![]() |
|
Denis Villeneuve - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Ludzie filmu (https://forumkmf.pl/Forum-Ludzie-filmu--14) +--- Wątek: Denis Villeneuve (/Thread-Denis-Villeneuve--4609) |
RE: Denis Villeneuve - simek - 12-12-2020 (12-12-2020, 15:50)Mefisto napisał(a): I to nie dotyczy jedynie kin, bo pierdolnęło w cała kulturę, która radośnie przeniosła się do sieci. Całe życie tam zaraz będzie, tylko - no właśnie - co to za życie?Inne niż w przeszłości :) Według jednych lepsze, według ciebie gorsze. Według mnie nie ma odwrotu przed przenosinami do sieci wszystkiego, co się da. Uważam że historia świata pokazuje że jeśli cokolwiek jest bardziej opłacalne i wygodniejsze, to ostatecznie wygra, bez względu na narzekania tych, którym stare metody bardziej pasują. Opowiadanie historii przez dziadka przy ognisku też jest bardziej społeczne, fajniejsze i w ogóle, ale jednak wygrało spisanie tych opowieści aby każdy cwel mógł sobie je poznać we własnym łóżku kiedy tylko ma ochotę. RE: Denis Villeneuve - Mefisto - 12-12-2020 Książki nijak mają się do opowieści ogniskowych, które dalej istnieją. A odwrót jest. Wystarczy pozostać ludźmi, którzy walczą o to, co ich, a nie biernymi obserwatorami i bezwolnymi niewolnikami. Rok posranego świata nic nie zmienia w kwestii podstawowych zasad. RE: Denis Villeneuve - simek - 12-12-2020 Ja też ci mogę napisać, że streaming nijak ma się do kin, a te i tak dalej będą istnieć :) Przy czym oczywiście nikt nie twierdzi, że kina całkowicie znikną z krajobrazu w parę lat. Będą istnieć dalej, tylko tak jak już wiele razy twierdziliśmy tu na forum: jako miejsce rzadkich, wielkich eventów oraz miejsca dla hipsterów wolących obejrzeć w kinie to samo co jest dostępne w domu. RE: Denis Villeneuve - Mefisto - 12-12-2020 Ale cały problem rozchodzi się tu o politykę i jej przyklaśnięcie. Gdyby nie było pandemii-srandemii, to w kwestii kin nic by się nie zmieniło. A tak dystrybutorzy nagle je kompletnie porzucają, zamiast walczyć o nie różnymi drogami. RE: Denis Villeneuve - SonnyCrockett - 12-12-2020 A dlaczego studia miałyby walczyć o kina? Kina pozbawiają ich sporej części zysków, streamingu jest korzystniejszy finansowo i dlatego też jest nieunikniony. RE: Denis Villeneuve - simek - 12-12-2020 (12-12-2020, 20:43)SonnyCrockett napisał(a): A dlaczego studia miałyby walczyć o kina?Bo prawdziwa kultura jest tylko we wspólnym przeżywaniu filmów na sali kinowej ;) RE: Denis Villeneuve - Mefisto - 13-12-2020 (12-12-2020, 20:43)SonnyCrockett napisał(a): A dlaczego studia miałyby walczyć o kina? Kina pozbawiają ich sporej części zysków, streamingu jest korzystniejszy finansowo. Nie wiem w ogóle skąd taka konkluzja. Zresztą gdyby tak było, to już dawno by się na ten streaming przerzucili, wręcz go wymusili, a nie czekali na pandemię. RE: Denis Villeneuve - SonnyCrockett - 13-12-2020 Z życia taka konkluzja a nie wprowadzili bo widzisz jak ludzikom jest wygodnie to ciężko znoszą zmiany. Ale mamy taka cudną sytuację w której da się wiele rzeczy zoptymalizować i ludziki nie będą zdziwione. :) RE: Denis Villeneuve - Mefisto - 13-12-2020 I właśnie dlatego trzeba