Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Koszmar z ulicy Wiązów (seria) - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Filmy zagraniczne (https://forumkmf.pl/Forum-Filmy-zagraniczne--12)
+---- Dział: Forum wewnętrzne: HORRORY, KINO WAMPIRYCZNE, GORE (https://forumkmf.pl/Forum-Forum-wewn%C4%99trzne-HORRORY-KINO-WAMPIRYCZNE-GORE--19)
+---- Wątek: Koszmar z ulicy Wiązów (seria) (/Thread-Koszmar-z-ulicy-Wi%C4%85z%C3%B3w-seria--365)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Koszmar z ulicy Wiązów (seria) - OGPUEE - 02-07-2024

W pierwszej chwili myślałem, że to AI:


Swoją drogą to uważam za bardzo prawdopodobne, że w tym czasie i Freddy doczekałby się kreskówki dla dzieci.


RE: Koszmar z ulicy Wiązów (seria) - Corn - 02-07-2024

Dałbym się nabrać, gdybym w dzieciństwie nie oglądał namiętnie Bionic Six


RE: Koszmar z ulicy Wiązów (seria) - shamar - 13-07-2024

Wczoraj w telewizorze (chyba po 10 latach) Polsat puścił "Freddy vs Jason". Już zapomniałem jaki to KIEPSKI film. W stylu "Freddy's dead" i nieznacznie lepszy.


RE: Koszmar z ulicy Wiązów (seria) - marsgrey21 - 13-07-2024

O wiele lepszy.


RE: Koszmar z ulicy Wiązów (seria) - shamar - 03-11-2024

Chyba już czas na powtórkę serii. No Może bez "Freddys Dead" i "FvJ".
I przyjrzeć się jak chaotyczne zasady świata obowiązywaly na początku. A często widzę argument czemu dwójka jest zła: bo Fred przedostaje się do prawdziwego świata. No ale to tylko rozwinięcie pomysłów z jedynki

Ogólnie to wygląda, że przy jedynce i dwójce oni jeszcze mieli wyjebane na jakieś ułożone zasady świata. Dopiero w trójce, wraz z genezą Kruegera jest jakaś próba ogarnięcia tematu.

Co do jedynki: od zawsze irytowaly mnie sceny, które właśnie olewają swe zasady: choćby ta na posterunku. No chyba, że założyć, że wszędzie to, co rzekomo na żywo to też sen. Ale to się nie klei.


RE: Koszmar z ulicy Wiązów (seria) - marsgrey21 - 03-11-2024

A co niby nie tak w scenie na posterunku? Freddy pokazał Nancy, co zrobi na jawie, później, ona się obudziła, pobiegła na posterunek i zobaczyła, tyle.

Bardziej się można czepiać zakończenia, z resztą kto zna historię produkcji, nie oczekuje logiki w kwestii zasad, te filmy były tworzone na poczekaniu, z małymi budżetami i ograniczeniami czasowymi bazując wyłącznie na pierwszym filmie, który oryginalnie miał zakończyć się wybudzeniem Nancy z koszmaru, który nie miał nic wspólnego z rzeczywistości. Pierwszą i jedyną zasadą było to, by te filmy były rozrywkowe, nic więcej.

Jak ktoś narzeka na te produkcje, polecam zobaczyć serial Freedy's Nightmare, to jest dopiero koszmar.


RE: Koszmar z ulicy Wiązów (seria) - shamar - 03-11-2024

No to, że Rod jest dalej wieszany choć się obudził. Choć to nie jedyna taka scena. Niekonsekwencje.


RE: Koszmar z ulicy Wiązów (seria) - marsgrey21 - 03-11-2024

Freddy pokazywał Nancy tylko co zrobi, nawet do niej pomachał.


RE: Koszmar z ulicy Wiązów (seria) - shamar - 03-11-2024

No dobra. Ale tamten się obudził i dalej był duszony. tak jak Tina się obudziła i dalej byłą mordowana.
W jedynce i dwójce jest to niedopracowane. W dalszych, o ile się nie mylę, wyjaśniają, że giniesz jeśli bedziesz zabity we śnie.


RE: Koszmar z ulicy Wiązów (seria) - shamar - 05-11-2024

Olałem na razie dwójkę, żeby zachować ciągłość historii.
"Dream Warriors" to sequel niemal doskonały i možliwe, że najlepsza część serii. A na pewno równa cz.1. Plus i... minus za odwagę ubijania
głównych bohaterów. Bo ma to dramatyczną moc ale z drugiej strony zamyka powrót tych postaci. Byłem smutny i wściekły przy niektórych. Można też przyczepić się do kilku nieścisłości ale to błahostki.


RE: Koszmar z ulicy Wiązów (seria) - OGPUEE - 05-11-2024

(05-11-2024, 10:28)shamar napisał(a): "Dream Warriors" to sequel niemal doskonały i možliwe, że najlepsza część serii.
Witaj w klubie. I podpisuję się pod resztą posta obiema rękoma.


