Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Vikings [History] - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Seriale (https://forumkmf.pl/Forum-Seriale--22)
+--- Wątek: Vikings [History] (/Thread-Vikings-History--3347)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Vikings [History] - wujo444 - 18-04-2014

Ale wiesz że to serial o barbarzyńcach?


RE: Vikings [History] - raven.second - 18-04-2014

Tym bardziej, że to samo można mówić o



RE: Vikings [History] - Mental - 18-04-2014

Przecież Jarl Borg sam się doigrał. Napadł na wioskę i zabijał. Można dyskutować, czy otwarcie żeber i wyjęcie płuc to barbarzyństwo w takiej sytuacji, ale ja bym go potraktował śmiercią tak samo jak Zajebisty Wiking Ragnar Lothbrok :)


RE: Vikings [History] - jarod - 18-04-2014

Akurat w tym sezonie Ragnar to cienias, pieprzy wszystko za co się weźmie. Jego ex 100 razy skuteczniejsza i bardziej kozacka.

BTW fajny foreshadowing w 7 odcinku - przeczytajcie na wiki jak skończył Ragnar, a potem obejrzyjcie raz jeszcze. scenę u wróżbity.


RE: Vikings [History] - Mental - 18-04-2014

Nie no jego ex też spoko. Dobrze załatwiła tego śmiecia przy stole podczas uczty.


RE: Vikings [History] - JC-H - 18-04-2014

(18-04-2014, 12:13)wujo444 napisał(a): Ale wiesz że to serial o barbarzyńcach?
I co? Dlatego mam się "orłem" zachwycać i wyczekiwać na wersję nieocenzurowaną z nadzieją na jeszcze lepszy klimat?
Śmierć to śmierć - po co nią się delektować?



RE: Vikings [History] - Mental - 18-04-2014

Bo nic co ludzkie nie jest obce i tak dalej :)


RE: Vikings [History] - wujo444 - 18-04-2014

(18-04-2014, 14:10)JC-H napisał(a):
(18-04-2014, 12:13)wujo444 napisał(a): Ale wiesz że to serial o barbarzyńcach?
I co? Dlatego mam się "orłem" zachwycać i wyczekiwać na wersję nieocenzurowaną z nadzieją na jeszcze lepszy klimat?
Śmierć to śmierć - po co nią się delektować?

Patrzysz z naszego punktu widzenia - dla nich śmierć nie jest równa śmierci. Nie bez powodu Ragnar opisując torturę zauważa, że ten, kto wytrzyma ją w milczeniu, trafi do Walhalli. Dla nich to miejsce było realne, było nagrodą za dobrą śmierć. Widać powagę tego wydarzenia, zaś oświetlenie, muzyka i zdjęcia wprowadzają dawkę mistyki jaką mogli odczuwać ludzie podczas podobnego obrzędu. Vikings próbuje trzymać się ich punktu widzenia, nie współczesnego myślenia człowieka oświeconego.

I zauważ, że dla pozostałych musiała być równie nieprzyjemnym doświadczeniem jak dla nas - ktoś odwraca wzrok, ktoś mdleje, ktoś zwraca obiad. Nie ma tu delektowania się.


RE: Vikings [History] - Mefisto - 19-04-2014

(18-04-2014, 22:48)wujo444 napisał(a): nie współczesnego myślenia człowieka oświeconego.

Że niby kogo? Nas? :D


RE: Vikings [History] - Craven - 19-04-2014

http://w168.wrzuta.pl/audio/3WpQ4Re4sD1/vikings2x08

Znowu muzycznie serial pozamiatał. Już trzeci odcinek z rzędu.


RE: Vikings [History] - JC-H - 19-04-2014

wujo444

Oczywiście, że patrzę na ten serial i przedstawiane tam fakty, legendy i wierzenia ze swojego, współczesnego punktu widzenia, i z tego punktu oceniam, co nie zmienia faktu, że jestem w stanie przyjąć do wiadomości, że "tak dawnymi czasy bywało". Trudno wymagać, żebym nagle przyjęła sposób rozumowania i wartości Vikingów za swoje. Dlatego napisałam co ja widzę, w konfrontacji do tego, czego Ty chcesz zobaczyć więcej i co Tobie wydaje się klimatyczne. Bo o ile mogę zrozumieć samo barbarzyństwo przodków, o tyle nie rozumiem chęci oglądania, w zakresie poszerzonym, tego barbarzyństwa przez potomków (jak to określasz) dysponujących współczesnym myśleniem człowieka oświeconego.


RE: Vikings [History] - Quay - 19-04-2014

Ta scena daje chyba jak do tej pory najlepsze pojęcie o mentalności wikingów. Szczególne niesamowite wrażenie robi zachowanie Borga i Ragnara.
Muzyka jak zwykle dobrana idealnie. Zespół Wardruna i ten serial zostali stworzeni, by się nawzajem uzupełniać,



RE: Vikings [History] - Craven - 20-04-2014



Hell yeah!


RE: Vikings [History] - MOLQ - 22-04-2014

Strasznie wciagnal mnie ten serial, ze lyknalem juz 2 sezon i twierdze, ze jest bardzo dobrze, klimat mi odpowiada, moze aktorstwo nie jest jakies wybitne, ale postaci nadal da sie lubic. Na poczatku myslalem, ze scenarzysci zrobia z Ragnara troche miekkiego siurka, bo jednak ma za zone teraz ksiezniczke, a nie wojowniczke, ale w odcinku 7 mozemy sie przekonac, ze tak nie jest. Dobija mnie cenzura w tym filmie, wiecej flakow, krwi i cyckow powinno byc, bo to w koncu barbarzyncy i poganie sa.


RE: Vikings [History] - raven.second - 22-04-2014

Jest też wersja pozbawiona cenzury - History to jednak nie Starz czy HBO, gdzie można rzucać flakami i cyckami.


RE: Vikings [History] - Craven - 25-04-2014

A gdzie dają bez cenzury/po czym poznać?

Odcinek dziewiąty świetny. Zbryzgani krwią ojciec i syn, królewna nimfomanka na propsie.


RE: Vikings [History] - raven.second - 25-04-2014

Jak pisał Grievous - na blu ray.

Cytat:Zbryzgani krwią ojciec i syn, królewna nimfomanka na propsie.
Obu królów też na propsie. Podobają mi się tutaj sceny walki - takie proste, gromada luda uderza na drugą gromadę i leje się krew, bez wymyślnych ciosów ani cholera wie czego jeszcze.


RE: Vikings [History] - MOLQ - 26-04-2014

[Obrazek: comment_ETH9NbcuOPi1dq1ySjNNT1A03NWwqsSo,w400.jpg]

:D dobre


RE: Vikings [History] - jarod - 26-04-2014

Rzeczywiście dobry ten 9 odcinek, chociaż wzmiankowana księżniczka - nimfomanka strasznie mnie drażni. Durny anachronizm niczym u Sapkowskiego.


RE: Vikings [History] - wujo444 - 03-05-2014

Ale finał mnie zawiódł - powtórka z pierwszego sezonu :/ I o ile tam wątek Rollo miał sens, tak teraz było to zupełnie z czapy. I jeszcze wszyscy sikają ze szczęścia że mogą hołubić Ragnara, no bez jaj.