Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Arnold S. i R.E. Howard - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+--- Wątek: Arnold S. i R.E. Howard (/Thread-Arnold-S-i-R-E-Howard--495)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Trailery filmowe. - slepy51 - 10-07-2025

"Solomon Kane" został nakręcony przez chłopa, teraz kręci kobieta, trzeba to mimo wszystko brać pod uwagę. Ostatni film tej "pani" jaki widziałem to był feministyczny wysryw pt. " Rogue", w którym CGI lwica walczy z Megan lisicą i krótko mówiąc nie był to zbyt udany film :)


RE: Trailery filmowe. - Gieferg - 10-07-2025

Łoooqrvaaa...
Co to jest?

Najlepsze są komentarze po zwiastunem:

Cytat:Original Red Sonja is by no means a masterpiece or anything, but fucking hell.

I’d like Sword & Sorcery movies to make a come back some day. Today is not that day.

Congrats to the director on achieving that '2003 Uwe Boll' aesthetic that many have tried and failed to accomplish due to accidental competency on their part

All the budget went to acquiring the rights.

...these are not the days of high adventure :(



RE: Trailery filmowe. - marsgrey21 - 10-07-2025

Oni to kręcili od 2022, wygląda słabo, tanio, bez stylu. Szkoda, obejrzałbym taki rasowy old school film o Red Sonji, to wygląda jak te adaptacje z lat 2010.


RE: Trailery filmowe. - zombie001 - 11-07-2025

(10-07-2025, 22:08)Albertino napisał(a): ktoś dał na to hajsy, a Verhoeven od roku buja się ze znalezieniem finansowania na "Young Sinner".

Patrząc po trailerze to ja nie wiem, czy to Young Sinner nie byłoby droższe, niż ta Sonia :D

Ale mają ode mnie +0,5 do ogólnej oceny za starania i kierunek. W sensie musicie przyznać:
- biała aktorka w roli głównej,
- Rka i mniejszy* budżet zamiast PG13 fantasy widowiska za 200mln.
*(niestety tutaj chyba zbyt mały się okazał, he, he).

Tyle z plusów, bo przecież wiem że ogólnie "bieda z nędzą"
:D






Wysłane przy użyciu Tapatalka


RE: Trailery filmowe. - Paszczak - 11-07-2025

zombie001 napisał(a):- biała aktorka w roli głównej,
I na dodatek ruda. #GingerGenocide
"I don't care what they tell you in school, RED Sonja was black."


RE: Arnold S. i R.E. Howard - Scheckley - 11-07-2025

A jednak projekt nie umarł śmiercią naturalną:


Kurczę jak to ktoś w komentarzach trafnie ujął:

"It looks like a movie that was made in the early 2000's, got lost, found just last week and it's just being released to recoup costs".

Biję od tego taki dziwny vibe filmu sprzed ćwierć wieku. Tylko te postacie są jakieś takie... zbyt chude. Już by mogli trochę dowalić tej formy aktorzy.



RE: Arnold S. i R.E. Howard - Gieferg - 11-07-2025

To jest jakiś koszmar (i mówię to jako ktoś, kto lubi Conana z Momoą).

Jebnie w BO aż miło.


RE: Arnold S. i R.E. Howard - Scheckley - 11-07-2025

No właśnie ten film nie ma odnieść sukcesu - to pewnie sposób na jakiś przekręt finansowy.


RE: Arnold S. i R.E. Howard - al_jarid - 11-07-2025

(11-07-2025, 14:39)Gieferg napisał(a): To jest jakiś koszmar (i mówię to jako ktoś, kto lubi Conana z Momoą).

"Conan" z Momoą to - poza tym, że całkiem spoko mi się go ogląda (mimo, że w końcówce toczy się po prostu za szybko) - wygląda jak hollywoodzka produkcja, a to tutaj robi wrażenie czegoś w rodzaju tych tanich filmideł kręconych w Europie środkowo-wschodniej, które potem trafiają na Tv Puls.


RE: Arnold S. i R.E. Howard - Scheckley - 11-07-2025

Ba zdaje się, że to nawet kręcili w Bułgarii. Swoją drogą to czuć tutaj nieco ducha Uwe Bolla.


RE: Arnold S. i R.E. Howard - OGPUEE - 11-07-2025

(11-07-2025, 15:18)al_jarid napisał(a): to tutaj robi wrażenie czegoś w rodzaju tych tanich filmideł kręconych w Europie środkowo-wschodniej, które potem trafiają na Tv Puls.

Bez kitu - dokładnie to ma taki vibe. Ale już kij z taniością - dla mnie ten film kładzie casting tytułowej bohaterki - to jakieś dziewczę pasujące do licealnej komedii romantycznej, a nie zahartowana w bojach babeta. Brigitte Nielsen, mimo że była fatalna aktorsko, to trzeba było przyznać, iż wizualnie wiarygodnie wypadała jako wojowniczka. Podobnie Lucy Lawless jako Xena, też nie będąc jakimś aseksualnym babochłopem. No i u Nielsen włosy były autentycznie rude. A tu na kilometr pachnie szamponetką z Loreal, jakby nie mogli nadać bardziej naturalnego odcienia.