RE: Koszmar z ulicy Wiązów (seria) - shamar - 05-11-2024

Jeszcze wracając do 3, nawiąże do "Freddys Dead" i piątki. Jak zapewne niektórzy nie wiedzą: bezimienny gość z "Freddys Dead" to Jacob czyli dziecko Alice z 5 części. A przynajmniej tak było w originalnym scenariuszu. Pozniej postanowili to pozostawić niedopowiedzone. I to błąd. Jak caly ten film ;)
Ale wracając do trójki - Breckin Meyer (ten komediowy aktor) ewidentnie mógłby robić w "Freddys Dead" za syna doktorka Neila, którego historię w Dream Master olano.

Sama czwórka ma momenty świetne jak i średnie czy całkiem chybione. Przede wszystkim klimat zabijają sceny dzienne typu: Freddy na plaży. Dalszy odlot w stronę fantasy też na minus. Widać, że chwytali się czegokolwiek, żeby pociagnąć to dalej.
No i aktorka od Kristen. Może i nagrała świetną piosenkę ale na tym jej rola powinna się skonczyc bo jest fatalnym zastępstwem. Ja bym w tej roli widzial tę dziewczynę z 7 "Piątku 13". Tę, która była medium w stylu Carrie.


RE: Koszmar z ulicy Wiązów (seria) - marsgrey21 - 05-11-2024

Akurat Freddy na plaży to świetny pomysł, Harlin wiedział, że na tym etapie Freddy stał się ikoną, trochę horror, trochę pop i stąd tego typu elementy jak rockowa muzyka czy Freddy w okularach przeciwsłonecznych.

Dlatego ten film był tak wielkim sukcesem, a zaraz po premierze do Renny'ego zadzwonił Spielberg i skończyło się tak, że wyreżyserował Die Hard 2.


RE: Koszmar z ulicy Wiązów (seria) - Paszczak - 05-11-2024

Może trochę kontrowersyjna opinia, ale Alice to moja ulubiona final girl z serii.
Szkoda że potem trafiła do MILF Manor.


RE: Koszmar z ulicy Wiązów (seria) - OGPUEE - 05-11-2024

(05-11-2024, 15:37)marsgrey21 napisał(a): Akurat Freddy na plaży to świetny pomysł, Harlin wiedział, że na tym etapie Freddy stał się ikoną, trochę horror, trochę pop i stąd tego typu elementy jak rockowa muzyka czy Freddy w okularach przeciwsłonecznych.
I jeszcze w tej części w napisach końcowych był duecik z popularnymi wówczas The Fat Boys (wideoklip niżej): 



RE: Koszmar z ulicy Wiązów (seria) - shamar - 05-11-2024

(05-11-2024, 15:37)marsgrey21 napisał(a): ... Freddy stał się ikoną, trochę horror, trochę pop i stąd tego typu elementy jak rockowa muzyka czy Freddy

I skończył się właściwie horror. To jest zresztą pierwsza cz. gdzie Englund był gwiazdą.


RE: Koszmar z ulicy Wiązów (seria) - shamar - 07-11-2024

"Piątką" kończę powtórki kwadrylogi ciągłości czyli 1,3,4,5. Tą 5, którą widzialem najmniej razy. I to się nie zmieni bo jest to część BEZ IKRY, wymęczona, najzwyczajniej nudna.
Oczywiscie nie jest gorsza niż "Freddys Dead" ale gorzej się ją ogląda bo nie ma na siebie pomysłu. Postacie są nudne, do tego to już dorośli, sceny zgodnów aż 3 na cały film. Krueger, nie wiedzieć czemu, często robi miny zaskoczonego/przestraszonego błazna.

PS: przeczą też wydarzeniom z 4 odnosnie Amandy.



Czuję, że ten film zjedzie w moim rankingu znacznie. A teraz "Freddys Revenge"


RE: Koszmar z ulicy Wiązów (seria) - marsgrey21 - 07-11-2024

Piątka miała bardzo ambitnego reżysera, stąd te sceny ze schodami do góry ngoami, motywem miała być aborcja i jej skutki, pomysł producentki. Piątkaa bardzo ucierpiała tym, że MPAA nakazało wyciąć wszystkie elementy, w których widać gore albo krew, więc film został poszatkowany i najlepiej widać to w scenie śmierci Dana na motorze.




RE: Koszmar z ulicy Wiązów (seria) - shamar - 07-11-2024

Znam te fragmenty ale to jest minimalne polepszenie. Niewiele zmienia w tych aż dwóch scenach. 3cia ponoć też ocenzurowana ale to chyba nie wyciekło. To jest za mało jak na horror z Kruegerem.


RE: Koszmar z ulicy Wiązów (seria) - shamar - 08-11-2024

No to po "Freddys Revenge" czyli porzuconej części. Nie jest to film zły. Ma klimat, jest mrocznie i brutalnie. Są fajne pomysły. Ale idzie w takie rejony, że dziś można go traktować, właśnie, jako chybiony spin-off. Co ciekawe dopiero tutaj pojawiają się czerwone drzwi.

Czuję, że w moich ocenach będą przetasowania.