![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
- Mierzwiak - 23-07-2008 Karta ma 256 pamięci, procek nie podkręcany. W Gearsach zdarzały się chwilowe zwolnienia, ale o dziwo nie w czasie akcji, ale podczas wchodzenia do nowych lokacji. - military - 23-07-2008 Heh, jak to (nie)milo wspomniec stare czasy, w ktorych kupujac gre zastanawialo sie, czy bedzie mozna zobaczyc choc polowe grafiki przygotowanej przez tworcow, czy bedzie wywalac do windows, czy w szybszych akcjach bedzie skakala animacja, a ile miejsca na dysku trzeba i co wyrzucic zeby je zyskac... Juz nigdy nie wrocilbym do grania na PC, chyba ze wyszlaby jakas fajna strategia. Konsole rulez. - Wawrzyniec - 24-07-2008 Fakt, FPS'y rzeczywiście są zwykle lepiej realizowane na PC, głównie za sprawą kontrolera. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że na konsolach cały gameplay jest tworzony właśnie pod pada. Sam grałem w kilka FPS'ów na skrzynkach (któryś MoH totalnie ssał, ale nie pamiętam podtytułu) i dziabało się dobrze, chociaż oczywiście to nie PC. Ogólnie konsole to przede wszystkim platformery, bijatyki (1 on 1 i chodzone) jRPG i GTA IV, a przynajmniej mi się tak kojarzą. Jeśli wyrobię z kasą w te wakacje, to zamierzam kupić Xboxa 360. Moje serce jest nadal z pecetem, ale, po pierwsze, sprzęcior do normalnego ciorania jest za drogi (pomimo, że piece wyraźnie staniały), a po drugie, jak to wcześniej napisał Military, mam dość gonitwy za nowymi kartami grafiki, prockami itd. itp. Jedyna zaleta, to tanie gry. Poza tym współlokatorzy prawdopodobnie zakupią jakiegoś smoka, więc na stałe z PC się nie rozstaję ;). - Ciuniek - 24-07-2008 Odkąd kupiłem Playstation 3 ponad pół roku temu, przestałem wogóle grać na PC - po prostu mój komputer już nie wyrabiał i stwierdziłem, ze wolę wydać więcej, ale naraz, niż męczyć się z konfiguracjami i co roku wymieniać kartę graficzną. A co do sterowania FPP na padzie - wszystko to kwestia przyzwyczajenia. Ja na przykład praktycznie już zapomniałem jak się gra myszką, ale Call of Duty 4 na padzie to prawdziwa poezja. Może to trochę dziwnie zabrzmieć, ale dzięki padowi lepiej "wczuwam się" w rozgrywkę - wszystkie przyciski mam pod ręką. Jasne, mozna sobie poustawiać wygodnie klawisze na klawiaturze, ale na konsolach wszystko jest skonfigurowane od razu jak trzeba. No i fajnie jest, jak przycisk odpowiedzialny za strzał wygląda jak spust, a nie jak prawy przycisk myszki ;). - military - 24-07-2008 Akurat X360 to konsola, na ktora jakies 80% gier to FPSy. :) Juz sie przestawilem na sterowanie padem i powiem tak: wszystko zalezy od gry. Sa takie, w ktorych mozesz wycelowac precyzyjnie jak myszka (Half-Life 2, Lost Planet), a sa takie, w ktorych za cholere nie trafisz (Far Cry Instincts Predator - ktore tak mnie wkurzylo poziomem trudnosci, ze olalem gre w polowie). No i zaleta pada, zwlaszcza xboxowego bezprzewodowca, jest to ze mozesz sie rozsiasc w dowolnej pozycji, a nie garbic nad klawiatura i mycha. :) Przeszedlem juz sporo fps-ow na X-a i tylko raz sterowanie mi przeszkadzalo. A co do grafiki - moze i lepsza, ale zaloze sie, ze nie zauwazylbys roznicy miedzy wersja konsolowa a pecetowa. Poza tym to jasne, ze pecetowa jest usprawniona - powstala 2 lata pozniej. GoW2 tez wyglada lepiej niz jedynka, i jesli zrobia za 2 lata konwersje na pc, pewnie znowu grafika bedzie lepsza. A w GoW3 sytuacja znow sie powtorzy. Podsumowujac: mam gdzies, czy grafika jest super-ekstra-wypasiona (X360) czy super-ekstra-wypasiona+1 (ale z mozliwoscia wywalenia do windows + wymagania sprzetowe). Wygoda konsoli rzadzi. Mowie to zwlaszcza po tym, jak dwa lata temu wykosztowalem sie jak glupi na nowy komputer, a po pol roku musialem wszystkie gry uruchamiac na medium. EDIT: Wlasnie, Ciuniek, "spusty" to jeden z lepszych patentow konsolowych