się temu przeciwstawiać. RE: Denis Villeneuve - SonnyCrockett - 13-12-2020 Mnie tam zakończenie monopolu kin na premiery blockubusterów jest na rękę więc proszę o usunięcie moich danych osobowych z tego ruchu oporu. :) RE: Denis Villeneuve - Lawrence - 14-12-2020 Ja rozumiem, że nie każdy musi być miłośnikiem oglądania filmów w kinie. I jestem w stanie zrozumieć krytykę zbyt drogich biletów, problemów z innymi widzami, długich reklam itd. I jak to fajnie jest sobie oglądać filmy w domowym zaciszu, gdzie można czuć się komfortowo i można nawet oglądać filmy pół-leżąco, będąc nagim i wyjadając resztkę chipsów z pempka. Ale dlaczego druga strona nie może zrozumieć, że jednak są osoby, które cenią sobie kinowe przeżycie? Gdyż na razie ile razy na forum, jakiś filmowiec wychodzi z tematem "ochrony kina, sal kinowych itd." to spotyka się z salwą obelg i szyderstwa jak od francuskich rycerzy i tylko brakuje tekstów w stylu: ""I fart in your general direction Denis Villeneuve!". Ja sam mam wiele skrytych i nierealnych marzeń. I jednym z nich też jest nakręcenie filmu, który będzie puszczany w kinach. Dlatego też jestem w stanie zrozumieć filmowców, dla których to jest ważne i niekoniecznie trzeba ich szydzić. RE: Denis Villeneuve - SonnyCrockett - 15-12-2020 Ale ja rozumiem że masz romantyczne podejście do kina. Spoko nikt nie broni. Ja go nie mam i w ramach tematu to wyrażam i oczekuję zrozumienia. :) RE: Denis Villeneuve - Kryst_007 - 17-09-2021 Denis dołącza do reżyserskiego chóru. https://www.nme.com/en_au/news/film/denis-villeneuve-marvel-movies-cut-and-paste-copies-3047868 Ta odpowiedź Blomkampa - xDDDD. Ktoś tu chyba o sukcesy artystyczne jest zazdrosny. RE: Denis Villeneuve - Dr Strangelove - 17-09-2021 (17-09-2021, 06:57)Kryst_007 napisał(a): Ta odpowiedź Blomkampa - xDDDD. Ktoś tu chyba o sukcesy artystyczne jest zazdrosny.Albo szuka roboty w Marvelu :) RE: Denis Villeneuve - Craven - 17-09-2021 ehhh ten ból dupy o McDonaldsa :) RE: Denis Villeneuve - Mental - 17-09-2021 Cytat:Denis dołącza do reżyserskiego chóru. Chóru? Czy oprócz Scorsese ktoś jeszcze skrytykował te gówniane filmy dla Chińczyków? RE: Denis Villeneuve - Albertino - 17-09-2021 Blomkamp ostatnio spłodził takiego straight-to-dvd gniota, że jego zdanie chyba już mało kogo interesuje. Poza tym to jest stuprocentowa prawda - te filmy robi jakiś generator wątków i postaci pod jeden i ten sam szkielet fabularny. RE: Denis Villeneuve - OGPUEE - 17-09-2021 @Mental Zapomniałeś o Francisie Fordzie Coppoli (i nawet go propsowałeś), który był drugim po Scorsese i równie głośno komentowany. Terry Gilliam też skrytykował Black Panthera twierdząc, że twórcy nawet nie raczyli odwiedzić Afryki. Nawet ostatnio, Matt Damon mówił, że streaming i superbohaterszczyzna rujnują kino. RE: Denis Villeneuve - Mental - 17-09-2021 A jak tak, to spoko. A kino rujnują Chińczycy. Holly jest kupione przez Kitajców i pod nich robione są filmy stricte rozrywkowe. Nikt nie odważy się tego głośno powiedzieć, bo wszyscy siedzą w kieszeni Xi Jinpinga. RE: Denis Villeneuve - Kryst_007 - 17-09-2021 Nie zapominajcie o naszym kochanym Melu Gibsonie ;) |