RE: Arnold S. i R.E. Howard - al_jarid - 11-07-2025

Wiesz co, w jednym z pierwszych ujęć trailera Sonja wynurza się z czerwonej wody - myślałem oczywiście, że to krew ją tak zabarwiła, ale może to jednak farba z jej włosów?


RE: Arnold S. i R.E. Howard - shamar - 01-09-2025

Nowa "Sonja", która ponoć jest ujowa na maksa jest już w wypożyczalniach ;)
Pewnie za miesiąc na Pulsie.


RE: Arnold S. i R.E. Howard - Bucho - 02-09-2025

(11-07-2025, 15:57)Scheckley napisał(a): Swoją drogą to czuć tutaj nieco ducha Uwe Bolla.


Jakich to czasow przyszlo nam dozyc :)


RE: Arnold S. i R.E. Howard - Scheckley - 02-09-2025

Wow nie wiedziałem, że reżyser to to teraz reżyserka:

[Obrazek: ?u=https%3A%2F%2Fwww.talkhouse.com%2Fwp-...46830e78e9]

To w sumie bardziej ciekawostka, bo coś mi się widzi, że ktoś chciał wyprać trochę pieniędzy i stworzył takie uj go wie co.


RE: Arnold S. i R.E. Howard - OGPUEE - 02-09-2025

O, Drwale Rębajły i podobne pedały będą na jutubie znów krzyczeć "go woke, go broke" :).


RE: Arnold S. i R.E. Howard - shamar - 21-09-2025

Jak zamierzyłem tak zrobiłem. Obejrzałem "Red Sonja (1985)".
Teoretycznie powtórzyłem ale nic z tego nie pamiętałem.
Cóż, jest to wyjątkowo słaba rzecz. Treść to "Sonja jedzie się rozprawić z królową a po drodze spotykają ją 2 czy 3,w chuj drętwe, przeszkody/przygody. Kiedy wjeżdża postać tego wkurwiającego mikroAzjaty to praktycznie nie da się tego oglądać. Nie podobała mi się też muza Morricone. Plusów niewiele.

Myślę, że takie 4/10 a może i 3/10.


---------- przeklejka z "krótkiej" ------------------

(18-09-2025, 22:07)shamar napisał(a): [Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSP5XTVVUn3n9iZIDAYmaF...3H5-DZnw&s]

Red Sonja (2025) czyli ekofeministyczna Mary Sue.

Generyczne do bólu fantasy, niby dla starszych bo jest krew (ale żadnej konkretnej sceny) i NIE MA cycków, marnie obsadzone (tyczy sie tez cycków).
Już dawno nie widzialem tak FATALNEGO głównego złola, pizdowaty typ, ktorego moznaby złamać w pol jednym kopem. I Sonja, ktora mi nie pasuje. Ta aktorka wygladala ładnie w "Rings" a tu jak taka menelica. To powinna być wysoka, sprawna modelka, ktora ma czym oddychac a nie taki wymoczek.
Do tego mamy ekowrzutki, feministyczne wrzutki i głupią Mary Sue wojowniczkę.
To jest coś jak ten "Hercules" z tym drewniakiem ze "Zmierzchu", rownie zle obsadzono ale gorzej nakrecone. Coś dobrego? Kilka kadrów ladnych jest, głównie fajne krajobrazy. Nie wygląda to tak tanio jak sugerowal zwiastun.

3/10
Muszę powtorzyc stary film, który ponoc tez jest słaby. Ale cos mi sie nie wydaje, zeby byl slabszy od tego.



RE: Arnold S. i R.E. Howard - Scheckley - 22-09-2025

No niestety "Czerwona Sonja" z 1985 r. to film Richarda Fleischera, który zawalił już o rok wcześniejszego "Conana Niszczyciela". Facet po prostu nie czuje Howarda i koncentruje się na komiksowości przedstawienia postaci i ich totalnemu przerysowaniu. Nie pomaga też, że jakkolwiek film nazywa się "Czerwona Sonja", tak grająca tytułową postać Brigitte Nielsen nie jest jego główną gwiazdą, bo niknie w porównaniu z Arnoldem grającym Kalidora. Jak informuje wiki: On the Italian market the movie was re-titled as Yado with Schwarzenegger on the poster, as if he was the main character. Lord Kalidor was in fact re-named Yado, and that is how he introduces himself to Sonja when they first meet

[Obrazek: ?u=https%3A%2F%2Fmedia.themoviedb.org%2F...f2f2959f04]

No, ale przynajmniej ma dobry soundtrack:




RE: Arnold S. i R.E. Howard - Corn - 22-09-2025

W ogóle ten film spowodował, że Arnold pokłócił się z Cannon Films, bo podobno wmanewrowali go w zdjęcia do Czerwonej Sonji a potem bezprawnie wykorzystali go w marketingu filmu. To miało być jakieś cameo Conana, potem tak go zbałamucili, że zagrał w połowie filmu jaki Kalidor.


RE: Arnold S. i R.E. Howard - shamar - 22-09-2025

(22-09-2025, 08:45)Scheckley napisał(a): Lord Kalidor was in fact re-named Yado,


Nie wiem czemu, bo jest chyba włoski zwiastun gdzie jest on Conanem.

Bo jest on Conanem. To, że mu zmienili imię niczego nie zmienia ;)