Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
REMAKE - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Strona KMF (https://forumkmf.pl/Forum-Strona-KMF--10)
+--- Wątek: REMAKE (/Thread-REMAKE--369)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


- hops - 30-05-2007

AKTUALIZACJA DZIAŁU REMAKE [30.05.2007]:

- "Omen" [1976 & 2006] - Autor: Ja sam :)

Zapraszam do czytania, komentowania i błędów wytykania:
http://film.org.pl/remake/index.html

PS: W związku z brakiem czasu, nie byłem w stanie napisać dwóch tekstów. Mam nadzieję, że mi wybaczycie :)


- military - 01-06-2007

Spójrzcie na spis wszystkich opisanych sequeli. Tytuły pisane wielkimi literami. Oprócz Omenu. Jak to wygląda? A fe.


- romeck - 01-06-2007

Prawdę piszesz, aż dziw, że sam nie zauważyłem. ;)


- hops - 04-06-2007

Dzięki, military. Nie wygląda to "a fe" ale tylko niekonsekwencją razi :) W każdym razie: DONE.


- hops - 23-06-2007

AKTUALIZACJA DZIAŁU REMAKE [23.06.2007]:

- "Nikita" [1990 & 1993] - Autor: DUX

Zapraszam do czytania, komentowania i błędów wytykania:
http://film.org.pl/remake/index.html

Specjalnie na dzień Ojca, dla wszystkich ojców-czytelników i jednego, prawdziwego Ojca z Torunia, któremu Nikitę dedykujemy i któremu Nikity życzymy ;)


- military - 24-06-2007

Wszystko w Nikicie fajnie, ale po co te wszystkie emotki w ciekawostkach? Żeby czytelnik wiedział, kiedy ma się śmiać? Na forum używanie ich to normalna sprawa - to tylko luźna dyskusja, nikt nie pisze zbyt starannie, nie ma czasu na wygładzanie sformułowań. Ale jeśli już publikujecie tekst na stronie, to moglibyście chociaż postarać się, żeby był napisany po polsku, a nie w ASCII. Jeśli ktoś pokreśla uśmiechniętą mordką zabawne zdanie, czemu ma to służyć? Może autor nie jest pewny, czy czytelnik wychwyci dowcip? Trochę wiary w odbiorcę, autorze. (Tutaj powinna pojawić się uśmiechnięta buźka).


- hops - 24-06-2007

Taki już styl DUXa. Zerknij na inne jego recenzje, a potem zgłoś się do samego zainteresowanego i przeprowadź nawracającą indoktrynację :)


- Mefisto - 01-07-2007

super, hops - widze, ze dzial sie rozwija, oby tak dalej ;)
Oto kilka propozycji, które bym chetnie poczytal (tak na przyszlosc):
- Oscar
- Klatka dla ptaków
- Hitcher
- Tajemniczy blondyn w czarnym bucie i nedzne, amerykanskie Czlowiek w czerwonym bucie ;)
- Vanilla Sky
- Siedmiu wspanialych
- Zywe trupy
- i megawyzwanie, jakim jest opis Inwazji porywaczy cial (choc z tym moze lepiej poczekac az w koncu wypuszcza ta najnowsza) :)
No i nie wiem jak traktowac Batmana, ale chyba nie pasuje do tego dzialu hmm...?


- Hitch - 01-07-2007

A co ma Batman do remaków?


- DUX - 01-07-2007

"Autostopowicza" biorę na siebie - właśnie wczoraj obejrzałem nową wersję i poczyniłem stosowne notatki, wedle których wkrótce opracuję "Autostopowicza" do działu REMAKE :)


- Deckard - 03-07-2007

DUX: nie dziwie sie, ze robiles notatki - drugi raz to cos przemeczyc bylo by ciezko...g


- Mefisto - 07-07-2007

Hitch napisał(a):A co ma Batman do remaków?

no tez wlasnie nie wiem - w sumie to nowa wersja jest nie? ;)
ech, z tymi remakami to juz nie wiadomo co robic - wlasnie przeczytalem, ze planuja Bullita, przeciez to rece opadaja :roll:


- Mental - 07-07-2007

w rimejku Autostopowicza jest tylko jeden drobny pozytyw. poza tym to kwintesencja tego wszystkiego, czego nienawidzę w kinie. jeśli DUX znajdzie więcej pozytywów, to uznam, że KMF zszedł na psy :)


- Mush Room - 07-07-2007

No, jaki to pozytyw, nie trzymaj nas w niepewności :)


- Mental - 07-07-2007

łańcuch zamiast liny w scenie... kto oglądał, ten wie. kto nie oglądał, niech zrobi wszystko, co w jego mocy, by to się zmieniło. mówię oczywiście o filmie Harmona, który dla mnie osobiście jest definicją minimalizmu i surowości w kinie.


- Mush Room - 07-07-2007

A, to prawda. Ta scena była naprawdę dobra, choć zupełnie o niej zapomniałem (zresztą o całym rimejku zapomniałem).


- Mental - 07-07-2007

nie chodzi o scenę :) scena w rimejku była do dupy :) pokazywała to wszystko, co ukrył Harmon. mówiąc o pozytywie, miałem na myśli wyłącznie sam łańcuch, sam fakt użycia go zamiast liny :) u Harmona policja mogła przeciąć/przestrzelić linę. łańcuch to co innego.


- Mush Room - 07-07-2007

Czyli co, wkopałem się? :)

Spodobało mi się zwyczajnie to, że obyło się bez żenujących trików - pokazano, co pokazane być miało. Chodzi mi o właśnie ten moment.. no wiadomo który. Dalej już było tragicznie :)


- hops - 12-07-2007

AKTUALIZACJA DZIAŁU REMAKE [12.07.2007]:

- "Producenci" [1968 & 2005] - Autor: romeck

Zapraszam do czytania, komentowania i błędów wytykania:
http://film.org.pl/remake/index.html


- romeck - 01-08-2007

Pod nieobecność hOPSa...

AKTUALIZACJA DZIAŁU REMAKE [01.08.2007]

- "Autostopowicz" [1986 & 2007] - Autor: DUX

Komentujcie, wytykajcie, krytykujcie. ;)

http://film.org.pl/remake/index.html


Przy okazji postanowiłem na próbę (na wzór np. działu Analizy) wrzucić spis wszystkich opisów remake'ów na stronę główną działu, pamiętając, że niektórzy mieli problemy z ich znalezieniem. ;) Powiedzcie proszę czy taka forma jest lepsza od poprzedniej.