Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Cyberbug 2077 - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Cyberbug 2077 (/Thread-Cyberbug-2077--4920)



Cyberpunk 2077 - Badus - 11-06-2018

2020* raczej najwcześniejszym realnym terminem, pewnie 3Q.

*2020. Cyberpunk 2020, get it? #wody


RE: Cyberpunk 2077 - Kluski - 11-06-2018

Było już tutaj wklejane. Nadal, zero konkretów odnośnie możliwej daty premiery. Ja osobiście obstawiam Q1 2020, ale równie dobrze może być i ten 2019, wszystko jest możliwe.


RE: Cyberpunk 2077 - Mierzwiak - 11-06-2018

Nie wierzę że to będzie FPS. Kreacja własnej postaci, na pewno silny nacisk ma modyfikacje i ulepszenia ciała, odpowiednia stylówa - TPP musi być.


RE: Cyberpunk 2077 - zdzichon - 11-06-2018

(11-06-2018, 10:12)Badus napisał(a): W sumie to im dłużej patrzę na ten tytuł i widzę potencjał tego swiata to aż się prosi o wrzucenie tam sensownego, story-oriented multiplayera (coś a'la KotOR). Takiego naprawdę przemyślanego, gdzie można by się bujać ze swoimi cyber-ziomami po dzielni i robić rajdy na magazyny złych korpo/skrajnych lewaków.

Zagraj sobie w nowego "Fallouta" :)

A premiera pewnie bedzie wyznaczona na koniec 2019, ale przniosą na 2020.


RE: Cyberpunk 2077 - Huntersky - 11-06-2018

FPP zabiłoby dla mnie połowę przyjemności grania w ten tytuł. Już w nowych Deus Exach brakowało mi stałego widoku TPP (który i tak pojawia się przez połowę gry w trakcie skradania).


RE: Cyberpunk 2077 - Kluski - 11-06-2018

Czy mi się wydaje, czy część osób (nie mówię o was) myli FPP z FPS? Bo takie reakcje też już widziałem :D


RE: Cyberpunk 2077 - Huntersky - 11-06-2018

First Person Perspective vs First Person (Perspective) Shooter - tutaj nie ma za wiele do pomylenia :)

Swoją drogą - po W3 oczekiwałem pięknego odwzorowania przyrody, klimatyczne łażenia po górach i lasach - i poczułem się usatysfakcjonowany. Więc wierzę, że Cyberpunk dostarczy mi klimatycznej blade-runnerowej przygody. :)

Zastanawia mnie kwestia bohatera i klas. Mówiło się, że będzie można wybrać dowolną z klas obecnych w papierowym RPG, a te różnią się od siebie tak diametrialnie, że nie wyobrażam sobie jednej linii fabularnej dla każdej z nich. Redzi już coś takiego poniekąd zrobili (ścieżka Iorvetha lub Roscha w W2), ale tutaj skala wydaje się niemożliwa.


RE: Cyberpunk 2077 - Kluski - 11-06-2018

Jak to nie ma? FPS to byłoby samobójstwo, jakkolwiek absurdalnie taka informacja nie brzmi. Widziałem już reakcje oburzonych ludzi, że zrobią z tego zwykłą strzelankę z elementami rpg :)


RE: Cyberpunk 2077 - zdzichon - 11-06-2018

Ja tylko jeszcze dodam, że to po prostu bardzo dobry trailer. Świetnie zmontowany, świetnie dobrana nuta, pokazuje dokładnie to co powinien. To ścięcie przy pościgu na końcu jak wyłania się miasto - miodzio :)


RE: Cyberpunk 2077 - Huntersky - 11-06-2018

(11-06-2018, 10:32)Kluski napisał(a): Jak to nie ma? FPS to byłoby samobójstwo, jakkolwiek absurdalnie taka informacja nie brzmi. Widziałem już reakcje oburzonych ludzi, że zrobią z tego zwykłą strzelankę z elementami rpg :)

A to ktoś na serio uważa, że to nie bedzie hardkorowe RPG w stylu Wiedźmina? Po wczesnych zapowiedziach i błogosławieństwu autora oryginalnego systemu?
Poza tym taki Deus Ex jest na równi FPS-em jak i RPG, w Cyberpunku będzie tak samo, więc zostaje tylko kwestia pierwszej literki - F albo T.


