![]() |
|
Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Ogólne dyskusje filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Og%C3%B3lne-dyskusje-filmowe--25) +--- Wątek: Krótka piłka, czyli mini-recenzje (/Thread-Kr%C3%B3tka-pi%C5%82ka-czyli-mini-recenzje--1192) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
404
405
406
407
408
409
410
411
412
413
414
415
416
417
418
419
420
421
422
423
424
425
426
427
428
429
430
431
432
433
434
435
436
437
438
439
440
441
442
443
444
445
446
447
448
449
450
451
452
453
454
455
456
457
458
459
460
461
462
463
464
465
466
467
468
469
470
471
472
473
474
475
476
477
478
479
480
481
482
483
484
485
486
487
488
489
490
491
492
493
494
495
496
497
498
499
500
501
502
503
504
505
506
507
508
509
510
511
512
513
514
515
516
517
518
519
520
521
522
523
524
525
526
527
528
529
530
531
532
533
534
535
536
537
538
539
540
541
542
543
544
545
546
547
548
549
550
551
552
553
554
555
556
557
558
559
560
561
562
563
564
565
566
567
568
569
570
571
572
573
574
575
576
577
578
579
580
581
582
583
584
585
586
587
588
589
590
591
592
593
594
595
596
597
598
599
600
601
602
603
604
605
606
607
608
609
610
611
612
613
614
615
616
617
618
619
620
621
622
623
624
625
626
627
628
629
630
631
632
633
634
635
636
637
638
639
640
641
642
643
644
645
646
647
648
649
650
651
652
653
654
655
656
657
658
659
660
661
662
663
664
665
666
667
668
669
670
671
672
673
674
675
676
677
678
679
680
681
682
683
684
685
686
687
688
689
690
691
692
693
694
695
696
697
698
699
700
701
702
703
704
705
706
707
708
709
710
711
712
713
714
715
716
717
718
719
720
721
722
723
724
725
726
727
|
RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mental - 25-12-2016 The Accountant - bardzo idiotyczny film. Główny bohater to raz przygłup, innym razem matematyczny geniusz, a znowu kiedy indziej terminator. Scena w łazience jest wręcz parodią "come with me if you want to live." Są też nawiązania do "Pięknego umysłu" w postaci bazgrania cyferek po szybie. Strzelaniny kuriozalne: źli walą ogniem ciągłym (oczywiście - Hollywood), kończy im się amunicja (oczywiście) i wtedy Księgowy ich zabija (oczywiście). Poza tym nie znam się na autyzmie, ale Dustin Hoffman zagrał autystyka milion razy lepiej. Gavin O'Connor to fajny reżyser, lecz tym razem motzno przechujowy film nakręcił. 2/10 (jedno oczko za miniguna na wysięgniku - cudo!) W Dolinie Przemocy - 10 minut rozciągnięte do 100. Co to było? Komedia? Powaga? Straszna nędza, z aktorami kompletnie niepasującymi do westernu (Travolta, Hawke). Bieda budżet, co widać w każdej scenie (bez kitu - w miasteczku mieszka 10 osób, z czego połowa to szeryf, jego syn i trzech zastępców). Teatr telewizji ma lepsze dekoracje i więcej statystów. No ale może coś mi umyka i to wszystko miało być ironiczne. 2/10 (jedno oczko za motyw zakazu posiadania broni w miasteczku, żeby tyran-szeryf mógł zdzierać podatki z mieszkańców) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - slepy51 - 25-12-2016 Mental napisał(a):W Dolinie Przemocy - 10 minut rozciągnięte do 100. Co to było? Komedia? Też się zawiodłem. Od momentu film się dla mnie skończył. Do tego czasu była przynajmniej spoko luźna opowiastka o miłości międzygatunkowej;) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mental - 25-12-2016 Oglądałem ten film z kumplem i mówię mu, że wystarczy podmienić kowboja na afgańskiego pastucha i psa na kozę i masz love story bez podtekstów :) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Ash_9001 - 25-12-2016 (29-11-2016, 21:53)Snappik napisał(a): Sprzymierzeni (Allied) (29-11-2016, 22:51)Arahan napisał(a): A to nie jest takie Mr & Ms Smith podczas II wojny światowej? (30-11-2016, 09:08)Snappik napisał(a): Zdecydowanie nie :) Przede wszystkim Allied nie ma tak rozrywkowego klimatu jak film Limana. Jest tu nawet (ale niewiele) kilka fragmentów w których dominuje niepewność, zagadka, pojawiają się fałszywe tropy, a samej akcji jest naprawdę niewiele w stosunku do tego co Pitt odwalał 10 lat temu. Trailer do tego filmu kłamie ;) To jest dramat wojenny z elementami kina