Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
PLAKATY! - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Plakaty, trailery, prasa branżowa, nagrody filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Plakaty-trailery-prasa-bran%C5%BCowa-nagrody-filmowe--17)
+--- Wątek: PLAKATY! (/Thread-PLAKATY--263)



- D'mooN - 18-11-2006

Mierzwiak napisał(a):A mnie się plakat Pottera podoba. Ma swój styl.

Mandaryna też ma. Tylko co z tego? ;)


- Artemis - 18-11-2006

Mierzwiak napisał(a):Główny bohater na ostatnim plakacie ma wszystko mówiącą minę :P
Ale przynajmniej ma brudne paznokcie...

Nawiasem mówiąc, autor "Eragona", cudowne dziecko amerykańskiej fantasy Christopher Paolini kończy dzisiaj 23 lata. Życzymy mu wszystkiego najlepszego :)

Ale żeby było w temacie, nowe "Ząbki":
[Obrazek: sawiiimk2.th.jpg]


- Azgaroth - 20-11-2006

Ten plakat jest fajny.

[Obrazek: 71250403sy8.th.jpg]


- Sana - 20-11-2006

Maria Antonina

[Obrazek: 7125744.3.jpg]


z oryginalniejszych ~ Frekwencja

[Obrazek: frequency_ver4.jpg]


- Great Gonzo - 20-11-2006

Sana napisał(a):z oryginalniejszych ~ Frekwencja
To chyba nie jest najszczęśliwsze tłumaczenie...


- Karol - 20-11-2006

"Frekwencja"? :lol: A cóż to takiego? :twisted:


Swoją drogą - plakat niezły, film ("Częstotliwość") również.


- desjudi - 20-11-2006

Maria Antonina - świetne.
Eragon - no tragedia, brak słów.
The Astronaut Farmer - ciekawe, choć trochę dosłowne.

a co powiecie na to? brakuje mi tego typu plakatów...

[Obrazek: 0352.jpg][Obrazek: 3380.jpg][/img]


- Artemis - 20-11-2006

desjudi napisał(a):Eragon - no tragedia, brak słów.
A szkoda, bo teaser poster był niezły w sumie, jak na tego typu produkcję:
[Obrazek: eragonvf2.th.jpg]
To jest gorsza wersja, dwukolorowa, najlepsza była taka całkowicie niebieska, nawet nieźle się to prezentowało.


- desjudi - 21-11-2006

świetny plakat do filmu, o którym może być głośno, jeśli nie jest kolejną podróbką gangsterki a'la Guy Ritchie:

[Obrazek: newsmokinkd8.jpg]


- Akaki - 21-11-2006

Wyparzyłem toto dziś na Filmweb. Podoba mi się ta konwencja.

Shooting Dogs
[Obrazek: 7123902.jpg]


- hops - 07-12-2006

HOT FUZZ. To będzie jazda :)

[Obrazek: 0deb5f3101bd0ba4m.jpg][Obrazek: edb8fccce1c3d1ecm.jpg]


- Jakuzzi - 09-12-2006

A mi sie podoba Iwo Jima..

[Obrazek: 7128632.3.jpg]


- hops - 09-12-2006

Dlaczego oni nazywają dwa filmy sagą? [tagline na plakacie]


- Jakuzzi - 09-12-2006

Moze chodzi tu o drugie znaczenie terminu - opowiesc o bohaterach, wladcach...


- Mierzwiak - 09-12-2006

To po prostu kolejny idiotyzm/dziwactwo jakie zazwyczaj spotyka się na plakatach.


- hops - 09-12-2006

Jakuzzi napisał(a):Moze chodzi tu o drugie znaczenie terminu - opowiesc o bohaterach, wladcach...
"Saga" wg SJP PWN:
1. ÂŤstaroskandynawska opowieść o wielkich rodach, bohaterach i władcachÂť
2. ÂŤwielotomowa powieść lub serial filmowy przedstawiające dzieje jakiejś rodziny lub bohateraÂť

Mierzwiak ma racje. To po prostu głupota :)


- Mierzwiak - 09-12-2006

No właśnie, skoro to temat o plakatach chyba nie zostanę skarcony za małe jego poszerzenie o ewentualne dyskusje na temat tego co można na plakatch przeczytać?

Cholernie zirytował mnie plakat "S@motności w sieci" (film litościwie przemilczę, jakby co to na blogu opisałem):
1) "Ekranizacja największego bestsellera ostatnich lat" - no nieźle, a ja myślałem że jest nim "Kod Da Vinci". Może wypadałoby dodać "polskiego"?
2) "Najbardziej poruszająca historia miłosna naszych czasów" - brzmi to jakby chodziło o film oparty na faktach, i jeszcze to "najbardziej".
Co za cymbały wymyślają takie teksty?

Plakat do "Piratów z Karaibów 3"; niezły.

[Obrazek: poster01640sa0.th.jpg]


- Q - 09-12-2006

hops napisał(a):Dlaczego oni nazywają dwa filmy sagą? [tagline na plakacie]
Pewnie dlatego że są to dwa filmy Clinta Eastwooda opowiadajace o tym samym wydarzeniu tylko z dwóch puktów widzenia: amerykanów i japończyków.


- hops - 10-12-2006

Mierzwiak: średni plakat, standardowy.
Q: wiem co to za filmy. Ale pierwszy raz spotykam się, żeby ktoś dwie historie nazywał sagą. No chyba, że będzie to opowieść o życiu każdego z żołnierzy tam walczących, od urodzenia, aż po śmierć, wliczając w to ich przodków, do czterech pokoleń wstecz.


- Q - 10-12-2006

Gdyby były trzy to pewnie by była trylogia :wink:

Ale dla mnie określenie saga w tym przypadku kompletnie nie przeszkadza. Pozatym według angielskiego znaczenia saga oznacza - "a narrative telling the adventures of a hero or a family", więc przygoda o bohaterach pasuje do tych filmów, nic nie pisze że ma być jakaś wielopokoleniowa opowieść.