerunku japońskiej lasi w grach, najpewniej wziął się z innych powodów. Zresztą Kojima od zawsze miał ten typowo japoński Instagramowo-tweeterowy sposób komunikacji z fanami, gdzie wysyła jakieś pojedyncze brain-farty (albo zdjęcia swojego pieprzonego objadu) i nie wie, że w zachodnim świecie nie ujdzie Ci na sucho puszczanie takich tekstów bez załączenia tony uzasadnienia. Bo inaczej będzie masowy butthurt (patrz reakcja niektórych developerów na jego tweet). RE: Metal Gear Solid (seria) - Gal Anonim - 13-08-2014 O, piąty Metal Gear Solid (razem z Ground Zeroes) pojawi się na PCta. Powiem wam, że MGSem nie interesowałem sie od lat, a ostatnią częscią w jaką grałem była trójka, ale w piątek na piecu chętnie popykam. http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,16475001,Metal_Gear_Solid_V_pojawi_sie_na_PC__O_20_startuje.html RE: Metal Gear Solid (seria) - Huntersky - 13-08-2014 Mam erekcję RE: Metal Gear Solid (seria) - Proteus - 13-08-2014 Czyli co? Nie mam już powodów kupować PS4? ;) |