szpiegowskiego. Najbardziej efektowna akcja jest pokazana w zwiastunie, reszta to raczej spokojna opowieść z czasów wojny, w stylu filmów z lat 40-tych. Ja liczyłem na trochę więcej zabawy w te fałszywe tropy, na coś w klimacie filmów Hitchcocka... ale niestety główną inspiracją była tutaj Casablanca i taki to jest film. I byłoby naprawdę OK, tylko zabrakło chemii między Pittem a Cotillard. Ocena taka sama 7/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 26-12-2016 Apollo 13 - ależ ten film jest dobry. Solidny. Pozbawiony zbędnego patosu (tylko ciut, tam gdzie trzeba). Nie spodziewałem się, że powtórka po latach będzie tak udana. Wszystko tu jest pięknie wyważone i zgrane - film ogląda się jak thriller - i gdyby nie kilka bardzo słabych na dzisiejsze warunki efektów CGI, powiedziałbym, że Apollo 13 się nie starzeje. To po prostu film z klasą, elegancki, co widać w kadrach, montażu, grze aktorskiej. Jednocześnie nie odnoszę wrażenia, ze to "oscar bait" - to raczej jeden z filmów, które ustanowiły oscarbaitowy standard, nieudolnie dziś powielany. Zadziwia mnie, że wtedy dało się zrobić tak zwarty, sensowny, rzeczowy, dobry pod każdym względem film, a dziś większość podobnych po prostu się rozjeżdża - scenariusz się nie klei, są zbędne wątki itp. Zarazem w Apollo 13 widać, że to film, który został nakręcony do wielokrotnego oglądania. Spokojny montaż pozwala skupić się na szczegółach, skrypt nie odhacza po prostu kolejnych pól z tabelki "screenwriting 101", w postaciach jest mnóstwo uroku. Klasyk. 10/10. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 27-12-2016 Krampus - wiązałem z tym filmem duże nadzieje. Ostatecznie się rozczarowałem, ale wciąż jest OK. To świąteczny horrorek w stylu Gremlinów, który nie próbuje naśladować klimatu 80s, tylko jest sobą, a klimat ma tak czy inaczej. Po prostu mu to wychodzi. Jest fajnie nakręcony, ma FANTASTYCZNE efekty praktyczne (i garść słabego CGI), świetny pomysł... ale kuleje reszta. Postaci są cieniutkie, papierowe, niesympatyczne. Nie bez powodu nawiedza ich duch, którego celem jest ukaranie wrednych skurczybyków. Końcówka z jednej strony zaprzecza kliszom filmów świątecznych, a z drugiej - jest jednak bezpieczna i wpisuje się w inną kliszę. Do tego cała masa wypełniaczy czasu, kiedy nic się nie dzieje. Ale kiedy się już dzieje - jest super. 6/10. Dobrze, że ten film powstał, ale można było go napisać lepiej. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Maszyn - 27-12-2016 (28-08-2016, 11:46)raven.second napisał(a): The Call (2013) - 3/4 filmu jest świetne, niemal genialne, ale 1/4 czyli ostatni akt praktycznie, zakończenie... było bardzo bolesnym przeżyciem. Dostałem potencjał na coś oryginalnego (bo nie przypominam sobie żadnego innego filmu, w którym główną bohaterką jest telefonistka siedząca przed monitorem i rozmawiająca z ludźmi), który szybko przerodził się w zwyczajny filmik ze złoczyńcą i walką o życie. Szkoda! Wielka, wielka szkoda, bo i Berry, i Breslin, i Eklund naprawdę mi się spodobali! Całkowicie się zgadzam. Końcówka jest tak nienaturalna i niepasująca do całości, że zupełnie psuje wspomnienie filmu. War Dogs (2016) - Ani chwili się nie nudziłem. Całość wypada poprawnie. Film ogólnie dość lekki. Było kilka śmiesznych scen - np. gdy uciekają z tzw. Trójkąta Śmierci i ten Jordańczyk dolewa paliwa w trakcie jazdy. Jest tu co prawda kilka nieprawdopodobnych sytuacji, ale mnie przynajmniej nie kuły po oczach. 6/10. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Snappik - 27-12-2016 Home Alone - świąteczne kino z najwyższej półki. Film praktycznie bez wad, świetnie napisany, doskonale zagrany (Daniel Stern 10/10), z przemocą na bardzo wysokim poziomie, z przemocą która autentycznie wywołuje ból po drugiej stronie ekranu (i nic to, że nie ma tu ani grama krwi). No i progunowe przesłanie bardzo cieszy po latach - dopiero teraz zauważyłem, że w ostatnim akcie Kevin cały czas biega ze spluwą na plecach :) Kultowy tytuł do wielokrotnego oglądania. Nie rozumiem tej masowej szydery, zwłaszcza w PL - przecież to bardzo dobry film. 9/10 ![]() Home Alone 2 - to właściwie to samo co pierwsza część. Totalny recykling postaci i wątków, podany w scenerii Nowego Jorku. Może też dlatego ogląda się to gorzej, ale i tak to kawał dobrego filmu. No i scena hotelowa, kiedy wchodzi wątek Cliffa - w tym momencie mam ochotę wyrzygać ze śmiechu swój żołądek. Występ Sterna i Pesci wyjątkowo krótki, obaj mają może max 10-15 minut wliczając w to tradycyjną bitwę o dom pod koniec. 