![]() |
|
Vikings [History] - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Seriale (https://forumkmf.pl/Forum-Seriale--22) +--- Wątek: Vikings [History] (/Thread-Vikings-History--3347) |
RE: Vikings [History] - wujo444 - 18-04-2014 Ale wiesz że to serial o barbarzyńcach? RE: Vikings [History] - raven.second - 18-04-2014 Tym bardziej, że to samo można mówić o RE: Vikings [History] - Mental - 18-04-2014 Przecież Jarl Borg sam się doigrał. Napadł na wioskę i zabijał. Można dyskutować, czy otwarcie żeber i wyjęcie płuc to barbarzyństwo w takiej sytuacji, ale ja bym go potraktował śmiercią tak samo jak Zajebisty Wiking Ragnar Lothbrok :) RE: Vikings [History] - jarod - 18-04-2014 Akurat w tym sezonie Ragnar to cienias, pieprzy wszystko za co się weźmie. Jego ex 100 razy skuteczniejsza i bardziej kozacka. BTW fajny foreshadowing w 7 odcinku - przeczytajcie na wiki jak skończył Ragnar, a potem obejrzyjcie raz jeszcze. scenę u wróżbity. RE: Vikings [History] - Mental - 18-04-2014 Nie no jego ex też spoko. Dobrze załatwiła tego śmiecia przy stole podczas uczty. RE: Vikings [History] - JC-H - 18-04-2014 (18-04-2014, 12:13)wujo444 napisał(a): Ale wiesz że to serial o barbarzyńcach?I co? Dlatego mam się "orłem" zachwycać i wyczekiwać na wersję nieocenzurowaną z nadzieją na jeszcze lepszy klimat? Śmierć to śmierć - po co nią się delektować? RE: Vikings [History] - Mental - 18-04-2014 Bo nic co ludzkie nie jest obce i tak dalej :) RE: Vikings [History] - wujo444 - 18-04-2014 (18-04-2014, 14:10)JC-H napisał(a):(18-04-2014, 12:13)wujo444 napisał(a): Ale wiesz że to serial o barbarzyńcach?I co? Dlatego mam się "orłem" zachwycać i wyczekiwać na wersję nieocenzurowaną z nadzieją na jeszcze lepszy klimat? Patrzysz z naszego punktu widzenia - dla nich śmierć nie jest równa śmierci. Nie bez powodu Ragnar opisując torturę zauważa, że ten, kto wytrzyma ją w milczeniu, trafi do Walhalli. Dla nich to miejsce było realne, było nagrodą za dobrą śmierć. Widać powagę tego wydarzenia, zaś oświetlenie, muzyka i zdjęcia wprowadzają dawkę mistyki jaką mogli odczuwać ludzie podczas podobnego obrzędu. Vikings próbuje trzymać się ich punktu widzenia, nie współczesnego myślenia człowieka oświeconego. I zauważ, że dla pozostałych musiała być równie nieprzyjemnym doświadczeniem jak dla nas - ktoś odwraca wzrok, ktoś mdleje, ktoś zwraca obiad. Nie ma tu delektowania się. RE: Vikings [History] - Mefisto - 19-04-2014 (18-04-2014, 22:48)wujo444 napisał(a): nie współczesnego myślenia człowieka oświeconego. Że niby kogo? Nas? :D RE: Vikings [History] - Craven - 19-04-2014 http://w168.wrzuta.pl/audio/3WpQ4Re4sD1/vikings2x08 Znowu muzycznie serial pozamiatał. Już trzeci odcinek z rzędu. RE: Vikings [History] - JC-H - 19-04-2014 wujo444 Oczywiście, że patrzę na ten serial i przedstawiane tam fakty, legendy i wierzenia ze swojego, współczesnego punktu widzenia, i z tego punktu oceniam, co nie zmienia faktu, że jestem w stanie przyjąć do wiadomości, że "tak dawnymi czasy bywało". Trudno wymagać, żebym nagle przyjęła sposób rozumowania i wartości Vikingów za swoje. Dlatego napisałam co ja widzę, w konfrontacji do tego, czego Ty chcesz zobaczyć więcej i co Tobie wydaje się klimatyczne. Bo o ile mogę zrozumieć samo barbarzyństwo przodków, o tyle nie rozumiem chęci oglądania, w zakresie poszerzonym, tego barbarzyństwa przez potomków (jak to określasz) dysponujących współczesnym myśleniem człowieka oświeconego. RE: Vikings [History] - Quay - 19-04-2014 Ta scena daje chyba jak do tej pory najlepsze pojęcie o mentalności wikingów. Szczególne niesamowite wrażenie robi zachowanie Borga i Ragnara. Muzyka jak zwykle dobrana idealnie. Zespół Wardruna i ten serial zostali stworzeni, by się nawzajem uzupełniać, RE: Vikings [History] - Craven - 20-04-2014 Hell yeah! RE: Vikings [History] - MOLQ - 22-04-2014 Strasznie wciagnal mnie ten serial, ze lyknalem juz 2 sezon i twierdze, ze jest bardzo dobrze, klimat mi odpowiada, moze aktorstwo nie jest jakies wybitne, ale postaci nadal da sie lubic. Na poczatku myslalem, ze scenarzysci zrobia z Ragnara troche miekkiego siurka, bo jednak ma za zone teraz ksiezniczke, a nie wojowniczke, ale w odcinku 7 mozemy sie przekonac, ze tak nie jest. Dobija mnie cenzura w tym filmie, wiecej flakow, krwi i cyckow powinno byc, bo to w koncu barbarzyncy i poganie sa. RE: Vikings [History] - raven.second - 22-04-2014 Jest też wersja pozbawiona cenzury - History to jednak nie Starz czy HBO, gdzie można rzucać flakami i cyckami. RE: Vikings [History] - Craven - 25-04-2014 A gdzie dają bez cenzury/po czym poznać? Odcinek dziewiąty świetny. Zbryzgani krwią ojciec i syn, królewna nimfomanka na propsie. RE: Vikings [History] - raven.second - 25-04-2014 Jak pisał Grievous - na blu ray. Cytat:Zbryzgani krwią ojciec i syn, królewna nimfomanka na propsie.Obu królów też na propsie. Podobają mi się tutaj sceny walki - takie proste, gromada luda uderza na drugą gromadę i leje się krew, bez wymyślnych ciosów ani cholera wie czego jeszcze. RE: Vikings [History] - MOLQ - 26-04-2014 ![]() :D dobre RE: Vikings [History] - jarod - 26-04-2014 Rzeczywiście dobry ten 9 odcinek, chociaż wzmiankowana księżniczka - nimfomanka strasznie mnie drażni. Durny anachronizm niczym u Sapkowskiego. RE: Vikings [History] - wujo444 - 03-05-2014 Ale finał mnie zawiódł - powtórka z pierwszego sezonu :/ I o ile tam wątek Rollo miał sens, tak teraz było to zupełnie z czapy. I jeszcze wszyscy sikają ze szczęścia że mogą hołubić Ragnara, no bez jaj. |