padow. :) - military - 25-07-2008 Wow, te dwa obrazki pokazuja ze teraz to zupelnie inna, 100x lepsza gra. Ile wydales na swoj komputer zeby moc w nia zagrac? Bo ja za nowa konsole zapracilem rownowartosc 500 zl. A teraz udowodnie, w rownie sensowny sposob, wyzszosc PS2 nad PC. Oto gra w wersji PC: ![]() A to wersja na PS2: ![]() Niesamowite, prawda? Pominmy milczeniem fakt, ze wersja na PS2 powstala X lat POZNIEJ. GoW to jedna z pierwszych gier na X-a, w chwili premiery nawet najlepsze graficznie gry z PC mogly co najwyzej jej buty lizac. Nie sadzisz, ze gdyby powstawala dzis, gdy programowanie na tym sprzecie zostalo opanowane, wygladalaby jeszcze lepiej? Takie porownania sa bez sensu. Zwlaszcza, gdy tak dobierasz obrazek z wersji X360, ze jego jakosc pozostawia wiele do zyczenia, podczas gdy obrazek PC jest ostry jak zyleta. - military - 25-07-2008 W GB jest za 150 funtow, niedlugo kolejna obnizka... Przy dzisiejszym kursie to ok. 500 zl. - military - 25-07-2008 Nie przerabialem, nie ma po co przy cenach gier tutaj. Bez wysylki - jestem na miejscu. - Gal Anonim - 26-07-2008 To było nieuniknione. Najstarsi indianie przepowiedzieli to w kalendarzu czerwców 40 tysięcy milionów lat przed Chrystusem. Nadchodzi... Duh! http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=42122 http://www.pcgamer.com.my/current_issue.php Zobaczymy czy to tylko nieoficjalne plotki, czy raczej poważne info. PCGamer z reguły ma podobno wiarygodne wiadomości. Z drugiej strony, sprzed paru miesięcy jest też coś takiego: http://whatifgaming.com/gta-iv-for-pc-very-doubtful Inna sprawa, że np twórcy Mass Effect mówili niemal identyczne rzeczy jeżeli chodzi o konwersje po premierze gry na konsole. (PS Reakcje konsolowców na tę pierwszą wiadomość to niezła żenua.) - Mierzwiak - 26-07-2008 Crov napisał(a):Z drugiej strony, sprzed paru miesięcy jest też coś takiego:Tia, dziwne tylko że w żadnym GTA-serwisie o tym nie pisali :twisted: Dobrze że temat powrócił, bo miałem nadzieję że wkrótce po premierze Rockstar zapowie wydanie PC a tu cicho. - Don Vito - 03-08-2008 Parę dni temu przeszedłem sobie gierkę Fable: The lost capters i teraz w skrócie o niej: + Świetny, zręcznościowy tryb walki. Zawsze w RPGach mnie wkurzały mnie dziwaczne tryby walki. Tutaj jest prosto: jak przeciwnik nie zablokuje, to trafisz. + Fajny, baśniowy klimat + Ładna grafika, aczkolwiek bez rewalacji + Fajnie zrobiony system rozwoju postaci + Możliwość brania ślubów, rozwodów i zabawiania się z panienkami 0: Podejmowane decyzja właściwie nie mają wpływu na fabułę - co byśmy nie zrobili i tak będziemy wykonywać te same misje Dwie największe wady - Scenariusz jest przewidywalny - Gra jest za krótka - przeszedłem ją w niecałe 12 godzin Fajnie się grało, ale już się skończyło. Daję 8/10 bo to w gruncie rzeczy dobra gra jest. - military - 06-08-2008 Jako milosnik wymarlego juz gatunku space-simow (i ogolnie kosmicznych strzelanek), nie mialem lekko - gry tego typu wlasciwie nie istnieja na current-geny. Pecetowa serie "X" pomine milczeniem, bo te gry to raczej zbior bledow, dlugich i nudnych lotow oraz niesatysfakcjonujacej walki. Ostatnim dobrym przedstawicielem gatunku byl Freelancer, wczesniej Blast Radius, Tachyon, oba Freespace'y i 2 czesci I-War. Obecnie np. na PSP nie ma ZADNEJ gdy tego typu, a na X360 jest az... jedna. Wiec ja kupilem, wyboru raczej nie mialem jesli chcialem polatac i postrzelac. Nazywa sie Project Sylpheed i jest reklamowana\opisywana jako bezmozga strzelanka. Pupa Jas, ze tak powiem. Sylpheed jest nowoczesna inkarnacja Freespace - czyli jestesmy szeregowym zolnierzem (ale z mozliwoscia dowodzenia skrzydlowymi), nie ma zadnego handlu, tylko wynajdywanie nowych technologii, a tematyka jest gigantyczna wojna, a nie jakies tam popierdolki. I fajnie - to mnie sie podoba. Warto