8/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Phlogiston2 - 27-12-2016 (27-12-2016, 21:41)Snappik napisał(a): No i progunowe przesłanie bardzo cieszy po latach - dopiero teraz zauważyłem, że w ostatnim akcie Kevin cały czas biega ze spluwą na plecach :) Wiadomo, Bóg Imperator w byle czym by nie występował :)* Also, polecam, dobry towar: https://www.vice.com/en_ca/article/americas-favorite-child-soldier-home-alone-25-years-later *tak wiem, pojawił się w drugiej części RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Arahan - 28-12-2016 Home Alone & Home Alone 2 - nie ma żadnej szydery, może kilka lat temu była, ale od tego czasu Keviny to obowiązek podczas świąt. W zasadzie po Wigilii czekałem już tylko na to, żeby o 20:00 na Polsacie usłyszeć charakterystyczną muzykę i zobaczyć dom McCallisterów :) to już tradycja i obok "Witaj Św. Mikołaju" (którego w tym roku TV poskąpiła) najlepsze komedie świąteczne. Daniel Stern i Joe Pesci robią ten film, w zasadzie oba filmy, a leżący i zwijający się na chodniku Marv majaczący "Haaaaarryyyy" piskliwym głosem zaraz po tym jak dostał cegłą - poezja. Jak już kiedyś pisałem w Szybkiej Piątce - może zabraknąć w Wigilię kompotu z suszu, ale nie Kevina :) O ile Kevin jest królem Świąt, to Clark Griswold jest ich pieprzonym bogiem :D wczoraj o 4:00 rano w pracy zapuściłem sobie "Witaj Św. Mikołaju" i ja pierdzielę! Ależ to jest dobre. Idealny film na święta. Motyw z lampkami, zjazdem z górki na misce, kuzynem Eddiem czy porwaniem szefa to mistrzostwo. Każdy grymas czy wybuch Clarka to ostry masaż przepony :D no i nie wiedziałem, że syna Clarka gra Leonard z TBBT :) 11/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Dr Strangelove - 30-12-2016 Film chyba nie ma osobnego tematu. Syriana (2005) - Stephen Gaghan ![]() Leciał wczoraj w telewizorze i z przyjemnością sobie odświeżyłem. Aż sprawdziłem na Filmwebie na ile to oceniłem i ocena z 7/10 powędrowała do 9/10. Kapitalny film. Nic w sumie odkrywczego tam nie ma dla kogoś kto choć trochę liznął temat Bliskiego Wschodu. Ot, mieszanka polityki, korporacjonizmu, terroryzmu, CIA, lobbystów, ropy naftowej... Ale naprawdę świetnie pokazana, bez jakiegoś łzawego sentymentalizmu. Aktorsko to istna orgia znakomitych postaci, które są świetnie zagrane - Klunej, Cooper, Wright, Hurt, Plummer, Strong czy uwielbiany przeze mnie mistrz epizodu Peter Gerety. Jeden z najlepszych filmów o takiej tematyce. Jak ktoś nie widział to zdecydowanie trzeba. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Ash_9001 - 30-12-2016 Collateral Beauty / Ukryte Piękno (2016) Przed seansem obejrzałem recenzję Stuckmanna i nastawiłem się na najgorszy film wszech czasów. A tu się okazuje, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Dla mnie to jest zwyczajny średniak, który może się nawet niektórym spodobać. Na moim seansie słyszałem w końcówce jakieś dwa szlochy więc do kogoś ten film jednak trafił (no chyba że to był szloch z załamania w stylu "co ja obejrzałam!?" ;) ). Fakt, że trailer do tego filmu jest przekłamany... ale nie aż tak jak to opisał Stuckmann, a przynajmniej ja tego filmu tak nie odebrałem. Widziałem dużo gorsze filmy, nie ma się nad czym pastwić. 