![]() |
|
Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015) reż. J.J. Abrams - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21) +---- Dział: GWIEZDNE WOJNY (https://forumkmf.pl/Forum-GWIEZDNE-WOJNY--56) +---- Wątek: Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015) reż. J.J. Abrams (/Thread-Star-Wars-Episode-VII-The-Force-Awakens-2015-re%C5%BC-J-J-Abrams--2932) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
|
RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - Huntersky - 29-11-2014 @Danus Akurat komentowanie elementu filmu, który przez niemal 40 lat wizualnie niemal się nie zmienił, ma więcej sensu niż narzekanie na pozostały shit bez znaczenia, który wymieniłeś.
RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - Badus - 29-11-2014 Spodobała mi się prześmiewcza nazwa nowego robocika - FIFA Droid
RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - Mefisto - 29-11-2014 (28-11-2014, 22:59)und3r napisał(a): Ta walka to koszmar prawdziwych szermierzy Specjalnie teraz ponownie obejrzałem i nie widzę tam wielkich faili. Owszem, Maul popisuje się tu trochę na podobnej zasadzie, co Oberyn, czyli kilka akrobacji i wiwijanie podwójnym mieczem, ale czyni to głównie, gdy nie jest bezpośrednio atakowany. A, że skaczą, to tylko z poziomu na poziom i tyle. Jeden jedyny babol następuje na sam koniec, kiedy Obi zabija Maula, a ten nie reaguje w żaden sposób, tylko stoi się i patrzy (he deserved better). Poza tym dobra, dynamiczna potyczka - dodajmy, iż jedynie przez moment będąca dwóch na jednego - na zasadzie parowania i wyprowadzania od razu kolejnych ciosów. Miejscami może odrobinę przyciężka, jeśli idzie o ruchy aktorów względem trzymanego oręża, ale poza tym nie miałbym się do czego przyczepić z pozycji osoby, która nie raz obiła sobie łapy w walce zarówno prawdziwą bronią białą, jak i imitacją lightsabera (czyli plastikowym kijem, który potrafi zaboleć .
RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - Bucho - 29-11-2014 Piaskowaliscie kiedys kawal blachy pokryty farba? Wlasnie, robocik popylajacy po piachuzdarlby farbe w ciagu kilku minut - spoko, to farba z odleglej galaktyki Serio natomaist, przydaloby sie podniszczyc troche to pustynne zelaztwo. Miecz swietlny...maja rok, zeby se wycofac z tego pomyslu
RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - Danus - 29-11-2014 (29-11-2014, 00:43)Huntersky napisał(a): @DanusTak, lecz nie lepiej komentować to co w zwiastunie jest świetne, a nie to co tak naprawdę ma znikome znaczenie. Ja mam gdzieś jak wygląda ten miecz i czy dla uber szermierza jest niepraktyczny- ja tam widzę mega ujęcie X-wingów nad wodą i genialną scenę z sokołem z motywem muzycznym SW. Ciary na plecach. RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - Proteus - 29-11-2014 Cytat:Tak, lecz nie lepiej komentować to co w zwiastunie jest świetne, a nie to co tak naprawdę ma znikome znaczenie. Argument stojący gdzieś na tej samej półce co kwiatki z rodzaju: "nie podoba Ci się? Zrób lepszy". Najlepiej to w ogóle o filmach nie gadać. A o mocnych stronach teasera już wspominano. RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - Bucho - 29-11-2014 Mocne strony to Sokol i X-wingi nad jeziorem, bylo cos jeszcze? ![]()
RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - Proteus - 29-11-2014 (28-11-2014, 19:39)Proteus napisał(a):(28-11-2014, 19:15)military napisał(a): Poza tym jeśli mieczami świetlnymi walczy się tak jak zwykłymi, to ta boczna część, jak się tam nazywa, służy do tego samego co w zwykłych mieczach - do zatrzymywania ostrza i chronienia nadgarstka, right? Nie dziwota, że ostrze laserowe powstrzymuje laserowy dynks. Znalazłem komentarz, w którym ktoś tłumaczył, że te trzy promienie miecza mogą wychodzić z jednego zródła, na takiej zasadzie, gdzie te metalowe podstawy jelca, byłby jedynie osłoną dla promieni. Ma to sens. W sumie aż mi głupio, że o tym nie pomyślałem, bo to przecież proste jak konstrukcja cepa. W takim układzie jelec rzeczywiście może ochronić dłoń. Co i tak nie zmienia tego, że więcej z tego szkody, bo samemu można się poharatać, a miecz nadal wygląda wątpliwie RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - Snappik - 29-11-2014 Teaser fajny bo nie pokazuje lens flar Moment z Sokołem jest oczywiście najlepszy.
RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - Albertino - 29-11-2014 Nawet podobał mi się zwiastun - zdjęcia całkiem dobre i ostre jak na Abramsa [Edit: obejrzałem drugi raz i wyfocuję ], z ograniczoną ilością kiczowatych rozbłysków, których u niego nie cierpię najbardziej.Ten miecz faktycznie nie wiadomo po co pokombinowany, ale zobaczymy w gotowym filmie. (29-11-2014, 08:37)Snappik napisał(a): Teaser fajny bo nie pokazuje lens flar To by było zbyt piękne Mamy coś takiego, co prawda tylko odbicie Słońca (ale jednak JJ nie mógł sobie darować), w scenie z Sokołem Millennium. RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - simek - 29-11-2014 Eh, obejrzałem, bo w teaserze mamy kilkanaście ujęć, a z większości zdążyłem się już natknąć na ruchome gify, więc bez sensu było się dalej bronić przed tym. -słabo, że znowu pojawia się Tatooine, który jest w każdym filmie i chyba każdej możliwej gierce, daliby sobie spokój z tą planetą na jakiś czas. Jest przedstawiana jako zadupie galaktyki, a dziwnym trafem od kilkudziesięciu lat najważniejsze wydarzenia dla niej zaczynają się właśnie tam. -fajnie, że jakieś nowe planety jednak się pokażą, zastanawia mnie tylko, czy wybrali do pokazania którąś z setek zaznaczonych na mapie galaktyki (która jest chyba dosyć uspójniona, a nie tak, że w każdej książce z EU wymyślają nowy układ i ilość planet), czy może wymyślili, że akcja będzie na planecie X, która jest niedaleko Dagobah. Pamięta ktoś jak było z prequel trilogy? Naboo, Mustafar, Kamino - te nazwy się pojawiały wcześniej, czy Lucas wymyślał na bieżąco przed filmami? -ujęcie z Sokołem mi się właśnie nie podoba. Kamera robi akrobatyczne, niepotrzebnie efekciarskie figury w powietrzu. Nie na tak nakręcone Star Warsy czekam, no ale wiem, że ten film, z takim reżyserem, musi tak wyglądać. RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - Negatywny - 29-11-2014 (29-11-2014, 09:52)simek napisał(a): -ujęcie z Sokołem mi się właśnie nie podoba. Kamera robi akrobatyczne, niepotrzebnie efekciarskie figury w powietrzu. Nie na tak nakręcone Star Warsy czekam, why? RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - Albertino - 29-11-2014 Stara trylogia miała stosunkowo statyczne zdjęcia, ze staroszkolnymi, powolnymi ruchami kamery i tego pewnie simek (podobnie jak ja) by sobie życzył. Myślę, że Abrams i tak ogarnia się (w drugich 'Star Trekach' widziałem pewien postęp) jak na swoje "możliwości" i liczę, że nie będzie przeginał z lens flarami, latającą kamerą i cięciem co pół sekundy. Zresztą mi nawet te akrobacje nie przeszkadzają, ale dlaczego miejscami zalatuje to cyfrówką, skoro niby kręcą na 35mm? Tatooine też mi nie przeszkadza, bo to jednak znak firmowy serii, ale mam nadzieję, że nie wcisną go tutaj na siłę, i że dadzą sobie spokój ze wciskaniem wszystkich znaków rozpoznawczych serii i dodadzą coś od siebie. Btw. Kto robi voice over? Bo brzmi jak Cumberbatch. RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - nawrocki - 29-11-2014 Cytat:Btw. Kto robi voice over? Bo brzmi jak Cumberbatch.Dokładnie, brzmi niemal tak samo jak Smaug. ![]() A teaser widziałem już kilka razy i z każdym kolejnym podoba mi się coraz bardziej. Najlepsza jest scenka z Sithem (?) w 46 sekundzie, chyba najbardziej klimatyczna. RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - Albertino - 29-11-2014 W ogóle przeglądam sobie internet i ten Nigga z początku zwiastuna wzbudza wielkie kontrowersje, ponieważ NIBY fani twierdzą, że Nigga nie może być Trooperem ![]() Tylko, że... jest to jeden z głównych bohaterów W STROJU Troopera Chyba nikt nie pamięta już jak Ford w nim biegał? Ogólnie ból dupy jest wielki. Mi generalnie zwisa co tam będzie - i tak na lajcie Abrams zrobi film lepszy od czegokolwiek z Nowej Trylogii, więc co by się tam nie działo i tak będzie progresem.W 46 sekundzie to - mam nadzieję - Mark Hamill. Plotki mówią, że przejdzie na ciemną stronę mocy (i moim zdaniem ten pomysł niesie ze sobą spory potencjał), a chyba wszyscy zgodzimy się, że granie bad guya wychodzi temu panu najlepiej. RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - Huntersky - 29-11-2014 Ale nigga i tak może być Trooperem, bo przecież klony w końcu się skończyły i rozpoczął się normalny pobór. RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - Arahan - 29-11-2014 A wiecie, że miecz którego wszyscy się czepiają istnieje w uniwersum SW? http://starwars.wikia.com/wiki/Crossguard_lightsaber RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - Huntersky - 29-11-2014 Legends -> nie istnieje
RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - Albertino - 29-11-2014 Wiemy, ale EU nie jest chyba częścią oficjalnego SW, więc jego istnienie w czymśtam nie ma w sobie nic zobowiązującego dla serii. RE: Gwiezdne Wojny epizod 7 - Arahan - 29-11-2014 Co nie znaczy, że JJ nie może z niego czerpac. |