wspomniec, ze rozmiar bitew przekracza wszystkie dotychczasowe Freespace'y i inne gry tego typu razem wziete - od statkow roi sie na ekranie, odleglosci do pokonania sa gigantyczne, rozmiary niszczycieli rowniez. Bardziej trzeba polegac na wskaznikach radaru niz na tym co widac. Rozgrywka bezmozga nie jest - nie wystarczy walic rakietami zeby zniszczyc duzy statek; trzeba zniszczyc generator pola silowego, a potem rozwalac podsystemy. Ogolnie sterowanie i rozgrywka to bardzo skomplikowane rzeczy, mozliwosci jest masa - na pewno nie jest to zwykla strzelanka. Klimatu wielkiej wojny dopelniaja komunikaty innych walczacych - ciagle ktos cos gada, nikt sie nie powtarza, po prostu zawierucha. Gra bylaby idealna, gdyby nie to ze jest japonska. A to oznacza mangowo wygladajace postaci z wlosami o dziwnych kolorach. Argh. Na dodatek angielski dubbing jest czasem zalosny, zwlaszcza w wykonaniu kobiet. Projekty statkow i broni wygladaja znakomicie, ale po kiego diabla wsadzano do nich mangowe ludziki? Na dodatek fabula - choc w sumie rzetelna - jest banalna az boli, zwlaszcza jesli chodzi o stosunki miedzy pilotami - jest np. obowiazkowy przyjaciel ktory stal sie najwiekszym wrogiem oraz sepleniacy, sympatyczny niedorajda. Zamordowalbym scenarzyste. Na szczescie gra sie w to niemal tak idealnie jak we Freespace, choc gra jest kosmicznie trudna (a w recenzjach pisza ze bardzo latwa - z kodami grali czy co?). Zapewnia sporo emocji. Lubicie strzelanki kosmiczne - kupujcie bez zastanowienia. Warto. P.S. Manga rulez - po 3 misjach wciaz nie wiem, czy glowny bohater to facet czy kobieta. - Gal Anonim - 06-08-2008 Mierzwiak napisał(a):No i dosyć już spekulacji i plotek. Rockstar powiedziało wszystko:Crov napisał(a):Z drugiej strony, sprzed paru miesięcy jest też coś takiego:Tia, dziwne tylko że w żadnym GTA-serwisie o tym nie pisali :twisted: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=42325 Grand Theft Auto IV oficjalnie na PC â koniec spekulacji Gdy plotki o PeCetowej wersji Grand Theft Auto IV po raz pierwszy zawitały do sieci, fani cyklu od razu wyczuli, że musi być w nich ziarno prawdy. I mimo to, iż co pewien czas zewsząd napływały sprzeczne informacje, to właśnie gracze mieli rację. Panie, Panowie â nadchodzi Grand Theft Auto IV w wersji na PC! Ta wiadomość jest już pewna, bowiem pochodzi od twórców serii. Sam Houser, współzałożyciel Rockstara oraz jeden z twórców kultowej już serii, podzielił się z przedstawicielami mediów âdobrą nowinąâ: âJesteśmy bardzo podekscytowani wydając PeCetową wersję Grand Theft Auto IV. Gra prezentuje się cudownie i nie możemy doczekać się momentu, gdy gracze dostaną ją w swoje ręceâ. Może będę nieco złośliwy, gdy przypomnę, że nieco ponad tydzień temu przedstawiciel Rockstara pytany o PeCetową konwersję gry zdecydowanie zaprzeczył plotkom krążącym po sieci. Ale dość wtykania szpilek â podajmy to co najważniejsze: termin wydania, a ten jest już bliski. Gra zadebiutuje na rynku amerykańskim 18 listopada, a 3 dni później zawita do Europy. - Don Vito - 08-08-2008 http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=42356 Kur*a :!: Kiedy sępy z EA zostawią Godfathera w spokoju? - Mierzwiak - 09-08-2008 Crov napisał(a):Grand Theft Auto IV oficjalnie na PC â koniec spekulacjiTak! Zima zapowiada się wspaniale. GTA, TDK na DVD... 8) - Negrin - 09-08-2008 Odkąd kupiłem Xboxa i GTA4, nie wyobrażam sobie, jak w cokolwiek, gdzie się czymś jeździ, można grać na PC ;) Ot jaka zmiana perspektywy. - Jakuzzi - 09-08-2008 Jakby do peceta nie mozna bylo pada kupic. :p - Negrin - 09-08-2008 No tak, ale pod warunkiem, że z analogowymi spustami :) - D'mooN - 09-08-2008 Pady z Xa świetnie działają pod PCtem:P - Negrin - 09-08-2008 Tylko pytanie, czy wersja PC będzie obsługiwać takie bajery :P Zresztą to wyjątkowo głupia rozmowa :) |