5.5/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - shamar - 31-12-2016 (12-08-2014, 02:38)Mefisto napisał(a): Last Action Hero - kiedyś byłem raczej oziębły dla tej produkcji. Ale najnowszy seans, po latach - miodzio! Ten film jest po prostu przefajny. Fakt, ma kilka przehajpowanych momentów, ale ani razu nie przeskakuje rekina i nie popada we własną parodię (którą jednocześnie poniekąd sam jest). Arnold jest mega, dzieciak sprawdził się świetnie (i w sumie potem już nie dostał ciekawszych propozycji), ilość smaczków, nie tylko w sferze wizualnej, to raj dla geeków, a całość jest po prostu 'cool' w tym dobrym znaczeniu słowa. Moja ocena winduje po latach niedoceniania wysoko. Mogę się prawie podpisać. Obejrzałem to teraz, chyba po 15 latach i ogląda się dziś zupełnie inaczej. Kiedyś irytowało mnie, że Arnold zagrał w takiej parodyjce-komedyjce dla dzieci. Dziś smaczki odbiera się inaczej. Cytat:Nick: There are lots of things worse than movies: politicians, wars, forest fires, famine, plague, sickness, pain, warts, politicians... :) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 01-01-2017 Żądło - ostatni film obejrzany w 2016 jest jednym z najlepszych, jakie widziałem w tym roku. Nie wiem, jak to możliwe, ale dopiero teraz zobaczyłem go po raz pierwszy. Rewelacja! Charyzmatyczny Redford, luzacki jak zawsze Newman, Shaw w roli, do której się urodził (facet jest Ianem McShane'em lat 70, a w zasadzie Ian jest nim, ale dostaje gorsze role). Do tego świetne: intryga, tempo, humor, zdjęcia i stylizacja (rewelacyjne matte paintingi). 10/10 - nie zmieniłbym w tym filmie niczego. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Arahan - 01-01-2017 Dopiero teraz? :) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 01-01-2017 Lepiej późno niż wcale.:) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - patyczak - 02-01-2017 Pet (2016) - intrygujący thriller klasy B o dziwaku, który po latach spotyka znajomą z liceum, w której się podkochiwał. Niestety dziewczyna pozostaje nieczuła na jego urok, więc bohater, grany nieźle przez Dominica Monaghana, postanawia podejść do sprawy w inny, mniej typowy (i legalny) sposób... Dramatem psychologicznym bym tego filmu nie nazwał, ale jednak na płaszczyźnie charakterologicznej dzieją się tu całkiem fajne rzeczy, a relacja bohaterów w pewien sposób fascynuje. I choć jest trochę kiczowato, nielogicznie, czuć niski budżet, a reżyser przędzie opowieść prostymi środkami, to COŚ tu jest. 6/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - OGPUEE - 02-01-2017 Siedem minut po północy - O rany, ten film jest niesamowity. Niby to jest kolejny genericowy film fantasy z genericowym dzieciakiem, ale tak jak opowiadane tu historyjki przez Groota z głosem Liama Neesona przekazuje niekonwencjonalność i zmusza widza do własnych przemyśleń. Sekwencje animacji w formie akwarel zapierają dech w piersiach i nie obraziłbym się gdyby zrobili jakiś pełny metraż w takiej technice. Poza nielicznymi nitpickami film jest ideales. Ukryte piękno - Trailery kłamały jak chuj - zamiast dramatu z domieszką fantasy jest tylko dramat twardo siedzący w rzeczywistości. Oprócz tej rewelacji zaskoczony zostałem w kilku innych momentach. Mimo depresyjnej historii (oprócz Howarda inni mają poważne problemy) wybija jednak optymistyczny ton, ta iskierka nadziei oraz czasami nieco humoru. Koniec świata u Nowaków - głupi, ale uroku nie można mu odmówić. Fabuła tak absurdalna, że trzeba by pisać osobnego posta. Mimo to bawiłem się znakomicie, wiele razy się uśmiałem (zwłaszcza z przegiętego do granic Pawła Burczyka w roli gangstera :D) i miodem na moje serce było wyśmianie tropu z Home alone - Dla mnie kapitalna rzecz! RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Juby - 03-01-2017 (02-01-2017, 16:04)OGPUEE napisał(a): Ukryte piękno - Trailery kłamały jak kurcze pieczone - zamiast dramatu z domieszką fantasy jest tylko dramat twardo siedzący w rzeczywistości. Oprócz tej rewelacji zaskoczony zostałem w kilku innych momentach. Mimo depresyjnej historii (oprócz Howarda inni mają poważne problemy) wybija jednak optymistyczny ton, ta iskierka nadziei oraz czasami nieco humoru. Ma swój temat. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Pitero - 04-01-2017 "Sing" - bardzo zabawna animacja z masą odlotowych zwierzęcych bohaterów, którzy kochają śpiew. Gag goni gag i świetnie zostały wykorzystane znane songi. Znakomity film zarówno dla małych jak i dużych. Gorąco polecam, nie spodziewałem się naprawdę tak dobrej zabawy. I świetny polski dubbing. 8/10 |