Cyberpunk 2077 - Badus - 11-06-2018

Jakieś pomysły co do klimatycznych miejscówek, które mogłyby się pojawić?
- Dzielnica portowa z korpo magazynami i side questami na wodzie; po akcji wypad na colę z LSD na zdewastowanej plaży
- Wysypisko śmieci. jeśli klimat '80 to musi być wysypisko śmieci
- Tereny podmiejskie. Tutaj spore pole do popisu dla projektantów gry, bo w miastach poza ścisłym centrum większość terenu to nieco niższa zabudowa. Jakieś osiedla mieszkaniowe, oazy bogatych korposzczurow etc?


RE: Cyberpunk 2077 - Huntersky - 11-06-2018

Ja poproszę klaustrofobiczny odpowiednik Kowloon City. :)


Cyberpunk 2077 - Badus - 11-06-2018

Myślę, że taka dzielnica, nawet jeśli w wersji mini to pewnik.


RE: Cyberpunk 2077 - Kluski - 11-06-2018

I misja typu Raid / Dredd.


RE: Cyberpunk 2077 - Badus - 11-06-2018

(11-06-2018, 10:51)Kluski napisał(a): I misja typu Raid / Dredd.

A to chyba już w każdej grze akcji jest podobny motyw ;p


RE: Cyberpunk 2077 - Huntersky - 11-06-2018

Wywiad z 2013, ktory sporo wyjasnia :)
Cytat:- Jest sporo „cyber” gier, ale nie ma w nich zbyt dużo „punku” - przyznał Kanik. - W naszym pomyśle będzie więcej punku, nie chcemy wykreować mrocznego i rozpaczliwego świata. Nie robimy „Blade Runnera”. Będzie dużo rock'n'rolla.

- To bardziej podejście w stylu Tarantino - dodaje



RE: Cyberpunk 2077 - Badus - 11-06-2018

Generalnie to trochę zabawnie wygląda utyskiwanie (widoczne również w zagranicznych komentarzach), że Redsi śmieli iść w nieco innym kierunku i nie robią Deusa Exa 3. Zupełnie jakby ludzie zapomnieli jaki klimat miały papierowy pierwowzór i stanowiący dla niego podstawę Neuromancer.

Chyba po prostu 5 lat temu zrobili zbyt zajebiste promo ;)

Mam nadzieję, że w gierce będzie można kupić szczura na patyku w ulicznej knajpce z fast foodem.

Huntersky, podeślesz linka do całości?


RE: Cyberpunk 2077 - Huntersky - 11-06-2018

http://www.ign.com/articles/2013/05/01/cyberpunk-2077-putting-the-punk-back-into-cyberpunk


RE: Cyberpunk 2077 - Kluski - 11-06-2018

Pamiętam tą wypowiedź, była dość szeroko komentowana w mediach branżowych.

A co do nocy i deszczu, spokojnie one też będą. Nie rozumiem dlaczego ludzie popadają w skrajności. Z jeden strony ci którzy panikują z powodu słonecznej scenerii, a z drugiej ci, którzy próbują wytłumaczyć, że właśnie taka była oryginalna wizja Cyberpunka, taka i tylko taka, otóż nie, bladerunnerowe klimaty też będą:




RE: Cyberpunk 2077 - Badus - 11-06-2018

Jeśli pijesz akurat do mnie, to pudło, bo tego sznytu bladerunnerowego jestem świadomy i pewien, że będzie ;) Ale od rana przeglądam komentarze na zagranicznych portalach i ciężko nie zauważyć sporej grupy kwików w stylu "What a SHIT! It ain't fucking Blade Runner/Deus Ex! Fuck you, Polish Witches!".
Fakt, to skrajności, ale zauważalne ;)

Ps. Dajcie mi jeszcze satysfakcjonujący materiał z Beyond Good&Evil 2 i będę w pełni zadowolony z tegorocznego E3 :)